Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

8 hours ago, freethrow said:

Ne znam šta ovo govori. Priznajem da pratim KKP sa veeelikom dozom rezerve u odnosu na prethodni mandat uprave pa valjda više uključujem neko promišljanje ili sam možda samom sebi malo objektivniji i iskreno meni je ovo mnogo bolja ekipa od Zvezde, ovi spiskovi igrača i dostignuća mi ne znače baš ništa. Pri tome je zabrinjavajuča činjenica da se povede 2:0 i to dosta neupitno, a onda se izlazi 2x jako beskrvno, ili barem mnogo slabije - kao protiv Reala. Ne uspevam da provalim da li je u pitanju mentalna ili psihička priprema, ali nešto nije dobro. Očekivao bih da se uzmu domaćinstva i da se otkine barem jedna i to lagano, bez obzira na relativno nesportski ambijent.

 

partizan je kvalitetnija i uigranija ekipa, gde je ta uigranost fokusirana na ono sto je najveci kvalitet partizana, sut za tri.

 

nakon drugog poluvremena prve tekme, sam napisao da imam neki bizarni optimizam, jer smo stigli sa minus 20 skoro do egal tekme [da nije bilo 5x uzastopnih pomracenja uma u poslednjih 2mins, stigli bi i do egala], iako smo bili znacajno losiji u procentima sa penala, za tri pts i nesto losiji za dva. pri cemu su skokovi bili isti a izgubljene slicne.

 

zvezda ima nekoliko nacina da dobije utakmicu. partizan je impresivno automatizovao jedan ali ako taj jedan ne ide, drugi nisu narocito izvesni.

 

daklem, partizan je u jednoj stvari savrsen a u ostalima prosecan ili nize.

zvezda nije sjajna niti u jednom aspektu ali je u nekoliko dobra.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

 
partizan je kvalitetnija i uigranija ekipa, gde je ta uigranost fokusirana na ono sto je najveci kvalitet partizana, sut za tri.
 
nakon drugog poluvremena prve tekme, sam napisao da imam neki bizarni optimizam, jer smo stigli sa minus 20 skoro do egal tekme [da nije bilo 5x uzastopnih pomracenja uma u poslednjih 2mins, stigli bi i do egala], iako smo bili znacajno losiji u procentima sa penala, za tri pts i nesto losiji za dva. pri cemu su skokovi bili isti a izgubljene slicne.
 
zvezda ima nekoliko nacina da dobije utakmicu. partizan je impresivno automatizovao jedan ali ako taj jedan ne ide, drugi nisu narocito izvesni.
 
daklem, partizan je u jednoj stvari savrsen a u ostalima prosecan ili nize.
zvezda nije sjajna niti u jednom aspektu ali je u nekoliko dobra.
Ili u prevodu, mi imamo domaći teren, vi imate momentum.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne verujem u domaci teren kao presudan faktor a momentum je prisutan samo dok ne nestane.

 

verujem da ce vam sut za tri funkcionisati, pa verujem da ce za zvezdinu pobedu biti potreban grejtnes, koji su pokazali igraci reala kada je bilo najvaznije, nebitno na cijem terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne verujem u domaci teren kao presudan faktor a momentum je prisutan samo dok ne nestane.
 
verujem da ce vam sut za tri funkcionisati, pa verujem da ce za zvezdinu pobedu biti potreban grejtnes, koji su pokazali igraci reala kada je bilo najvaznije, nebitno na cijem terenu.
Stefan Ćaćo Marković da se ukaže - nije nemoguće.
Scenario koji ja očekujem je sličan 5toj u Madridu - silovit start, solidno vođstvo na HT i onda strmoglav pad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, freethrow said:

Ne znam šta ovo govori. Priznajem da pratim KKP sa veeelikom dozom rezerve u odnosu na prethodni mandat uprave pa valjda više uključujem neko promišljanje ili sam možda samom sebi malo objektivniji i iskreno meni je ovo mnogo bolja ekipa od Zvezde, ovi spiskovi igrača i dostignuća mi ne znače baš ništa. Pri tome je zabrinjavajuča činjenica da se povede 2:0 i to dosta neupitno, a onda se izlazi 2x jako beskrvno, ili barem mnogo slabije - kao protiv Reala. Ne uspevam da provalim da li je u pitanju mentalna ili psihička priprema, ali nešto nije dobro. Očekivao bih da se uzmu domaćinstva i da se otkine barem jedna i to lagano, bez obzira na relativno nesportski ambijent.

 

Za mene je neupitno da je ovaj tim KKP (kao tim) kvalitetniji od tima KKCZ, te da je njihova najviša igra prikazana u sezoni > Zvezdina najviša igra. Pritom ne govorim o igračima kao pojedincima i njihovim dosadašnjim dostignućima, već o skautingu i uklopljenosti rostera. Ali to ne garantuje pobedu u svakoj utakmici jer i KKCZ ima svojih kvaliteta.

 

Ne bih se složila ni sa mnogima koji tvrde da KKP živi i umire od šuta za 3. Oni jesu šuterski odlični, ali da ne zavise samo od šuteva s distance pokazuje činjenica da su u većini utakmica ubacivali i do 80 pts, čak i kad imaju nešto niže % u toj kategoriji. Takođe, nekarakteristično za njih, imali su sinoć manje bacanja; očekivala bih da Dante mnogo više forsira prodore i finiš na obruču i iznuđuje slobodna bacanja.

 

Kao i ti, očekivala sam da će napraviti bar jedan brejk, konkretno u sinoćnoj utakmici. Zašto se to nije desilo - mislim da je ključ u centarskoj liniji; Zvezdina je odigrala odlično ove dve utakmice, mnogo bolje nego prve, dok Lessort igra katastrofalno, a Smailagić vrlo brzo uđe u probleme s faulovima. Duško s druge strane ima mnogo više opcija na tim pozicijama. Videćemo kako će to izgledati u G5, kapiram da će biti bolji pred svojim navijačima.

 

Što se tiče Željkovog izlaganja, pitanja koja je postavio su na mestu i treba svi da se zamislimo nad njima.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Luchifer89 said:

Stefan Ćaćo Marković da se ukaže - nije nemoguće.
Scenario koji ja očekujem je sličan 5toj u Madridu - silovit start, solidno vođstvo na HT i onda strmoglav pad

 

Slazem se da pobedimo ali nemoj na ovaj nacin pobratime k'o Boga te molim jer cu gledati sa kumom partizanovcem pa da mi ne rikne na rukama. Protiv Reala petu sam mislio da ce da se slogira

Link to comment
Share on other sites

 
Slazem se da pobedimo ali nemoj na ovaj nacin pobratime k'o Boga te molim jer cu gledati sa kumom partizanovcem pa da mi ne rikne na rukama. Protiv Reala petu sam mislio da ce da se slogira
Pod strmoglav pad, nisam mislio da izgubimo utakmicu, nego da nam se velika prednost istopi.
Mislim ja na tvoga kuma, ne brini ;)
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da nije domaći teren u pitanju kao faktor, po meni presudan trenutak je bio Madar koji ide u kontru u punoj brzini i dodaje u levi ugao Naneliju valjda. Tu u normalnim okolnostima - neutralan teren - a da ne govorimo o domaćem terenu moraš da ideš na ulaz, da dobiješ batine i da uđeš u neku verovatnoću događaja tipa 50% šanse za 2 poena, 30% šanse za 2+1, 15% šanse za jako grub faul bez poena, ali 2 bacanja i recimo 5% šanse da dobiješ bananu. Jednostavno bilo je vremena i tu je strah a ne ratio proradio. Ovako se dobije jedan šut iz ćoška sa nekim fejdom na nešutersku stranu i tu je % u najboljem slučaju 40%...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

Nisam siguran da nije domaći teren u pitanju kao faktor, po meni presudan trenutak je bio Madar koji ide u kontru u punoj brzini i dodaje u levi ugao Naneliju valjda. Tu u normalnim okolnostima - neutralan teren - a da ne govorimo o domaćem terenu moraš da ideš na ulaz, da dobiješ batine i da uđeš u neku verovatnoću događaja tipa 50% šanse za 2 poena, 30% šanse za 2+1, 15% šanse za jako grub faul bez poena, ali 2 bacanja i recimo 5% šanse da dobiješ bananu. Jednostavno bilo je vremena i tu je strah a ne ratio proradio. Ovako se dobije jedan šut iz ćoška sa nekim fejdom na nešutersku stranu i tu je % u najboljem slučaju 40%...

Panter opalio 3ojku iz dotrčavanja.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bez mnogo filozofiranja, sramotna utakmica sinoć. Ekipa je ušla u meč bez fokusa i bez mentalne spremnosti da pobedi. Koliko god to čudno zvučalo, mi smo imali veliku šansu da završimo ovo sinoć jer je i Zvezda bila loša. Ali mi smo bili duplo gori i zreli za bambergovanje. I Željko je mnogo čudnih stvari uradio sinoć, počevši od psihološke pripreme ekipe, preko teško objašnjivih rotacija za vreme meča i kulminacije sa izvođenjem Alekse u trenutku kada je još uvek postojala šansa da se potpuno vratimo u meč.

 

Ova ekipa ne daje mnogo osnova za optimizam kada su u pitanju odlučujuće utakmice, ali 'ajde da se nadamo da će sutra biti drugačije. Kako god, radujem se što će konačno da bude gotovo i psujem se što sam opet sebi dozvolio da budem deo cele priče.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, freethrow said:

Nisam siguran da nije domaći teren u pitanju kao faktor, po meni presudan trenutak je bio Madar koji ide u kontru u punoj brzini i dodaje u levi ugao Naneliju valjda. Tu u normalnim okolnostima - neutralan teren - a da ne govorimo o domaćem terenu moraš da ideš na ulaz, da dobiješ batine i da uđeš u neku verovatnoću događaja tipa 50% šanse za 2 poena, 30% šanse za 2+1, 15% šanse za jako grub faul bez poena, ali 2 bacanja i recimo 5% šanse da dobiješ bananu. Jednostavno bilo je vremena i tu je strah a ne ratio proradio. Ovako se dobije jedan šut iz ćoška sa nekim fejdom na nešutersku stranu i tu je % u najboljem slučaju 40%...

 

napisao sam da ne verujem u domaćinstvo kao presudan faktor, naravno da je faktor.

ne znam da li si gledao petu tekmu finala prošle sezone (zvezda domaćin)? partizan je imao kontrolu utakmice, koju je paradoksalno izgubio u poslednjoj četvrtini, kada je ispražnjeno dovoljno hale da domaćinstvo više ne bude faktor.

 

šta je bio faktor? grejtnes davidovca i kalinića.

Link to comment
Share on other sites

Efes kući, Fener na strani, EL derbi na strani, Zalgiris na strani, Bajern na strani, ABA derbi kući, Efes na stani, Oli kući, Real 3x, 2x derbi u finalu kući...

 

Sve su to bile u neku ruku odlučujuće utakmice, što za priključak, za spas sezone, što za 500.000 navijača, što za borbu do polednje kola EL, što za borbu za prednost domaćeg terena u ABA, što za plejof EL, što za 5 utakmica plejofa...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čouknuli smo realno protiv Reala i u kupu, dešava se, zagrcnuo se i Real sinoć i popušio metlu svega par nedelja nakon što su svi brujali o šampionskom genu i klasi u ekipi. Ovom timu treba pobeda najpre zbog njih samih, jebeš narativ, svakako će biti i onog kritičnog i onog blagonaklonog.

 

Sama činjenica da smo se izborili da uopšte budemo u poziciji da čouknemo u majstorici protiv osvajača EL i da čekamo ABA majstoricu kao domaćini govori da smo dobili ogroman broj utakmica i generalno imali odličnu sezonu. Nedostaje ta poslednja pobeda da i igračima, treneru i navijačima malo lakne, a trebaće dosta koncentracije, manje grešaka i više agresivnosti nego poslednje dve. 

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je jedna utakmica razlika između fantastične sezone, sjajnih momaka, igrača i trenera koji će većinom otići u znatno bogatije klubove... i opšte kataklizme sa druge strane, gde namaju mozak, glavu srce, mooda... onda nešto ne valja, ili u sportu koji gledamo, ili u našim sistemima vrednosti.

 

Sutra će pobediti bolji i spremniji tim.

Igrači su ljudi, profesionalni sportisti, koji mogu varirati u formi i koncentraciji.

Nikada jedna utakmica neće biti ta koja to sve degradira.

Kao što je Olimpijakos fantastičan, ili Barselona, pa i Fener, Efes i mnogi drugi...

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva retorika majko mila.

Gde su nestali navijači Partizana?

Šta treba Željku i ekipi da osvoje trofej? Protivnici bez ruku i nogu u finalu? Imali su podršku cele sezone, od Kaunasa do Valensije. Imaće je i u najvažnijoj utakmici.

I da ta jedna utakmica je razlika između fascinante sezone i kataklizme. To što su oni sjajni momci i što će otići iz Partizana, Partizanu ne znači apsolutno ništa. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Ne degradira, ali nemojmo se praviti kako neće biti neuspeh ako ostanete bez trofeja sa ovakvom ekipom.

 

Ako se to desi, ja bih to okarakterisao kao relativno neuspeh, jer nije kao da igramo protiv mnogo lošijeg protivnika. To su realno dva tima među kojima ne postoji toliko znatna razlika u kvalitetu a da je to slučaj govori i to da skoro uvek dobija ekipa koja ima manje izgubljenih lopti i bolje kontroliše skok. 

 

Sutra će se lepo videti ko je junak i ko ima pobednički gen u sebi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...