Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

10 minutes ago, BojanaCZV said:

Je l izasla cena sezonskih kod vas?

 

 

Nisu još.

 

On 7/31/2022 at 1:18 PM, uvrnuto said:

https://telesport.rs/2022/07/31/saznajemo-partizan-pusta-sezonske-poznati-i-prvi-detalji/

 

O sezonskim:

- kreću sredinom sl. nedelje

- 20, 30% će biti skuplje

- biće pušteno 80% kapaciteta Arene

- biće VIP hospitality karte

 

Inače Telesport napravio i forum, kanda će tamo da insajderišu. 

 

Edited by uvrnuto
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Jakob Aman said:

 

1 hour ago, KockoOblo said:

 

Ne znam za osobu u ovom rosteru koja će ga častiti ovakvim pasovima. "Sam svoj majstor", biće naša najbolja napadačka opcija i ove sezone.

 

50 minutes ago, Klipan said:

Ja se nadam da ce biti igrača da postavljaju ovako organizovane i smislene blokove...a pas će onda već stići nekako.

 

 

 

Plusevi u tom smislu:

1. Bolja organizacija sa krila, koja je Žocu oduvek bila toliko bitna.

2. Bolje raspoređen kvalitet, koji će olakšati i Panteru i Lideju, pa ćemo moći očekivati lakše stvaranje viška. Još bolji šuterski potencijal nego prošle sezone, dobar spejsing u najavi. Prošle godine krila protivnika bili "slobodni agenti" u odbrani, to je baš problem.

3. Ovo što kaže Klipan - bar pola pasova sa ovog videa su rutinski pasovi koji dolaze kao rezultat. Neko primarno napada, skreće pažnju odbrane, sa druge strane se dešava neki blok i kretnja bez lopte i kao rezultat toga šut. Za većinu nije potrebna ne znam kakva vizija, samo dobra uigranost. Naravno, ima i ovih brutalnih Sloukasovih lopti, toga se nećemo nagledati naravno 😄

4. Da se uzdamo da ćemo videti malo magije i od Madara. Jasno mi je da u ukupnom zbiru teško da tu možemo da budemo u plusu, ali eto, valjda će biti napretka.

5. Ili, na kraju krajeva, da zaista dođe neko na keca 😄

 

Minus - tu nam je sve jasno, trenutno nedostatak klasičnog pleja, plus Evroliga kao najveći faktor koja kažnjava sve nedostatke tvoje ekipe. Ogroman znak pitanja, nad celom sezonom.

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

1. Bolja organizacija sa krila, koja je Žocu oduvek bila toliko bitna.

2. Bolje raspoređen kvalitet, koji će olakšati i Panteru i Lideju, pa ćemo moći očekivati lakše stvaranje viška. Još bolji šuterski potencijal nego prošle sezone, dobar spejsing u najavi. Prošle godine krila protivnika bili "slobodni agenti" u odbrani, to je baš problem.

 

 

Mislim da se u ova dva bolda krije suština onoga što nije valjalo prošle sezone, i suština onoga što ćemo gledati ove sezone.

 

Prošle sezone smo gledali zaista uzasnu napadačku produkciju Kuruksa, Zagora, Trife i Dangubica. Ovo što kaže realni, njihovi čuvari su bukvalno mogli da igraju libera u odbrani. 

To je prouzrokovalo da su odbrane mogle potpuno da se posvete skoro pa samo Panteru, kojeg su mogli konstantno da čuvaju po dvojica i da ga dave do besvesti. A onda kada Panter i nadje samog igrača, ova četvorica su retko pogađali trojke iako su bili sami kao duhovi.

 

Ove sezone umesto gore pomenuta "4 jahača apokalipse" imamo Nanelija, Papapetrua, Exuma i Anđušića. Razlika je više nego očigledna, jer njihov čuvar neće smeti da se povuće na Pantera i ostavi ih same. Anđušić je odličan spot-up šuter, i samo to i treba da radi. Exum je odličan prodor igrač, sa sasvim pristojnim spot-upom. Statistika da je najbolji šuter u istoriji EL (kombinovano) dovoljno govori o Naneliju. A Papapetru je igrač koji je dosta inteligentan i zna da čita i koristi situacije u zavisnosti ko ostane na njemu: da li će ići pod koš, na prodor ili šut. Plus su poslednje nabrojana trojica veoma dobri pomoćni organizatori sa svojih pozicija. Drugim rečima, u teoriji, biće mnogo teže postaviti odbranu kada na parketu protiv sebe imas i Exuma, i Pantera, i Nanelija i Lideja npr. A tu dolaze do izražaja one kretnje i blokovi iz klipa, koji je i bio neki Željkov tm u Feneru. 

 

Mislim da je neka njegova ideja da se bukvalno ne zna odakle će pretiti napad, jer će u svakom trenutku na parketu biti bar trojica koja mogu da praktično zamene pozicije i uloge u napadu, postave igru ili realizuju.

Iako je Željko kroz celu karijeru imao tog floor general pleja, ja sam ubeđen da smo mi završili sa spoljnim pozicijama, i da ćemo gledati tu neku kombo brzu košarku (u teoriji) koju smo pokušali prošle sezone, ali to uglavnom loše izgledalo jer smo uspeli da skoro celu sezonu imamo 4 poptuno neupotrebljiva igrača na poziciji koja je verovatno i ključna za ovaj stil košarke. Ako Željko uspe da posloži to što želi, odnosno, što se meni čini da želi, Panter bi mogao da bude brutalan ove sezone, i tu ne mislim samo u košgeterskom smislu, već da puni sve kategorije - bukvalno da bude kao zver puštena sa lanca u odnosu na prošlu sezonu.

 

Ali očekujem još jednog igrača na 4/5, jer je ovo pretanko za celu sezonu u svim takmičenjima + ne daj bože neke povrede nekog viskog. Osim ako Tristan nije postao Durantula tokom leta.

 

Edited by Klipan
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klipan said:

Ja se nadam da ce biti igrača da postavljaju ovako organizovane i smislene blokove...a pas će onda već stići nekako.

 

 

naravno... ja ću ipak, dok me ne ubede u suprotno, ostati pri mišljenju da taj "lagani" pas posle dobrih blokova/trčanja/preuzimanja... u ovoj ekipi osim Papapetrua/Nanelija i nema ko da uputi.

Živi bili pa videli/dajbožedagrešim.

Link to comment
Share on other sites

Nije kao da će Eksum dobiti sve minute na PG. Papapetru će moći i na PF u nekim postavkama, imaće Partizan u pojedinim varijantama i 4 igrača od 5 na terenu koji mogu da proigraju. To se retko viđa i na NBA parketima. Sviđa mi se tim kakav je sklopio Željko. Evroliga je uvek kaškala za NBA, a verujem da će tek ove sezone izaći na videlo koliko je bitno imati više igrača koji umeju da spuste loptu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Nije kao da će Eksum dobiti sve minute na PG. Papapetru će moći i na PF u nekim postavkama, imaće Partizan u pojedinim varijantama i 4 igrača od 5 na terenu koji mogu da proigraju. To se retko viđa i na NBA parketima. Sviđa mi se tim kakav je sklopio Željko. Evroliga je uvek kaškala za NBA, a verujem da će tek ove sezone izaći na videlo koliko je bitno imati više igrača koji umeju da spuste loptu.

 

 

 

Svašta KKP ima u ovom rosteru, i nijednog igrača koji voli da doda, pre nego sa loptom 5 puta udari u parket(Aleksa 25). Bojim se da će proći pola sezone, dok se ne našpanujemo da Lesor,Smailagić i Aleksa ne "zapamte" gde treba da stoje/šta treba da rade, što u kombinaciji sa nemamopleja , može da bude mučno za gledanje. Mi smo sa dve ekstra pojačanja, digli poziciju krila na nivo koji možda nikada nismo ni imali, ali to u konačnici ne znači da nećemo biti čitljivi i predvidljivi/francuska sobarica stajl. Osim ako Dante nema neke tajne veštine, za koje ne zna niko osim Želimira i ostatka HQ.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim je definicija termina high risk-high reward. Bez floor generala postoji rizik da to izgleda slicno kao prosle sezone. Ali zato, ukoliko Zeljko poslozi sve kako je zamislio i svi ovi (ponajvise novopridosli) igraci budu na makar 50% svojih max mogucnosti... bice to jako lepo.

Edited by Alex_Serbia
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klipan said:

 

Mislim da se u ova dva bolda krije suština onoga što nije valjalo prošle sezone, i suština onoga što ćemo gledati ove sezone.

 

Prošle sezone smo gledali zaista uzasnu napadačku produkciju Kuruksa, Zagora, Trife i Dangubica. Ovo što kaže realni, njihovi čuvari su bukvalno mogli da igraju libera u odbrani. 

To je prouzrokovalo da su odbrane mogle potpuno da se posvete skoro pa samo Panteru, kojeg su mogli konstantno da čuvaju po dvojica i da ga dave do besvesti. A onda kada Panter i nadje samog igrača, ova četvorica su retko pogađali trojke iako su bili sami kao duhovi.

 

 

Ovde se može dodati i Aleksa slobodno. 21% za tri u Evrokupu, doduše u ABA dobar, ali je i tu to bilo u nekim naletima.

 

Jako je teško igrati EL bez šuta i sa opcijom prodora samo u jednu stranu. Ako mu igrač bude stajao na većoj udaljenosti, onda ni pasovi neće ići tako lako, čak ni ovi "jednostavniji".

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, realno *w said:

 

Ovde se može dodati i Aleksa slobodno. 21% za tri u Evrokupu, doduše u ABA dobar, ali je i tu to bilo u nekim naletima.

 

Jako je teško igrati EL bez šuta i sa opcijom prodora samo u jednu stranu. Ako mu igrač bude stajao na većoj udaljenosti, onda ni pasovi neće ići tako lako, čak ni ovi "jednostavniji".


Mislim da je Aleksa uzimao dosta teških (nerezonskih) šuteva (što zbog svoje ludosti, što zbog protivničke odbrane), takođe i dosta šuteva iz driblinga, pa ga nekako ne bih poredio sa ovom četvorkom iako mu je procenat loš.

 

Od njega bih voleo da sledeće sezone dobijemo igru koju je igrao u finalnoj seriji. Konstantnu i pre svega pametnu. Svi znamo da može da pripali, da prodre i da se zapali. Ono što je igrao u finalnoj seriji je za nivo više u odnosu na ostatak sezone. Na kraju krajeva, iako je mali uzorak, i što se tiče procenta za 3.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma kakav crni sistem... kad su videli da ce nam arena biti dom oni su morali da imaju plan za naredne godine kako povecati tu neku navijacku bazu koja dolazi na utakmice, ej bre otisao si u tri puta vecu dvoranu, 5 soma u pioniru i imas solidnu posetu u areni nemas nista

Daj boze da se samo i ovo igranje el i ta neka euforija ne pretvori u neki fijasko, ako se i naredne sezone bude video pecat trenera na ekipu kao i ove prosle, pa mi cemo biti na 2-10 uz naravno idiotske cene karata bice publike da opusteno se preselimo u halu sportova i to bez da se guramo

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Jakob Aman said:

Nema potrebe za tolikim defetizmom. Bice sve ok.

Što se tiče organizacija utakmica, teško je biti optimista.

 

Dva primera od prošle godine - sa decom čekam kilometarski red da uđem na nivo 400 po pljusku (karte isto kupovao po pljusku, napolju) dok za nivo 200 nema nikog.

 

Na Bursu vodio neke strance, došli u Arenu, opet kilometarski red za 400, na 200 niko. Vikanje, guranje, divljanje, kašnjenje. Ulazimo na početak, niko ne jebe mesta, završili u golubarniku.

 

Da ne pominjem da na kraju utakmice otvore dvoja običnih vrata pa je opet guranje i za izlazak.

 

Ima tu još dosta da se radi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ranzo said:

Ma kakav crni sistem... kad su videli da ce nam arena biti dom oni su morali da imaju plan za naredne godine kako povecati tu neku navijacku bazu koja dolazi na utakmice, ej bre otisao si u tri puta vecu dvoranu, 5 soma u pioniru i imas solidnu posetu u areni nemas nista

Daj boze da se samo i ovo igranje el i ta neka euforija ne pretvori u neki fijasko, ako se i naredne sezone bude video pecat trenera na ekipu kao i ove prosle, pa mi cemo biti na 2-10 uz naravno idiotske cene karata bice publike da opusteno se preselimo u halu sportova i to bez da se guramo

 

Cene karata za pojedinačne utakmice možda i jesu idiotske, ali cena sezonskih, i prošlogodišnja, a verujem i ovogodišnja što će biti, nije preterana. Verujem da će, ako ništa, za nivo 400 biti pristupačna.
Pogotovo nije preterana kada se igraju ovakvi sistemi takmičenja i u EL i u EK, gde imaš gomilu zagarantovanih utakmica. Plus što ima opcija da se uzme na rate.


Cena sezonske za sezonu 2011/12 je bila 120e za tribine.
Da ostavimo sa strane priču o uslovima u Pioniru (što za igrače, što za publiku), tada kad se igrala EL ljudi koji nisu imali sezonsku nisu ni imali priliku da kupe kartu za pojedinačnu tekmu. Da prisustvuju jesu, zbog onih raznih šema sa sezonskim.

 

@mfmilan

Slažem se za redove, ali redova ima uvek, pogotovo kada se dolazi u poslednji čas. Ja dođem bar pola sata pre utakmice i nijedan problem nisam imao na ulazu, a možda sam propustio par utakmica prošle sezone.
A sledeći put preporuka da kupiš karte online. 


Sećam se kad je pre postojala online rezervacija (ne kupovina) koja važi tipa do 14č na dan utakmice. I onda neko od nas drugara se žrtvuje i ide iz NS u neko sokače u BG ili kasnije tamo na NBG da pokupi karte i onda bleji u BG do utakmice. E, to je za mene loša organizacija.

 

Naravno, verujem da ima loših iskustava i loše organizacije, ali bar u Areni mi nije toliko tragično. U svakom slučaju, što kažeš, ima tu još dosta da se radi.

 

 

 

 

 


 

Pre svega pivo da krenu da toče. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...