Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

51 minutes ago, Bole Tyson said:

Sa ovolikim brojem utakmica u EL i ABA, da ne moze da se nadje mesta za nekog mladog igraca koji ce da stasava, to ne prihvatam. Ne mora da bude nosilac, al da nema mesta da se kali, nema sanse. Ja opet vise govorim o tome da iz mladjih kategorija nismo izbacili ni jednog u 12 10 godina. Sto ne raspuste mladje kategorije onda?

Balša i Trifa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tripkovic je dosao sa 16 godina, Velickovic sa 15, Lucic sa 19, Krstic sa 17.
Mislim da su Uros i Novica i najmladji stigli pa su i uhvatili nesto mladjih kategorija, 99% igraca je dolazilo pred ulazak u prvi tim.
I to je Dule radio savrseno, ali generalno svoje mladje kategorije (kojih sam nesto i bio deo) nam ne lice ni na sta otkad znam za sebe).

Sa tim talentima mora uvek da bude i promasaja (meni uvek prvi pada na pamet Djekic.
A u ovoj situaciji (da ne govorim o situaciji od pre 2-3 godine) treba da budemo presrecni sto imamo Tristana, Balsu, Jama (plus Glasa a i Smajlagic jos moze da s provuce kao mlad).

Edited by boki111
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, boki111 said:

a i Smajlagic jos moze da s provuce kao mlad

 

Smailagić je generacija sa Madarom i Balšom, tj. ako ćemo preciznije, čak je i mlađi od Balše. Tako da bi bilo lepo da prestanemo da pričamo o njemu kao o ispušenoj muštikli već posle prve ozbiljnije seniorske sezone.

Nepravedno je čak i prema Trifi imati taj stav, jer je i on njihova generacija, ali kao ajde on već ima dve i po sezone u klubu, pa možda i znamo šta možemo da očekujemo od njega.

 

Sad kad pogledam, prva trojica su imali sasvim pristojnu minutažu prošle sezone. 

Balša - ABA 13min. / EC 16min.

Smajli - ABA 18min / EC 22min.

Jam - i ABA i EC oko 18min.

 

Pa čak je i Glas imao prosečno 10+ min, koje je doduše nabudžio u jednom delu sezone, al' dobro.

A on je još mlađi, tj. generacija '01.

 

I prethodno pomenuti su imali nekonstantnu minutažu, ali je to valjda i normalno s obzirom na godine i ulogu, a, naravno, i Željkovo prošlogodišnje eksperimentisanje.

 

Uz Tristana, kojeg ćemo tek da vidimo na delu, to je odlična baza mladih, možemo čak da kažemo i domaćih, igrača.

Edited by uvrnuto
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cooper said:

Sa druge strane, činjenica je da smo imali najmlađih tim u ABA

Nije cinjenica.

 

U Ek jeste imali, u Aba je bilo 3 mladja tima od vas i jos 3 koja ne prelaze vise od jedne godine proseka. Dakle pola lige. Vec sam pisao o tome bar 3 puta a moguce i tebi licno ne secam se.

 

Uglavnom to nije ni vazno ni tolko striktno da se naglasava, Partizan jeste bio mlad tim za Evrokup odnosno medju mladjim, mozda i najmladji ali kada saberes minutaze 7-8 igraca sa najvise minuta shvatices da ima tu jos dosta timova sa slicnim brojem godina. Ono sto hocu da kazem ne i neskiusan tim jer je imao igrace sa evroligaskim iskustvo(Panter, Ledej, Lesor, Dangubic, Tristan)  i Nba iskustvom(Kuruc i Smajlagic) dok drugi klubovi nisu imali takve igraci i jos ostali su svi imali prosecno po nekoliko sezona Evrokup iskustva(Avramovic, Zagorac, Mur, Trifunovic) dok nekoliko klubova sa celim rosterima igrali Ek prvi put u zivotu a jedeni zeleni u svemu tome su Madar, Koprivica i Glas koji su bili igraci rotacije.

 

Partizanov cilj je bio osvajanje jedan od 2 trofeja Ek ili Aba, odnosno bar finale Evrokupa. Shodno tome je trebao i formirati tim, po meni. Previse mladosti je tu bilo i nije sramota priznati da je Partizan odnosno Zeljko pogresio u selekciji odnosno nije dosao do zacrtanih ciljeva. Shodno tome ne treba traziti izgovor u mladosti jer nije Partizan Mega da je prvi cilj razigravanje sto vise mladjih igraca vec uspeh. E sad moze biti i da zaista nisu postavili te ciljeve kao realne vec one da se kazu za javnost a da je pravi cilj da se osvoji Aba jednom u 3 Zeljkove sezone i da se vrati u Evroligu a to je se vec desilo samo po sebi.

 

Sada moze opet da se izadje sa pricom ''sta uradimo-uradimo u El'' kao sto je godinama i nasa prica, ali klub koji je osvojio to takmicenje, igrao fajnal for, plus trener koji je najvise puta osvajao, plus zavidan budzet, plus uigran tim uz samo 3 nova pojacanja, jednostavno bas moras biti ekstrem da se i u narednoj sezoni prica prica o mladosti jer ce minute imati verovatno samo Smajlagic i Koprivica po 10ak minuta i mozda Madar tako da tih izgovora koji su bili preneglaseni ove sezone jednostavno vise nema, a naravno da nece biti smak sveta i da se ne udje u top8 ali imacete petorku od 5 vrhunskih evroligaskih igraca i najtrofejnig trenera pa ne vidim vas razlog za bilo kakav pesimizam. Ja se ne secam da je iko koga znam bio nezadovoljan nekim nasim pojacanjima (koja su bila mnogo skromnija) ili bilo cime kad smo mi ulazili u El prvi put u ovom veku da tako kazem bila je samo i samo euforija i sreca i pozitivna razmisljanja.

 

3 hours ago, Cooper said:

Da je lako kopirati to što su imali Dule i Partizan, ne bi to bilo tako posebno kao što jeste.

 

 

Saras je takodje otisao na f4 kao underdog bas kao i Dule onomad, a nije se ni Radonjic obrukao sa top8 sa najjeftinijom timom u takmicenju i ima bolji prosek pobega nego Dule u El. Naravno ne zelim da umanjim i f4 Duletov je najveci uspeh ovog veka. Alimpijevic je sa 4 ipo igraca stigao do finala Evrokupa to je isto ozbiljan uspeh sa trenerskog aspekta. Nenad Canak je ako se posmatra sa trenerskog aspekta napravio proporcionalno veci uspeh sa Lietkabelisom nego i Dule i Dejo i Alimpije ili bilo cetvrti. Covek je imao osrednji budzet i za litvansku ligu(znaci kao neka Igokea kod nas) a pobedio je evroligasa Zalgirisa i to 3-1 u seriji i otisao u finale. A u Evrokupu nije imao srece pa je morao u top16 da naleti na osvajaca  Virtusa i tu su pokazali zube i izgubili samo 8 razlike, na primer manje razlike nego sto je Virtus posle dobio Valensiju i Bursu. I to je jedna posebna prica samo za Lietkabelis niko ne navija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto
U pravu si za Smajlija, nesto mi u glavi bilo da je za nijansu stariji od njih.
Trifu ne bih ubrajao sa ostalima pomenutima jer nema toliki plafon (a i Smajli ukoliko ne resi glavu sto brze).
Ali i on je dobio priliku, a ove sezone ce verovatno biti u ekipi, ali ne verujem da ce se skidati nesto u EL.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, uini said:

da je pravde, platili bi kićanovića i dalipagića tadašnjih 5 miliona evra (danilovaića svega milion sa 18 godina), tako da ne bih ja svodio partizanštinu na jeftinoću.

jednom vam se zalomilo to sa mekejlebom i alex marićem ali nije to istorija

Osim Boa i Aleksa, pojačanja su bili i Haus, Kamings, Lamza, Veseli, Gist, Žo, BertRans, Gos, to name but a few, među kojima je Gist imao najveći ugovor, i to 350 kilodolara.

 

Da se vrnemo to the basics, KKP proizvodi dodatu vrijednost, KKP nije klub koji treba da plaća one-off strance milione dolara. Čak i kad imamo te pare, dužnost bi morala da bude prije svega da se klub osposobi da dugoročno proizvodi dodatu vrijednost kroz mlađe kategorije i dovođenje mlađih seniora koji imaju potencijal koji drugdje nisu uspjeli da materijalizuju.

 

Ovo što sad radimo vodi samo jednom buđenju vrste ekipa Pere Božića iz sezone 2015/2016, s tim da su tome prije 7-8 godina kumovale političke igre, a sada će prvi krivci za tako nešto biti dva lika koji su totalne legende naše košarke (i limar kao saučesnik, ali koga boli glavni grad Ekvadora Quito za random radikalskog uruk-haia).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Beonegro said:

Osim Boa i Aleksa, pojačanja su bili i Haus, Kamings, Lamza, Veseli, Gist, Žo, BertRans, Gos, to name but a few, među kojima je Gist imao najveći ugovor, i to 350 kilodolara.

 

Da se vrnemo to the basics, KKP proizvodi dodatu vrijednost, KKP nije klub koji treba da plaća one-off strance milione dolara. Čak i kad imamo te pare, dužnost bi morala da bude prije svega da se klub osposobi da dugoročno proizvodi dodatu vrijednost kroz mlađe kategorije i dovođenje mlađih seniora koji imaju potencijal koji drugdje nisu uspjeli da materijalizuju.

 

Ovo što sad radimo vodi samo jednom buđenju vrste ekipa Pere Božića iz sezone 2015/2016, s tim da su tome prije 7-8 godina kumovale političke igre, a sada će prvi krivci za tako nešto biti dva lika koji su totalne legende naše košarke (i limar kao saučesnik, ali koga boli glavni grad Ekvadora Quito za random radikalskog uruk-haia).

To što je Roberts bio najplaćeniji igrač F4 ekipe sa 250k dolara je bilo nekad, sad za te novce ne možeš da dovedeš nikog ko bi pravio razliku. Duletov Patizan je period koji je svima najdraži, ali takvu podršku nije imao niko pre njega i neće je imati niko posle njega. Dule se učio i vežbao godinama u EL, doneo nam na kraju neke vrhunske rezultate, stavio Partizan ponovo na mapu, izbacio tuce igrača. Da ne ponavljam sad sve šje napravio, s pravom je legenda. Medjutim, i pored svih uspeha, titula i prodaja igrača, Partizan je opet bio na putu da propadne, prezadužen i sa obavezama prema igračima koje su išle unazad 10 godina. Dolazak sns-a feat Nolan Smit su to samo ubrzali. 

 

Za 4 dana kreće evropsko prvenstvo u košarci u Tbilisiju, gde će mlada reprezentacija Srbije igrati sa košarkaškim veličinama kao što su Albanija, Finska, Slovačka, Švajcarska, Madjarska, Bugarska, Irska i tako dalje. Jedan podsetnik gde smo trenutno. Tako da, dužnost Partizana nije da dugoročno proizvodi dodatnu vrednost kroz mladje kategorije i dovodjenje mladjih seniora koji imaju potencijal koji drugde nisu uspeli da materijalizuju. Možda jeste bila nekada, danas ne. U situaciji u kojoj je obeštećenje u košarci maltene gotova stvar i bliži se situaciji u rukometu gde uopšte ne postoji, bavljenje mladjim kategorijama je skoro pa zaludan posao. Mislim, lepo zvuči to što ti pišeš, ali gde je računica? U situaciji kada klub pokušava, a nije izbacio kvalitetnog igrača iz svog pogona jednu deceniju, a ne postoje više bar Radnički ili Hemofarm, odakle bi uzeo Milutinova/Milosavljevića i slične, stvarno ne vidim neko rešenje, niti će situacija biti bolja. Danas bi roditelji za Duletove treninge zvali policiju, a Pešića bi strpali u ludnicu kada bi danas terao mlade reprezentativce da rade ono što su radili 1987 pred Bormio. Drugo vreme. 

 

Dužnost Partizana je da u prvoj sezoni u Evroligi posle 9 godina ima konkurentan tim i da se bori za plasman u plejof. Najtrofejniji trener Evrolige je došao da osvoji titulu sa svojim klubom, zatvori krug i ode u penziju. Ja planiram da uživam u svakoj sekundi dok je tu, sigurno nisam očekivao da igra EL sa 7 golobradih dečaka. Malo mi ide na živce ovo lamentiranje nad prošlim vremenima, jebi ga, prošla su. Ja sam siguran da Obradović i Savić ne rade na štetu Partizana, a da posle njih i  usledi neko novo puštanje niz vodu, imaćemo bar 2 titule prvaka Evrope na kontu. Bolje zvuči nego jedna.  

  • Like 5
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Malo je reći da je Exum odlično pojačanje ako bude zdrav (a nažalost nije zdrav veći deo karijere). On jeste na početku karijere projektovan kao neki dinaminčni plejmejker poenter, ali se usled povreda i gubitka koraka odustalo od te varijante. U Barsi je igrao uglavnom na SF i to je bila jedna ozbiljna rupa na vašem rosteru (usled razmimoilaženja sa Kurucsom i odustanka od Dangubića) koja je sada začepljena. Exum je svakako prekvalifikovan da bude neki sporedni igrač i defanzivni davitelj, ima u njemu mnogo košarke i atletike, stvar je u tome što se nikada nije baš do kraja profilisao. Dobar je sa loptom ali nije neki dodavač, dobar je iz spot upa a loš u šutu iz driblinga, međutim sjajne atletske predispozicije u kombinaciji sa dužinom i dobrim prvim korakom daju novu dimenziju vašoj igri. Više neće jedina opcija biti neki contested jumper u režiji Puntera. Exum je super komplementaran ostatku rostera, imao je i u Barsi neke sjajne partije iz drugog plana. Imho je on igrač za najbolje EL klubove, ali nekako nije neki lider, videćemo koja će mu uloga biti kod vas. Za cenu bolje da ne pitam, ali ovo su ionako dani visokog napona dok traje ova sns igrarija i kod vas i kod nas.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Da se vrnemo to the basics, KKP proizvodi dodatu vrijednost, KKP nije klub koji treba da plaća one-off strance milione dolara. Čak i kad imamo te pare, dužnost bi morala da bude prije svega da se klub osposobi da dugoročno proizvodi dodatu vrijednost kroz mlađe kategorije i dovođenje mlađih seniora koji imaju potencijal koji drugdje nisu uspjeli da materijalizuju.

 

kao što rekoh u jednosmernoj diskusiji sa boletom tajsonom i kuperom, ja smatram da to danas jednostavno nije izvodljivo:

treba ti pool talenata koji je u sfrj išao u 4 do 6 klubova a onda u sledećoj podeli u dva do tri

 

ili pool talenata u kojem si u srbiji ti prioritet a ostalima šta ostane.

 

sada najtelentovaniji idu odmah u nba, "druga ruka" aka partizan & zvezda su izbačeni iz kombine za najbolje, još u najranijem dobu talentovanog košarkaša.

partizan i zvezda nikada zapravo nisu imali neke lude škole košarke, najbolji igrači su dolazili odnekud sa 16-18-20ak godina (bilo je uvek izuzetaka naravno ali nije to pravilo)

 

evo imate sada 3-4 mlada i talentovana igrača. nisu iz vaše škole ali su tu za obradu, pa kako ispadne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

sada najtelentovaniji idu odmah u nba, "druga ruka" aka partizan & zvezda su izbačeni iz kombine za najbolje, još u najranijem dobu talentovanog košarkaša.

Mhm, s tim da je to 4 - 5 - 6 top prospekata godišnje. Ali kad se napiše tako kako si ti napisao - nema više Vujanića, Krstića, Pekmena ili Bogdana da im sa 20 do 22 godine daš ključeve ekipe - onda stvarno djeluje da je najbolje moguće rešenje uvaliti milion dolara godišnje u Puntera* i gledati kako u svakoj završnici igra 1 na 5. 

 

Osim što između ta dva ekstrema ima gomila međuscenarija koji su dugoročno bolji za KKP od spaljivanja 10 miliona dolara za sezonu.

 

*baj d vej, imenovani Punter ima 6 ili 7 puta veću platu nego što je u KKP imao Tarence Kinsey. Je li 6x bolji od TK-a?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zorex said:

Ja sam siguran da Obradović i Savić ne rade na štetu Partizana, a da posle njih i  usledi neko novo puštanje niz vodu, imaćemo bar 2 titule prvaka Evrope na kontu.

 

Ako Žoc osvoji još jednu titulu prvaka Evrope sa KKP, dolazim u Beograd i jašeš me od Kalemegdana do Samo Pivo. I plaćam pivo kad stignemo, podrazumijeva se.

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 17
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

 

Ako Žoc osvoji još jednu titulu prvaka Evrope sa KKP, dolazim u Beograd i jašeš me od Kalemegdana do Samo Pivo. I plaćam pivo kad stignemo, podrazumijeva se.

 

Za one koji nisu iz BG ova razdaljina i nije nesto mnogo za titulu prvaka evrope 😁

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Beonegro said:

Ako Žoc osvoji još jednu titulu prvaka Evrope sa KKP, dolazim u Beograd i jašeš me od Kalemegdana do Samo Pivo. I plaćam pivo kad stignemo, podrazumijeva se.

Sreća tvoja što sam zaradio giht, pa već godinu i po dana baš vodim računa o ishrani... Niti sam toliko težak, niti smem puno piva. Ali jednog Pabla neću odbiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Beonegro said:

Mhm, s tim da je to 4 - 5 - 6 top prospekata godišnje. Ali kad se napiše tako kako si ti napisao - nema više Vujanića, Krstića, Pekmena ili Bogdana da im sa 20 do 22 godine daš ključeve ekipe - onda stvarno djeluje da je najbolje moguće rešenje uvaliti milion dolara godišnje u Puntera* i gledati kako u svakoj završnici igra 1 na 5. 

 

Osim što između ta dva ekstrema ima gomila međuscenarija koji su dugoročno bolji za KKP od spaljivanja 10 miliona dolara za sezonu.

 

*baj d vej, imenovani Punter ima 6 ili 7 puta veću platu nego što je u KKP imao Tarence Kinsey. Je li 6x bolji od TK-a?

Ima malo i do inflacije + poluDJelih ugovora u NBA. Teško bi sada gledali takvog igrača za 200k doloresa 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ne sam Safete said:

Ima malo i do inflacije + poluDJelih ugovora u NBA. Teško bi sada gledali takvog igrača za 200k doloresa 

Naravno, pa i tada je to bila anomalija da takav igrač igra za 150 ili 200 hiljada, ali ga navodim kao primjer kako treba da radimo.

 

Recimo da smo kojim čudom potpisali Exuma direkt iz povrede za 500k, to bi bila slična situacija, ovako čekaš da odigra sezonu u Tužbaloni pa mu rokneš milion ili više... i ja ću tako da budem mag košarke, krunisani kralj ofanzivnodefanzivne misli...

15 minutes ago, Luchifer89 said:

 

Ništa Jokić, ako budemo prvaci Zorex je zaslužio, kakav Jokić.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Beonegro said:

Mhm, s tim da je to 4 - 5 - 6 top prospekata godišnje. Ali kad se napiše tako kako si ti napisao - nema više Vujanića, Krstića, Pekmena ili Bogdana da im sa 20 do 22 godine daš ključeve ekipe - onda stvarno djeluje da je najbolje moguće rešenje uvaliti milion dolara godišnje u Puntera* i gledati kako u svakoj završnici igra 1 na 5. 

 

Osim što između ta dva ekstrema ima gomila međuscenarija koji su dugoročno bolji za KKP od spaljivanja 10 miliona dolara za sezonu.

 

*baj d vej, imenovani Punter ima 6 ili 7 puta veću platu nego što je u KKP imao Tarence Kinsey. Je li 6x bolji od TK-a?

 

slažem se da su najtalentovaniji 3% - 10% celokupnog broja mladih igrača ali da bi ta mlada ekipa imala smisla, tj razvijala se do trenutka u kojem može da se šiba sa najboljima u evropi, moraš da imaš nekog kićanovića, divca, danilovića, bogdanovića itd (ili još bolje po dva takva). kada si lišen takvih talenata jer idu direktiva u nba, onda ostaneš sa drugom ligom domaćih omladinaca, podeljenih u dva - tri kluba, kojima opet (u tom best case scenariju) moraš da dodaš 3-4 zajebana stranca, da bi mogli da se takmiče na nivou koji je potreban za aba titulu i ravnopravne tekme u euroleague

 

što se kinseyja tiče, meni lično je on bolji od puntera, možda sam postao fanboi u međuvremenu, međutim, uopšte nije merodavno to koliko je kinsey imao ili što je gist imao 350k. ja sam pre 10 godina svađta mogao da kupim za 300jura a danasmogu patike i farmerke. jbga.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

ja sam pre 10 godina svađta mogao da kupim za 300jura a danasmogu patike i farmerke

Pa to je zato što si postao snob, kao i ova limarska inkarnacija KKP 😜

Ima u Đecathlonu patike i za 12 eura, kao što negdje ima perspektivan igrač koga su ostali previdjeli 🧐

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

 

 

što se kinseyja tiče, meni lično je on bolji od puntera, možda sam postao fanboi u međuvremenu, međutim, uopšte nije merodavno to koliko je kinsey imao ili što je gist imao 350k. ja sam pre 10 godina svađta mogao da kupim za 300jura a danasmogu patike i farmerke. jbga.

Meni lično je TK najbolji stranac koji je igrao ovde.

 

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...