Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

3 hours ago, kemp said:

 

cenis da vec nije pocelo lupanje cuski i zavrtanje ruku ?

 

Cenim da nema apsolutno nikakvog smisla da neko iz vlasti kaze: dajemo vam 10+ milki za budzet, ali nemoj slucajno da ste doveli Mirotica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stvarno mi nije jasno zasto se lozite na Bozica kad decko ima svega 9 utakmica u Evropi (Eurocup sa KK Buducnost i nije se bas proslavio).

 

On da valja, ne bi igrao samo u Zadru. Decko stvarno ima nekih problema, zbog toga je izgubio i godinu dana posle KK Buducnost, sezonu 2020/2021. Potpisao je sa podgoricanima ugovor na 3 godine (i to kasno, jer se durio sto je Goga uzeo MVP titulu pre toga u KK Buducnost) a odradio je jednu (i to ne celu) i nestao.  

 

On nesumnjivo ima talenat i telo, ali nema glavu na mestu. Da ima, vec bi zaradjivao neke novce u nekoj Spaniji, Turskoj ili u najgorem slucaju Italiji, Nemackoj... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Ne sam Safete said:

Nimalo mi se ne sviđa, klasični drvosječa 

Ne znam da li ovo treba da bude kao neki sarkasticni odgovor ili sta? 

 

Nisam nigde omalovazavao njegove kosarkaske sposobnosti, talenat, cak naprotiv. Ali nesto tu nije ok. Evidentno. 

 

Svakako, bilo bi zanimljivo videti ga u nekom boljem klubu, boljem i od Buducnosti. Pa neka dokaze da nisam bio u pravu. Nema problema. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ko bi uopste razmatrao Bozica za Evropu? Uz pojacanja, on bi bio u toj rotaciji za EL neki 13. ili 14. igrac u vrh glave i dobio bi minute ravno nikad. Poenta je sto bi od njega znali sta da ocekujemo u ABA ligi. Jer znamo sta tu moze. 

 

Imali smo buljuk utakmica gde smo bili uzasni u ABA-i. Za pocetak treba mnogo lakse da dobijamo neke utakmice i da se nosioci sto manje trose, kako bi bili spremni za EL. Provukli smo se XY puta, sa sve uzasnom potrosnjom ponajvise Zeka. Jedna povreda nas je delila od sunovrata, ali smo imali srece. To NE SME da se desava u sledecoj sezoni. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

Ne znam da li ovo treba da bude kao neki sarkasticni odgovor ili sta? 

 

Nisam nigde omalovazavao njegove kosarkaske sposobnosti, talenat, cak naprotiv. Ali nesto tu nije ok. Evidentno. 

 

Svakako, bilo bi zanimljivo videti ga u nekom boljem klubu, boljem i od Buducnosti. Pa neka dokaze da nisam bio u pravu. Nema problema.

 

Nije to neka misterija, on najbolje igre pruza kao point forward oko kojeg se sve vrti i kojem je citava ekipa podredjena. To je sistem koji je Jusup doveo do savrsenstva.

 

U Buducnosti je igrao uz Cobbsa, Bamfortha, Ivanovica, dakle sve suprotno. Takodje, ne moze ni u ludilu igrati ni u ovoj Buducnosti ni u Partizanu - recimo, u Partizanu nikako ne bi mogao da bude u petorci sa Punterom ili Exumom.

 

Mislim, slicna je situacija i sa Exumom koji je mnogo bolji igrac sa loptom u rukama nego bez nje - samo sto je Barca imala trojicu/cetvoricu igraca kod kojih je bila lopta, a u Partizanu si imao samo Puntera osim njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, goldberg said:

 

Nije to neka misterija, on najbolje igre pruza kao point forward oko kojeg se sve vrti i kojem je citava ekipa podredjena. To je sistem koji je Jusup doveo do savrsenstva.

 

U Buducnosti je igrao uz Cobbsa, Bamfortha, Ivanovica, dakle sve suprotno. Takodje, ne moze ni u ludilu igrati ni u ovoj Buducnosti ni u Partizanu - recimo, u Partizanu nikako ne bi mogao da bude u petorci sa Punterom ili Exumom.

 

Mislim, slicna je situacija i sa Exumom koji je mnogo bolji igrac sa loptom u rukama nego bez nje - samo sto je Barca imala trojicu/cetvoricu igraca kod kojih je bila lopta, a u Partizanu si imao samo Puntera osim njega.

 

To je kosarkasko objasnjenje i skroz ima smisla. 

Uz to ipak postoji i nesto u glavi, mentalitetu 🙂 tj. manjka. 

Link to comment
Share on other sites

Ima i toga, ali njemu je taj mentalitet i pomogao da dodje do onakve sezone kakva je bila prosla u Zadru. Malo igraca bi nastavilo karijeru nakon onakvog pada kao sto je bio njegov.

 

Mene on podseca mnogo na Vujosevica koji je isto bio cudak na svoj nacin i celu karijeru je potrosio na vodjenje jednog kluba u kojem se pitao oko svega. I bio fenomenalan u toj svojoj ulozi.

 

Kako god, ako bilo koji klub hoce da angazuje Bozica, jedini smisao tog poteza bio bi da ostali igraci ne budu igraci koji traze loptu. Na primer, petorka Partizana koja bi imala smisla sa Bozicem na 3 bi bila  Andjusic - Nunnally - Bozic - Leday - Smailagic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...