Jump to content

Evroliga 2022/23 (rosteri, transferi, interesovanja)


Brat od Korneta

Recommended Posts

Prilicno nejasan potez Reala, posle Muse dovodjenje i Hezonje.Bas su skloni prekrcavanju nekih pozicija, jer na 3 imaju i Abaldea i Decka, a od njih samo Deck moze u nekim varijantama da se popne na 4 i to u specijalima, a maltene niko ne moze da se spusti na 2

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kao što sam ranije pisao, meni nije nejasan potpis Hezonje - vrhunski EL igrač dokazano i provereno, nejasan mi je potpis Muse.

Meni je sasvim jasan potpis obojice, mladi , odlični napadači, odlične sezone iza sebe komplementarni sa Abaldeom i Dekom. Hanga je tu za sada višak videćemo šta će sa njim i mislim da imaju pleja viška ako dođe Kampaco što očekujem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je Hanga do jaja igrač, kad bih igrao basketball menadžera kao Čovkins doveo bih ga za meleon umesto Kaline u KKCZ. Igrač koji se uklapa u svaki tim.

I meni je on top i doneo bih ga na krkačama iz Madrida, ali je u blagom padu i u ovoj konkurenciji u Realu on je očigledno višak. U CZ bi bio bombon

Link to comment
Share on other sites

Posle situacije sa F4 (i prosle sezone uopste) i da se pretrpaju na pleju treba ih razumeti... NWG verujem da odlazi, i tu mozda i Pangosa uzmu, ako se ne pojavi Kampaco. Alocen mi je upitan, ACL je ACL, a povreda ga je zadesila u nezgodnom trenutku. Bez obzira na sve nagrade i priznanja, njega ceka ozbiljan restart.

Link to comment
Share on other sites

Ove godine Zvezda i Partizan imaju zaista poseban zadatak a to je da pruze ozbiljnu sansu mladim Srbima sansu da steknu iskustvo u Evroligi. Zvezda je dovela Petruseva i Ilica, ima malog Topica koji je mozda ipak jos uvek zelen. Partizan ima Vukcevica, Smailagica, Trifunovica i Koprivicu. Meni jedino Trifunovic od svih ovih igraca nema jasno visok potencijal, ova ostala petorica zaista imaju.

 

Na pamet mi pada kako je Barselona stvorila Gasola i Navara. Jednostavno, dala im je sansu da igraju sa 7-8 prekaljenih igraca, da uce od njih, ali su i imali ozbiljne uloge. Nasi klubovi, kada vec uzimaju nase pare, treba da imaju i obavezu da razvijaju nase igrace. Naravno, danasnja kosarka je takva da je neizvodljivo igrati samo sa par stranaca, ali svejedno minuti se mogu dati klincima, i ja zaista to ocekujem.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, realno *w said:

 

Naprotiv, Simon je bio vrlo važan šraf, imao slobodu u igri, a posebno u kreaciji sa krila.

Ok, ove godine je baš usporio zbog godina i povreda, al prošle je recimo bio na 3,5 asistencije po meču i 10ak uzetih šuteva iz igre.

 

Jasno je da je Klajburn još veći potrošač, ali ok, nije tolika baš razlika.

 

Donekle se slažem sa tobom, mada je meni svežije sećanje u glavi bilo na prošlu sezonu gde je ipak uzimao skoro duplo manje šuteva. I ipak bih rekao da je Simon igrač koji mnogo više učestvuje u kreiranju igre, nego što je to Klajburn radio u dosadašnjem delu karijere. Simon je izuzetno košarkaški inteligentan igrač i time je nadomestio ne baš sjajne fizikalije i zasluženo napravio dobru karijeru i krunisao je sa ove dve titule. Klajburn je, usudio bih se reći, one of a kind igrač u EL, ali ipak bih rekao veći potrošač - jer uzima više šuteva, manje kreira, i mnogo češće napada iz nekih solo akcija. Ovo je bar neki moj utisak na osnovu eye testa, ne znam da li statistika to potkrepljuje.

 

Da rezimiram, slažem se za Simonovu slobodu i sve, ali je moj utisak da su drugačiji tipovi igrača, i ma koliko realno Klajburn bio neverovatan igrač, mislim da neke stvari oko kreacije igre ne može da radi kao Simon. Ali zato donosi 100 nekih drugih prednosti. Voleo bih da kliknu i uklope se odlično, to bi sa Vasom i Larkinom mogla biti potencijalno bas sexy košarka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...