Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Quote

 

LeBron James was DOMINANT in Team USA's win over Germany

20 points (11 in 4th quarter)

6 rebounds

4 assists

8-of-11 FG

2-of-2 3PT

In 18 minutes.

 

 

Apsolutni masterclass.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Njemci su i pred SP prošle godine odigrali jednu vrlo sličnu utakmicu sa Amerikancima, čini mi se da je bilo znatno više poena, ali se utakmica razvijala nekako slično, bio egal ili mala prednost za Njemce, do same završnice, u završnici Njemci promašili neke šuteve koji nisu bili loši, Amerikanci dali neke teške šuteve i toeto. Ali Njemci prošle godine zato nisu promašili u polufinalu.

Link to comment
Share on other sites

Teška muka za Amerikance opet i opet ih izrešetao moćni Andi Obst. Ako je protiv Južnih Sudanaca bila smešna glorifikacija Lebronove clutch igre, ovde moram da mu odam priznanje jer je zaista zatvorio meč protiv ozbiljnog rivala na njemu svojstven, buldožerski, način.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I od svh prijateljskih koje su Amerikanci odigrali do sad, blow out jedino protiv nas.  

 

Neko je primetio da nas fizički istroše uvek već u prvom poluvremenu, zato što naši uđu u juranjavu sa njima umesto da usporavaju igru kad god imaju loptu i uvek to rade protiv njih, a kad uđeš u jurnjavu sa njima gotov si jer su atletski mnogo superiorniji. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

opet ih izrešetao moćni Andi Obst

Evo jedno ćelavo uzimanje: kad su u petorci Schroder, Obst, Wagner, Voigtmann i Theis ili Moritz, Obsta je nemoguće zatvoriti, dijelom zbog gravitacije ostalih igrača, a dijelom zbog njegovog kretanja bez lopte i brzog šuta.

 

EDIT: i još jedna stvar, Obst ja mislim da je svaku utakmicu koju je u životu odigrao protiv Amerikanaca odigrao na gornjoj granici svojih mogućnosti, ne samo što je motivisan, mislim da je provalio da nisu uigrani u odbrani, da nepotrebno preuzimaju i udvajaju, da im se dešava da totalno zaborave igrača na weak side, možda i da lako padaju na finte, ne samo šuta, nego i kretnji.

Edited by Beonegro
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ma mi smo jednostavno jako loše šuterski odigrali tu utakmicu. Nema šta da se traži protiv njih bez dobrog šuta spolja, sve ove ekipe sa kojima su se mučili su im ubacile gomiletinu trojki.

 

Da, i to je tačno, promašili smo dosta otvorenih šuteva za tri 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ječmendo said:

Rudy sa pola u zadnjoj sekundi! Makar u prvoj četvrtini prijateljske, zvuči poznato i skoro očekivano. :s_d: Ja bih se kladio na Špance da izlaze iz grupe smrti...  

gdje ima da se gleda?

Link to comment
Share on other sites

Nažalost, odmah je napravljena velika razlika i utakmica je potpuno izgubila na zanimljivosti. Klasično otaljavanje obje ekipe, vrlo brzo kreće ono pravo. Inače, jedna zanimljivost - Rudy Fernandez je tek 3 mjeseca mlađi od Lebrona i obojica su igrali na Olimpijadi u Atini 2004. Svaka čast obojici na sportskoj dugovječnosti! :Hail:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Ma mi smo jednostavno jako loše šuterski odigrali tu utakmicu. Nema šta da se traži protiv njih bez dobrog šuta spolja, sve ove ekipe sa kojima su se mučili su im ubacile gomiletinu trojki.

A mozda je uticalo i to sto smo igrali back to back utakmicu dok su amerikanci imali dan odmora, plus mi smo igrali bez tri vazna igraca u rotaciji koja su propustili taj mec. U Nedelju cemo videti da li su stvarno bolji od nas za 25+ poena razlike. Rekoh ja da je Spanija mnogo potcenjena ekipa, ja mislim da ce biti prvi u svojoj grupi.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...