Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

23 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Sto se mene tice  sa tobom sam zavrsio svaku normalnu konverzaciju, jer ti nisi sposoban za istu. Vidis nesto se razumem u kosarku i kao sam je i igrao profesionalno. Mogu da procenim talenat i za 5 minuta. Kada sam ovo isto rekao za Lazarevica pre 2 godine i rekao da sledece godine mora da ima ozbiljnu ulogu u Zvezdi, osim jednog forumasa( ne mogu da se setim koji je bio) svi su se smejali, a ja i sada kazem da je Dejo imao vise poverenja u njega i rezultat u EL bi bio bolji.

Zbog razmisljanja kao sto je tvoje smo tu gde smo. Tavorimo u prosecnosti. Kao sto ce i Partizan da zavrsi neslavno, jer razmislja isto kao ti.

Pominjes Ivanovicev ugovor, pa nije nas nista kostalo da prvo produzimo Vajtu ugovor, pa ga onda kao necemo ili mozda jeste? Ti ces najbolje znati. Vidis, za razliku od drugih ja ne mislim da je to problem. Jednostavno voditi klub nije isto kao i voditi firmu. Danas je on najbolja opcija, a vec sutra iskrsne bolje resenje.

I na kraju, molim te, otvori vise tu temu.

Napisao sam vec kada cu otovriti, kada se bude znalo ko ce nam igrati sledece sezone.
Sada posle ove rasprave idem na raport kod Covica, da muj prenesem misljenje ovde i da se  stopira odlazak u SLODES

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

За оне којима и даље није јасно, Топић иде на двојну регистрацију, на коју може да се шаље једино у ранг ниже. Поента је да дечко тренира у Звезди и конкурише за утакмице, а у Слодесу да добија редовно минуте и да се кали у једној физички јакој лиги.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Skoro svi igraci rodjeni 80ih su se kalili u nizim ligama. Teodosic, Aleksandrov, Labovic, Savanovic, Erceg, Novica i mnogo su igrali prvu B sa 17 godina, neki za Workerse (FMP2), neko za Partizan 2, neko za Avala Adu.

Lucic je sa 19 igrao, pa je danas kapiten reprezentacije. Skola koja se prodje u tim halama i u tim ligama je jako korisna.

 

Ne znam koja je liga Slodes, ali jedino bitno je da Topic ima nedeljno bar jedan mec protiv seniorske konkurencije, pogotovo sto ce da trenira sa prvim timom.

 

btw, Doncic kojeg pominjete je redovno igrao trecu spansku dok nije postao standardan clan rotacije u Realu.

 

Edited by Wesley Sneijder
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Perkos2 said:

Ne podnosim kad čuvaju Zvezdu od mene, pogotovo kad to rade u pinkovskom maniru. Dakle na izneto mišljenje da je lošd da mladi igrač provodi vreme u totalno nebitnom klubu poznatom po lošem radu skočio je dežurni iz kluba da sačuva gazdinu poziciju. Tu nemam ni trunke tolerancije.

Vidis ja jos vise ne podnosim vas koji ste veliki zaljubljenici u Zvezdu samo putem interneta pod krilaticom sto vise neuspeha i poraza to sam ja vise u pravu da je trebalo da bude onako kako sam ja napisao na forumu. Sve znas unapred da je lose, a ja napisao da to nista nije zasmetalo Teodosicu u njegovim godinama. I odmah, covic, pink, botovi, sendvicari, pa ko je tebi oduzeo Zvezdu? Ko je tebe optuzio da napadas ZVezdu, ti imas misljenje koje se kosi sa odlukama kluba, igraca, managera i roditelja, Sad si ti u pravu a svi ovi ostali su doneli poglresnu odluku? Kako ti to znas, kako ti vec predvidjas kraj njegove karijere. I jos neko je napisao sto je samo potvrdilo moje pisanje, tamo ce igrati utakmice, a kod nas trenirati i biti pri prvom timu. 
 Trenutno sam na poslu, sam sam kriv sto sam uopste ulazio u raspravu sa osobama koji  unapred etiketiraju, vredjaju, samo sam napisao da je Teodosic otisao u nizi rang od FMP tadasnjeg . Sam si poceo sa etiketiranjem  a ja tebe nijednim svojim upisom nisam etiketirao ni na koji nacin, uvredljiv ili bilo kako. 

Mutiraj brate, ignore stavi, nemoj da ti kvarim vece, samo me zaobidji ovde, a i svi ostali koji su zeljni svadje ili napada, eto sacekaj i ti da otvorim temu pa mozes i tada ako si bas znatizeljan da sacekas otvaranje teme,, a mozda i neces morati, sam cu se odjaviti posle otvaranja pa neces imati ove stresove i da ti napadam Zvezdu jer je ti volis vise od mene. 

I za kraj,  cuj ja da sacuvam poziciju Covica, eh ova ti dobra, prvo  nije mi gazda, svoj sam gazda od 99;te, a samnom upravljaju moja deca, 

digao si moc foruma na dosta visok nivo, Sarac cuva poziciju Covica u kkcz od forumasa, ova ti dobra bas, inace da nije Sarca, leteo bi Covic vec koliko veceras zbog |Topica, j nasmeja me posteno.  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Vidis ja jos vise ne podnosim vas koji ste veliki zaljubljenici u Zvezdu samo putem interneta pod krilaticom sto vise neuspeha i poraza to sam ja vise u pravu da je trebalo da bude onako kako sam ja napisao na forumu. Sve znas unapred da je lose, a ja napisao da to nista nije zasmetalo Teodosicu u njegovim godinama. I odmah, covic, pink, botovi, sendvicari, pa ko je tebi oduzeo Zvezdu? Ko je tebe optuzio da napadas ZVezdu, ti imas misljenje koje se kosi sa odlukama kluba, igraca, managera i roditelja, Sad si ti u pravu a svi ovi ostali su doneli poglresnu odluku? Kako ti to znas, kako ti vec predvidjas kraj njegove karijere. I jos neko je napisao sto je samo potvrdilo moje pisanje, tamo ce igrati utakmice, a kod nas trenirati i biti pri prvom timu. 
 Trenutno sam na poslu, sam sam kriv sto sam uopste ulazio u raspravu sa osobama koji  unapred etiketiraju, vredjaju, samo sam napisao da je Teodosic otisao u nizi rang od FMP tadasnjeg . Sam si poceo sa etiketiranjem  a ja tebe nijednim svojim upisom nisam etiketirao ni na koji nacin, uvredljiv ili bilo kako. 

Mutiraj brate, ignore stavi, nemoj da ti kvarim vece, samo me zaobidji ovde, a i svi ostali koji su zeljni svadje ili napada, eto sacekaj i ti da otvorim temu pa mozes i tada ako si bas znatizeljan da sacekas otvaranje teme,, a mozda i neces morati, sam cu se odjaviti posle otvaranja pa neces imati ove stresove i da ti napadam Zvezdu jer je ti volis vise od mene. 

I za kraj,  cuj ja da sacuvam poziciju Covica, eh ova ti dobra, prvo  nije mi gazda, svoj sam gazda od 99;te, a samnom upravljaju moja deca, 

digao si moc foruma na dosta visok nivo, Sarac cuva poziciju Covica u kkcz od forumasa, ova ti dobra bas, inace da nije Sarca, leteo bi Covic vec koliko veceras zbog |Topica, j nasmeja me posteno.  

 

Vidi ako zaškripi kod gazde čovića imaš sasvim dobre šanse da te zaposli mitrović na pinku. Dobro si naučio tu školu izvrtanja, podmetanja i optuživanja čim vam neko postavi pitanje ili dovede u sumnju "stručnu" odluku da mlad igrač bude poslat u ekipu koja igra srpsku ligu bez takmičarskih ambicija. Igrač se ne postaje igrajući za takve ekipe i to svako ko je barem jednom izašao na teren možr da potvrdi. Probao si da poništiš ti tvrdnjom da je Teodosić isto tako igrao u nikakvoj ekipi što nije tačno i nacrtano ti je i pojašnjeno da nema veze sa ovom situacijom. I umesto fa podviješ rep nastavljaš da podmećeš i podižeš tenziju samo da bi dokazao da je potez kluba ispravan. Svašta si izlupao čak i da je to odluka Milenka Topića što apsolutno nije tačno. A da li ideš kod čovića, vujcina ili nekog trećeg je tvoja lična stvar, očito imaš iskustva u tome. O tome ko je kakav navijač Zvezde znaju navijači Zvezde koji su redovno na utakmicama KKCZ prethodnih decenija ali to i nije preterano bitno ali Zvezdu od mene nema potrebe niko da brani pogotovo ne neko iz kluba. 

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Sokmeniki said:

A gdje je to nagovjestio?

 

3 hours ago, Šarac said:

Napisao sam vec kada cu otovriti, kada se bude znalo ko ce nam igrati sledece sezone.
Sada posle ove rasprave idem na raport kod Covica, da muj prenesem misljenje ovde i da se  stopira odlazak u SLODES

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ko zna koja vec sezona, a da mi je selekcija tima potpuna enigma. Nikakvog reda nema, kao da je moja zena dovodila igrace. Na kraju ce centri igrati cetvorke, krila ce da budu bekovi, bekovi ce biti plejevi... imamo 4 potpuno cista krila u timu. I trenera pocetnika. Ne moze to da izgleda dobro nikako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nista se menjati nece imacemo nedovoljno jaku ekipu za osvajanje abe i taman toliko jaku ekipu za poslednja tri mesta u el 

1 minute ago, Darko Pancev said:

Nista se menjati nece imacemo nedovoljno jaku ekipu za osvajanje abe i taman toliko jaku ekipu za poslednja tri mesta u el 

Topic treba da se gura u vatru kad god moze ! Ima vise talenta od Bejkona i Lazica zajedno ! 
Kako je dobro kad sam sebi repliciras :))))

Edited by Darko Pancev
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Perkos2 said:

Vidi ako zaškripi kod gazde čovića imaš sasvim dobre šanse da te zaposli mitrović na pinku. Dobro si naučio tu školu izvrtanja, podmetanja i optuživanja čim vam neko postavi pitanje ili dovede u sumnju "stručnu" odluku da mlad igrač bude poslat u ekipu koja igra srpsku ligu bez takmičarskih ambicija. Igrač se ne postaje igrajući za takve ekipe i to svako ko je barem jednom izašao na teren možr da potvrdi. Probao si da poništiš ti tvrdnjom da je Teodosić isto tako igrao u nikakvoj ekipi što nije tačno i nacrtano ti je i pojašnjeno da nema veze sa ovom situacijom. I umesto fa podviješ rep nastavljaš da podmećeš i podižeš tenziju samo da bi dokazao da je potez kluba ispravan. Svašta si izlupao čak i da je to odluka Milenka Topića što apsolutno nije tačno. A da li ideš kod čovića, vujcina ili nekog trećeg je tvoja lična stvar, očito imaš iskustva u tome. O tome ko je kakav navijač Zvezde znaju navijači Zvezde koji su redovno na utakmicama KKCZ prethodnih decenija ali to i nije preterano bitno ali Zvezdu od mene nema potrebe niko da brani pogotovo ne neko iz kluba. 

Bez želje da ulazim u raspravu bukvalno sve legende naše košarke su igrale kao juniori niže lige, neki čak i beton ligu. 

Za igrača tih godina najbitnije je da igra protiv seniora. Pogubno bi bilo da sedi na kraju klupe i u periodu kad imamo 4 utakmice nedeljno da čak ni ne trenira. 

Kamo sreće da je neko Borišu sa 16 godina poslao u beton ligu.

Drugo, argument Luka je sa 16 igrao u Realu je loš, pre svega jer jedan je Luka, a nakon toga on je sa 16 igrao niži rang, možda čak i treću ligu, a samo povremeno dobijao šansu u Realu što podseća na ovo što se planira za Topića.

Edited by Milos 3.14
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Bez želje da ulazim u raspravu bukvalno sve legende naše košarke su igrale kao juniori niže lige, neki čak i beton ligu. 

Za igrača tih godina najbitnije je da igra protiv seniora. Pogubno bi bilo da sedi na kraju klupe i u periodu kad imamo 4 utakmice nedeljno da čak ni ne trenira. 

Kamo sreće da je neko Borišu sa 16 godina poslao u beton ligu.

Drugo, argument Luka je sa 16 igrao u Realu je loš, pre svega jer jedan je Luka, a nakon toga on je sa 16 igrao niži rang, možda čak i treću ligu, a samo povremeno dobijao šansu u Realu što podseća na ovo što se planira za Topića.

Ne želiš da ulauiš u raspravu a iznosiš tvrdnju da su sve legende naše košarke igrali u nižim ligama čak i ubeton ligi

divac,danilović, đorđević, bodiroga, paspalj, jokić, rebrača, saša obradović, tomašević, vujanić, jarić, milutinov, miličić 

znak pitanja je za sve pobrojane a ima ih još sigurno

Da ponovim još jednom pošto vidim da se voli izrtati napisano, nisam tražio da mali Topić mora da igra za Zvezdu u EL već da ako treba da ide na kaljenje to bude baremu rangu ABA lige a ne u ekipu koja je imala cele dve pobede u prošloj sezoni i gde caruje nerad i nepotizam. Znači može Borac, FMP, Igokea čak i neka ekipa iz susednih država, valjda ima neka ss'kojom nismo zagovnali odnose pa da može naš mladi igrač da tamo provede godinu dana i vrati se kao kompletniji igrač.

   

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

Ne želiš da ulauiš u raspravu a iznosiš tvrdnju da su sve legende naše košarke igrali u nižim ligama čak i ubeton ligi

divac,danilović, đorđević, bodiroga, paspalj, jokić, rebrača, saša obradović, tomašević, vujanić, jarić, milutinov, miličić 

znak pitanja je za sve pobrojane a ima ih još sigurno

Da ponovim još jednom pošto vidim da se voli izrtati napisano, nisam tražio da mali Topić mora da igra za Zvezdu u EL već da ako treba da ide na kaljenje to bude baremu rangu ABA lige a ne u ekipu koja je imala cele dve pobede u prošloj sezoni i gde caruje nerad i nepotizam. Znači može Borac, FMP, Igokea čak i neka ekipa iz susednih država, valjda ima neka ss'kojom nismo zagovnali odnose pa da može naš mladi igrač da tamo provede godinu dana i vrati se kao kompletniji igrač.

   

 

Perkose, kako ne kapiras jednu prostu stvar - Topicu ce biti omoguceno da trenira sa Zvezdom i da se tako direktno utice na njegov dalji razvoj, a igrace za klub iz nizeg ranga na dvojnu registraciju. 

 

Kad bi otisao u klub viseg ranga (pa navodis Borac, FMP, Igokea), na pozajmicu u klub sa kojim nismo zagovnali odnose, trenirao bi sa tim klubom, sa tim trenerom i prakticno bi imali nikakav uticaj na njegov razvoj niti bi mogao da igra neku utakmicu za Zvezdu. 

 

Jbt toliko je prosto. 

 

Druga stvar je da li je Slodes dobra ekipa za to, mozda ima i bolja, ali klub zeli da igrac bude na dvojnoj registraciji kako bi trenirao sa nasim prvim timom i imao mogucnost i da igra za prvi tim. A ne da ga posaljes negde i godinu dana gotovo da ne znas sta se desava sa njim osim sto ga eventualno vidis na nekoj utakmici. 

 

Mozda bas i treba da ode u losu ekipu i da se vidi da li moze da pravi znacajnu razliku, da kao plejmejker ucini tu ekipu boljom. I da oseti tu nizerazrednu seniorsku kosarku i kako je to kada neko ide na tebe snagom a manje tehnikom (jer je nema). Trebace mu i to nekada. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

Ne želiš da ulauiš u raspravu a iznosiš tvrdnju da su sve legende naše košarke igrali u nižim ligama čak i ubeton ligi

divac,danilović, đorđević, bodiroga, paspalj, jokić, rebrača, saša obradović, tomašević, vujanić, jarić, milutinov, miličić 

znak pitanja je za sve pobrojane a ima ih još sigurno

Da ponovim još jednom pošto vidim da se voli izrtati napisano, nisam tražio da mali Topić mora da igra za Zvezdu u EL već da ako treba da ide na kaljenje to bude baremu rangu ABA lige a ne u ekipu koja je imala cele dve pobede u prošloj sezoni i gde caruje nerad i nepotizam. Znači može Borac, FMP, Igokea čak i neka ekipa iz susednih država, valjda ima neka ss'kojom nismo zagovnali odnose pa da može naš mladi igrač da tamo provede godinu dana i vrati se kao kompletniji igrač.

   

Ako kreneš da proveravaš videćeš da većina gore nabrojanih jeste igrala niže lige.

Evo kačio je mislim @Kankkunen intervju NBA skauta koji smatra da bi za tako mladog igrača bilo dobro da igra u KK Beko Kotež

Miško klince tog uzrasta šalje u OKK Beograd i Jović i Đurašinović koji su mu najveći projekti igraju u tom uzrastu lošija takmičenja. Zašto je to tako ako on nema nikakve rezultatske imperative?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Ne želiš da ulauiš u raspravu a iznosiš tvrdnju da su sve legende naše košarke igrali u nižim ligama čak i ubeton ligi

divac,danilović, đorđević, bodiroga, paspalj, jokić, rebrača, saša obradović, tomašević, vujanić, jarić, milutinov, miličić 

znak pitanja je za sve pobrojane a ima ih još sigurno

Da ponovim još jednom pošto vidim da se voli izrtati napisano, nisam tražio da mali Topić mora da igra za Zvezdu u EL već da ako treba da ide na kaljenje to bude baremu rangu ABA lige a ne u ekipu koja je imala cele dve pobede u prošloj sezoni i gde caruje nerad i nepotizam. Znači može Borac, FMP, Igokea čak i neka ekipa iz susednih država, valjda ima neka ss'kojom nismo zagovnali odnose pa da može naš mladi igrač da tamo provede godinu dana i vrati se kao kompletniji igrač.

   

Podcast Jao Mile gost Sasa Obradovic.

 

Igrao za juniore KKCz, Beopetrol i za prvi tim KKCz. Za vikend igrao 3 utakmice. Ali SO je zabranjena tema ovde ili ja nisam dobro cuo kada je to izjavio. I to sve sa 18 godina. Jbmli ga opet moram po misljelnje u basketland da li sam dobro cuo ovo za SO ili ne.

 

Topic ako ode u bilo koju ekipu ABA lige ne moze na pozajmicu, nemas uvid u njegov rad sem u FMPu, koji je interes ostalih klubova da razigrava igraca za racun KKCz.

Vise ljudi napisu sta je plan sa Topicem ali meni spocitavas propagandu. 

 

Link to comment
Share on other sites

bez zelje da ulazim u ovu, po meni, bespotrebno naelektrisanu diskusiju, meni se dopada sto topic jr trenira sa ekipom a onda ide u xy klub (nemam misljenje na temu jer ne poznajem materiju), gde ce dobiti prekopotrebne minute u kontinuitetu i slobodu da se razvija i testira razne aspekte igre.

 

daklem, trening tekma zvezde bi trebalo da bude cesto jaca od prosecne aba liga tekme. pri tome, na oku je strucnom stabu, dobijace neke sugestije i korekcije na dnevnoj bazi a zatim sve to moze da pretvori u praksu u nejakoj ali iskusnijoj konkurenciji.

 

pravi test za klub ce biti da li je u stanju da mu povremeno u aba ligi pruzi nek minute u garbage timeu - sto opet zavisi od toga kako ce top 10 - 12 igraca iz sastava shvatati slabije utakmice, pa ce shodno tome biti ili nece biti minuta i za topica. za euroleague nema potrebe zuriti, ima i sledeca sezona, kada ce biti cca 18 godina star.

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Perkose, kako ne kapiras jednu prostu stvar - Topicu ce biti omoguceno da trenira sa Zvezdom i da se tako direktno utice na njegov dalji razvoj, a igrace za klub iz nizeg ranga na dvojnu registraciju. 

 

Kad bi otisao u klub viseg ranga (pa navodis Borac, FMP, Igokea), na pozajmicu u klub sa kojim nismo zagovnali odnose, trenirao bi sa tim klubom, sa tim trenerom i prakticno bi imali nikakav uticaj na njegov razvoj niti bi mogao da igra neku utakmicu za Zvezdu. 

 

Jbt toliko je prosto. 

 

Druga stvar je da li je Slodes dobra ekipa za to, mozda ima i bolja, ali klub zeli da igrac bude na dvojnoj registraciji kako bi trenirao sa nasim prvim timom i imao mogucnost i da igra za prvi tim. A ne da ga posaljes negde i godinu dana gotovo da ne znas sta se desava sa njim osim sto ga eventualno vidis na nekoj utakmici. 

 

Mozda bas i treba da ode u losu ekipu i da se vidi da li moze da pravi znacajnu razliku, da kao plejmejker ucini tu ekipu boljom. I da oseti tu nizerazrednu seniorsku kosarku i kako je to kada neko ide na tebe snagom a manje tehnikom (jer je nema). Trebace mu i to nekada. 

Baš ovo što si boldovao smatram kontraproduktivnim za mladog igrača. To da trenira sa prvim timom a onda za vikend ode u ekipu koju ne poznaje pošto ne trenira sa njima i dobije loptu u ruke da pokaže koliko je bolji od svih njih. Niti se mladom igraču igra takvo takmičenja niti će ga novi saigrači prihvatiti i pomagati mu u sazrevanju. Moj stav je jasan, treba ga poslati godinu dana da igra za neki ozbiljniji klub( sve pod uslovom da nije dovoljno dobar da igra već ove sezone za KKCZ) u ozbiljnijem takmičenju od onog u kojem učestvuje ekipa bez ambicija kao što je  Slodes. Igranje protiv amatera i rekreativaca poput Raška Katića ne donosi napredak. 

 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...