Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Prvo problemi, a to su defanzivni skok i izgubljene lopte. Dosta tih izgubljenih je zbog neuigranosti ( Adams dodaje  Bentilu koji kreće da pravi blok od lopte npr.)

Holand u napadu dobar, ume da bocne trojku, tabne loptu , a bogami i pas da podeli . U odbrani Dobrić

Adams je grešio u predaji lopte zbog neuigranosti, zbog želje da podeli pas i jer nije naviknut na EL intenzitet, to se videlo i u završavanju na obruču, mora čvršće. Sa druge strane cima se u odbrani i neće biti minus na toj strani, izuzetno meka ruka i baš je brz. Odlično pojačanje .

Bentil mora bolje da gradi koš , imamo već par akcija za njega , jak je ko bik, deluje da će i on umeti da ubode tricu . Ok.

Martin dobar u odbrani, loš u skoku, nije bilo nekih akcija za njega, Motejunas je previše za njega.

Petrušev će isporučiti napadački, defanzivno je šupljikav, skok i zagrađivanje problematični.

Dobrić , Luka ono njihovo, Džoni kao prošle godine.

Pefi i Lazarević ako ostanu na ovom nivou biće vrh . Pefi fizički, a Lazarević u šutu, na to mislim.

 

Bilo je propusta mnogo, traže se petorke koje će najbolje funkcionisati, ali bilo je dosta dobrih stvari. Često smo igrali sa dva pleja, bilo je i nekih akcija koje nismo gledali prošle godine.  Pefi podelio više pasova iz pika nego za celu prošlu godinu, malo je do njegove spreme, ali ima nešto i do načina igre. Ni defanzivno nije bilo tragično ako izuzmemo skok. Iskakali smo na piku ili preuzimali, nije to bilo loše, bilo je i baš dobrih sekvenci . Poene smo mahom primali iz izgubljenih lopti.

 

Monako zajeban. Neverovatna količina kvaliteta i potencijala, videćemo kako će to funkcionisati.

 

Neki prvi utisak je da ćemo biti zabavna ekipa za gledanje, da će biti i vrhunskih partija i teških poraza, što bi rekao naš narod kako sam se nadala dobro sam se udala 

Edited by Milos 3.14
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao da gledam danas iz licnih razloga nazalost, ali da se zakljuciti da smo igrali protiv golden stejta ili protiv rabotnickog iz male krsne i da smo bili uzasni osim sto su igraci koji su duze tu napredovali... 

Razocarani smo novajlijama i nisu ni za onu stvar ali mozda samo nisu bas uigrani...

Daklem nasa igra je bikini... da li je na devojci ili na babi ce da vidimo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drperce said:

Nisam stigao da gledam danas iz licnih razloga nazalost, ali da se zakljuciti da smo igrali protiv golden stejta ili protiv rabotnickog iz male krsne i da smo bili uzasni osim sto su igraci koji su duze tu napredovali... 

Razocarani smo novajlijama i nisu ni za onu stvar ali mozda samo nisu bas uigrani...

Daklem nasa igra je bikini... da li je na devojci ili na babi ce da vidimo...

Ma većina ljudi mrači više nego što je realno, da nas je kao partizan neka š ekipa nabila 30 razlike bio bi pomor .

Vidi se da će defanzivni skok biti muka, vidi se da su se tek skupili, baš mnogo tehničkih grešaka koje ni kadeti ne rade.

 

Sa druge strane isto bilo je dosta dobrih stvari na obe strane parketa, sva pojačanja su nešto pokazala. 

 

Monako je beton, ako je pitanje hoće li Jovanović moći nešto da uradi sa svojom skupom igračkom veća je dilema hoće li Obradović umeti da vozi Ferari koji je dobio

Link to comment
Share on other sites

meni uopšte nije jasno gde su tu minuti za Ivanovića, pored Adamsa, Markovića i Nedovića; jedino ako se računa na to da će Nedović često biti povređen, što je vrv i tačno

 

lazić u 12 je u principu nonsens i tu treba tražiti neko elegantno rešenje da ne igra previše i da polako korača ka zasluženoj penziji ili nekoj mirnijoj luci, kao legenda, a ne kao teret na leđima 

 

pisao je guru koliko fali jedna jača trojka i ja se skroz slažem sa tim, ne volim kada je tim u startu fizički inferioran i u missmatchu; tu bi Lazarević mogao da napravi iskorak (iako je nizak), pod uslovom da može nešto da pogodi i da nije igrač manje u napadu. ne mogu da kažem da verujem u njega, ali se baš nadam takvom scenariju

 

na 4 i 5 smo popunjeni igračima i tu stvarno treba sačekati da vidimo ko šta može i zna; na 5 mi nije baš jasna logika imanja Petruševa i Mitrovića, jasno je da će jedan ispasti iz rotacije, jer su jako slični igrači u suštini; i zdrav i prav Kuzmić je korisnija opcija kao treći centar, koji treba da rešava defanzivne probleme kad se suočimo sa nekim gorostasima ili ekipama koje baš kidaju pik igru

 

u EL se smallball pokazao kao skroz validna opcija i žao mi je verovatno nećemo imati mnogo prilike da to gledamo; bilo je zabavno ono otkrovenje kako Davidovac školuje protivničke centre i koliko time može da se dobije; možda ne u kontinuitetu, ali kao taktička zamisao/ prekretnica svakako.

 

generalno smo na ovom EP videli da ekipe nisu čist zbir igrača i da dobra i pokretna odbrana može da se igra i sa nižim plejevima i na papiru slabijim defanzivcima..

 

generalno očekujem EL sezonu koja će biti malo raspucanija od prethodnih, sa bržom igrom i napadima.. i imamo priliku sa ovim timom da zajašemo taj talas. Da li će to biti neka indijanština ili organizovano i odgovorno trčanje, ponajviše zavisi od trenera.. a to je svakako najveća enigma.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, srlepajce said:

Otici ce on u neki EL tim sigurno

Već smo pisali na EL temi o tom transferu, nešto tu nije kako treba ...

ozbiljna agencija ga zastupa, Wasserman - Rašković, znači nije do toga.

Sad će neko da plati lepo obeštećenje Ređini i svima potaman, al i daje tu nešto smrdi.

Link to comment
Share on other sites

Bice ovo dobro, vazno je da postoji domaca osnova i kontinuitet - Dobric, Lazarevic, Markovic, Mitrovic, Lazic - nije to bas malo, ovi stranci ocekivano delovali kao Alisa u Zemlji Cuda, neki manje neki vise, ali ima potencijala. VJ je i dalje znak pitanja. 

Naravno, suludo je pisati o dometima tima nakon jedne trening utakmice i to prve ozbiljne trening utakmice, to je van svake pameti. Bice sigurno bolje, koliko ? E , to niko ne zna. Covketova poslastica - doselekcija? To niko ne zna, takodje. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@medobrundo meni više deluje da nam nedostaje četvorka nego trojka. Defanzivni skok i zaštita obruča su koncepcijski problem, sve drugo mi je delovalo rešivo. Neki Kvinsi Miler i to paradoksalno u  defanzivnom smislu bi nam legao ko dupe na nošu.

Ilić vcrs nije igrao, on će pomoći u skoku, ali za ono što deluje da mi hoćemo da igramo morao bi da bude pretnja spolja.

 

Za sad mi deluje da će Džoni/Kuz/Luka/ Lazić da se rotiraju van 12 u zavisnosti od povreda , protivnika itd. Verovatno će i Pefi da odmara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

 

lazić u 12 je u principu nonsens i tu treba tražiti neko elegantno rešenje da ne igra previše i da polako korača ka zasluženoj penziji ili nekoj mirnijoj luci, kao legenda, a ne kao teret na leđima 

 

Laza danas najveća minutaža:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

A nemoj ovako subjektivno stvarno nema smisla,jos sam i napomenuo i opisivao bljesak i kako se okrenula utakmica.

Gledaj naredne utakmice ali da nemas pre toga pripremljen stav nemamo trenera,divljacka ekipa itd.Docices do mnogo objektivnije slike.

tako sam i gledao i nisam video apsolutno nista vredno pomena ili nekog nadanja e u ovom bi mogli stvarno da budemo dobri, ovo bi moglo da pravi neku razliku na terenu

 

Quote

 


Ne znam kako bez bljeskova da stignes -15 i das skoro 100p jako ozbiljnom EL timu.Napisao sam i rezultate ostalih pripremnih Monaka,stalno postizu ovaj br poena,da smo primili 70 80 ja bih bez pola briga usao u sezonu.
 

 

i ovo sam napisao kako

prestali da se vracaju igraci monaka u odbranu i dobric se prosetao 5-6 puta u kontri

evo neka ostane ovde zapisano, pa cemo za 3 meseca da izbrojimo koliko smo takvih kontri imali u takmicarskim utakmicama 

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NikadProtivKaline said:

tako sam i gledao i nisam video apsolutno nista vredno pomena ili nekog nadanja e u ovom bi mogli stvarno da budemo dobri, ovo bi moglo da pravi neku razliku na terenu

 

i ovo sam napisao kako

prestali da se vracaju igraci monaka u odbranu i dobric se prosetao 5-6 puta u kontri

evo neka ostane ovde zapisano, pa cemo za 3 meseca da izbrojimo koliko smo takvih kontri imali u takmicarskim utakmicama 

Pa zavisi šta očekuješ.

Ja od ove sezone očekujem da vidim neke sisteme i u odbrani i u napadu. Sve drugo je manje bitno. Posle ove prve utakmice koja ne mora ništa da znači deluje npr. da ćemo moći da ostvarimo sličan broj pobeda kao prethodnih godina, možda i više važna je podrška da u prvih par kola EL zabeleže neku pobedu da se ne stvara loša atmosfera.

 

Mi smo njih počeli da stižemo kada smo krenuli da sve preuzimamo , već sad deluje da to može da šljaka, tako da nije baš da je Monako prestao da se vraća.

Videćemo, meni ova prva utakmica uliva dozu optimizma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Posle ove prve utakmice koja ne mora ništa da znači deluje npr. da ćemo moći da ostvarimo sličan broj pobeda kao prethodnih godina

nije mi jasno bas na osnovu cega to ocekujes

ja bukvalno nisam video nijednu stvar da kazes e na osnovu ovoga cemo praviti neku komparativnu prednost u EL...makar protiv ekipa iz srednjeg/donjeg doma

(tm) defense vise nemamo, ne zna se ni zapravo koja nam je ideja u odbrani, a u napadu jednostavno ne delujemo ni blizu dovoljno kvalitetni da pobedjujemo na poen vise

 

jasno je da je prva utakmica i da je pripremna, ne izvlacim zakljucke za celu sezonu

samo kazem da u toj prvoj tekmi nisam video apsolutno nijednu jedinu stvar na kojoj bi bazirao neki optimizam

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

tako sam i gledao i nisam video apsolutno nista vredno pomena ili nekog nadanja e u ovom bi mogli stvarno da budemo dobri, ovo bi moglo da pravi neku razliku na terenu

 

i ovo sam napisao kako

prestali da se vracaju igraci monaka u odbranu i dobric se prosetao 5-6 puta u kontri

evo neka ostane ovde zapisano, pa cemo za 3 meseca da izbrojimo koliko smo takvih kontri imali u takmicarskim utakmicama 

Evo opet iscekujes samo los epilog pa ces za 3 meseca bez obzira na igru reci evo ne valja,znao sam!

Svakako ova utakmica je mogla da bude i sjajna ili ocajna i tesko da mozemo da procenjujemo igru za tri meseca na osnovu ovog,uzorak je mizeran.

Da smo barem primili stotku od Huventuda,Manrese,Fuenlabrade pa i da zakljucimo da smo defanzivno bedni ovako sacekajmo.A i ovi sto jesu primili stotku od pomenutih imaju mnoooogo vremena da se osamute jer je pripremni period.

Kazem,samo u slucaju da smo dali 60p ili primili 70 bi imali neki jaci utisak.60p sa nasom orijentacijom igre je bedno,70p od ovog Monaka bi bilo ekstra.A ovako,imamo egal sa njima a vidno imamo puno prostora za napredak i to je ok,nista vise nista manje od ove utakmice.

 

Kazem igra mi se nije mnogo dojmila ali ja nekako zamisljam da juce ne bi izgubili od ekipa poput Zalg,Albe,Valensije,Asvela,Bajerna mozda Baskonije,sto je dobro.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Evo opet iscekujes samo los epilog pa ces za 3 meseca bez obzira na igru reci evo ne valja,znao sam!

Svakako ova utakmica je mogla da bude i sjajna ili ocajna i tesko da mozemo da procenjujemo igru za tri meseca na osnovu ovog,uzorak je mizeran.

ne iscekujem ja nikakav epilog

ti si tvrdio da je povratak juce bljesak, ja to vidim tako da su igraci monaka prestali da trce nazad

ne vidim da je to znak da cemo imati neku ubitacnu kontru i tranziciju

i kazem hajde da vidimo za 3 meseca koliko cemo takvih 1 na 0 kontri imati ukupno

to je sve

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne iscekujem ja nikakav epilog

ti si tvrdio da je povratak juce bljesak, ja to vidim tako da su igraci monaka prestali da trce nazad

ne vidim da je to znak da cemo imati neku ubitacnu kontru i tranziciju

i kazem hajde da vidimo za 3 meseca koliko cemo takvih 1 na 0 kontri imati ukupno

to je sve

Ok.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne iscekujem ja nikakav epilog

ti si tvrdio da je povratak juce bljesak, ja to vidim tako da su igraci monaka prestali da trce nazad

ne vidim da je to znak da cemo imati neku ubitacnu kontru i tranziciju

i kazem hajde da vidimo za 3 meseca koliko cemo takvih 1 na 0 kontri imati ukupno

to je sve

Hoće to tako.Ono prestali da igraju,da trče,neki hteli i da okače patike o klin.

Dajte da budemo malo realni.Kad se "pljuje" da se to radi sa nekim činjenicama.

Ali reći da smo stigli jer je njih boleo kurac jednostavno nije tačno i nisam to video juče na utakmici.

 

Video sam da su mnoooogo jača ekipa od nas.I da smo držali kakav takav priključak tokom celog meča.

Video sam i njihovog trenera kako je zapeo iz petnih žila da nas sabije jedno 20+.Značilo bi mu baš,rekao bih.

Ako idemo sa gore boldovanom logikom,onda su i oni napravili +15 zato što smo prodali brdo lopti kao deca 

i što nas je bolelo uvo da se cimamo.

 

Ako mene pitaš,najzaslužniji za tu sekvencu dobre odbrane i tranzicije gde je Dobrić iskočioje najzaslužniji Lazarević.

Odigrao je brutalno juče ceo meč,posebno taj deo,gde je sve hapsio u odbrani od preuzimanja,strane pomoći,izlaska visoko 

na Lojda ili james na 3 poena.Odigrao je stvarno odličan meč,zajedno sa markovićem koji je za mene pozitivno iznenađenje.

 

Vidi se iz aviona da su svi novi stranci "izgubljeni",neuigrani.Gde smo im poklanjali lopte i pri uručenju za kontre 1 na 0.

Gde smo imali nekoliko pogrešnih dodavanja usled nesuglasica i loših kretnji (Bentil ulazi unutra dobija loptu od adamsa u leđa...itd)

Teško je nešto više reći šta i kako će biti kako ćemo igrati i da li će kliknuti Adams posle Australijske lige.Ali donositi neke krucijalne

zaključke za celu sezonu na osnovi 40 min. prijateljske utakmice sa jednim sjajnim timom,pretendentom i za F4 je neozbiljno ili da ne kažem nešto gore.

 

Iz jučerašnjeg meča mi se scvidela ideja brze tranzicije kad se lopta oduzme protivniku,svidelo mi se kako izgledaju oba Stefana (Marković i Lazarević)

Nije mi se svidela ideja sa nekim petorkama gde su u istoj lazić-Dobrić-lazarević-Mitrović...nije mi se svidelo mnogo minuta za Lazića koji ne doprinosi

ništa i nikad nije ako ga ne upravlja Dejan Radonjić.On mora da bude na kraju klupe a ne da guli najviše minuta.

 

Mnogo zavisi kako će Adams kliknuti.Ono juče je bilo mekano,bojažljivo i neuklopljeno kao da je juče došao da trenira sa ekipom.

 

za mene je rano da donosim zaključke,videćemo d ali će trener posložiti ekipu,rasporediti uloge kad se Neda vrati pa će početak sezone reći nešto više.

 

Ali jedno je sigurno sa nestrpljenjem čekam sledeću utakmicu.

Puna podrška ekipi.

Edited by Siki
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...