Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Jeste li spremni DECO?

 

Deco, deco je citat iz Ko to tamo peva, filma koji je radjen po tekstu Kovacevica, a rezirao Sijan, isto kao i Maratonci, a Djenka je lik iz Maratonaca, Dzenkinsu je nadimak Djenka, dakle, Dzenkins prekomandovan iz b tima u a.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Snjofko said:

Jeste li spremni DECO?

 

Deco, deco je citat iz Ko to tamo peva, filma koji je radjen po tekstu Kovacevica, a rezirao Sijan, isto kao i Maratonci, a Djenka je lik iz Maratonaca, Dzenkinsu je nadimak Djenka, dakle, Dzenkins prekomandovan iz b tima u a.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Benito said:

Kakve veze ima Pangos sa Slovenijom?😳

Ima slovenski pasos.Kevin Joseph Pangos is a Canadian-Slovenian professional basketball player

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, 1945 said:

Zvezdu drzava finansira oko 50% budzeta, nije iskljucivo.

 

Zalgirisu je takodje to negde oko 40% budzeta.

 

Partizanu i vise od 50% ako se saberu privatno-drzavni sponzori.

 

Dali i ostalim klubovima u El i u kojoj meri pomazu drzava ili grad mi to ne znamo, a sigurno da pomazu u nekoj meri velikoj vecini. Mozda mozemo i to da saznamo ali sada je kasno da to istrazujem.

 

Ne mozes za Partizan da sabiras privatno - drzavne sponzore, a da fantomske privatne sponzore KKCZ ne racunas u drzavne.

 

Osim prihoda od karata i EL nagrada (videli smo u korona sezoni da moze i bez prve stavke komotno), gotovo sve ostalo pokriva drzava.

 

6 hours ago, 1945 said:

To sto si napisao da Zalgiris trosi odgovorno, imali su slican budzet kao mi a imali 4 pobede manje ove sezone za nama, a trebalo bi i vise ako racunamo ruske ekipe cini mi se.

To kako mi trosimo novac sada mozemo dati realan sud tek na kraju sezone kada budemo znali koji smo zavrsili u El na kraju sezone.

 

Kako slican budzet ako su imali samo 10 skupljih EL ugovora (Ulanovas, Milaknis, Lauvergne, Giffey, Jankunas, Lekavicius, Webster, Strelnieks, Cavanaugh i Nebo) za razliku od Crvene zvezde koja je placala 12 skupih ugovora? Sve ostalo su penzioneri/veterani i mladi igraci koji ne kostaju mnogo i ne uticu mnogo na zbir plata.

 

Dakle, Zalgiris je klub koji posluje odgovorno, Crvena zvezda je klub koji igrace na tribinama (one koji nisu u 12) cesto placa i po 200 hiljada godisnje (Simanic, Radanov).

 

6 hours ago, 1945 said:

 

Ne znam tacan odgovor na to pitanje, ali pretpostavljam zato sto nismo imali para da ih zadrzimo odnosno izjednacimo ponude koje su stigle za njih, mnogima su istekli ugovori i otisli u znacajno bogatije klubove, a za neke su i placenja obestecenja.

 

Slicno kao sto ni sada nisu zadrzani Kalinic i Davidovac, pretpostavljam.

 

Pa o tome i pricam - koja je poenta da se sada ugurava ogroman novac, ako je skoro sigurno da u EL to nece dovesti do nekog senzacionalnog rezultata? Da pokazemo svima u regionu da su Partizan i Crvena zvezda institucije u odnosu na ostale selendre? Da se osigura da niko drugi ne moze ni da pomisli da igra finale ABA lige?

 

6 hours ago, 1945 said:

Sto se tice treneru pocetniku se daje skup sastav ja sam za to ako ima mogucnosti da mu se da sto bolji tim nego da mu se da slabiji.

 

Ja sam za to da se ne uzima trener pocetnik uopste.

 

6 hours ago, 1945 said:

Makabi sa Vilbekinom je bio 5. na tabeli prosle sezone, ja sam za to ako moze.

 

Nakon sezona i sezona u kojima su mogli samo da sanjaju o TOP 8 i nakon izbacivanja klubova iz Rusije.

 

Ja sam za to da se sastavi ekipa koja ce igrati bolje od ocekivanog i koja ce timski da izgleda bolje nego kao zbir pojedinacnih kvaliteta, ali sto bi to radili kad mozemo da se razbacujemo i bahatimo?

 

6 hours ago, 1945 said:

Asvel osim Dzounsa i Okoboa je imao slabiji sastav nego sto cemo mi imati sada. Pritom mislim da su Napier i Nedovic bolji skoreri od njih dvojice ukupno, ne za puno, ali bolji, mada videcemo.

 

Nije sustina u sastavu, sustina je da divljacka iso kosarka nikome nista nije donela osim ako nemas Larkina koji je Bog takve kosarke (ali i Micica koji je opasan timski igrac).

 

6 hours ago, 1945 said:

Ukoliko Kinan Evansa ne budu koristli na pleju onda ce dovesti i oni pleja. To sam napisao zato sto su oni koristli Lekaviciusa dosta vise nego mi Ivanovica kao i Kalnietisa dosta vise nego mi Markovica. To znaci da Zvezda moze da ponudi vecu minutazu, a izdvajamo i vise na plate od njih la bi trebalo i sa tog aspekta da mozemo vise od njih da ponudimo, ako su uopste trazili pleja tj. ako ga traze.

 

Ono sto sam hteo da kazem kao sustinu je da je manje vise u El sve popunjeno od pozicije 1 uz tih par izuzetaka.

 

Pa koristili su ih, ali Kalnietis ima 36 godina, imao je 35 - nisu ga koristili zato sto je ovaj mnogo bolji od Markovica nego zato sto su to sebi mogli da priuste.

 

Zasto se Crvena zvezda ne bi zadovoljila sa Ivanovicem, Markovicem i Nedovicem nego treba jos plej ubica da dodje, a za Zalgiris je normalno da koristi lika od 36 godina i undersized skorera na 1? I onda cemo da pricamo da je budzet za plate slican? Pa ne moze i jedno i drugo.

 

2 hours ago, Kosta said:

Ako pod ova dva kluba mislis na Zvezdu i Partizan, oni nisu finansirani iskljucivo od drzave. Otkud ti takav nonsens?

 

Ma ne znam odakle mi, verovatno zato sto ne zivim u zemlji Lalalendu gde se Covic i neki nepoznati privatnici utrkuju da ubacuju svojih par stotina hiljada evra godisnje na kosarkaske klubove. To izgleda samo prolazi kod Partizana, Buducnosti i Crvene zvezde, samo oni imaju dobrotvore koji nesebicno poklanjaju novac bez ikakve koristi, neki Zadar ili neka Cibona su glupi pa budzet popunjavaju iz gradske kase.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...