Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

27 minutes ago, uini said:

 

zbog čega tako misliš? pitam jer nemam pojma, nisam siguran da sam ikada gledao njegovu ekipu

Meni dovoljno sto je grobar. Tako da svaki eventualni neuspeh u ABA ili porazi od kkp bi stvorili losu sliku o njemu tj. sumnju. Sto bi odmah pokrenulo razne price i posle toga ne bi izgurao ni godinu dana na klupi.

Edited by Dzonii
  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dzonii said:

Meni dovoljno sto je grobar. Tako da svaki neuspeh u ABA i eventualni porazi od kkp bi stvorili losu sliku o njemu tj. krenule bi razne price i ne bi izgurao ni godinu dana na klupi.

 

ja sam mislio na neki ozbiljan argument oko stručnosti, odnosa sa igračima, vizije igre time i slično.

zvezdašima i partizanovcima većinski možeš da prodaš i gluplji razlog od toga, to ne računam

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Markoss said:

 

Ako izadjes iz ugovora jer neces da budes po svaku cenu tu, ali si raspolozen da pricas i da ako ti se svidi plan potpises novi. I ako raskines ugovor, sto automatski znaci da ne zelis da ostanes u ekipi ni po koju cenu.

 

Nije isto, ni manje vise, ni manje manje, ni vise vise. 

to je tvoja verzija price, al ajde da si u pravu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Kicmu sastava u finalu su cinili njegovi vojnici (Lazic, Dobric, Davidovac, Simonovic, Kuzmic) uz Loyda i Nnoka (Hall je koriscen da se odmore nosioci).

 

7 hours ago, goldberg said:

Covek u Crvenoj zvezdi hoce da trenira iskljucivo inteligentne, timske i fizicki jake igrace - zato nikada nece dovesti nekog Jamesa ili Wilbekina cak i da mu se ovi nude (odnosno njih mozda i hoce, ali njihove verzije za KKCZ level plata svakako ne). Tako da ne, za KKCZ koju vodi Radonjic trziste nije bogato, nego prosto nema zamena za odlaske Davidovca, Kalinica, pa cak i Kuzmica.

 

7 hours ago, goldberg said:

Samo, kad neko ocekuje da mu se ispune odredjeni uslovi, da ima stabilnost u radu, da ne mora da radi sa 4-5 individualaca Amerikanaca u timu, a od toga ne bude nista, ko je kriv za odlazak trenera?

 

Hoćeš da kažeš da ne želi da se adaptira i da ponovo vrši doselekciju u kk cz, već mu je lakše da ode u drugi el klub koji je neko drugi selektirao i u kojem će opet morati da napravi doselekciju i dovede barem 3 igrača kojih, po inteligenciji i fizici, po tvom zapažanju, zapravo nema na tržištu?

 

Da li misliš da bi u postojećim uslovima, da nema ponudu Pao, Radonjić postavljao uslove - tražio garancije, a onda digo ruke i otišao na neprihvativši, za naše uslove, korektnu ponudu kluba?

 

Kičma i vojnici u vidu Lazića, Dobrića, Simonovića i Kuzmića su i dalje tu samo su trojica pred penziju, pa valjda neko (trener) na vreme treba da razmišlja i da nalazi zamene ili pravi novu koncepciju a ne da kuka kako nema izbor na tržištu.

 

Tomić je, npr, napravio selekciju, vido da ne valja i da ne može da ih vodi kako je planirao, reko moja greška, pokupio se i otišo. Potez za poštovanje. 

 

Razumljivo je da postoji nezadovoljstvo rosterom, čarterima i lekarom ali olako se potcenjuje 200 hiljada evra veća ponuda i prelazak na bolje radno mesto što je Radonja i zaslužio. Složićeš se da postoji motiv agenta da mu klijent zarađuje više i da redovno prima platu. Isto važi i za Holinsa i za Davidovca, koji su mogli da budu produženi još u januaru kad nisu imali veću ponudu.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

zbog čega tako misliš? pitam jer nemam pojma, nisam siguran da sam ikada gledao njegovu ekipu

eto to je dovoljan razlog za sumnju u njegov kvalitet, to što je retko ko imao mogućost da prati njegov rad i kako izgledaju ekipe koje je trenirao

Link to comment
Share on other sites

Mogao bi neko da napise nesto vise o potencijalno novom treneru. Sigurno je neko pratio i VTB ligu. Elem, to sto je navijac Partizana, ne znaci da nije profesionalac. Sama sansa vodjenja EL ekipe ti otvara mesto nastavka rada u istoj sto ce svaki trener kome se pruzi sansa, maksimalno iskoristiti. E sad, kako ce se snaci debitant u istoj je pitanje. 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Guru said:

Nije vodio tim u EL

koje je tvoje misljenje o Lukicu kao treneru?

i da li i dalje mislis da je vlada jovanovic siguran, a ova druga imena samo zabava za mase?

 

ja pojma nemam, nisam pratio

a niznji sam valjda gledao samo onda kad su igrali protiv nas...ne znam ni da li im je tada ovaj bio trener

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

Između lukića i vlade jovanovića ja bih pre ovog drugog postavio na klupu KKCZ

Lukića sam par puta slušao u nekim emisijama i ne dopada mi se taj njegov način komunikacije nikako. Sumnjam da bi sastavio 10 utakmcia u Zvezdi

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

Između lukića i vlade jovanovića ja bih pre ovog drugog postavio na klupu KKCZ

Lukića sam par puta slušao u nekim emisijama i ne dopada mi se taj njegov način komunikacije nikako. Sumnjam da bi sastavio 10 utakmcia u Zvezdi

Ma samo neko nek dodje vise 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Losmi17 said:

Bio sam ubedjen da je vodio 2014/15.

Al ostalo mi u secanju da je uveo Niznji u finale vtb lige.

 

Tada ih je Bagackis vodio, Lukić je bio trener u sezoni pre te kada su igrali Evrokup i stigli do polufinala (ona sezona kada su nas dobili oba puta, kada smo i mi igrali polufinale protiv Uniksa).

 

16 minutes ago, NikadProtivKaline said:

koje je tvoje misljenje o Lukicu kao treneru?

i da li i dalje mislis da je vlada jovanovic siguran, a ova druga imena samo zabava za mase?

 

ja pojma nemam, nisam pratio

a niznji sam valjda gledao samo onda kad su igrali protiv nas...ne znam ni da li im je tada ovaj bio trener

 

Ne znam šta da mislim o Lukiću, ako uzmemo poslednjih 5 sezona to je rezultatski izgledalo ovako:

 

2017/18:  7. u VTB ligi (skor 10-14), u plejofu 1-3 protiv Uniksa (primali 88.5 poena u te 4 utakmice). U FIBA Evrokupu stigli do četvrtfinala i tu ispali od Venecije (primili 176 poena u dve utakmice)

 

2018/19:  8. u VTB ligi (skor 14-12), u plejofu 0-3 protiv CSKA (primali 84.3 poena u te 3 utakmice). U FIBA LŠ stigli do četvrtfinala gde su ispali od Antverpa (igra se na koš razliku, prvu izgubili 15 razlike, drugu 5)

 

2019/20:  10. u VTB ligi (skor 7-11) pre prekida sezone zbog COVID-a. U FIBA LŠ stigli do osmine finala gde su ispali od Dižona 2-1

 

2020/21:  5. u VTB ligi (skor 14-10), u plejofu 1-2 protiv CSKA. U FIBA LŠ se plasirali na fajnal 8 koji se igrao u Nižnjem Novgorodu, al' su ispali u četvrtfinalu od Saragose (86-78)

 

2021/22:  8. u VTB ligi (skor 6-12, sezonu završilo 10 ekipa pošto su Zielona Gora i Kalev istupili iz lige), u plejofu 0-3 protiv CSKA (primali 85.7 poena). U FIBA LŠ ispali odmah u grupi, jer su sa 2-4 bili poslednji iza Unikahe, Dižona i Lavria.

 

 

Znači rezultati su mu ništa posebno, mada je i budžet Nižnjeg u tom periodu bio skroman i rosteri uglavnom sa vrlo malo stranaca a dosta ruskih polovnjaka, pa je pitanje da li su i mogli nešto više od ovoga da postignu. Po sećanju bih rekao da mu ekipe igraju sa solidnim pace-om i dosta šuteva za tri, sveukupno fluidan napad sa dobrim spejsingom, ali da su defanzivno uglavnom bili prilično tanki i da kao što se vidi gore često prime 85+ poena u važnim utakmicama.

 

Ja sam već napisao da bih tražio defensive minded trenera, a Lukić na osnovu dosadašnje karijere teško da spada u tu kategoriju, tako da bih ga verovatno preskočio, but that's just me...

 

A što se tiče Jovanovića, kako vreme prolazi sve mi se više čini da ga držimo kao rezervnu opciju u slučaju da ne završimo nekog boljeg... 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

I ja vrlo malo znam o Lukicu, ali ocito je za desetak godina rada u Niznjem izgradio dosta dobru reputaciju u Rusiji, cim je dogurao do selektora, pa cak nedavno figurirao i kao zamena za Itudisa u Cska. Vidim da je imao taj jedan izlet u Banvit gde se nije proslavio, a svojevremeno se i javno deklarisao kao navijac komsija, pa se po automatizmu provlacio kroz medije kao jedna od opcija svaki put kad su trazili trenera. U svakom slucaju, to je najmanje bitan detalj, ne postoje dva zagrizenija cigana nesto su to bili Sale Nacionale i Robija svojevremeno, pa evo gde su danas 🙂

 

 

Evo jedan frisak intervju s njim. Ovako na prvu, meh. Ne volim ovakve samodopadne tipove koji vole da potrose 16 recenica na nesto sto se moze reci u 6 reci. Vise sam za radonjolike radoholike koji cute i rade, ali nije bas ni da takvi rastu na drvetu.

 

Sta znam, tesko moze biti gori od mediokriteta bez trunke autoriteta kakav je Vlada Jovanovic, ali tesko i da cemo se nesto usreciti s njim. Deluje kao tip koji ce radije da naulji guzicu nego sto ce da je nazulja i propisa krv ne bi li priredio komsijskom projektu jos jednu cemernu sezonu poput prethodne. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, PERICA!!! said:

Koji ce to ozbiljan trenere da radi sa Covicem, tako da se ni tom Lukicu ne nadam, sto dalje implicira da nemamo sta o njemu da pisemo.

Tako da jedino o Jovanovicu mozemo, jednom ili drugom, jedino mozemo da pisemo.

Odavno nešto gluplje nisam pročitao. 

Pešić, Radonjić, Obradović... nisu ozbiljni treneri???A koji su to. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, fradler said:

I ja vrlo malo znam o Lukicu, ali ocito je za desetak godina rada u Niznjem izgradio dosta dobru reputaciju u Rusiji, cim je dogurao do selektora, pa cak nedavno figurirao i kao zamena za Itudisa u Cska. Vidim da je imao taj jedan izlet u Banvit gde se nije proslavio, a svojevremeno se i javno deklarisao kao navijac komsija, pa se po automatizmu provlacio kroz medije kao jedna od opcija svaki put kad su trazili trenera. U svakom slucaju, to je najmanje bitan detalj, ne postoje dva zagrizenija cigana nesto su to bili Sale Nacionale i Robija svojevremeno, pa evo gde su danas 🙂

 

 

Evo jedan frisak intervju s njim. Ovako na prvu, meh. Ne volim ovakve samodopadne tipove koji vole da potrose 16 recenica na nesto sto se moze reci u 6 reci. Vise sam za radonjolike radoholike koji cute i rade, ali nije bas ni da takvi rastu na drvetu.

 

Sta znam, tesko moze biti gori od mediokriteta bez trunke autoriteta kakav je Vlada Jovanovic, ali tesko i da cemo se nesto usreciti s njim. Deluje kao tip koji ce radije da naulji guzicu nego sto ce da je nazulja i propisa krv ne bi li priredio komsijskom projektu jos jednu cemernu sezonu poput prethodne. 

Izuzetno elokventan i inteligentan covek, nacin izrazavanja je nebitan pogotovo kad ti je bivsi trener Carli Caplin😁

Edited by Benito
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hogar said:

Odavno nešto gluplje nisam pročitao. 

Pešić, Radonjić, Obradović... nisu ozbiljni treneri???A koji su to. 

 

Posle upravo tih nabrojani. Posle njih i njihovih utisaka koje ce ih sigurno pitati taj ozbiljni koji bude trebao da dodje, sigurno ce reci hvala ali ne.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...