Jump to content

RG 2022 - da li se stara garda jos uvek drzi ili nove snage neumoljivo nadiru?


wwww

Recommended Posts

2 minutes ago, Урош19 said:

Нит је загарантовано да Надал узима РГ (мада најврв узима) нит је загарантовано да Новак неће узети Вимблдон и УС до краја године. Полако са прогнозама око најбољим икад, иако сматрам да је то Новак сигурно макар имао и гс мање јер је све остало на његовој страни.

 

Kakav US, on ne može da uđe u Ameriku...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Урош19 said:

Нит је загарантовано да Надал узима РГ (мада најврв узима) нит је загарантовано да Новак неће узети Вимблдон и УС до краја године. Полако са прогнозама око најбољим икад, иако сматрам да је то Новак сигурно макар имао и гс мање јер је све остало на његовој страни.

Nadal nema sanse da uzme RG, on ispada od Zvereva.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdinho said:

I sta kaze Rafa pre skoro mesec dana ne moze da hoda, ima bolove , mozda mu zadnji RG i tako to. Koji fejker.

 

Svake godine ista priča i tako već 10 godina. Mislim da mu niko više ne veruje nego svi prelaze preko toga u stilu na jedno uvo uđe, na drugo izađe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

Kakav US, on ne može da uđe u Ameriku...

Што да не, ако је невакцинисани Ирвинг могао да игра домаће утакмице за Бруклин што не би Ђовак могао невакцинисан да игра УС (осим ако се варам и он се не игра у Њу Јорку).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Nikad neće biti dileme da je Novakov prajm bio najbolji tenis koji smo ikada igde videli. Sam Nadal je rekao da kada Nole igra svoj najbolji tenis, on je nepobediv. Tužno je što možda neće biti i unarguably GOAT, zbog svojih gluposti.

A kako ovo merimo uopste, posto ja definitivno imam dilemu koji je najbolji tenis koji sam ikad video.

 

Da li racunamo jednu sezonu, jedan mesec, jedan turnir, jedan mec?

 

Da li gledamo po podlogama ili sve ukupno?

 

Previse je parametara da bi utvrdili ciji prajm je bio najbolji tenis koji smo ikada igde videli. Mada u svakom slucaju tu Nadal na sljaci ima najbolji argument, jer niko drugi nije nigde dominirao kao on tu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Svake godine ista priča i tako već 10 godina. Mislim da mu niko više ne veruje nego svi prelaze preko toga u stilu na jedno uvo uđe, na drugo izađe.

Гледао стрим на енглеском, коментатори се пола меча дивили како издржава са повредом стопала.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

A kako ovo merimo uopste, posto ja definitivno imam dilemu koji je najbolji tenis koji sam ikad video.

 

Da li racunamo jednu sezonu, jedan mesec, jedan turnir, jedan mec?

 

Da li gledamo po podlogama ili sve ukupno?

 

Previse je parametara da bi utvrdili ciji prajm je bio najbolji tenis koji smo ikada igde videli. Mada u svakom slucaju tu Nadal na sljaci ima najbolji argument, jer niko drugi nije nigde dominirao kao on tu.

 

Tenis koji je Novak prikazao u sezonama 2011. i 2015. godine je najviši nivo tenisa koji je neko dostigao. Naravno, to je samo moje mišljenje.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Урош19 said:

Што да не, ако је невакцинисани Ирвинг могао да игра домаће утакмице за Бруклин што не би Ђовак могао невакцинисан да игра УС (осим ако се варам и он се не игра у Њу Јорку).

Moze on da igra ali ne moze da udje u USA nevakcinisan

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Očigledno nije. Sad je pitanje zašto se mi nerviramo; to ti je ono kad voliš sport i vidiš da je neko najbolji ali ne učvršćuje tu poziciju jer... eto. Ako je njemu lepo, super, samo ne verujem da jeste.

 

Nikad neće biti dileme da je Novakov prajm bio najbolji tenis koji smo ikada igde videli. Sam Nadal je rekao da kada Nole igra svoj najbolji tenis, on je nepobediv. Tužno je što možda neće biti i unarguably GOAT, zbog svojih gluposti.

 

Ja se više ne nerviram, ni mečeve ne gledam. Pratim LS i forum i to je to.

 

A to oko prajma i najboljeg tenisa, svako će imati svoju priču, svog favorita - ali Nadal će, verovatno, imati najviše slemova. Opet, pošto je Đoković izjavio da mu je važnije da se ne vakciniše nego da igra tenis, znači da mu jednostavno nije stalo koliko Nadalu. Rafa bi primio 16 vakcina ako treba, ali RG ne bi propustio, za razliku od Đokovića koji je propustio AO. Pošto je tako ja sam rešio da ga iskuliram, mada razumem tvoj stav. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Indig0 said:

Trideset gresaka iz BH, trideset jbt. 

Prosecna brzina drugog servisa:

Djokovic: 138 km/h

Nadal: 154 km/h

 

Drugi servis brz i nezgodan kao Bublikovo underarm zajebavanje.

И још на то додаш ритерн који је ваљао једино у другом сету и није било ни реално да победи. Само је једном добио кад је играо ужасно и то Федерера 2019. Тад ни сам не зна како је победио, Федерер доминирао на свој сервис, Новак мислим да је сваки трећи први сервис погађао.

Link to comment
Share on other sites

novak bogami u problemima prilicnim.ostavilo traga neigranje od pocetka godine i australijski dogadjaji , vajda nedostaje iz aviona se vidi, u usa nece moci ( bar zasad je tako) , wimbl. mu naravno niko i nista ne garantuje da ce da osvoji...

jos jedna protracena teniska godina.

e sad , ako je on zadovoljan i srecan sa svim , ko smo pa mi da trtljamo i kritikujemo.

a lepo je mogao da bude najveci :ss:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadal je najveci teniser svih vremena i to nema dileme u ovom trenutku.

Covjek je osvojio sve zivo.

Koliko je samo puta porazen od Federera i Djokovica i svi mislili da je kraj ali?

Jel bio kraj ili se vratio na velika vrata. Velicina. GOAT ovog sporta, neprikosnoven u ovom trenutku. Ako ikako uzme RG bice kruma na legendarnu karijeru ali sumnjam, jednostavno omatorilo se, potrosilo se mnogo energije protv pretendenta za GOAT status. Ovo ako izvuce bice medju naivecim njegovim uspjesima

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Урош19 said:

Што да не, ако је невакцинисани Ирвинг могао да игра домаће утакмице за Бруклин што не би Ђовак могао невакцинисан да игра УС (осим ако се варам и он се не игра у Њу Јорку).

 

Nema ulaska u Ameriku i Australiju, kako stvari sada stoje, pa nema ni turnira...možda se nešto promeni, ali sumnjam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Делим мишљење са дракарис. Ноле је у свему испред осим по броју ГС. Једино кад би надал завршио каријеру са 4,5.. ГС више мислим да би био очигледан ГОАТ. Овако ако ту буду мање више уједначени мислим да ипак Ноле има јаче аргументе за ГОАТ.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Gren slemovi su otprilike jedina bitna stvar u tenisu, zbog toga i ova jurnjava za istim.

 

Ni milion mastersa ne moze da pomogne Cicipasu i Zverevu da ne budu dunsteri. Turniri za razigravanje.

To nije tačno

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, implant said:

 

Ja se više ne nerviram, ni mečeve ne gledam. Pratim LS i forum i to je to.

 

A to oko prajma i najboljeg tenisa, svako će imati svoju priču, svog favorita - ali Nadal će, verovatno, imati najviše slemova. Opet, pošto je Đoković izjavio da mu je važnije da se ne vakciniše nego da igra tenis, znači da mu jednostavno nije stalo koliko Nadalu. Rafa bi primio 16 vakcina ako treba, ali RG ne bi propustio, za razliku od Đokovića koji je propustio AO. Pošto je tako ja sam rešio da ga iskuliram, mada razumem tvoj stav. 

 

Bold: Pazi, za to oko vakcina sam rekla da poštujem. Ne slažem se, ne podržavam antivakserske stavove koje gaji, ali moram da poštujem doslednost. On svakako snosi posledice toga. 

 

Ono što me nervira je nonšalantnost koju pokazuje u situacijama kada ima priliku da se takmiči i kad su veliki ulozi na stolu. Ovo nije ni prvi ni poslednji meč koji je tako odigrao, a da je No 1, u top formi i faktički na vrhuncu (bez obzira na godine). Znači ništa ga ne sprečava da pruži najbolji tenis koji može. E to je moj problem sa njim i nemam čime da to opravdam. Naravno, opet ne moram da se nerviram ako je on zadovoljan (mada sumnjam da jeste), racionalni deo mene to razume. Ali iracionalni deo mene protraći 5h na njegov meč, razočara se, obeća da neće nikada više... i onda opet to uradi 😄 Svakako razumem zašto ga ti kuliraš.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...