Jump to content

gerijatrija? za nas matore...


zoran59

Recommended Posts

1 hour ago, Helena said:

Ti si vrlo ljubazan, ali mi ipak treba vremena da sažvaćem ovo.

Znala sam za jedno, ali nisam mislila da je i na drugom.

Eto, srce oće , guza klokoće :classic_biggrin:

 

Moja keva je operisala katarakte na oba oka isto u šezdeset i nekoj. Dr. Ivan Marjanović, Očna klinika u Pasterovoj. Sve prošlo kao po loju. Samo vodi računa da obezbediš nekoga da ti redovno po rasporedu lekara stavlja dve vrste kapi pre operacije (nedelju dana) i četiri vrste posle operacije (mesec ipo dana). Zanemećeš koliko ćeš bolje da vidiš. Keva napunila 79 godina, čita titl za serije i filmove četiri metra od televizora bez naočara :classic_biggrin:

 

Inače operacija katarakte može da se radi preko RFZO i u privatnim klinikama, takođe za džabe (čitaj samo sitna participacija od 1000-2000 dinara koliko bi platila i na državnoj klinici) a prilično ranije od zakazanog u državnoj. Trebalo bi da te sami zovu iz RFZO da te upute u to, ako ih nema u dogledno vreme, pojuri ih. Pogotovo ako su ti zakazali operaciju u Državnoj za godinu dana, kao što umeju. Sećam se kao juče kad sam vodio kevu na zakazivanje u Pasterovu. Avgust mesec, dvojica ispred nas u redu. Jednom zakazali za jun sledeće godine, drugome za maj. Majci, zbog prilično lošeg stanja vida, već za novembar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kronostime said:

Do duse, zaboravis ponekad gde si pos`o pa zakasas k`o sinoc na kosarku

:classic_biggrin:.

...i zajebo se....Zvezda celu utakmicu vodila 20 razlike...ništa napeto. Kad sam ja gledao košarku, to je bio basket....:writing:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Ti si vrlo ljubazan, ali mi ipak treba vremena da sažvaćem ovo.

Znala sam za jedno, ali nisam mislila da je i na drugom.

Eto, srce oće , guza klokoće :classic_biggrin:

Pricala mi jedna poznanica da je apsolutno bezbolno (osim sto te kapi pomalo peku).

I nakon opercije ces da vidis kao djevojka od 20 godina.

Gledaj samo za sociva - izgleda da su multifokalna najbolja jer onda mozes videti podjednako dobro i blizu i daleko

(za njih se mozda mora doplatiti).

 

Standardno sočivo naspram vrhunskog sočiva. Koje sočivo mi je dobro?

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Oba, ali desno može da čeka, levo je baš problem.

Osećam se ko da me zviznuo čekićem u glavu, nikako da sažvaćem to.

Kataraktu bi trebalo da imaju ljudi sa 112.5 godina ne ja u šestoj deceniji :classic_rolleyes:

TOoo BABAAA 😐🤣

Ja sam odradila to u kasnim pedesetim, ništa strašno. Biće ti jasno nakon operacije da je to dobro, kad pogledaš, sve vidiš čisto, jasno. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

Oba, ali desno može da čeka, levo je baš problem.

Osećam se ko da me zviznuo čekićem u glavu, nikako da sažvaćem to.

Kataraktu bi trebalo da imaju ljudi sa 112.5 godina ne ja u šestoj deceniji :classic_rolleyes:

TOoo BABAAA 😐🤣

Operisana u Paterovoj, levo oko, nema uspavljivanja ali nista ne boli, jeste malo dosadno to ispiranje fizioliskim rastvorom i kapanjem 2 leka na 4 h ako sam dobro zapamtila pa tako danima. Ali vredi, oko k o novo. Ne bojte se,i ako je vec trebalo da vas strefi neka operacija, ovo vam je kao da ste uboli premiju na lutriji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, nije ovo strah od operacije, kako bih rekla, niti od bola, nego prosto žal za mlados'...toj mi je :classic_biggrin:

 

Mislim da sam se prvi put osetila "u godinama" tako nekako, dok je lekar polako i razgovetno govorio.

Nisam rekla čime se bavim, privatno sam išla, naš očni je na odmoru.

Ali ipak moram kod njega "da me ubaci u program"-preskupo mi je 2400 da dajem, koliko inače košta.

Hvala svima, 🥸

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Smesno je, a i glupo je. Cak ni ne znam da li da pisem ili bi bilo bolje da cutim i sakrijem se pod zapecak.

 

Zivo mi je secanje iz mladosti. Bio sam prisiljen da sedim i ucestvujem u tim nekim familijarnim okupljanjima gde su glavnu rec imali starci/autoriteti. I samo su lajali o bolestinama i lekovima. Dosadno da zla boga, ja sam hteo da resavam svetske problema, i ziveo rock'n'roll!

 

A sada sam manje-vise prestao da se javljam dragim ljudima jer i sam nemam nista pametno da kazem,samo su mi na pameti moje bolestine i lekovi.

Razlika izmedju onda i danas je to da necu da teroriziram. Mladjima i zdravijima kazem - vi svojim putem, zezajte se, a mene ostavite na miru.

 

Cerka je rekla da se udaje pocetkom 9. meseca (decka sam upoznao, bas je super momak). Jos ne planiraju decu, oboje se bave sportom i nisu zavrsili studije, samo hoce da zive zajedno. Vec tako zive, samo jos nisu "ozvanicili." 

Samo, [sledi psovka] ne razumeju da smo mi roditelji propljuvali i propisali krv da im to omogucimo. Cerki je normalno da ima stan i njen decko svoj pa biraju u koji ce,  a ja u mladosti nisam imao ni svoju sobu do puberteta. Stan je bio za odrasle i stare.

 

Sa cerkinom svadbom se ne slazem, tj. ne volim ideju. Mozda je to na inicijativu decka, no planiraju par stotina ljudi. A ja sam hippie, meni je to bila samo papirologija i na nasem venjcanju je bilo 8 - mi, roditelji i jedan par za kumove. Jeb'o strine iz 3. kolena....

 

Doci cu, prisustvovacu jer je dete reklo da joj je to bitno.

A onda, idite svojim putem. Uz moje odobravanje! Onako kako sam ja zamislio vam ne odgovara pa vi nastavite po svojem. Ja cu vam i pomoci, koliko mogu.

 

Da covek posandrca, kako vreme ide. Jos juce mi je lezala ne levoj ruci - guza joj kod lakta a glava na dlanu. A za par minuta se udaje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinovljeva svadba, cista klasika, hotel, mlada u izdanju "princeza sam, tim se dicim", "nasi i njihovi", nacvrckani stricevi i ujaci, zaove i jetrve koje nismo videli cca 20 godina, kisela vina i hladan pomfrit....

Cerkino vencanje sam pratila preko Viber kamere moje prijateljice koja je na vencanju zastupala mene otsutnu....jer su cerka i zet resili da se vencaju tek tako, u dvoristu zetove porodicne kuce a vencace ih zetov prijatelj koji ima licencu da vencava. Ne znam kako sam prezivela to subotnje poslepodne ali znam da me i sad, kad pisem o tome, sve boli: nisam bila na cerkinom vencanju, da mi je neko rekao....imala sam 5 dana da joj na mrezi pronadjem neko haljince prikladno za tako neformalno vencanje a koje ce da joj isporuci postar.....lepo, nisam videla cerku u haljini jos od njene male mature, dobro je da se nije udala u pantalonama.....i tako, udala se. 

To njeno vencanje je jedna rupa u mom stomaku. Jedan diskontinuitet svemirskih razmera.Tamo neka americka porodica koja prstom nije mrdnula da je othrani, vaspita, skloluje, dobili sve na gotovo. Masu mi u kameru, svi veseli, sto da ne budu veseli, razbojnici jedni, oteli mi dete....

I tako, posle godinu dana upoznajem zeta, fin i drag covek, fina i draga americka familija. Mozda je nisu othranili, vaspitali, skolovali ali su jako svesni koliko je ona dobra, vredna i lepa. I bolje im je da sve to znaju da im ja ne dodjem tamo.....

 

 

  • Like 3
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Sinovljeva svadba.........

 

Cerkino vencanje

 

Šta da se radi....

Moj prvi sin...živi više od 8 godina u "divljem braku". Kaže venčanje i te formalnosti su gluposti.....:smiley33:

Moj drugi sin....svadba, ono što kažeš, klasika. Prelepo, ali bespotrebno. Moj sin finansirao svadbu, komplet. "Prijatelji" iz daleka, pa kao da dodju dan ranije, da im plati i hotel. Zamalo da napravim genocid na Užičani. Nišlije kažu "moj,moj pa preko moj"....:furious:

Moj treći sin....jednog dana, negde ispred Novog Sada, dobijam poruku na WhatsApp..."ćale, zakazao sam venčanje za 15,00, sutra"...čekaj bre, kako....kaže...zbog Korone ne može niko da prisustvuje, samo svedoci i dozvolili si mu brata, pošto je blizanac. :ajme:

Moj četvrti sin...nešto čeka..zabavlja se s devojkom više od dve godine. 

 

Ostadosmo ja i baba sami....svi nekako, oko Korone ...paf...odoše. Osim ovog drugog, on nikad nije tu...Kina, Saudijska Arabija, Emirati, Katar...bilo mi nezgodno. Odjednom prazna kuća, nisam navikap. Sad kad dodju i zadrže se više od dva sata....nerviraju me...:classic_laugh:

 

Polako @Pletilja....soske nervoza..

  • Like 2
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

Šta da se radi....

Moj prvi sin..

..........................

 

Koco, bre, ljubomoran sam.

Ti imas multiplitet sinova. A ja imam samo jedno dete. Cerka ce udati na jesen, vec imaju zakazan datum.

Promenio sam planove. Nameravao sam da posetim domaju u prolece. Nece moci. Nije let preko okeana kao voznja tramvajem, skupo je pa cu kasnije, da vidim cerkino vencanje. Pitam je, molim da mi objasni, sta se ocekuje od mene. I protokolarno i financijski. Zato jer sam "socijalno" glup, omatoreli sam "hippie" i ne bih hteo da nesto njima zahebem. A ona kaze - nista, ti samo dodji i budi prisutan, mi cemo se pobrinuti za sve ostalo.

 

Hebem mu misa, moracu nesto smisliti. Decka sam upoznao, dobar je, ali njegove ne poznam. Cerki smo vec pre 20-ak godina kupili stan, a sada joj ne treba jer njegovi imaju veliku kucu sa vise stanova i zivece tamo.

 

Blesav je osecaj. Par decenija sam se trudio da njoj olaksam zivot, a sada ispada da nisam trebao, da ce ona meni olaksati starost.

 

Totalno sam promasio. Ostaje mi samo da upoznam njegove roditelje, mozda dozivimo zajednicku unucad, pa da ih zahebavam.

 

A opet, meni je lakse nego tebi. Imam samo jedno dete. A ti, preko sinova, imas njihove tazbine da te bog sacuva, da se napuni gradic - ko to moze podneti?

:classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zoran59 said:

 

KDecka sam upoznao, dobar je, ali njegove ne poznam.

 

Ostaje mi samo da upoznam njegove roditelje, mozda dozivimo zajednicku unucad, pa da ih zahebavam.

 

 

🎶🎵:writing:

 

spacer.png

 

P.S.  Jedan sin ima "gratis" tazbinu.....Tast, maćeha, majka, očuh...ovi ostali su "normalni" , a ukupno ih ima 10.....za sada..:s_w:

Link to comment
Share on other sites

Cerkino vencanje.... Nista ne razumem. Pitam je, a ni ona ne zna kako da mi objasni.

 

Ajde, bice znacajan datum u njenin zivotu, i buduceg muza.

 

Bio sam na vencanju mog bratica (srpskohrvatski: brata od strica). Bilo je par sto ljudi, ja ga nisam video citavo vece, a voleo sam ga. Dobro sam se najeo, trpeza je bila odlicna, ali sam to mogao i drugde.

Za svoje vencanje, izabrali smo drugacije. Nas 8. Uz nas, po jedan par roditelja i jedan par prijatelja, za kumove.

 

A sada mi cerka kaze da su ona i decko pokusali da ogranice, ali nikako da spadnu ispod 300. Te prijatelji, te familija, te svasta.

 

Pitam je, sta se od mene ocekuje, hocu li te videti. A ona vrda, kaze samo treba da budes tamo. Pitam koliko para treba, a ona kaze da je sve osigurano. Ma, i ona i decko jos studiraju, ne zaradjuju, dakle i verovatno njegovi placaju a ja ispadam pizda. Nece moci, ne dam.

 

Rastuci, nisam hteo da se bavim takvim problemima. Verovatno, nisam hteo da odrastem.

I sad, najednom, desilo se.

 

Nista vise nije normalno. Srpski: idi, bre.

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, zoran59 said:

 

 

Nista vise nije normalno. Srpski: idi, bre.

 

 

Slazem se, nista vise nije normalno a narocito ono da se ispruzis onoliko koliko ti je kaput dugacak.

Kada sam shvatila da ce sinovljevo vencanje biti u stilu mrsne, pravoslavne svadbe, pozvala sam sina na razgovor. On i buduca supruga su zaposleni ali nemaju ustedjevinu, zive od plate, kako misle da finasiraju tako nesto? Paaaaa...tuc, muc, ispalo je da mladenci racunaju na kesh umesto miksera, tv, escajga.....i, mladozenjin tata podize kredit......Pitam sina, zasto pristaje na to kad zna da se tako ne radi, kaze, sta cu, ona od detinjstva masta o takvom vencanju. Shvatila sam i da mladozenjin otac toliko zeli unuce da ce i snajku da proguta kao kuvanu zabu svestan da bez nje nece biti ni unuceta. I tako, mladozenjin tata je otplatio pola kredita i umro. Ostatak su otplatili mladenci. Kosmicka pravda? 

Link to comment
Share on other sites

Nas je bilo 12 na nasoj svadbi i bilo je ok.

Nakon nekog vremena smo mogli da smugnemo u grad i budemo sami.

 

Nekoliko nabacanih misli:

- koliko su velike svadbe u sluzbi socijalne "sigurnosti"

- koliko su ekonomski razlozne

- koliko su pozvani kao svedoci, garancija, da ce brak trajati

- koliko se onih sa svadbe ponovo pojavi na razvodu

- koliko su iluzorne predstave (posebno zena) o "najlepsem i najvaznijem danu u njihovom zivotu"

- koliko su one uslovljene holivudom i ljubavnim romanima

- kako izgleda idealna svadba

- sta roditelji imaju sa svim tim

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Dragan said:

Nas je bilo 12 na nasoj svadbi i bilo je ok.

Nakon nekog vremena smo mogli da smugnemo u grad i budemo sami.

 

Nekoliko nabacanih misli:

- koliko su velike svadbe u sluzbi socijalne "sigurnosti"

- koliko su ekonomski razlozne

- koliko su pozvani kao svedoci, garancija, da ce brak trajati

- koliko se onih sa svadbe ponovo pojavi na razvodu

- koliko su iluzorne predstave (posebno zena) o "najlepsem i najvaznijem danu u njihovom zivotu"

- koliko su one uslovljene holivudom i ljubavnim romanima

- kako izgleda idealna svadba

- sta roditelji imaju sa svim tim

 

 

 

Moja svadba je bila otprilike kao tvoja i Zoranova – prisustvovali su samo članovi porodice i najbliži prijatelji. Jeste da smo se svečano obukli, ali supruga nije nosila venčanicu, već se obukla kao da ide na 'običan' događaj svečane prirode. Sreća je da imamo normalne porodice koje se nisu mešale u to kako ćemo organizovati sopstveno venčanje. U startu su rekli da će biti onako kako mi kažemo, a tako je i bilo. Naprosto, hteli smo da to obeležimo samo sa onima koji su nam zaista najbliži, a ti koje smo pozvali su nam i sada bliski. U celoj priči mi nije jasna uloga kumova jer su na opštinskom papiru svedoci. Ako nije potreban svedok kada vadimo ličnu kartu, pasoš, vozačku dozvolu, menjamo adresu i slično, što se radi pred ovlašćenim licem, ne vidim svrhu da neko potpisuje da su dve osobe pred matičarem izjavile da stupaju u brak. Za kumove smo uzeli najbolje prijatelje, koji to jesu i sada i bili bi uvek, a uloga im je faktički bila ceremonijalna. Ne znam da li je po zakonu da se u brak stupi bez kumova, ali eto, imamo ih. Kumovi, tj. svedoci, nisu garancija da će brak trajati, već valjda samo da je brak sklopljen.

 

Ne vidim svrhu da se na svadbu zove veliki broj ljudi, jer kako reče jedan moj prijatelj koji je i sam imao svadbu ovog tipa, „Kada bismo poštovali 'običaje' i na svadbu zvali sve nazovi-prijatelje koji bi da krkaju i loču za džabe, bilo bi ih na stotine. Kada bismo pitali ko može da nam da novac na zajam, a znam da ima, pojavilo bi se tek desetak. E, tih desetak su jedini koji zaslužuju da budu pozvani.”

 

Srbijanske svadbe su često finanijski isplative, naročito one gde ima mnogo ruralne rodbine i 'prijatelja' koje mladenci uglavnom ne poznaju. Zakupi se restoran, sala ili šatra, plati se krkanje i lokanje za određeni broj ljudi plus (obično najgora seljačka) muzika, a od gostiju se očekuje da donesu poklone ili novac koji koštaju više od krkanja i lokanja. Na primer, ako je trošak 50 evra po gostu, taj gost treba da u koverat stavi više od tih 50 evra ili da donese odgovarajući poklon. Ukratko, povrati se novac, a nešto se i zaradi. Čuo sam za slučajeve da su nesrećni mladenci posle svadbe morali da na oglasima prodaju npr. tri mikrotalasne rerne, kojekakve tanjire, escajge i ostale gluposti, što deluje bizarno. Jednom prijatelju su pijani stričevi zeznuli svadbu jer su se svađali oko muzike sa orkestrom i gostima, mada njega za to generalno boli uvo jer ionako nije hteo svadbu sa gomilom zvanica i čak mu je bilo drago što se tako desilo kako bi pokazao da je bio u pravu jer ionako smatra da je bez potrebe podlegao pritisku porodice. Pre nekoliko godina sam pročitao vest da su se neki primitivci posvađali na venčanju jer mlada nije htela da uzme muževljevo prezime, ali ne sećam se kako se završilo.

 

Mislim da mnogi mladi podležu pritisku priproste porodice i učestvuju u nečemu što ne žele jer kod nas individualizam nije česta osobina. Što se mene tiče, smatram da mladenci treba sami da reše kakva će da bude svadba jer ne vidim svrhu da se pravi cirkus za kojekakve rođake koje su videli nekoliko puta u životu ili navodne prijatelje kojima je glavni cilj da se nažderu i naloču.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kumovi, tj. svedoci su pred matičarem tu da posvedoče da mladenci nisu u krvnom srodstvu, već venčani s nekim i tome slično što zakonski onemogućava brak. Pogotovo u stara vremena pre digitalizacije to nije bilo lako proveravati, pa je država kao i na sudu verovala iskazima dva svedoka.

 

Lično znam, kad se moja sestra od tetke udavala ona i mladoženja su imali isto prezime (Branković), pa je matičarka eksplicitno upozorila kumove da oni potpisom svedoče da mladenci nisu u srodstvu i da mogu biti gonjeni za lažno svedočenje.

 

Doduše, nisam u životu čuo da je neko krivično gonjen zbog toga, ali ne moram ni ja baš sve da znam.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Stiletto said:

Kumovi, tj. svedoci su pred matičarem tu da posvedoče da mladenci nisu u krvnom srodstvu, već venčani s nekim i tome slično što zakonski onemogućava brak. Pogotovo u stara vremena pre digitalizacije to nije bilo lako proveravati, pa je država kao i na sudu verovala iskazima dva svedoka.

 

Lično znam, kad se moja sestra od tetke udavala ona i mladoženja su imali isto prezime (Branković), pa je matičarka eksplicitno upozorila kumove da oni potpisom svedoče da mladenci nisu u srodstvu i da mogu biti gonjeni za lažno svedočenje.

 

Doduše, nisam u životu čuo da je neko krivično gonjen zbog toga, ali ne moram ni ja baš sve da znam.

 

Da, negde sam i čitao da treba da posvedoče da ne postoje zakonske prepreke za sklapanje braka, mada ne vidim svrhu za time u 21. veku, naročito kada imamo u vidu činjenicu da su negde to ukinuli i da se podaci o svakoj osobi lako mogu naći, naročito kada je u pitanju svetovni brak. Osim toga, državna evidencija ima bolje mehjanizme od bilo kog kuma da sve to proveri. Sve ovo mi deluje malo nelogično i svaljivanje državnih obaveza na pojedinca je isto kao i pozivanje instruktora vožnje na odgovornost kada onaj kome je potpisao dozvolu vozi pijan.

 

Ta matičarka je očigledno teška primitivka. Ako izuzmemo činjenicu da je to relativno često prezime (šta li se radi kada su u pitanju Jovanović, Petrović, Marković, Đorđević, Pavlović i slično?), njen postupak je otprilike kao kada bi te policajac tek tako upozorio da ne smeš da kradeš kada ulaziš u prodavnicu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Da, negde sam i čitao da treba da posvedoče da ne postoje zakonske prepreke za sklapanje braka, mada ne vidim svrhu za time u 21. veku, naročito kada imamo u vidu činjenicu da su negde to ukinuli i da se podaci o svakoj osobi lako mogu naći, naročito kada je u pitanju svetovni brak. Osim toga, državna evidencija ima bolje mehjanizme od bilo kog kuma da sve to proveri. Sve ovo mi deluje malo nelogično i svaljivanje državnih obaveza na pojedinca je isto kao i pozivanje instruktora vožnje na odgovornost kada onaj kome je potpisao dozvolu vozi pijan.

 

Ta matičarka je očigledno teška primitivka. Ako izuzmemo činjenicu da je to relativno često prezime (šta li se radi kada su u pitanju Jovanović, Petrović, Marković, Đorđević, Pavlović i slično?), njen postupak je otprilike kao kada bi te policajac tek tako upozorio da ne smeš da kradeš kada ulaziš u prodavnicu.

 

Funkcija kuma je, pre svega, da ispred njega bude parkirano prase...pečeno. :87:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Constantin said:

 

Funkcija kuma je, pre svega, da ispred njega bude parkirano prase...pečeno. :87:

 

Ovaj moj je toliki zaluđenik za kuvanje da njegova gospođa, tj. kuma, ponekad kaže da će zbog njega zaboraviti gde je kuhinja. Voli da proučava i poredi recepte satima, tako da možeš slobodno da mu kažeš da hoćeš neki specijalitet iz Mongolije, sa Fidžija, Zanzibara ili iz Tunguzije, taj će to i da napravi. Kad smo bili kod njega u vikendici pre nekoliko godina, bio je u fazonu meksičke kuhinje i za doručak nam je napravio huevos rancheros (https://en.wikipedia.org/wiki/Huevos_rancheros). Jeste da nikad u životu nije bio u Meksiku, što važi i za mene, ali toliko smo pojeli to što je napravio da smo bili siti do 5-6 popodne i kmečali smo da nam ponovo pravi, što je i uradio sledećeg dana. Jedina mistrija je u tome što su i on i kuma relativno mršavi.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ovaj moj je toliki zaluđenik za kuvanje da njegova gospođa, tj. kuma, ponekad kaže da će zbog njega zaboraviti gde je kuhinja. Voli da proučava i poredi recepte satima, tako da možeš slobodno da mu kažeš da hoćeš neki specijalitet iz Mongolije, sa Fidžija, Zanzibara ili iz Tunguzije, taj će to i da napravi. Kad smo bili kod njega u vikendici pre nekoliko godina, bio je u fazonu meksičke kuhinje i za doručak nam je napravio huevos rancheros (https://en.wikipedia.org/wiki/Huevos_rancheros). Jeste da nikad u životu nije bio u Meksiku, što važi i za mene, ali toliko smo pojeli to što je napravio da smo bili siti do 5-6 popodne i kmečali smo da nam ponovo pravi, što je i uradio sledećeg dana. Jedina mistrija je u tome što su i on i kuma relativno mršavi.

Ja znam da skuvam jaja, obarim viršle i otvorim paštetu. Znao sam i da pržim jaja, nekada, ali sam zaboravio. :ajme:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...