Jump to content

Danil Medvedev


Kosjan Willavić

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Bas mi je zao sto ga englezi maltretiraju i stresiraju vec sada sa ovim uslovljavanjem za W, malo mu je muke zbog ovog rata i bez njih. Sta im to treba nije mi jasno.

Ako bude to stvarno aktuelno ocekujem od njega da da izjavu da je sport odvojen od politike i da se na tome zavrsi sto se njega tice a oni nek odluce sta hoce. 

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

ovo je cisto izivljavanje i pokusaj politicara da sakupe jeftine politicke poene.

pazi molim te, Medvedev sad ima da potpise izjavu o stajaznamcemu da bi se ovi smilovali da ga puste u UK. a to da li ce on potpisivanjem takve nekakve izjave ugroziti sebe i svoju familiju - to ih bas onako briga!

sto rece neko: mislili smo da ne moze gore od AO2022, kad ono eto ga Wimbldon 2022. :mad:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

ovo je cisto izivljavanje i pokusaj politicara da sakupe jeftine politicke poene.

pazi molim te, Medvedev sad ima da potpise izjavu o stajaznamcemu da bi se ovi smilovali da ga puste u UK. a to da li ce on potpisivanjem takve nekakve izjave ugroziti sebe i svoju familiju - to ih bas onako briga!

sto rece neko: mislili smo da ne moze gore od AO2022, kad ono eto ga Wimbldon 2022. :mad:

Odvratni su i ne znam odakle im pravo da ga (ih) nateraju  skine sa IG svoju zastavu-IG privatni, nije on ATP-ov.

...i da, ostali igrači ko pizde ćute, jedino Kirjos vodi svoje bitke...

Link to comment
Share on other sites

 

"Wimbledon is ready to ban world No 2 Daniil Medvedev from this year’s tournament over fears a Russian victory could boost Vladimir Putin’s regime.

The All England Club has been advised its independent status means it could ban Russian and Belarusian players failing to denounce Putin and not face any legal repercussions.

It sets the grand slam apart from the main tennis tours, which have stayed largely neutral over fears they could be taken to court."

 

https://www.stuff.co.nz/sport/tennis/300558727/wimbledon-ready-to-ban-daniil-medvedev-over-fears-win-could-boost-vladimir-putins-regime

 

Nemam cak ni malu sumnju da bi ATP rekao nesto u odbranu svojih najboljih igraca

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

"Wimbledon is ready to ban world No 2 Daniil Medvedev from this year’s tournament over fears a Russian victory could boost Vladimir Putin’s regime.

The All England Club has been advised its independent status means it could ban Russian and Belarusian players failing to denounce Putin and not face any legal repercussions.

It sets the grand slam apart from the main tennis tours, which have stayed largely neutral over fears they could be taken to court."

 

https://www.stuff.co.nz/sport/tennis/300558727/wimbledon-ready-to-ban-daniil-medvedev-over-fears-win-could-boost-vladimir-putins-regime

 

Nemam cak ni malu sumnju da bi ATP rekao nesto u odbranu svojih najboljih igraca

 

Prvo Novak u Australiji, pa sada ucjenjivanje Medvedeva. Sport bi trebao biti nesto drugo, ali ovo ne ide na dobro.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Teško sranje ako se to desi. Naravno posebna budalaština je ovo, kako ih je strah da bi eventualna pobeda Medvedeva na Wimbledonu, koristila Putinovom režimu. Ovakvi i slični režimi, razume se, koriste sportske uspehe u nekom vidu marketinga. Ali to je takoreći ništa, od petorazrednog je značaja za ceo poredak, poluge istog, i sve iole bitno u vezi takvih političkih sistema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A poznato je kako se Putin i njegov rezim ophode prema onima koji su "izdali otadzbinu". :classic_dry: Britanci to posebno znaju, bilo je izvestaja o "dogadjajima" bas na njihovoj teritoriji.

A ovi kao odusevljeni sto Wimbldon kao privatni klub ima vecu slobodu nego turniri na redovnom turu da jednostavno sutnu ljude zbog drzavljanstva koje poseduju. Odnosno daju im "izbor": da potpisu kakvu god deklaraciju (i time ugroze i svoje zivote i zivote svojih uzih i sirih familija) ili da ne mogu da se bave svojim poslom.

 

A ATP i Gaudienci cute. Bave se "precim" stvarima: kako sto teze kazniti Kiriosa sto je gundjao oko odluka Bernandeza (poslata je direktiva sudijama da poostre kaznjavanje, plus rade reviziju pravila u citabu ATP-a).

Djubrad. :puke:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

u medjuvremenu:

 

 

pa ako moze pevac valjda mogu i teniseri da tuze adekvatne drzave/firme zbog zabrane obavljanja delatnosti...

 

za sta bese onaj sud u Strazburu za ugrozavanje prava pojedinaca? ako me secanje ne vara tuzili su i neki ljudi iz Srbije zemlju Srbiju/vlast/koga vec nekim povodima. Valjda su jos uvek nadlezni i za UK. Dzini je dobila USTA za to sto se okliznula i uzela silne miliona. Vlajda i ovi mogu nesto da urade, pa makar u pitanju bio "privatni klub" kako zagovornici ideje opravdavaju (jer privatnni klub moze, jelte, da radi sta hoce i dozvoli kome hoce pristup :furious: ).

A pre koju godinu su i neki ljudi iz juzne Amerike tuzili u Nemackoj neke nemacke firme zbog zagadjenja koje se manifestovalo u prirodnim nepogodama kod njih u J.Americi.

Link to comment
Share on other sites

U onom tekstu koji sam quotovala, lepo pise i : ( Huddleston je engleski ministar sporta)

 

Huddleston said last week: “We wish to get assurance in a written declaration that they are not receiving money from Putin, Russia or Belarus [and] that they will not be making supportive comments of Putin, Russia or Belarus.”

 

Such declarations, in practice, would surely be too dangerous for any Russian players to make. So there is a realistic prospect of Wimbledon going ahead without them. 

 

Jasno je njima sve ali guraju. I ladno pise :

 

"Huddleston should be most worried about Medvedev, in terms of the nightmarish optics of a Russian holding up the trophy on Centre Court on July 10."

 

Nocna mora mu je ideja da Danil osvoji W , prevazilazi me ovo priznajem. Danil ce po meni sasvim sigurno da produzi bolovanje. A mogu da zamislim da ga kojim slucajem puste da igra W ako on ovo potpise - koje zvizdanje bi dobio tokom meca, ono u Australiji bi bilo zanemarljivo bojim se

Link to comment
Share on other sites

Nakon presedana više nema granice političkim pritiscima i direktnom uticaju političkih struktura na rezultate i u individualnom sportu.

 

Da su igrači bar delimično bojkotovali turnir u Australiji i na taj način se usprotivili diskriminaciji možda bi to bio pritisak i na Privatni All England Club na čijim se terenima igra Wimbledon .

 

Medjutiim oni su se ponašali isključivo sa stanovišta svojih kratkoročnih interesa bez obzira što jedan od osnovnih principa sporta da je obezbedjen equal playing field (što je i u nazivu 3 GS naglašeno kao Open)

 

Jedino dobro za Daniila i ostale igrače iz Rusije i Belorusije je što če znati unapred da li mogu ili ne da nastupaju

Link to comment
Share on other sites

Procitah neki datum kada bi trebalo definitivno da se iskazu uslovi za ruse, sve ide prema tome da ce morati da daju neku izjavu vezanu za Rusiju ali detalji treba da se definisu mislim do mesec dana pre pocetka turnira. Po onome sto ja iscitah na temu oni toliko ne zele da rusi ucestvuju (pogotovo Danil) da se trude da naprave tekst koji ovi nece moci da prihvate tj idu na to da ih nateraju da odustanu - ali ajde , mozda se situacija primiri, budimo optimisti

Link to comment
Share on other sites

bilo bi najbolje da se teniseri i teniserke koji su pogodjeni udruze, angazuju advokatski tim i tuze sve redom koje mogu (ukljucujuci i ATP, WTA i ITF) ako im ovi naprave ovako nesto. ako vec Novak izigrava majku Terezu i nece da tuzi Australiju i Tennis Australija, Medvedev je dovoljno pragmatican i razborit i trebalo bi da ih sve redom tuzi.

Link to comment
Share on other sites

Pristali bi kad bi Nadal nekako mogao da osvoji i W:lol_2: 

 

Ne znam da li uopšte posle drugog  sudjenja Novak može da tuži državu Aust jer koliko sam razumela kao laik za medj. pravo adv. tim je išao na sve ili ništa , možda može da tuži samo TA za dovodjenje u zabludu 

 

Nije Medvedev medju glavnim favoritima za titulu , ne znam da li je jednom prošao u drugu nedelju,samo su Britianci našli glupav razlog da se kao boje da ne mora Kraljevska porodica pred očima sv javnosti predaje W trofej Rusu 

Edited by Keira
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...