Jump to content

Sunshine Double 2022 - u doba kad je i najzagrizenijim teniskim fanovima tenis postao totalno sporedna stvar


wwww

Recommended Posts

@Boxy

 

Imaš li ti neki kontra-argument ili samo negaciju da je period koji sam naveo u slobodnom padu (ili koji si već njegov deo navela) i da to nije najbolji/najjači/najvažniji štagod deo teniske istorije? Zapravo ja ovde nisam siguran koju tezu ti zastupaš, da period Rogerove dominacije nije weak era, da je period Novakove dominacije (čitava decenija) weak era, ili negiraš da su godine Đokovićeve dominacije svetskim tenisom jača teniska era u odnosu na Federerove? 

 

20 minutes ago, McLeod said:

od 2008. do 2014. Od 2015. do 2022. je weak era.

 

Nijedan period u kojem su Đoković i Nadal na/pri vrhu svojih mogućnosti (neću reći u prajmu) ne može biti weak era, sve i da se samo njih dvojica takmiče na turu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Instinkt said:

@Boxy

 

Imaš li ti neki kontra-argument ili samo negaciju da je period koji sam naveo u slobodnom padu (ili koji si već njegov deo navela) i da to nije najbolji/najjači/najvažniji štagod deo teniske istorije? Zapravo ja ovde nisam siguran koju tezu ti zastupaš, da period Rogerove dominacije nije weak era, da je period Novakove dominacije (čitava decenija) weak era, ili negiraš da su godine Đokovićeve dominacije svetskim tenisom jača teniska era u odnosu na Federerove? 

 

 

Nijedan period u kojem su Đoković i Nadal na/pri vrhu svojih mogućnosti (neću reći u prajmu) ne može biti weak era, sve i da se samo njih dvojica takmiče na turu.

 

Pratila sam tenis, secam se i znam kakav je bio kvalitet meceva, ne znam kakav argument ti ocekujes.

Ali posto je tebi nivo tenisa od 2004.-2007. losiji od od onog od 2010. pa bar do 2020., mislim da se nikad necemo sloziti, jer ili nisi pratio ili se ne secas najbolje.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Boxy said:

 

Pratila sam tenis, secam se i znam kakav je bio kvalitet meceva, ne znam kakav argument ti ocekujes.

Ali posto je tebi nivo tenisa od 2004.-2007. losiji od od onog od 2010. pa bar do 2020., mislim da se nikad necemo sloziti, jer ili nisi pratio ili se ne secas najbolje.

 

Pa očekujem neki propratni argument kojim ćeš podupreti svoj stav, pored ovog pratila sam tenis 2004 i ja znam kakav je kvalitet bio. 

 

U najkraćem, bilo koji meč između Federera i kompanije (Nalbandian, Hjuit, Safin, Rodik) ne može kvalitetom u istu rečenicu sa gro duela Đoković Nadal u navedenom decenijskom periodu. A još ako tu dodamo Federera i njegove mečeve sa obojicom u konkretnoj eri 2010. - pa na dalje, doći ćemo do jednostavnog zaključka da je smešno porediti ove dve ere.

Prajm ovog sporta se poklapa sa periodom Đokovićeve dominacije.

Edited by Instinkt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam Mishu..vise srece nego pamet za sada. Botic igra jako lose,nervozan,neprestano prigovara svom boksu..bas los utisak ostavlja na terenu. Ako prebrodi ove svoje probleme,ne iskljucujem mogucnost preokreta jer Kecmanovic (sem dobrog prvog servisa) takodje ne igra bajno.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Instinkt said:

 

Pa očekujem neki propratni argument kojim ćeš podupreti svoj stav, pored ovog pratila sam tenis 2004 i ja znam kakav je kvalitet bio. 

 

U najkraćem, bilo koji meč između Federera i kompanije (Nalbandian, Hjuit, Safin, Rodik) ne može kvalitetom u istu rečenicu sa gro duela Đoković Nadal u navedenom decenijskom periodu. A još ako tu dodamo Federera i njegove mečeve sa obojicom u konkretnoj eri 2010. - pa na dalje, doći ćemo do jednostavnog zaključka da je smešno porediti ove dve ere.

Prajm ovog sporta se poklapa sa periodom Đokovićeve dominacije.

 

Iako je Nadal osvojio svoj prvi slem 2005. godine, on je nebitan za period kad je Federer dominirao, ali je bitan u ovoj deceniji od 2010. - 2020.

Takodje, Fed je diminirao u weak eri, ali se uvrstava kao bitan faktor u sledecoj deceniji kad je imao 30+ godina. :twak:

Tvoji argumenti su savrseni :thumbsup:

 

I prica je pocela o tome da je tenis unazad vec 4,5 godina u zestokom padu, ali valjda je lakse ovako spinovati nego priznati cinjenicu. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

 

Iako je Nadal osvojio svoj prvi slem 2005. godine, on je nebitan za period kad je Federer dominirao, ali je bitan u ovoj deceniji od 2010. - 2020.

Takodje, Fed je diminirao u weak eri, ali se uvrstava kao bitan faktor u sledecoj deceniji kad je imao 30+ godina. :twak:

Tvoji argumenti su savrseni :thumbsup:

 

I prica je pocela o tome da je tenis unazad vec 4,5 godina u zestokom padu, ali valjda je lakse ovako spinovati nego priznati cinjenicu. :default_coffee:

 

Nadal je 2005. imao 19 godina, njegov teniski prajm počinje Wimbldonom 2008. kada postaje faktor na svim podlogama a to traje i dalje sa celih 36. Pa ako su Đoković i Nadal sa 30+ u stanju, ne vidim zašto bi taj podatak abolirao Federera i isključio ga iz priče zbog godina.

Uostalom, i bez Federera u njoj (ako ti je tako po volji) najbolja i najjača era tenisa je ona u kojoj je Đoković dominantan. Razlog je Nadal u prajmu. Ima ih još milion, no nepotrebno je, ovo je sasvim dovoljno.

Takođe, nisam rekao da je taj period 2004. -2007. weak era, već da je svetlosnim godinama udaljena kvalitetom od 2010. pa na više (opet, uzmi koji god njen deo želiš) 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Instinkt said:

 

Nadal je 2005. imao 19 godina, njegov teniski prajm počinje Wimbldonom 2008. kada postaje faktor na svim podlogama a to traje i dalje sa celih 36. Pa ako su Đoković i Nadal sa 30+ u stanju, ne vidim zašto bi taj podatak abolirao Federera i isključio ga iz priče zbog godina.

Uostalom, i bez Federera u njoj (ako ti je tako po volji) najbolja i najjača era tenisa je ona u kojoj je Đoković dominantan. Razlog je Nadal u prajmu. Ima ih još milion, no nepotrebno je, ovo je sasvim dovoljno.

Takođe, nisam rekao da je taj period 2004. -2007. weak era, već da je svetlosnim godinama udaljena kvalitetom od 2010. pa na više (opet, uzmi koji god njen deo želiš) 

 

Za poslednjih 4-5 godina moze samo obrnuto da vazi jer nemas niti jednog od big 3 u prajmu, izgubljenu generaciju i novu generaciju koja je isti krs kao i ova izgubljena,

Link to comment
Share on other sites

Ja kod Kecmanovica bas ne vidim nista posebno sto ce da ga izdvaja, mislim da moze da bude neki solidan top 30 igrac, uz neke izlete u top 20, ali nista vise od toga.

Ni to nije lose, ali kad slusam Viska i Govedaricu, oni ga redovno hvale i ocekuju svasta nesto od njega. :classic_unsure:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, McLeod said:

Tesko je argumentovano odgovoriti bilo sta na 0 od 10 tacnih konstatacija u postu. 

 

Dabome da je teško, samo ne iz gorenavedenog razloga. Ako si još fedfan onda to postaje još teže za svariti (iznete stavove, jelte)

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Instinkt said:

 

Dabome da je teško, samo ne iz gorenavedenog razloga. Ako si još fedfan onda to postaje još teže za svariti (iznete stavove, jelte)

Tesko je jer projektujes svoju poziciju kao Djokovicevog fana dajuci drugima koji se ne slazu sa tobom uloge Fed fanova, dok su u realnosti ti ljudi samo objektivno pokazali prstom na prostu logicku indukciju ili ako ti je draze lanac nepobitnih cinjenica a on ide ovako - Nadal sa 36 godina ima najbolji start sezone u karijeri iz cega sledi da je konkurencija van Djokovica i Federera slaba. Posto niko od njih ne postaje mladji to znaci da im objektivna snaga opada. Nasuprot tome imamo cinjenicu da su im rezultati isti ili bolji, iz cega sledi da su im protivnici objektivno slabiji. Iz cega dodatno sledi da smo svedoci weak ere. Sve tacno, sve proverljivo, sve objektivno i neoborivo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Tesko je jer projektujes svoju poziciju kao Djokovicevog fana dajuci drugima koji se ne slazu sa tobom uloge Fed fanova, dok su u realnosti ti ljudi samo objektivno pokazali prstom na prostu logicku indukciju ili ako ti je draze lanac nepobitnih cinjenica a on ide ovako - Nadal sa 36 godina ima najbolji start sezone u karijeri iz cega sledi da je konkurencija van Djokovica i Federera slaba. Posto niko od njih ne postaje mladji to znaci da im objektivna snaga opada. Nasuprot tome imamo cinjenicu da su im rezultati isti ili bolji, iz cega sledi da su im protivnici objektivno slabiji. Iz cega dodatno sledi da smo svedoci weak ere. Sve tacno, sve proverljivo, sve objektivno i neoborivo.

 

U principu nebitno mi je jesi li fedfan ili ne. Nemam predstavu ali mogu da naslutim. Konstatovao sam da razumem zasto ti je jos teze svariti moje stavove ako si fedfan.

 

Krenimo iz pocetka; rekao sam da je period 2004.-2007. neuporedivo slabiji od perioda 2010.- 2020.

Rekao sam da je period od 2010.- pa na dalje (dokle traje; podlozno diskusiji) zlatna era tenisa, prajm ovog sporta i apsolutno se preklapa sa Djokovicevom dominacijom. 

Da li je to period od 5, 7 ili 10 godina vrhunca ovog sporta, kao sto rekoh; podlozno diskusiji. 

 

Ovo sto si ti replicirao je potpuno irelevantno za moju tvrdnju, pa ces morati da korigujes repliku, bez ovih zamena teza, razvodnjavanja i da ne usmeravas diskusiju na svoju vodenicu, kako tebi odgovara. Ja ovo sto ti pises, nisam nigde spominjao. Ne bi bilo lose ni taksativno da mi navedes mojih 10/10 konstatacija koje nisu tacne. 

 

 

Edited by Instinkt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milica said:

 

well, well, well....

 

FN6J7AxXMAQde_K?format=png&name=small

 

100 po tudjim ledjima nista ne boli, ali jedan po svojim... :classic_dry:

da ne pricam o onoj "gospodji" s pivom u rucu koju su izbacili s terena jer je Rafici pokazala 🖕 pa se ovaj mLogo uznemirio i nije mogao da nastavi serviranje dok je ne izbace (doduse, nije plakao kao Osaka... )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam načisto koja podloga njemu više odgovara. Rekao bih beton bez dileme da on u vreme Dubaija i Akapulka ne beži u Rio, Buenos Ajres i raspali Santjago. I to u sred sezone na betonu, pred dva mastersa. Ako je zbog Nalbandijana, ne valja im taj posao. Uglavnom, bacih periodično pogled na meč, nisam gledao zbog KKP ali velika pobeda koja još više dobija na značaju nakon izgubljenog drugog seta u taj brejku. Krajinović i Lajović bi verovatno izgubili meč u prvom gemu trećeg seta. Čestitke, a može se i protiv Tejlora ako ga bude služio servis kao danas : )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zao mi zbog Matea, jer je propustio sansu za jak rezultat ovde, ali ipak ga nadjacao Kec. Na 4-4 u 3S je Beretini imao BP, ali je Kec spasao to servisom (vise slab ritern Matea iz BH). Samo sam drugi set kompletno odgledao, to je nekako izvukao Italijan u tajbrejku posle greske iz bekenda u razmeni Miomira na 5:5...  Kec-Fric ce biti dobar mec, i Fric raspolaze kvalitetnom igrom.

 

Nadal dobio prvi set protiv Relija u TB 7-3, u drugom setu Reli prvi dolazi do brejka i vodi 3-2

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Instinkt said:

Nisam načisto koja podloga njemu više odgovara. Rekao bih beton bez dileme da on u vreme Dubaija i Akapulka ne beži u Rio, Buenos Ajres i raspali Santjago. I to u sred sezone na betonu, pred dva mastersa.

Beton,da..pisao sam jos tada da mi je odluka da igra na sporoj juznoamerickoj zemlji suluda..ocito je prevladala zelja da trenira sa Nalbandianom..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Sunshine Double 2022 - u doba kad je i najzagrizenijim teniskim fanovima tenis postao totalno sporedna stvar

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...