Jump to content

Đokovići, svakodnevica jedne naše porodice


erwin

Recommended Posts

Razlika je u tome sto ti ovde eksplicitno kazes meni ove stvari ne smetaju jer mu verovatno pomazu da osvaja slemove, pa samim tim stavljas 3,4, pa neka bude i 10 slemova ispred stetnog uticaja koji ima na milione ljudi i posrednu odgovornost za smrt ljudi u Srbiji za vreme pandemije.

 

To za koga se navija i zasto i gde je granica do koje mozes za nekog da navijas je potpuno van te price.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brian Setzer said:

...............................

Nije mi baš najjasniji, recimo @zoran59 koji navija za NĐa samo dok se ne završi meč, pa nije to obavezno (navijanje), ako te neko nervira i ima stavove sa kojima se ne slažeš toliko da su ti glupi - ne navijaj za njega.

...............................

 

Objasnicu.

 

Tenis me zanima, igramo ga i zena i cerka i ja (amaterski, rekreativno). Zenin otac je prestao tek pre 2 godine (ove je napunio 90). I volimo da gledamo vrhunske igrace koji mogu ono sta mi ne mozemo.

A Djokovic ima neprevazidjenu sposobnost da razmeni nekoliko BH dijagonala i odjednom opali BH paralelu koja pogadja sam cosak terena. I to udarnickim top-spinom, a ja iz tog polozaja samo mogu da udarim slajs za koji ne znam gde ce zavrsiti. 😄:s_w:

Uzivam da to vidim, cim cesce.

Zato sam samo navijac, a ne idolopoklonik.

 

Njegove stavove o Kosovu i "ruskoj pravoslavnoj braci," energiji piramida i drveca, "zdravoj" hrani - koji me iritiraju - ne mogu da izbegnem jer on o tome laje dovoljno da to dospe i na stranice teniskih magazina.

Ni za jednog drugog vrhunskog tenisera ne znam koji su im politicki stavovi ili sta jedu - sem za Zvereva, koji je nakon turnira u Banja Luci okacio video u kojem (uz pomoc profi kuvara) pravi banjalucke cevape. 😄😄:roflmao:

 

Tako, nije problem da navijam za vreme meca, a prezirem izvan terena.

:s_d:

 

 

 

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Brian Setzer said:

Zaključio sam, pre 5-6 godina da on, da nije glup (po svim temama koje mu se pripisuju) ne bi osvojio 22 slema

To se zove fah-idiotizam i legitimna je stvar, sve dok fah idiot ne poželi da vozi avion u koji sam ušao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja skontao da moja porodica nije ni blizu, ni priblizno slicna Novakovoj, i to ne samo zato sto ja nisam najbolji teniser svih vremena, a on jeste.

 

Recimo moj otac nije neartikulisani seljober sa Kosmeta, majka ima nekih slicnosti sa Dijanom (koja je ubedljivo najdopadljiviji lik u Djoko porodici), nemam rodjenu bracu, imam sestru koja je obrazovana osoba, doktor medicine. Ja sam igrao tenis ali jedino sam u mladjim kategorijama dobio jednom Tipsarevica. I to je sve.

 

Tako da naslov mozda i nije najpodesniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Helena said:

Dobio si ti odgovore, ali ti se ne dopadaju.

Novak će ostati jedan od najvećih sportista, bez obzira na tvoje post.

I sve buduće

Njegovi sportski uspesi ne menjaju cinjenicu da prica gluposti, niti to sto prica gluposti ima veze sa njegovim sportskim uspesima. Sve da ima i 100 grend slemova ako tvrdi da je "2+2=5" to nece njegovo lupetanje uciniti manje glupim. Niciji sportski ili umetnicki ili bilo kakvi drugi uspesi ne mogu da sluze kao veciti imunitet od kritike. 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2023 at 3:58 PM, Eddard said:


A kojim to tačno zdravim sistemima vrednosti uči Njole mlade? (Ne)vakcinaciji, nemešanjem u politiku kosmetićarenjem, piramidama u Visokom kao alternativu nauci, neverovanju zvaničnoj medicini, ali ipak verovanju kad treba sopstveni lakat da zaleči, srBovanjem plaćanjem poreza Monaku, ali ne i stajanjem iza sopstvenog naroda kada je tom narodu teško, a zarad interesa gazda Srđana u stilu “da se ne zameramo onima koji nam daju privilegije”, troprstašenjem po svetu, šurovanjem sa Teslinim-zrakom-Nestorovićem, itd.. da ne nabrajam dalje? Koje od ovih vrednosti treba mlad čovek u Srbiji tačno da usvoji?

 

Osim impozantne sportske karijere koja zaista može da bude primer mladima kako se sopstvenim radom može postići nešto u životu, NĐ je dao primer ljudima u Srbiji kako biti needukovani idiot i ništa više.

 

sve to sto si naveo nisu sistemi vrednosti.

 

zdravi sistemi vrednosti koje novak propagira su pre svega skromnost, ljudskost, kultura, humanost, zdrav nacin ishrane i zivota. 

 

bukvalno svetlo u sns-pink mraku gde su sistemi vrednosti novac i samo novac i gde se propagira nemoral, kriminal, kic i sund, mrznja, netrpeljivost, bajatost, nacionalizam, itd...

 

to njole valjda treba da bude uvreda?

to sta misli o vakcinisanju (o cemu btw pola sveta misli kao on) i o medicini je njegova stvar i njegov stav. nikoga on nije savetovao da to radi i misli.

a kome treba da placa porez, sns krimosima?

piramide isto njegova stvar, ako njemu prija meni ne smeta. 

kakvo troprstasenje, o cemu pricas? 

pa upravo novak je iznad toga i svih tih nacionalistickih prica, covek je kosmopolita i postuje sve narode i sve nacije i sve vere i svojim primerom uci mlade da takvi ljudi i treba da budu. takodje ne deli ljude po stepenu obrazovanja.

kosovo, odatle je cale ali slazem se da mu to ne treba, a mozda i oseca nesto pa radi iz srca. 

 

nije tacno da nije bio tu, prvi je podrzao proteste protiv rio tinta. zbog srdjana i proklete zemlje gde bez sns zla nista ne moze da uradi, pa ni terene ni turnir da napravi ne daje otvorenu podrsku borbi protiv rezima.

na nagovor srdjana se sastajao sa vulinom i vucicem. ne prati sns na ig i mrezama, ne botuje za njih i meni dovoljno. siguran sam da nole o sns-u misli kao i svi mi ovde jer on svojim primerom pokazuje da je upravo protiv svega toga sto ovaj rezim propagira i predstavlja. 

takodje nacin ishrane, propagiranje zdravog zivota i namirnica po meni to su isto jako bitne stvari na koje mladi mogu i treba da se ugledaju.

 

nole ljude na naziva idiotima ako ne deli njihove stavove!

 

ja ne znam ali meni se cini da vec 5 nedelja traju neki protesti protiv nasilja i mrznje i netoleranicje i onda na topiku o tom protestu se par strana vredja najveci sportista kojeg je ova zemlja imala i koji je uz to dusa od coveka i istinska ljudina?!

pa jbt te bog da te jebo x100

 

jel stop nasilju i mrznji ili da ljude nazivamo idotima?

 

nole je svetlo u ovom mraku!

jednom recju ljudina!

 

toliko. 

Edited by jaka blazic
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Helena said:

 

Dobio si ti odgovore, ali ti se ne dopadaju.

Novak će ostati jedan od najvećih sportista, bez obzira na tvoje post.

I sve buduće

 

 

Sad smo sa Nade Knežević prešli na Safeta Isovića, Ja u klin, ti u ploču...

 

Molim te da mi kvotuješ svoj odgovor na pitanje

 

Quote

Može li neki laik tebi, kao medicinskom radniku, da priča kako se leče neke bolesti ili previjaju rane? Može, ali ako lupa gluposti reći ćeš mu to u lice i sprečićeš ga da svojim glupostima "leči" druge.

 

jer ga ja nigde ne vidim.

 

Đoković jeste jedan od najvećih sportista ikada, što niko ne spori, ali je takođe i jedan od najvećih budala ikada sa ovih prostora, koji snosi deo odgovornosti za smrt mnogih u Srbiji i u okruženju tokom pandemije, na šta je tvoj jedini odgovor  ljubav ljubav hej...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jaka blazic said:

 

sve to sto si naveo nisu sistemi vrednosti.

 

zdravi sistemi vrednosti koje novak propagira su pre svega skromnost, ljudskost, kultura, humanost, zdrav nacin ishrane i zivota. 

 

bukvalno svetlo u sns-pink mraku gde su sistemi vrednosti novac i samo novac i gde se propagira nemoral, kriminal, kic i sund, mrznja, netrpeljivost, bajatost, nacionalizam, itd...

 

to njole valjda treba da bude uvreda?

to sta misli o vakcinisanju (o cemu btw pola sveta misli kao on) i o medicini je njegova stvar i njegov stav. nikoga on nije savetovao da to radi i misli.

a kome treba da placa porez, sns krimosima?

piramide isto njegova stvar, ako njemu prija meni ne smeta. 

kakvo troprstasenje, o cemu pricas? 

pa upravo novak je iznad toga i svih tih nacionalistickih prica, covek je kosmopolita i postuje sve narode i sve nacije i sve vere i svojim primerom uci mlade da takvi ljudi i treba da budu. takodje ne deli ljude po stepenu obrazovanja.

kosovo, odatle je cale ali slazem se da mu to ne treba, a mozda i oseca nesto pa radi iz srca. 

 

nije tacno da nije bio tu, prvi je podrzao proteste protiv rio tinta. zbog srdjana i proklete zemlje gde bez sns zla nista ne moze da uradi, pa ni terene ni turnir da napravi ne daje otvorenu podrsku borbi protiv rezima.

na nagovor srdjana se sastajao sa vulinom i vucicem. ne prati sns na ig i mrezama, ne botuje za njih i meni dovoljno. siguran sam da nole o sns-u misli kao i svi mi ovde jer on svojim primerom pokazuje da je upravo protiv svega toga sto ovaj rezim propagira i predstavlja. 

takodje nacin ishrane, propagiranje zdravog zivota i namirnica po meni to su isto jako bitne stvari na koje mladi mogu i treba da se ugledaju.

 

nole ljude na naziva idiotima ako ne deli njihove stavove!

 

ja ne znam ali meni se cini da vec 5 nedelja traju neki protesti protiv nasilja i mrznje i netoleranicje i onda na topiku o tom protestu se par strana vredja najveci sportisa koje je ova zemlja imala i koji je uz to dusa od coveka i istinska ljudina?!

pa jbt te bog da te jebo x100

 

jel stop nasilju i mrznji ili da ljude nazivamo idotima?

 

nole je svetlo u ovom mraku!

jednom recju ljudina!

 

toliko. 

Dobro je Srki, shvatili smo, Sunce jedno svetsko, slobodarski narodi Južne Afrike i Južne Amerike, čak i njihov kontra-admiral i ostale priče s one strane razuma.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Njegovi sportski uspesi ne menjaju cinjenicu da prica gluposti, niti to sto prica gluposti ima veze sa njegovim sportskim uspesima. Sve da ima i 100 grend slemova ako tvrdi da je "2+2=5" to nece njegovo lupetanje uciniti manje glupim. Niciji sportski ili umetnicki ili bilo kakvi drugi uspesi ne mogu da sluze kao veciti imunitet od kritike. 

Ali kako ti znaš šta on lupeta?

Ako je tebi i inim  "navijačima samo dok igra" važan sportski momenat, zašto pratiš šta priča/lupeta?

Ili nosiš i Klajn gaće?

A ceo ovaj novi koloplet oko vakcinacije nije počeo zbog vakcinacije, počeo je na Vox populiju oko protesta.

Jer je valjda ćutao, Edard je to otvorio, usput pomenuo porez, ja sam odgovorila i dobila repliku moda 40wins koja je brže bolje nestala.

E onda je krenulo...ja nisam dobacila su ali Edard &co prikobacili...što govori, neka ćuti i igra, kako Jokić priča o konjima...

Ne može se ljudima braniti da misle i govore, pa i da lupaju, ako im se lupa, još uvek smo u nekakvoj slobodnoj državi, pa ljudi mogu i da lupaju.

Ja prva nisam svoju decu vaspitavala da ćute i sama ne ćutim, što mi je u životu donelo mnogo dobrog, ali i veliki komad zla.

Sad Novak ćuti...i gle-ne valja...

Pa vakcine.

Pa gluposti.

Pa vakcine.

Pri tom, evo vam prilika pa me poklopite, nigde nisam videla da je kazao nemojte se vakcinisani, nemojte ići u Visoko.

Rekao je JA neću.

I sad on lupa i nema veze sa medicinom, a na forumu imaš ogroman broj ljudi koji takođe  nemaju veze sa medicinom/imunologijom, ali su pisali traktate o RNA,  vakcinama, imunim odgovorima, šiljkovima i ostalim stvarima.

Isti ti ljudi su specijalisti za ratna dešavanja, istovremeno su i novinari i stratezi i specijalisti za tenis i spoljnu politiku i pesmu Evrovizije.

Nema veze što nisu školovani za TO, znaju...

Ako će ovde nešto da se menja, menjaćemo sami...jadan je to svet i narod koji stalno kuka nad svojom sudbinom a pušta da stvari idu...i čeka Novaka kom je pre toga poručio da ćuti i priča o konjima.

Link to comment
Share on other sites

Koliko puta moram da ponovim. Novak Djokovic je proslavljena javna licnost i kao takav ima uticaj na "siroke mase". Ne mora on da kaze "ne vakcinisite se",  dovoljno je da kaze "ja se necu vakcinisati zato sto ... pa neki glup razlog" da to mnogi sledbenici cuju kao "ne vakcinisite se".  Kada  kaze "ja ne jedem gluten, bez obzira sto se nisam testirao da li zaista imam reakciju na gluten" stotine sledbenika ce prestati da unose gluten "zato sto to radi NDj". 

Meni je jasno da je on tvoj sportski idol i da ti pomracuje svaku mogucnost da logicki i kriticki razmisljas o njemu, ali bi bilo bolje za tebe da malo manje verujes u idole  (bili oni sportski, umetnicki ili bilo kakvi drugi) i da prihvatis da su i oni ljudi i da mogu da budu budaletine bez obzira na velike uspehe u nekom domenu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A koliko ja puta moram da ponovim da ovde nije priča samo o vakcinaciji.

A evo, ti si odjednom postao i internet psiholog, pa znaš šta bi za mene bilo bolje...volela bih da vidim ovakav nekakav post na temi zvezde i partizana, naprimer.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Helena said:

A koliko ja puta moram da ponovim da ovde nije priča samo o vakcinaciji.

A evo, ti si odjednom postao i internet psiholog, pa znaš šta bi za mene bilo bolje...volela bih da vidim ovakav nekakav post na temi zvezde i partizana, naprimer.

 

Ne pratim sportski deo podforuma(sport me slabo zanima), pa nemam pojma sta se tamo pise. A ne treba diploma psihologije da se prepozna tipican primer slepog idealizovavanja i obozavanja slavne licnosti. 

https://ucsdguardian.org/2021/05/23/its-time-to-stop-blindly-idolizing-celebrities/

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.westga.edu/~bquest/2009/idolatry09.pdf&ved=2ahUKEwiBrNT2zqz_AhUF3qQKHeE1CYMQFnoECAkQAQ&usg=AOvVaw2oVcPBY5jQsNEaI5KsFFUa

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.academia.edu/4963530/Idolizing_Sports_Celebrities_A_Gateway_to_Psychopathology&ved=2ahUKEwiBrNT2zqz_AhUF3qQKHeE1CYMQFnoECAYQAQ&usg=AOvVaw349rUm_HdCtwYzM7XdnBXI

 

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Helena said:

Ti linkovi ne trebaju meni, nego onima koji kupuju Klajn gaće zbog Alkaraza i ne primaju vakcinu zbog Novaka.

...i pokoji link kad čekaš da ti drugi reši situaciju u zemlji.

Zasto se onda nerviras kada neko napise nesto sto ti se ne svidja o NDj?

Zasto si od svih mogucih slicica izabrala bas njegovu sliku za avatara?

Meni deluje da ti je bas bitan NDj sve do potrebe da ga branis i idealizujes i da si ti kupila vise od gaca, ti si "kupila" pricu da je on divan covek, superlegenda i jednostavno jedno bozansko bice koje se ne sme kritikovati. Zato sto super prebacuje lopticu.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

25 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Zasto se onda nerviras kada neko napise nesto sto ti se ne svidja o NDj?

Zasto si od svih mogucih slicica izabrala bas njegovu sliku za avatara?

Meni deluje da ti je bas bitan NDj sve do potrebe da ga branis i idealizujes i da si ti kupila vise od gaca, ti si "kupila" pricu da je on divan covek, superlegenda i jednostavno jedno bozansko bice koje se ne sme kritikovati. Zato sto super prebacuje lopticu.

Zašto se ti nerviraš što se ja nerviram?

Sport ne voliš, ne pratiš, šta je tebi tu bitno?

Priča žvakana milion puta.

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Moram da te ispravim, NĐ ne prebacuje super lopticu, već najbolje prebacuje lopticu, tj najbolji je u svojoj struci.

 

  Hide contents

Otkad ta struka postoji.

 

Apsolutno nebitno za osnovnu poentu price, a to je da izvan "prebavivanja loptice" budaletina.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Helena said:

Evo ja tebe uveravam da nije.

Napisali ste da SADA ćuti i da je strašno što ga neki zbog toga hejtujemo.

 

Prvo, to nije istina, ne ćuti sad, ćuti kao poslednja funjara već jedanaest godina.

Drugo što nije istina je da ne samo da ćuti, nego se redovno sastaje i slika sa čelnicima zločinačkog udruženja, i iz beogradske centrale, i iz laktaške ekspoziture, i time služi njihovoj promociji.

 

Da se vratim na početak, DA, STRAŠNO JE TO ŠTO SADA ĆUTI I IZIGRAVA MISICU. Skoro podjednako je strašno kad se takvo ponašanje pravda i relativizuje.

Edited by Beonegro
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

Napisali ste da SADA ćuti i da je strašno što ga neki zbog toga hejtujemo.

 

Prvo, to nije istina, ne ćuti sad, ćuti kao poslednja funjara već jedanaest godina.

Drugo što nije istina je da ne samo da ćuti, nego se redovno sastaje i slika sa čelnicima zločinačkog udruženja, i iz beogradske centrale, i iz laktaške ekspoziture, i time služi njihovoj promociji.

 

Da se vratim na početak, DA, STRAŠNO JE TO ŠTO SADA ĆUTI I IZIGRAVA MISICU. Skoro podjednako je strašno kad se takvo ponašanje pravda i relativizuje.

Tako, izađite konačno na sridu, pa da možemo da razgovaramo.

Samo ja nisam koristila reč hejt, ali da, jeste, to je hejt.

Dakle, koje su tvoje želje konkretno, šta i kako da progovori jer su dosad svi sportisti listom progovorili.

I da nam Novak menja vlast jer smo sami nesposobni?

Pa šta će ti funjara...?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Split sa Đokovići - svakodnevica jedne porodice...
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...