Jump to content

Predlozi i inovacije za podforum Automoto sportovi


Borko

Recommended Posts

Gospodo, bicu kratak. Zeleo bih da ovaj forum dostigne nivo koji je F1 i automoto na b92 imao na svom vrhuncu 2012. - 400-500 postova po F1 trci. Zbog toga cu i pinovati ovu temu. Imam dosta ideja kako da animiramo ljude, a svaki predlog i svaki savet su dobrodosli. Hvala!

Edited by 4_Webber
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to nemoguca misija, jednostavno trkanje se promenilo i vise ne moze izazvati tu strast kao nekada. Da nije ovih fantazi menadzera, ja uopste vise ne bih pratio trke na 4 tocka, a i bar polivina ljudi koji ovde redovno pisu propusti godisnje veliki broj trka. Jedino su moto tre jos uvek zadrzale integritet i to zaista pratim sa strascu, mozda cak i jace nego nekad.

 

Ja cu navesti dva primera iz svoje vizure. Gledam jutros ponovo onaj video iz Suzuke 1989-te i za tih 16 minuta se vide 4 bolida parkirana pored staze, na tri razlicite lokacije, i trka ide svojim tokom, a danas je tako nesto nezamislivo i to je ono sto je za mene ubilo trkanje.

 

Drugi primer, juce sam zakacio snimak jedne od trka WTCR-a na Hungaroringu, trka je zavrsena pod SC-om, a istom je takodje predhodio jedan SC, a razlog za oba su vozila koja su zavrisila zavrsila u gumama, svaki put po jedno. Dakle ne na stazi, vec nakon zone za izletanje u zastitnoj ogradi, na regularnoj, ne ulicnoj stazi, i opet je morao da se pozove SC da se to ukloni, na kraju cak i po cenu da se trka zavrsi pod zutom zastavom. Apsolutno suludo! I kako posle iskreno navijati za nekoga i uneti dusu u pracenje necega kad znas da ce to u vecini slucajeva biti sterilizovano do maksimuma!?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne treba izmišljati toplu vodu. Postove treba pisati na način da se niko ne vređa, ne sviđa mi se preterana upotreba psovki (ajd kad ponese situacija pa crkne motor dva kruga pred kraj), pisati ono što se zaista misli, ohrabrivati ljude da uče, istražuju, pišu svoja iskustva.

Ukratko, napraviti toplo, udobno mestašce u virtuelnom svetu gde se druže ljudi koje dele istu strast i gde se ponešto može i naučiti i saznati.

Merenje raskoši genitalija i čiji je babo jači zaobilaziti u širokom krugu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Romantik said:

Mislim da je to nemoguca misija, jednostavno trkanje se promenilo i vise ne moze izazvati tu strast kao nekada. Da nije ovih fantazi menadzera, ja uopste vise ne bih pratio trke na 4 tocka, a i bar polivina ljudi koji ovde redovno pisu propusti godisnje veliki broj trka. Jedino su moto tre jos uvek zadrzale integritet i to zaista pratim sa strascu, mozda cak i jace nego nekad.

 

Ja cu navesti dva primera iz svoje vizure. Gledam jutros ponovo onaj video iz Suzuke 1989-te i za tih 16 minuta se vide 4 bolida parkirana pored staze, na tri razlicite lokacije, i trka ide svojim tokom, a danas je tako nesto nezamislivo i to je ono sto je za mene ubilo trkanje.

 

Drugi primer, juce sam zakacio snimak jedne od trka WTCR-a na Hungaroringu, trka je zavrsena pod SC-om, a istom je takodje predhodio jedan SC, a razlog za oba su vozila koja su zavrisila zavrsila u gumama, svaki put po jedno. Dakle ne na stazi, vec nakon zone za izletanje u zastitnoj ogradi, na regularnoj, ne ulicnoj stazi, i opet je morao da se pozove SC da se to ukloni, na kraju cak i po cenu da se trka zavrsi pod zutom zastavom. Apsolutno suludo! I kako posle iskreno navijati za nekoga i uneti dusu u pracenje necega kad znas da ce to u vecini slucajeva biti sterilizovano do maksimuma!?

Slažem se da ima preterivanja, ali ono kako je Bjanki nastradao čini da se sa tim stvarima ne treba šaliti.

Sve je super, trkanje, strast, adrenalin, ali na kraju dana svi moraju otići svojim voljenim bar na svojim nogama.

Što se F1 tiče, meni se sviđa to što Liberty radi trenutno. Nemerljivo je bliža običnoj publici od one Bernijeve varijante za buržuje. A i nije da nema dobrih trka, recimo ovogodišnji Bahrein.

Mislim da generalno sport ide u ok pravcu, pogotovu što se tiče redukcije aerodinamičkog gripa posle 2020. Ono što me brine je pogon, jer je neizbežno da će struja uzimati svoj danak sve više.

Edited by DASUBO
Ispravka autocorrect a na mobu
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 4_Webber said:

Gospodo, bicu kratak. Zeleo bih da ovaj forum dostigne nivo koji je F1 i automoto na b92 imao na svom vrhuncu 2012. - 400-500 postova po F1 trci. Zbog toga cu i pinovati ovu temu. Imam dosta ideja kako da animiramo ljude, a svaki predlog i svaki savet su dobrodosli. Hvala!

 

Bolje da na forumu pise 10 pravih likova nego 100 trolova. Kvalitet pre kvantiteta.

Link to comment
Share on other sites

On je ometen u razvoju. Ne računa se. Uostalom, kada smo imali 500 postova nakon Raikonenove pobede u Abu Dabiju 2012, je ne znam ni da li je on postovao tada. Matori Fjodor je dosta doprineo pisanju na forumu. Jedan njegov post je povlacio pet.

Link to comment
Share on other sites

Moj  predlog je da podelimo vesti/novosti i učinimo forum aktivnijim. Ja ću da stavljam vesti o Rendži, Webb i Radoje - McL, kum Mečka, Doorn ako želi RB, tifoza je najviše valjda će neko imati malo vremena.. 

Svi moramo aktivno učestvovati koliko možemo. Ako neko naleti na važnu ili interesantnu vest, i nema je na forumu, neka stavi quote, copy/paste, komentar... bilo koja tema da je u pitanju. To je nekoliko trenutaka vremena koji će napraviti ozbiljnu razliku u kvalitetu i posećenosti.

 

Uvodi za trku. Mislim da je ovo jako važno dobro uraditi i svako treba da radi ono što zna. Kada su počeli da ih pišu Radoje i Dasubo na starom forumu to je postala ozbiljna stvar. Svetski kvalitet! Engleski forumi nisu imali tako nešto. Alen neka radi grafiku za svaki od uvoda i vizuelno upakuje tekstove sa dodatnim grafikama ili statistikama. Ja bih opet radio fotke, ako se sećate i ako vam se dopadaju... Naravno, sve ovo je jako uslovljeno vremenom, ali ako ima dovoljno zainteresovanih najteži posao - pisanja teksta  bi mogao da se podeli

 

MotoGP. Čini mi se da je popularniji u Srbiji od F1, ne znam da li neko ima vremena da stavlja najvažnije vesti tamo. 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije što mi je kum, al' svaka mu ka' u Njegoša.

Vesti o "božani" ću postavljati, a što se uvoda tiče, pre svega moram da se zahvalim Alenu. Čovek je odvajao ogromno vreme i uložio priličan trud da bi teme postavio i ne pamtim da je ikada kasnio.

Sviđa mi se Alpinerov predlog, i ako se Alen slaže, ja bih s vremena na vreme napisao tekst za neke trke koje onjuših uživo pa bi Alen to upakovao majstorski kako ume i naravno dodao šta misli da treba.

Na taj način bi uvod bio kombinacija rada min dva čoveka i to ne može da bude loše. A eto i povoda da se ljudi još više i bolje druže.

Alene, šta misliš? Narode forumski?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, alpiner said:

.....

MotoGP. Čini mi se da je popularniji u Srbiji od F1, ne znam da li neko ima vremena da stavlja najvažnije vesti tamo.

Ne znam za Srbiju, ali na forumu i nije bio preterano popularan. Mozda gresim, ali mi se cini da je vise ljudi sudelovalo na prognozi nego na topiku.  Ja bih raspravljao, cak mislim da sam i pokrenuo topik ovde, ali nema interesa.

Ne treba forsirati, neka se stvari razviju prirodnim tokom

 

 

13 hours ago, 4_Webber said:

Odlican predlog Davore!

Ovde se izvinjavam za (verovatno) troll.

No, nemoj javno iznositi privatno - privatno nekome. Evo, ja jesam zoran, ne stidim se i to mi je i forumski nick. Lakse se pamti kad se logujem. Ali DASUBO mi nije nista znacilo sem forumasa koji postavlja izvanredne postove koje sa zadovoljstvom citam. Sad sam zakljucio (James Bond, jebote) da se verovatno radi o Davoru iz Subotice.

To ne valja. Ne zato sto bih ja podatak zloupotrebio nego zato sto privatnost valjda njemu nesto znaci. Inace, svi bi mogli da forumasimo imenom i prezimenom.

Recimo, ja znam kako se Ascari zove, iz par privatnih poruka. Ali mi ne pada na pamet da ga tako oslovim na javnom delu foruma.

 

Ako treba, ja cu obznaniti via private message svakome sa ovog pdf-a ime i prezime, adresu i telefon. Nisam ovde (pdf. F1) jos ni sa kim imao sukob, a upravo na posedu pravim guesthouse i rado bih, kad bude gotovo, ugostio nekoga. Tokom leta, bice zauzeto (imam cerku a ona decka i necu da ih trpim u kuci :lol_2: ) a inace bice slobodno.

Cak se spremam da kupim jos jedan motor koji mi objektivno ne treba, samo da imam za eventualne goste pa da se vozamo. Ja sam BMW-ejas, a gledam Hondu u oglasina, pisao sam o tome drugde.Sve su to tockovi, nisam "ekskluzivista".

 

Summae summarum, privatno neka ostane tako. Za ostalo, dogovoricemo.

 

troll off...

Link to comment
Share on other sites

Zoko ti si one in a milion. Oplakah priču o gostinskoj kućici.😂

Siguran sam da Webb nije imao lošu nameru, razmenili smo brojeve telefona pre x godina 

A što se tiče Subotice, tu sam služio vojsku, mada se ne bih bunio i da sam rodom odatle.

Kud ne naučnih besediti madžarski, mnogo bi mi lakše bilo razumeti oči tamne...💗

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lose namere?! Upoznao sam coveka, kao sto je i sam rekao, cak sam imao i njegov broj telefona. Nema potrebe za paranojom. Oslovio sam ga licnim imenom jer mi je tako u tom trenutku bilo normalno. BTW, svi znaju ovde npr da se ja zovem Borko. 

Link to comment
Share on other sites

Ni na kraj pameti mi nije bilo da pisem o namerama. To je nepotrebna spekulacija, kakve su namere stvarno zna samo onaj ko ih ima... :classic_biggrin:

Mislio sam samo na pojavni efekt. Mozda sam nepotrebno paranoidan, no jednom sam, po inerciji, na starom forumu oslovio coveka imenom - znamo se sa fakulteta, pre 40 i sitno godina, pre pojave interneta i foruma - a taj je popizdio i zamerio mi. Mada je i njegovo ime sasvim obicno i cesto, niko ga nece traziti u stanu zbog piskaranja na forumu...

Pa pomislih, ko zna ko je i na sta osetljiv, mozda nekoga smeta, pa je bolje da budem oprezan.

 

 

Edited by zoran59
slovca
Link to comment
Share on other sites

Uff, polako, jedan po jedan. Upravo sam došao na komp posle hebene druge smene u hebenoj suboti...

 

Sviđa mi se predlog za uvod, što se tiče datuma otvaranja ja sam otvarao u nedelju jer jedino tad imam ceo dan slobodan i na raspolaganju. Ponekad i četiri sata utrošim na samo jedan uvod, kad sam pravio onu 1000 GP temu, nju sam pravio dve nedelje...

 

Vidim da baš hoćete da ugurate sadržajni tekst u uvod, ja za to nemam vremena, meni je prvo važna grafika pa onda tekst. Nemojte me pogrešno svatiti, meni bi stvarno dobro došlo kad bi imao "boost" od kolega (vas) jer nekad sam znao tekst zbrzati te napisati za samo minut-dva. Ponekad sam teme završavao par minuta pre ponoći a ujutru u 3:30 se budim za posao.

 

Jeste da su mi uvodi veliki teret na leđima, no opet uživam kad vidim gotov proizvod i kad lepo izgleda. "Crvići" u mojoj glavi jako vole praviti grafike, oni me teraju XD

 

Sledeće nedelje radim prvu, imaću više vremena za vas. Iskreno, jako mi se sviđa energija koja odiše na Vox92, opisao bi je sa "živahna". Vidim svetlu budućnost i drago mi je što sam deo nje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Alene, mozemo mi raditi tekst ako ces ti slike, dogovorimo se ko ce sta da radi za koji vikend, ti odradis svoje kad imas vremena pa na PM posaljes onom ko ce da radi tekst. Pa kad tema bude spremna okaci se na forum.

Dogovor kucu gradi koja nije tesna kad deca nisu vesna vesna cipela ti tesna i tako taj rad 😛

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Može kolega,

 

Hmm, znam kako ću poslati slike kolegi koji radi tekst. Preko Imgura, tamo uploadam materijal kao album, te link albuma prosledim kolegi koji piše tekst.

 

Ja inače sutra otvaram teme na Forum.hr i F1Puls, naravno tamo pravim iste grafike ali na hrvatskom jeziku, dakle ja ću već sutra imati grafike na srpskom spremne za našu temu.

 

Ja sam baš uposlen ovih godina, otvaram teme na tri foruma i to na dva jezika XD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Borko unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...