Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

23 minutes ago, erwin said:

 

Dobar u smislu da Đoković teško da može da ponudi mnogo bolji, osim ako baš nije u stanju da objavi snimak sebe kako se testira 16. ili čita rezultat testa 17.

 

Naravno da se očekuje od Batuta da odbrani svoj kredibilitet, mada mi uopšte ne deluje neverovatno da ovo nije najgore muljanje s potvrdama kojim su se bavili.

Batut ne treba da brani svoj kredibilitet pred nekim piskaralima u BBC-u. Sigurno im je neko u EU "udario pecat" da su akreditovana ustanova koja izdaje sertifikate koji se priznaju u EU, te da su radili neki audit. Jedino su oni merodavni. Ne piskarala iz BBC-a. Osim ako BBC ne namerava da tuzi Batut za falsifikat - u tom slucaju nek podnesu sudu prijavu (s dokazima), pa da vidimo na cemu su.

A drzava Srbija i njena odicijelna ustanova bi trebalo da tuze BBC za sirenej lazi i podrivanje autoriteta drzavnog organa. (ili kako bi vec trebalo pravno da se to formulise)

 

dobro bre, jeste li vi procitali dokument koji je Batut poslao sudu u Australiji?

FKNJb5kXsAEay6v?format=jpg

pise lepo (s pecatom i potpisom) da je pozitivan test uzet 16.12. u 13:05:12. Sta sad jos hoce?

Edited by wwww
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alcesta said:

Da, to bi bilo najbolje, da Batut objasni kako se formiraju brojevi i kako može doći do ovakvih anomalija. Ja sam na netu videla bar 5 mogućih objašnjenja ali kako nisam programer mogli su komotno i kineski da pišu :classic_biggrin:

Batut nema sta da objasnjava BBC-u kako se formiraju kodovi, koju bazu podataka koriste i ostale tehniske stvari. Postoje institucije (na EU nivou) koje su im dale "cagu" da mogu da izdaju sertifikate koje ce EU da prizna (pa su sigurno radili redovne audite da provere da li to i dalje tako funkcionise). Oni su nadlezni da proveravaju tehnikalije, ne BBC (mi na forumu ili raznorazni na twiteru).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

Da, to bi bilo najbolje, da Batut objasni kako se formiraju brojevi i kako može doći do ovakvih anomalija. Ja sam na netu videla bar 5 mogućih objašnjenja ali kako nisam programer mogli su komotno i kineski da pišu :classic_biggrin:

 

Ja radim za državu (u školi). Iz mog iskustva, mogu da projektujem da se takva objašnjenja (kako se formiraju (recimo delovodni) brojevi) daju isključivo (internim i sudskim) inspekcijama, na osnovu prijave. Znači, ako neko (opravdano) sumnja na nepravilnosti, onda se ne postavljaju pitanja i traže objašnjenja, već se podnosi prijava; što bi trebalo da znači da BBC treba da podnese prijavu, kakvu već, kome već.

 

Šta god da je urađeno, postoje dnevnici, nedigitalni i digitalni, sve se negde arhivira, da bi se time dokazala originalnost, zakonitost, ispravnost...

 

Znači, neka tuže Batut, a do tad mogu da "podgrevaju" sumnje.

Link to comment
Share on other sites

Ne moraju, ali bi za Novaka bilo dobro da to urade. I zbog svih potencijalnih tužbi, ako ništa drugo, da ne pominjem koliko mu je ugled već srozan posle cele ove priče, pa makar s te strane da se raščisti.

2 minutes ago, wwww said:

Batut nema sta da objasnjava BBC-u kako se formiraju kodovi, koju bazu podataka koriste i ostale tehniske stvari. Postoje institucije (na EU nivou) koje su im dale "cagu" da mogu da izdaju sertifikate koje ce EU da prizna (pa su sigurno radili redovne audite da provere da li to i dalje tako funkcionise). Oni su nadlezni da proveravaju tehnikalije, ne BBC (mi na forumu ili raznorazni na twiteru).

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alcesta said:

Ne moraju, ali bi za Novaka bilo dobro da to urade. I zbog svih potencijalnih tužbi, ako ništa drugo, da ne pominjem koliko mu je ugled već srozan posle cele ove priče, pa makar s te strane da se raščisti.

 

Novak bi morao da previje tabak i da tuzi BBC i zbog ovog i zbog prethodnog clanka na koji se australijski ministar pozivao kod odluke o deportaciji. Pa da ih oglobi za pronosenje laznih vesti, rusenje imidza, deportaciju i zabranu ulaska naredne 3 godine, od cega je za njega licno nastala materijalna steta (pa da navede koliko je para potencijalno izgubio neigranjem na, za njega, najuspesnijem GS), plus steta za nejgove sponzore (i njega), pa da doda jos stetu da dusevne boli itd.

Pa isto to da uradi s Benom Rotenbergom i onima koji su prenosili negova bulaznjenja.

Pa ce se mozda neko konacno dozvati pameti.

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stray_cat said:

Znači, neka tuže Batut, a do tad mogu da "podgrevaju" sumnje.

Nekažnjeno i neometano.

Novak i Batut jedino dokazima mogu da ih poklope. Ako ne dobiju odgovor od Batuta, uzeće "dokaze" sa Tvitera i širiti ih i dalje. U kojoj varijanti je to dobro?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, erwin said:

 

Batut ugrožava kredibilitet države Srbije ne objašnjavajući ovo.

Batut samo moze da tuzi BBC za sirenje lazi i podrivanje ugleda drzavne institucije (koja je dobila od nekog ovlascenje da izdaje te sertifikate koje EU priznaje).

Ne znam koji su protokoli, ali pretpostavljam da bi neka normalna drzava preko svog ambasadora ulozila protestnu notu UK jer drzavno glasilo (BBC palcaju UK poreski obveznici) neosnovano napada oficijelnu instituciju druge zemlje.

Edited by wwww
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Nekažnjeno i neometano.

Novak i Batut jedino dokazima mogu da ih poklope. Ako ne dobiju odgovor od Batuta, uzeće "dokaze" sa Tvitera i širiti ih i dalje. U kojoj varijanti je to dobro?

nema sta Batut da dokazuje trabunjanje po novinama. Batut moze da tuzi da ovi bez dokaza optuzuju drzavnu instituciju u javnim glasilima.

Just now, erwin said:

 

Koje laži je tačno BBC širio? Daj citat iz članka.

procitaj sta je @stray_cat napisao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, erwin said:

 

Batut ugrožava kredibilitet države Srbije ne objašnjavajući ovo.

Pa i ovo je preterano. Svako malo čujemo iz raznih zemalja različite gličeve sistema, u Francuskoj su green-pass procureli sa sve verifikacijom, pa nije Francuska izgubila kredibilitet.
Pouzdano znam da se slični problemi javljaju u manje više svim sistemima i ne pravi se bauk oko toga.
Ono što je činjenica je da je tužilaštvo za VTK već dve grupe sa lažnim potvrdama pustilo u sud, sad dokle je suđenje stiglo ne znam.
U svim državama ima ta vrsta kriminala, nije ovde nešto čak ni zastupljeno posebno jer potvrda nije uslov za mnogo šta.
 

Link to comment
Share on other sites

BBC pretpostavlja način formiranja broja potvrde na osnovu njima dostupnih potvrda, to bi trebalo da je jedna vrsta inverznog inženjeringa. Mislim da nisu toliko glupi (mrzi me da tačno prevodim) da objave bilo kakvu jaču kvalifikaciju osim sumnje, na osnovu, u prethodnoj rečenici, pretpostavljenog načina formiranja broja potvrde. Znači, kondicionali, ako pretpostavimo da je ovo tačno, onda je sumnjiva potvrda Noksice budalice i slični fazoni. Da l' tu ima pravnog prostora za tužbu, ne znam.

Znam da mi nije jasno čemu i dalje članci na tu temu. Ako ću da budem đavolji advokat, na mestu NĐa, isto ko Rafa, sačekao bi' da se malo "opuste", ko ona francuska ministarka, pa se izjasne jasno: Noksa/Rafa je falsifikator/koristi doping. Tek onda tužba. 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Ono što bi moglo dobro da ispadne iz svega je da se lagano uvede red u sve te raznorodne, međusobno povezane baze podataka bez ikakvih pravila o zaštiti podataka i jasnog logovanja izmena u bazama, jer je to čest slučaj.

Imam legitimnu potrebu da izmenim podatak na dokumentu (hajde da bude zanimljivo pretpostavimo da je danas 22.12.) koji je napravljen 16.12. Ja sam običan administrator baze ispravljam banalne greške.
I ako izmenim podatak danas 22.12. ispašće da je dokument kreiran danas. A opet imam legitimnu potrebu da izmenim podatak kreiran 16.12.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, urosg3 said:

Pa i ovo je preterano. Svako malo čujemo iz raznih zemalja različite gličeve sistema

 

Čujemo za gličeve drugde, ovde ne čujemo ništa.

 

Samo vidimo neobjašnjeno neslaganje za koje je jedno od razumnih objašnjenja da država Srbija (za razliku od tih drugih sa gličevima), tj. njena institucija Batut, u kritičnoj javnosti poznata po namernom umanjivanju broja umrlih od koronavirusa 3-4 puta za potrebe činjenicama nepotkrepljenog hvalisanja vlasti, proizvoljno izdaje lažne potvrde podobnima.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, erwin said:

 

Čujemo za gličeve drugde, ovde ne čujemo ništa.

 

Samo vidimo neobjašnjeno neslaganje za koje je jedno od razumnih objašnjenja da država Srbija (za razliku od tih drugih sa gličevima) proizvoljno izdaje lažne potvrde podobnima.

Zasto si tako da kazem nemilosrdan prema Srbiji? ne ostavljas ni malecku verovatnocu da je dokument prvo bio napravljen na ime Dokovic (sa crticom) pa posle popravljen na Djokovic - naprimer ?

Ja sam imala slican problem u srbiji, prezime mi je na kraju sa c sa gore crticom kao tipicno nase, sto nije upadalo u oci na dokumentu dok je bio na latinici medjutim kad su mi dali novi dokument na cirilici onda to c cirilicno strci iz sve snage, naravno da sam trazila da mi papir bude ponovo uradjen, i imam dva datuma za taj dokument, to su stvari koje se desavaju. A ko nece da veruje ili hoce da veruje u nesto on ce uvek da veruje, ma sta da se uradi, i da ti Novak pokaze video snimljen sa datumom ti bi rekao da je falsifikovan, priznaj :classic_laugh: i sta sad? ti nikad neces verovati to je jasno, a ni neki drugi ali - ti ili bbc treba da dokazete da je on kriv a ne on da je nevin. Znaci isto kao Rafa i doping - pricacete zauvek i to je vas problem, mozda prestanete (sumnjam jer i dalje se prica za rafu) ako vas neka kazna zakaci kao Roselin Bachelot - ministarka, koja je javno odvalila kako se Rafa dopinguje a kad je Rafa tuzio njen odgovor (posle  placanja kazne) je bio otprilike : ju ju ju pa ja sam jednom u jednom drustvu cula kako je Janik (Noa) to rekao pa sam mislila ako Janik to kaze onda je to tako, tako i vi - rekao BBC - ma idi begaj. Dokazi i tuzi ili cuti, ne talasaj maliciozno (ne obracam se tebi nego svima koji talasaju bbc i ostali)

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, erwin said:

 

Čujemo za gličeve drugde, ovde ne čujemo ništa.

 

Samo vidimo neobjašnjeno neslaganje za koje je jedno od razumnih objašnjenja da država Srbija (za razliku od tih drugih sa gličevima) proizvoljno izdaje lažne potvrde podobnima.

Ne, baš i ne vidimo... Šta smo videli iz Francuske? Par novinskih članaka i ništa...
Ponavaljm, tužilaštvo VTK ima dva procesa pred sudom, počinioci otkriveni procesuirani i optuženi. Dve grupa, mislim da je u jednoj 6 osumnjičenih u ovoj drugoj troje.
 

Još jednom, ukoliko  kreneš sa pretpostavkom da je Novak muljao, i snažno želiš da bude tako, nema mnogo činjenica koje te mogu ubediti da nije tako. I da su brojevi UID na svom mestu, opet bi rekao Novak je muljao, samo ovi što to rade za njega su dobri majstori da ubace u bazu ispravno. Ali to ne potire pretpostavku da je Novak muljao, jer ti hoćeš da bude tako. (ovde ne mislim na tebe, nego kao primer)

Istina - ko će ga znati. Ovakav glitch može da nastane na više načina od kojih je najmanje jedan legitiman a najmanje dva nelegitimna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Npr. moguće objašenjenje je da je u originalnom dokumentu izdatom 16.12. pisalo Đoković, a da su onda konstatovali da bi trebalo da piše Djoković pa tražili i dobili novi 26.12, ali bi onda Đoković morao da poseduje oba i s lakoćom ućutka BBC.

Link to comment
Share on other sites

Jok i ne bi nasli ponovo nesto cim bi poceo da ulazi sa nima u neku diskusiju i da se pravda, i sto gluplje to bolje, diskusiji kraja ne bi bilo. Nije BBC sagovornik Novaku, tu je Batut i drzava Australija naprimer, bbc je niko i nista, sta ima novak njima da objasnjava

Link to comment
Share on other sites

Quote

Mislim, ne može se nikako otkloniti uverenje da je Noksica budalica muljao (kao što ni istinskog antivaksera nećeš ubediti da se vakciniše :).

 dali je muljao ili nije treba nadlezni organi da izadju sa dokazima , ako uopste ima potrebe za tim. ko kome ovde sta treba da dokazuje, bog sveti zna ...

ali , noksica budalica je pre svega antivaksercic( po dr stavovima i misljenjima) , nije glasnogovornik , to mu se jedino ne moze zameriti.radjena je studija kod nas i svi ti koji kazu da "nisu protiv vakcine i da treba godine da se ispitaju" do dana danasnjeg nisu imunizovani.tako da, novak ako nema kontraindikacije za vakcinu je jedno obicno tvrdoglavo antivakserce i neka mu je bog upomoc i da se pandemija , na njegovu srecu , sto pre zavrsava da bi mogao da radi svoj posao.ovako, bice na naslovnicama i ko zna sta jos mogu da mu pridodaju ..... a para ima, dobrotvor moze da bude i neka se bavi time , niko mu nece zameriti , ili mozda hoce/ko ce ga znati ....

Edited by vanjabarsa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...