Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

5 minutes ago, alcesta said:

Pa rano mu je još :classic_biggrin: ali ovo ne iskače iz njegovih uobičajenih obrazaca ponašanja.

 

Nego, wwww, imaš li Tviter? 

:classic_biggrin:

ta zena je Britanka indijskog porekla, inace pisac (znam da je napisala neke knjige za decu, ne znam sta jos).

na osnovu slike na profilu - veoma lepa zena.

inace je prvobitno bila Federer fan, pa se preorijentisala na Novaka. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Pokusava opet da dobije Kovid da ne bi morao da se vakcinise za RG:classic_tongue:

Ne treba mu za RG :smiley2: po nasem francuskom pravilu sada koje je cak objavljeno i u nasem "sluzbenom listu " pozitivan test ti daje pravo na sest meseci vakcinalnog pasosa, sto znaci za Novaka 16 decembar - 16 juni tj do kraja RG a :classic_smile:

Za W se ne zna sta ce trebati

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Ne treba mu za RG :smiley2: po nasem francuskom pravilu sada koje je cak objavljeno i u nasem "sluzbenom listu " pozitivan test ti daje pravo na sest meseci vakcinalnog pasosa, sto znaci za Novaka 16 decembar - 16 juni tj do kraja RG a :classic_smile:

Za W se ne zna sta ce trebati


 

Quote

 

Francuski list "L'Ekip" prenosi da će doći do skraćenja perioda u kom važi "zeleni sertifikat" nakon pozitivnog testa na korona virus, što nikako ne ide u korist Novaku Đokoviću.

Đoković je korona virusom zaražen 16. decembra i delovalo je da će bez problema moći da učestvuje na Rolan Garosu jer mu propusnica važi do 16. juna (Rolan Garos se završava 5. juna), ali to više neće biti tako.

Rok je skraćen za dva meseca i Novaku će "zeleni sertifikat" važiti tek do 16. aprila, što znači da neće moći da učestvuje na Rolan Garosu sem ako ne bude vakcinisan u međuvremenu. Eventualno ako se ponovo ne zarazi korona virusom, što bi mu bilo čak treći put, pošto je prvobitni pozitivan test dobio tokom 2020. godine.

Pravilo će stupiti na snagu 15. februara, ali i dalje postoji mogućnost da se to promeni pošto niko ne može da pretpostavi u kom će smeru sada krenuti pandemija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, wwww said:

ta zena je Britanka indijskog porekla, inace pisac (znam da je napisala neke knjige za decu, ne znam sta jos).

na osnovu slike na profilu - veoma lepa zena.

inace je prvobitno bila Federer fan, pa se preorijentisala na Novaka. :classic_biggrin:

 

pala s konja na magarca :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdinho said:

 

Francuski list "L'Ekip" prenosi da će doći do skraćenja perioda u kom važi "zeleni sertifikat" nakon pozitivnog testa na korona virus, što nikako ne ide u korist Novaku Đokoviću.

Đoković je korona virusom zaražen 16. decembra i delovalo je da će bez problema moći da učestvuje na Rolan Garosu jer mu propusnica važi do 16. juna (Rolan Garos se završava 5. juna), ali to više neće biti tako.

Rok je skraćen za dva meseca i Novaku će "zeleni sertifikat" važiti tek do 16. aprila, što znači da neće moći da učestvuje na Rolan Garosu sem ako ne bude vakcinisan u međuvremenu. Eventualno ako se ponovo ne zarazi korona virusom, što bi mu bilo čak treći put, pošto je prvobitni pozitivan test dobio tokom 2020. godine.

Pravilo će stupiti na snagu 15. februara, ali i dalje postoji mogućnost da se to promeni pošto niko ne može da pretpostavi u kom će smeru sada krenuti pandemija.

 

To nije definitivna verzija, to je bio jedan od predloga ali nije definitivno usvojen. Definitivno usvojen i zaveden u "Sluzbeni list" je usvojen od strane senata nekoliko dana kasnije i tu pise da je sest meseci a stupa na snagu ranije tj 24 og januara a ne 15 og februara kao sto je bilo u predlogu, takoreci sutradan od usvajanja, a jedna od izmena u odnosu na predlog je produzenje sa 4 na sest meseci vazenja u slucaju zarazavanja i to je sada vazeci kao tekst za najgoru situaciju u smislu sada, i predvidjeno je opustanje mera kada tj ako se situacija popravi ali nije predvidjeno zatezanje.

 

 

https://www.service-public.fr/particuliers/actualites/A15461

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo tužba da padne, Đoković da dovede svedoci spremni da se sude 10 godine ako treba :s_d:.

 

Ne, stvarno: španski sudija naredio da se unište dokazi u slučaju Fuentes, u Francuskoj haos sa potvrdama i grin-pasovima, odštampali grin pas sa Hitlerovim imenom, svi štite svoje i prave se ludi a sad će Batut i Srbija da se pravdaju jebenom BBC-u? Ovi iz AUS ladno puštaju da im zaražen teniser uđe u avion, jbn brat Eda Širana sedi u publici, a ušao na osnovu medicinskog izuzeća kao VIP? Ma ajde bre, to se uskurčilo pa ne zna da stane. Tužiti ih za sve od Kulina bana :s_w:, počevši od onog gnoma Rotenberga, L'ekipa, Hansa Holcijusa itd. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

To nije definitivna verzija, to je bio jedan od predloga ali nije definitivno usvojen.

 

Pa ne znam baš, min. zdravlja i mnogi francuski mediji u svežim objavama tvrde da se od 15.2. skraćuje na 4 meseca.

 

Objava od četvrtka, 27.1:

Quote

Vaccination pass: what changes from February 15?
- The certificate of recovery will be valid for 4 months instead of 6 months, as it is currently the case.
What is a reinstatement certificate?
The certificate of recovery is one of the proofs that allows you to have a valid "vaccine pass". It proves that you have tested positive for Covid-19: it is the positive result of this RT-PCR or antigenic test. This result must be more than 11 days old and less than 4 months old.

https://solidarites-sante.gouv.fr/actualites/actualites-du-ministere/article/pass-vaccinal-quels-changements-a-partir-du-15-fevrier (prevod: Deepl)

 

Infografika Parizjena od petka, 28.1:

9W5sTu0.jpeg

https://www.leparisien.fr/societe/sante/passe-vaccinal-a-partir-du-15-fevrier-le-certificat-de-retablissement-lui-aussi-ne-sera-valable-que-4-mois-28-01-2022-4I5EYQOWJJBM7GWA4237EAXCFQ.php

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, erwin said:

Pravo da ti kazem sada ne znam - ovo sto si ti stavio je od 27 og januara i navodno ce da vazi od 15 og februara a ono sto sam ja stavila je od 28 og januara i vec vazi.

Znaci navodno bi trebalo da se promene pravila 15 og februara? Videcemo ali ne verujem, ali videcemo kroz dve nedelje. Koliko sam ja ispratila to sto si ti okacio jeste bila prvobitna verzija ali nije ta usvojena nego ova druga - sacekajmo 15 ti februar, nije RG tako hitan, mozda se stvarno promeni

Link to comment
Share on other sites

Jeste tacno, evo tek sada sam pogledala vesti od danas, to je bas sveze, od pre par sati otprilike da ce da se skrati period vazenja "rekonvalescencije" na 4 meseca od 15 og februara umesto 6 dosadasnjih, to je iznenadjenje koje nije bilo predvidjeno

 

U svakom slucaju pre RGa mi imamo i izbore u aprilu trenutno je sve onako kako statistika kaze da je popularno za glasanje, Makron insistira na hebanju majke nevakcinisanima, ovo produzenje sa 4 prvobitnih meseci predvidjenih na 6 je senat izglasao (koji ima poslednju rec u principu) koliko ja znam nije senat ponovo glasao, mora da je makron izvadio iz dzepa neko njegovo diskreciono pravo :wicked:

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, wwww said:

imas u sudskim spisima izjavu Batuta:

FKNJb5kXsAEay6v?format=jpg&name=large

 

to je izjava zvanicne drzavne institucije. 

 

Zanimljivo kako poverenje u državne institucije Srbije naprasno raste kako se dirne u omiljenu ličnost. 

 

Za mene - svaka institucija države Srbije laže dok se ne dokaže suprotno. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eddard said:

 

Zanimljivo kako poverenje u državne institucije Srbije naprasno raste kako se dirne u omiljenu ličnost. 

 

Za mene - svaka institucija države Srbije laže dok se ne dokaže suprotno. 

da li to vazi i za pasose i licne karte koje izdaje institucija drzave Srbije?

za iste ovakve potvrde o pcr testu (negativnom) koje si ti licno dobio kad si odradio test u Srbiji da bi mogao da se vratis u Nemacku? jesi li to rekao po sletanju u Nemacku osobi koja te je pitala da mu pokazes odgovarajuci negativni test?

  • Like 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, stray_cat said:

 

Australijski federalni sud je, na svom sajtu, među ostalim sudskim dokumentima, objavio potvrdu o pozitivnom testu Noksice budalice na kome su uredno zacrnjeni datum rođenja i JMBG, a QR kod jok, već je velikodušno dat na raspolaganje vaskolikoj internet zajednici na proučavanje. Sećam se da je @DJORDJE otkucao da je moguće da u Australiji to zakonski nije zabranjeno.

Onog momenta kada takvi podatci postanu dokazni materijal na sudu to postaje dostumpna informacija osim ako sudija to ne zabrani. Mnogo poznatiji slucaj  bi recimo bilo sudjenje OJu, gde je gomila takvih podataka bila na sudjenju i zavrsila po tabloidima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

 

Zanimljivo kako poverenje u državne institucije Srbije naprasno raste kako se dirne u omiljenu ličnost. 

 

Za mene - svaka institucija države Srbije laže dok se ne dokaže suprotno. 

 

Doktore, slažem se s tobom, ali to važi isključivo za nas odavde.

 

Neću da mi stranci koje apsolutno boli klinac za ovu zemlju i kojima su državne institucije bile i jesu super za sve drugo dosad, sad odjednom sumnjaju, pa još specijalno u vezi Noksice (antivakserske) budalice.

 

Prostije otkucano, da sam crnac, mogu za sebe da kažem da sam Nigga, ali ne dozvoljavam belcima da me tako zovu.

Edited by stray_cat
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ima.

 

Ako nisi primila kinesku (posle koje se navodno stvaraju sva antitela pošto je u pitanju ceo umrtvljeni virus), a pozitivna si na N protein, onda si preležala pošto ostale vakcine ne stvaraju antitela na N protein (nukleokapsid), već samo na S protein (spike - šiljak).

 

Quote

Za početak ono osnovno, što nam je većini jasno, jeste da za proveru antitela na koronavirus treba raditi serološki test (iz krvi) klase IgG. On pokazuje odgovor tela na infekciju, bilo da ste preležali kovid, bilo da ste primili vakcinu.

Sledeća stavka je razlika između S proteina i N proteina u testu, budući da neki testovi obuhvataju jedan, a neki drugi. Taj parametar zavisi od vakcine koju ste primili.

„Ko je primio Fajzerovu vakcinu, Sputnjik i AstraZeneku, treba da radi test koji detektuje antitela na S protein. Oni koji su primili kinesku vakcinu, koja je zasnovana na mrtvom virusu, treba da rade test koji detektuje antitela na S ili N protein. Pritom, nećete pogrešiti ako posle bilo koje vakcine uradite test na S protein jer se on odnosi na sve vakcine“, kaže Danica Ćijić iz INEP-a.

https://nova.rs/magazin/zdravlje/najbolji-test-antitela/

Edited by erwin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...