Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

Malo mi bilo smesno kad je Lojd pomenuo da je u Srbiji samo 50% ljudi vakcinisano. Hteo je da kaze kako je Novak imao uticaj da se ne vakcinisemo. Pitam se samo kako je to Novak imao uticaj na Rusiju ili Ukrajinu gde je procenat 40-50%. I ako je imao uticaj i na njih, kako nije imao uticaj na Australiju gde je 90% vakcinisanih?! Mislim da su sanse za Novaka 55-45%, ali naravno ako izgubi to je onda 100% protiv njega i nece se o procentima vise raspravljati. Mislim da ima sanse i da sudiej bas vagaju, u jednom trenutku je mozda bilo i 70-30% za njega, ali je onda Lojd usao u neki turbo mode i izneo dosta jake argumente za njihovu stranu. Inace pitam se gde nadjose tog mucenika Lojda, ovaj Vud ga pojede nacisto. Da je obrnuta situacija sa advokatima Novak bi imao tacno 0% sanse da se iz ovoga izvuce. Zao mi jedino sto Novakovi advokati nisu iskoristili tu cinjenicu da je Novak pomagao teniserima da se vakcinisu na Serbia Open, sredjivao im je besplatne vakcine preko veze. Ne znam kako su propustili da poentiraju na tome. Mislim da bi to imalo ogroman uticaj na sudije.

Link to comment
Share on other sites

Nista od ovoga ne bi bilo da su samo pustili Djokovica da tiho udje i odigra turnir. Oni su ti koji su mesecima pre ovog turnira dizali frku i pretili mu. Da nisu to radili niko ne bi ni razmisljao o tome da Novak nije vakcinisan, nego bi se ljudi fokusirali na tenis. Oni su bukvalno od njega medijski napravili babarogu, oni su mu stavili etiketu antivaksera na celo. Mazali su ga blatom danima preko svojih medija. Mislim da ce Novak cak i ako izgubi ovaj spor pokrenuti ozbiljnu tuzbu i naplatiti milionsku odstetu. Oni su njemu narusili ugled sada, psihicki su ga terorisali, oduzeli su mu treninge, uticali su na to da verovatno nece osvojiti AO, jer ako bude igrao nece biti spreman, a ako ne bude igrao onda jos gore. Direktno su ovim uticali na tenisku istoriju, a na to nemaju pravo. Imam jak osecaj da ce Australija vrlo brzo izgubiti Grand Slam i da ce kinezi zaista iskoristiti priliku da im preotmu GS.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ozu said:

pa pustili su ga ali se mentol kurcio kako dolazi sa exceptionom 😔

 

Prvo covek nije mentol, i ipak treba imati neko postovanje jer verujem da on tebe nikad ne bi nazvao mentolom. Drugo nije se kurcio, hteo je da se osigura, da ljudi znaju da je dobio to, da ne ispadne da je krenuo na silu i foru. Pretpostavljam da je to bio rezon, a ne klasicno kurcenje kako ti kazes, u smislu "evo dobio sam, sta mi mozete". Uostalom izuzece je nesto sto su i drugi ljudi dobijali za Australiju na dnevnom nivou. Neko je pre neki dan postavio PDF sa podacima. Nije to vazilo samo za tenisere.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno mi je kako neki zapinju da se Novak vakcinise iako je prelezao koronu. Evo recimo premijer Viktorije danas to stavlja u prvi plan, ali i masa drugih ljudi, kako sirom sveta, tako i ovde na forumu nazalost. A ja iskreno pitam sve ljude koji ovo citaju da mi odgovore da li mi ovde iskreno govorimo o imunizaciji kao oruzju protiv korone, u ovom slucaju prirodnoj imunizaciji kod njega, ili govorimo o agendi vakcinisanja po svaku cenu pa makar ti bio prirodno imunizovan i pun antitela koliko hoces?Jer ako tebe neko tera da se vakcinises po svaku cenu iako si prirodno imunizovan, onda meni logika govori da tu nesto nije uredu. Ili je to klasican cin pokoravanja, ili je prosto koriscenje te osobe kao primer drugima, da i oni moraju da slusaju. Ja ne znam kako bih to drugacije opisao zaista. Pusti ga da prodje 6 meseci pa mu meri antitela. Ako ih nema smatrace se nevakcinisanim, i kraj price. Meni je to zapinjanje za vakcinu nakon prelezanog kovida kao da jedem krompir pire i neko mi kaze "hoces da ti doodam i malo pomfrita preko toga?". Mislim gubi se poenta zaista. A poenta je imunizacija.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, implant said:

 

Koliko sam ja shvatio, ministar može da deportuje u nedogled, šta god sud da odluči.

Pa mogao bi, ali je pitanje na šta bi mogao da se pozove. Ovo mu je poslednje utočište u izbacivanju Novaka.

 

Vidim da neki ovde pominju da bi ministar mogao na osnovu formulara da opet deportuje Novaka, samo da im odgovorim da ne može, jer advokat australske vlade nije izneo takve dokaze na prvom suđenju i sudija je presudio da je imao ispravnu dokumentaciju pri ulasku u Australiju, a ispravna dokumentacija povlači i formulare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Protojevrej Staford said:

Neverovatno mi je kako neki zapinju da se Novak vakcinise iako je prelezao koronu. Evo recimo premijer Viktorije danas to stavlja u prvi plan, ali i masa drugih ljudi, kako sirom sveta, tako i ovde na forumu nazalost. A ja iskreno pitam sve ljude koji ovo citaju da mi odgovore da li mi ovde iskreno govorimo o imunizaciji kao oruzju protiv korone, u ovom slucaju prirodnoj imunizaciji kod njega, ili govorimo o agendi vakcinisanja po svaku cenu pa makar ti bio prirodno imunizovan i pun antitela koliko hoces?Jer ako tebe neko tera da se vakcinises po svaku cenu iako si prirodno imunizovan, onda meni logika govori da tu nesto nije uredu. Ili je to klasican cin pokoravanja, ili je prosto koriscenje te osobe kao primer drugima, da i oni moraju da slusaju. Ja ne znam kako bih to drugacije opisao zaista. Pusti ga da prodje 6 meseci pa mu meri antitela. Ako ih nema smatrace se nevakcinisanim, i kraj price. Meni je to zapinjanje za vakcinu nakon prelezanog kovida kao da jedem krompir pire i neko mi kaze "hoces da ti doodam i malo pomfrita preko toga?". Mislim gubi se poenta zaista. A poenta je imunizacija.

Nikad mi nije pqlo nq pamet da jedem pire i pomfrit, ne verujem da je losa komb...dobar predlog.

Kad mogu da jedem trljanu papriku sa pohovanom ili punjom, sto ne bih i pire sa pomfritom👌

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo na primer ja sam imao cvrst stav o vakcini pre nego sto je Novak uopste i zapoceo tu temu na onom Zoomu, i moj stav je bio da cu ako je ikako moguce probati da izbegnem vakcinu jer se nisam osecao ugrozenim od korone. Iskreno cak i da se Novak sad javno vakcinise pred hiljadu kamera ja ne bih svoj stav promenio. Promenio bih svoj stav samo u jednoj situaciji, da neko dokaze da ce vakcina spreciti prenosenje virusa sa mene na drugu osobu. Tad bi sigurno promenio stav jer bi me grizla savest da sam nekog drugog zarazio. Ovako sam jednostavno uvideo da i vakcinisani prenose i onda sam izabrao da se na svoju stetu ne vakcinisem. Ljudi previse daju na znacaju to sto on nece da se vakcinise. Nema on uopste veliki uticaj na tu temu. Nasi stavovi o vakcini se na primer samo podudaraju, ali moje misljenje nije stvoreno na osnovu toga sto sam nesto video od njega. Tako da ja ne verujem u tu pricu da on ima toliki uticaj. Veci uticaj ima cuveni cikica sa naocarima iz Obrenovca.

Edited by Protojevrej Staford
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ovog jutra ćemo znati sve, sudije su rekle da će se truditi da ispoštuju AO i donesu odluku isti dan.

 

Što se tiče suđenja i ko ima prednost, s obzirom da sam laik u tome i da sam subjektivan, opet ne mogu da se ne osvrnem na to koliko je advokat Novaka delovao ubedljivije u onome o čemu priča. Zaista, Novak je angažovao vrhunske advokate.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Protojevrej Staford said:

Mislim da bi Novak ako ostane da igra napravio najveci sah-mat ako im sav novac od svog ucesca donira za borbu protiv korona virusa. Ne znam zaista kako bi mogli da ga ospore nakon toga ikada vise.

Nije dužan da da ni dinara. Da li će to uraditi i nekome pokloniti je stvar dobre volje. 

 

Ako bi već poklanjao novac, bolje dati za one imigrante koji žive u onom hotelu kao zatvorenici 10 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Protojevrej Staford said:

Evo na primer ja sam imao cvrst stav o vakcini pre nego sto je Novak uopste i zapoceo tu temu na onom Zoomu, i moj stav je bio da cu ako je ikako moguce probati da izbegnem vakcinu jer se nisam osecao ugrozenim od korone. Iskreno cak i da se Novak sad javno vakcinise pred hiljadu kamera ja ne bih svoj stav promenio. Promenio bih svoj stav samo u jednoj situaciji, da neko dokaze da ce vakcina spreciti prenosenje virusa sa mene na drugu osobu. Tad bi sigurno promenio stav jer bi me grizla savest da sam nekog drugog zarazio. Ovako sam jednostavno uvideo da i vakcinisani prenose i onda sam izabrao da se na svoju stetu ne vakcinisem. Ljudi previse daju na znacaju to sto on nece da se vakcinise. Nema on uopste veliki uticaj na tu temu. Nasi stavovi o vakcini se na primer samo podudaraju, ali moje misljenje nije stvoreno na osnovu toga sto sam nesto video od njega. Tako da ja ne verujem u tu pricu da on ima toliki uticaj. Veci uticaj ima cuveni cikica sa naocarima iz Obrenovca.

vakcina moze smanjiti kolicinu virusa koju "emitujes" dok dises u blizini nekog drugog (a da ne govorim o tome dok pricas, pevas ili vices). takodje se smanjuje vremenski period u toku kog emitujes virus. sto znaci da se vakcinisanjem smanjuje verovatnoca da nekog zarazis (osim ako od pocetka do kraja pandemije ne zivis izolovan od celog sveta na nekom pustom ostrvu, sto, priznaj, ne radis).

 

znas kako ovo znam(o) (pored studija raznih naucnika)? pa tako sto znamo da vakcina izaziva stvaranje antitela u organizmu. to ti je kao da ti vakcina kaze organizmu da organizuje i obuci tamo neku vojsku za odbranu organizma ako je napadne neprijatelj. pa onda kad neprijatelj napadne mnogo brze ces uspeti da se organizujes i odvratis napad. ako si nevakcinisan i nikada pre toga nisi bio zarazen - nema nikakve vojske. svi su na uobicajenim poslovima, pa kad neprijatelj napadne onda nastupa panika i pokusaj da se ljudi samoorganizuju i smisle sta da rade i kako da se odbrane. i dok sve to urade - neprijatelj vec duboko zagazio u teritoriju i eto ga "pred vratima Beograda". A onda postoji velika verovatnoca da "Beograd padne" i bude "porobljen"  - iliti medicinskim recnikom receno: da ti pojedini organi budu osteceni, orkazu ili da ti na kraju organizam "potpise kapitulaciju".

 

omikron je vrrrrlo infektivan, ocigledno je potrebno mnogo manje cestica virusa da bi se neko zarazio omikronom. tako da je sada mnogo veca verovatnoca da ces se zaraziti i da ces zaraziti nekog starijeg, s kriticnim bolestima ili slicno. po svemu sudeci omikron ce u narednih mesec-dva proci kroz sve nas.

 

jos jedna stvar: nemas pojma kako ce reagovati tvoj organizam ako se zarazis virusom (bez obzira na to sto si mlad i zdrav). statisticki, mladi i zdravi prolaze dobro, ali za onog pojedinca kod koga stvari krenu po zlu - to je 100%. ne znas da li ce ti virus indukovati autoimunu reakciju (da li imas genetske predispozicije), te ce doci do masovnog stvaranja trombova svuda u tvom telu, a nastradace organi s najmanjim krvnim sudovima/kapilarima: bubrezi, mozak (nek medicinari dopune spisak).

 

postoji diskusija da je prirodni imunitet jaci. to jos nije pouzdano utvrdjeno. ono sto se sa sigurnoscu zna je da je mnogo veci rizik ako te napadne ceo, zivi virus (koji ima mogucnost da nacini svakojaka 💩 u organizmu), nego ako ti ubrizgaju vakcinom neke "komadice" virusa koji su izgubili svoju funkcionalnost. U oba slucaja izazivas nekakvu imunu reakciju i (ako prezivis inficiranje) dace ti neki imunitet. ali sta mislis koji metod je pametniji?

 

tako da: vakcinisi se, bilo kojom vakcinom, kakva god armija je bolja od nikakve, kad neprijatelj napadne. ako ti treba neka preporuka koja vakcina je za tvoj slucaj zgodnija, pitaj slobodno na corona temi.

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

vakcina moze smanjiti kolicinu virusa koju "emitujes" dok dises u blizini nekog drugog (a da ne govorim o tome dok pricas, pevas ili vices). takodje se smanjuje vremenski period u toku kog emitujes virus. sto znaci da se vakcinisanjem smanjuje verovatnoca da nekog zarazis (osim ako od pocetka do kraja pandemije ne zivis izolovan od celog sveta na nekom pustom ostrvu, sto, priznaj, ne radis).

 

znas kako ovo znam(o) (pored studija raznih naucnika)? pa tako sto znamo da vakcina izaziva stvaranje antitela u organizmu. to ti je kao da ti vakcina kaze organizmu da organizuje i obuci tamo neku vojsku za odbranu organizma ako je napadne neprijatelj. pa onda kad neprijatelj napadne mnogo brze ces uspeti da se organizujes i odvratis napad. ako si nevakcinisan i nikada pre toga nisi bio zarazen - nema nikakve vojske. svi su na uobicajenim poslovima, pa kad neprijatelj napadne onda nastupa panika i pokusaj da se ljudi samoorganizuju i smisle sta da rade i kako da se odbrane. i dok sve to urade - neprijatelj vec duboko zagazio u teritoriju i eto ga "pred vratima Beograda". A onda postoji velika verovatnoca da "Beograd padne" i bude "porobljen"  - iliti medicinskim recnikom receno: da ti pojedini organi budu osteceni, orkazu ili da ti na kraju organizam "potpise kapitulaciju".

 

omikron je vrrrrlo infektivan, ocigledno je potrebno mnogo manje cestica virusa da bi se neko zarazio omikronom. tako da je sada mnogo veca verovatnoca da ces se zaraziti i da ces zaraziti nekog starijeg, s kriticnim bolestima ili slicno. po svemu sudeci omikron ce u narednih mesec-dva proci kroz sve nas.

 

jos jedna stvar: nemas pojma kako ce reagovati tvoj organizam ako se zarazis virusom (bez obzira na to sto si mlad i zdrav). statisticki, mladi i zdravi prolaze dobro, ali za onog pojedinca kod koga stvari krenu po zlu - to je 100%. ne znas da li ce ti virus indukovati autoimunu reakciju (da li imas genetske predispozicije), te ce doci do masovnog stvaranja trombova svuda u tvom telu, a nastradace organi s najmanjim krvnim sudovima/kapilarima: bubrezi, mozak (nek medicinari dopune spisak).

 

postoji diskusija da je prirodni imunitet jaci. to jos nije pouzdano utvrdjeno. ono sto se sa sigurnoscu zna je da je mnogo veci rizik ako te napadne ceo, zivi virus (koji ima mogucnost da nacini svakojaka 💩 u organizmu), nego ako ti ubrizgaju vakcinom neke "komadice" virusa koji su izgubili svoju funkcionalnost. U oba slucaja izazivas nekakvu imunu reakciju i (ako prezivis inficiranje) dace ti neki imunitet. ali sta mislis koji metod je pametniji?

 

tako da: vakcinisi se, bilo kojom vakcinom, kakva god armija je bolja od nikakve, kad neprijatelj napadne. ako ti treba neka preporuka koja vakcina je za tvoj slucaj zgodnija, pitaj slobodno na corona temi.

 

 

Postujem objektivno rezonovanje naravno. Sve sto si ispricao sam cuo i ranije iz raznoraznih izvora, cak i u osnovnoj skoli, ali ne mogu da ti priznam da sam se bas mnogo ubedio u te teorije. Donekle jesam ali ne potpuno. Slazem se 70%.  Evo na primer i zasto, u kuci na primer imam dvoje vakcinisanih po tri puta, i dvoje koji nisu vakcinisani (jedan sam od to dvoje). Ovo dvoje vakcinisanih nam je mozak probijalo evo vec dve godine skoro. I oni su se tako vakcinisani plasili do koske, a mi nevakcinisani nismo ni trunku. A oni zasticeni, a mi nismo?! Neverovatno. Pricali su kako smo glupi, ludi, sta vec, da cemo umreti, imati teske simptome. A nas dvoje koji se nismo vakcinisali se nismo za dve godine ni jednom zarazili. Mozda i jesmo ali nismo imali nikakve simptome, pa samim tim mozda nismo ni znali. Mozda je to puka sreca, ne kazem. Skoro je jedan od to dvoje vakcinisanih dosao kuci sa puta zarazen i sve nas zarazio svojim kako ti kazes 'slabim emitovanjem virusa jer je zasticen'. Najteze simptome je imao ubedljivo, morao je da primi neki skup lek od 2000 eura jer nisu hteli da rizikuju da zavrsi na kiseoniku a dalje mozda i na respiratoru. Nakon toga sto se dogodilo vise ne pominju vakcinu ni u kom slucaju. Cute kao zaliveni. Tako da iskustva su razlicita. Ne preporucujem nikome da se ne vakcinise, poslusajte svog lekara, ja nisam lekar, samo iznostim neka svoja iskustva. Ali da ne sirimo dalje pricu, jer glavna tema je Novak.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...