Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Možda mi je najfascinantniji fenomen kod ove Unforgiven ekipe činjenica da se u potpunosti ignoriše činjenica da su Dačić i Vučić bili na vlasti u Srbiji od 1990 do 5. oktobra 2000 i da su tada isto bili dosta sjebana autobuska stajališta, poneki platan je bio posečen, a valjda jedino sa kontejnerima nije bilo problema. Dakle nema 3, 4, 5 ekipa, ako ćemo tako da gledamo na vlasti u poslednjih 30 godina. Postojale su samo dve: jedna je bila na vlasti od 1992 do 2000 i od 2012 do 2022 i druga koja je bila na vlasti od 2000 - 2012. I ta druga je sjebala stajališta. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Romantik said:

 

Ako imas zemlju sa visokom korupcijom i partokartijom, i dodju neki koji kazu da ce to da rese, ti sav sretan, a oni ne da to ne rese, vec dodatno usavrse taj sistem, a isti je najveci problem ovog drustva, takvi vise nikad ne mogu imati legitimitet, pa nevezano kakvo je zlo s druge strane.

 

 

fair enough. tj, bilo bi ako bi imali objašnjenje kako su legitimitet dobili onda vučić, dačić i vulin, koji ne samo da su krali i radili strukturalno nelogične stvari, već su bili važni učesnici najveće sramote i dna u istoriji ove države, iako je konkurencija sramota golema?

 

dodatno, kako je onda prihvaćeno da ljudi kao što je vesić (i mnogi drugi), koji su učestvovali značajno u tom, za narod,  neoprostivom periodu 2000-2012, dobiju priliku da rade sve ovo što pominješ? izgleda da je legitimitet onda selektivan.

 

---

taman da ne vidiš nikakav problem u aferama koje se ređaju kao na traci i nisu zanemarljive ni za ekonomiju države, ni za okolinu u kojoj živimo, niti za građanske slobode koje nemamo (ovde već sa sigurnošću možemo tvrditi da su izvori infoa pink+rts+happy, pa drugi deo rečenice nije ni za čitanje), meni nije jasno zašto ljudi ne bi iskoristili svoj uticaj kao glasači - i obezbedili regularnu smenljivost opcija na izborima -> jer je to jedna od tekovina demokratije koja nam omogućava kao pojedincima da držimo stvari pod kontrolom??

 

i na kraju (ali ne i najmanje važno), ako je tebi (ili narodu u totalu) nebitno kakvo se zlo nalazi prekoputa, onda verovatno nemaš dovoljno jasnu percepciju koliko je to zlo.

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, freethrow said:

Možda mi je najfascinantniji fenomen kod ove Unforgiven ekipe činjenica da se u potpunosti ignoriše činjenica da su Dačić i Vučić bili na vlasti u Srbiji od 1990 do 5. oktobra 2000 i da su tada isto bili dosta sjebana autobuska stajališta, poneki platan je bio posečen, a valjda jedino sa kontejnerima nije bilo problema. Dakle nema 3, 4, 5 ekipa, ako ćemo tako da gledamo na vlasti u poslednjih 30 godina. Postojale su samo dve: jedna je bila na vlasti od 1992 do 2000 i od 2012 do 2022 i druga koja je bila na vlasti od 2000 - 2012. I ta druga je sjebala stajališta. 

nemoj da zaboraviš da pomeneš i 619 miliona !

 

ta im je najomiljenija

Link to comment
Share on other sites

Ko god govori - njaooo, necu da glasam, nemam za koga, svi su isti - taj direktno radi za Vucica,a protiv svake promene. Svesno ili nesvesno,to je njegov problem.

Jos nesto.
Mozete li da sebe zaista,ali zaista zamisliti da jos 4 godine svakodnevno gledate Vucica,Brnabu,Dacica,Julina i ostalu kamarilu kako vam se slavodobitno cere sa ekrana, pisajuci na vase posteno stecene diplome i zelju da zivite u svojoj zemlji posteno i od sopstvenog rada?
 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

"Oni" su i dalje u fazonu da treba da "kažnjavaju" DS i Tadića što su ih razočarali. Usput se potrefilo skoro 8 godina kredita sa skoro nultom kamatnom stopom, pa je samo zbog toga bolje nego u vreme žutaća.

Za Šizoja, Brnabu, Vulina, Vesića i ostale Šizojeve eksponente planiraju da ih ne gledaju, rešen problem.

Doktori privatno, ako treba gurnućemo neku paru ako mora operacija.

Projektujem da je većina nas ovde, manje više, upućena na IKT uređaje kao alate za pravljenje para: sve dok se nesuđeni dr Mali opet ne seti poreza za frilensere - super.

Što reče neko, nema veze ako i poskupi svašta nešto, imam para da platim, sve OK.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

Jeste, ali isti ti su betonirali autobuska stajalista i tako permanentno unistili ulice sirom grada i za to uzeli ogromne pare. Kako je to drugacije od Vesiceve kocke po trgovima? Ovo Vesiceve bar ne lomi automobile, samo je izvukao pare iz budzeta, a ova stajalista unistavaju vozila, zato moras da menjas traku da ih izbegnes, a to onda pravi bespotrebnu guzvu u saobracaju, a isto su uzeli pare u svoje dzepove za to.

 

Vesiceve kocke su idiotluk (pogotovo na kolovozu) sam po sebi, pa onda jos ono preslaganje - ne znas sta je gore, da li da su ostavili neravnu stranu pa da bicikli, trotineti, invalidska kolica ne mogu da idu kolovozom ili prelaze isti - ili ova glatka strana koja je super klizava i pitam se na sta lici zimi kada se zaledi (nisam imao jos prilike da vozim tamo pod tim uslovima). 

 

Ceo trg su unistili. Ubili su ono malo zelenila sto je postojalo, sa onim krivudavim zardinjerama i normalnim klupama, i postavili betonske klupe (uzas) i neko mlado drvece tako da je sada trg go beton. 

 

A sto se tice autobuskih stajalista, ne razumem u cemu je tacno problem? To sto ima kod samog stajalista beton umesto asfalta? Pa to ne bi bilo potrebno kad bi se kod nas radio asfalt kakav treba da bude, a ne ona zvaka koja svakog leta pod pritiskom autobusa samo isplivava ispod tockova i prave se kanali i izbocine koji tek oni razvaljuju automobile, a ne taj prelaz sa asfalta na beton. I to ne samo na stajalistu vec i na semaforu kao i na mestima gde je sporiji saobracaj pa autobus provede neko vreme u stajanju u guzvi. 

Link to comment
Share on other sites

Cak da n stranu sklonimo sto su poprilicno glupi i neuki. Najveci problem za mene je sprega vlasti i kriminala. Trenutno cela drzava zavisi od volje navijaca,eto dokle smo mi stigli. 

 

 

 

3 minutes ago, ragazzo said:

Obično sam na kosarkaskom forumu, ali me zainteresovalo zasto su neki forumasi dobili ban, pa sam odlucio da udjem i ovde. 

1. Rambova cuvena izjava za plate nema veze sa vezom, jer moj krug ljudi su sve obrazovani ljudi programeri, inzenjeri ukljucujuci i mene, a opet nam je tema i nacionalizam a i mnoge druge stvari pocev od letovanja, kafe, automobila itd sto je sasvim normalno. I da ni na kog od nas ne utice politika ni malo i sasvim nam je svejedno ko ce biti na vlasti, takodje bude price i o ekologiji i zagadjenju itd.

2. Neki ce izaci na izbore neki nece, nije da smo apoliticni ali nije ni prva stavka na dnevnom redu. I kad kazemo da nema za koga da se glasa ne vidim da se tu nesto gresi, sad su bivsi zuti odjednom postali dobri? Kako da ne. Takodje oni koje su zuti zavili u crno, sigurno nece glasati za njih, a ovi samo nastavljaju sta su ovi krenuli. Usput ako treba da biram izmedju djilasa i vucica, izabracu vucica(i mnogi imamo talav stav), bas zbog prethodne recenice. A i masinstvo koje je moja struka bilo je ugaseno za vreme njih, i sem par drzavnih firmi nisi ni imao gde da radis, a pre nego sto mi neko kaze da nemas gde ni sad, reci cu samo da nema pojma i da mozes da biras trenutno gde oces. Sto se tice " ekologa" ne znam sta bih rekao, coveku koji je u energetici zvuci smesno sta god kazu. I da pre nego sto dobijem neku etiketu kao sns bot, mogu samo da kazem da me zabole i za jedne i za druge, nemam dinar ni od jednih ni drugih.

3. Nisam ocekivao toliku dozu autosovinizma na ovom delu foruma, bukvalno je fascinantno sta se dopusta ovde i na temi rat u ukrajini, ide do toga da smo koljaci, agresori, silovatelji, da smo za sve krivi itd itd. Ne mogu ni da se setim svih gadosti koje su izrecene i preko kojih se tako lako prelazi.

Posto vidim da se ovde dele banovi za mnoge stvari, nece me tangirati ni malo i da dobijem ban, ali je smesno pricati o nekoj cenzuri a ovde slicna prica.

Neces dobiti etiketu sns bota,licno ti verujem da nisi. Bicu blag i reci cu ti da ne razumes situaciju,alii da pripadas vecinskom stanovnistvu u Srbiji. Mogao si, ali nisi hteo da se vratis u vremeizmedju 90-2001,ali sto bi se ti tamo vratio jer ti si poceo da zivis od 2001g. Da ne ulazim u esej, glasj za jedinicu i zovi sve da glsju za jedinicu jer su ti oni po meri. Ovko odokativno,amislimda bi za ovakvu politiku psihopata trebao da dobije bar 80%.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ragazzo said:

 

1. Rambova cuvena izjava za plate nema veze sa vezom, jer moj krug ljudi su sve obrazovani ljudi programeri, inzenjeri ukljucujuci i mene, a opet nam je tema i nacionalizam a i mnoge druge stvari pocev od letovanja, kafe, automobila itd sto je sasvim normalno. I da ni na kog od nas ne utice politika ni malo i sasvim nam je svejedno ko ce biti na vlasti, takodje bude price i o ekologiji i zagadjenju itd.

Nisi ti druze razumeo sta je Rambo rekao, a verovatno i ne bi jos par puta da procitas. 

 

Ajmo opet: 

Quote

„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“, kaže Rambo.

Ako si inzenjer ti onda moras ovu izjavu i matematicki (logicki) da razumes. 

 

Rambo ovde uopste nije iskljuciv (kako ti mislis), on je rekao da je nacionalizam top tema onih sa manjim primanjima, a da su neke druge teme top onima koji imaju veca primanja (sto ne znaci da ne pricaju i o nacionalizmu, politici - samo nisu toliko bitne jer imaju puno vise tema o kojima se moze pricati). A onaj ko ima mala primanja sigurno ne prica o tome koju markiranu garderobu ce kupiti / je kupio, gde ce na letovanje i slicno. 

 

 

7 minutes ago, ragazzo said:

2. Neki ce izaci na izbore neki nece, nije da smo apoliticni ali nije ni prva stavka na dnevnom redu. I kad kazemo da nema za koga da se glasa ne vidim da se tu nesto gresi, sad su bivsi zuti odjednom postali dobri? Kako da ne. Takodje oni koje su zuti zavili u crno, sigurno nece glasati za njih, a ovi samo nastavljaju sta su ovi krenuli. Usput ako treba da biram izmedju djilasa i vucica, izabracu vucica(i mnogi imamo talav stav), bas zbog prethodne recenice. A i masinstvo koje je moja struka bilo je ugaseno za vreme njih, i sem par drzavnih firmi nisi ni imao gde da radis, a pre nego sto mi neko kaze da nemas gde ni sad, reci cu samo da nema pojma i da mozes da biras trenutno gde oces. Sto se tice " ekologa" ne znam sta bih rekao, coveku koji je u energetici zvuci smesno sta god kazu. I da pre nego sto dobijem neku etiketu kao sns bot, mogu samo da kazem da me zabole i za jedne i za druge, nemam dinar ni od jednih ni drugih.

Bold: upravo dokazuje moju tvrdnju iznad. Hvala.

 

Ako nemas za koga da glasas - osnuj stranku, kandiduj se, uradi nesto. Eto, imas barem jedno 40% populacije koja "nema za koga da glasa", pa ih targetiraj. 

 

Tacno bih uveo dozvolu za glasanje, majke mi. 

 

 

7 minutes ago, ragazzo said:

3. Nisam ocekivao toliku dozu autosovinizma na ovom delu foruma, bukvalno je fascinantno sta se dopusta ovde i na temi rat u ukrajini, ide do toga da smo koljaci, agresori, silovatelji, da smo za sve krivi itd itd. Ne mogu ni da se setim svih gadosti koje su izrecene i preko kojih se tako lako prelazi.

Posto vidim da se ovde dele banovi za mnoge stvari, nece me tangirati ni malo i da dobijem ban, ali je smesno pricati o nekoj cenzuri a ovde slicna prica.

Sa ovim mogu da se slozim, da je drugacije nego na ostatku foruma. A i tezi su forumasi ovde 😄 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ragazzo said:

Ne izlazim na izbore(sprecen sam), a morao sam i da kucam da vidim ko je lista broj jedan, druga stvar rodjen sam 1998, i poenta cele price je da sustina razlika izmedju pozicije i opozicije ne postoji, pritom ova vlast ne valja, 10puta smo to rekli kad se uhvatis vlasti i ostaloga na temi zvezde i ti i ja. Takodje problem ovog drustva je sto ne postoji nikakva kultura dijaloga i postovanje tudjeg misljenja, a tek da mu ne nameces svoje, a ako ne uspes u nameri da ga ubedis odma ide neka etiketa i ostalo (ne odnosi se na tebe konkretno).

Cek bre ti si 98 godiste i znas sta se desavalo do 2012 godine kad si imao 14godina a danas 24g i tako razmisljas. Stanje je gore nego sto sam mislio.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ragazzo said:

Ne izlazim na izbore, a morao sam i da kucam da vidim ko je lista broj jedan, druga stvar rodjen sam 1998, i poenta cele price je da sustina razlika izmedju pozicije i opozicije ne postoji, pritom ova vlast ne valja, 10puta smo to rekli kad se uhvatis vlasti i ostaloga na temi zvezde i ti i ja. Takodje problem ovog drustva je sto ne postoji nikakva kultura dijaloga i postovanje tudjeg misljenja, a tek da mu ne nameces svoje, a ako ne uspes u nameri da ga ubedis odma ide neka etiketa i ostalo (ne odnosi se na tebe konkretno).

 

U čemu bi se odgledale suštinske razlike koje ti navodiš da ih nema, budi malo konkretniji kad ovako pričaš pa ti niko neće lepiti etiketu?

 

Šta tačno očekuješ od opozije a to nisi video u ovoj kampanji pa si se odlučio da apstiniraš?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Cek bre ti si 98 godiste i znas sta se desavalo do 2012 godine kad si imao 14godina a danas 24g i tako razmisljas. Stanje je gore nego sto sam mislio.

Citao je i slusao u medijima, tamo negde od 2016. kad je postao punoletan i dobio pravo glasa. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

fair enough. tj, bilo bi ako bi imali objašnjenje kako su legitimitet dobili onda vučić, dačić i vulin, koji ne samo da su krali i radili strukturalno nelogične stvari, već su bili važni učesnici najveće sramote i dna u istoriji ove države, iako je konkurencija sramota golema?

 

dodatno, kako je onda prihvaćeno da ljudi kao što je vesić (i mnogi drugi), koji su učestvovali značajno u tom, za narod,  neoprostivom periodu 2000-2012, dobiju priliku da rade sve ovo što pominješ? izgleda da je legitimitet onda selektivan.

 

---

taman da ne vidiš nikakav problem u aferama koje se ređaju kao na traci i nisu zanemarljive ni za ekonomiju države, ni za okolinu u kojoj živimo, niti za građanske slobode koje nemamo (ovde već sa sigurnošću možemo tvrditi da su izvori infoa pink+rts+happy, pa drugi deo rečenice nije ni za čitanje), meni nije jasno zašto ljudi ne bi iskoristili svoj uticaj kao glasači - i obezbedili regularnu smenljivost opcija na izborima -> jer je to jedna od tekovina demokratije koja nam omogućava kao pojedincima da držimo stvari pod kontrolom??

 

i na kraju (ali ne i najmanje važno), ako je tebi (ili narodu u totalu) nebitno kakvo se zlo nalazi prekoputa, onda verovatno nemaš dovoljno jasnu percepciju koliko je to zlo.

 

 

Ja nisam rekao da ovi imaju legitimitet, toliko afera i zločina je iza njih i naravno da neću za njih glasati niti bi iko trebao ko nema direktnu kriminalnu korist od SMS, ali isto tako niko od ekipe bivših žutih neće nikad dobiti moj glas zbog navedenog u prethodnom upisu i to je suštinski problem opozicije, dok god su vođe oni bivši preteško je doći do promena, jer moj glas će otići na nekog od ovih manjih, ali teško da ti mali mogu skupiti kritičnu masu pa da vidimo leđa SNS-u.

 

26 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Vesiceve kocke su idiotluk (pogotovo na kolovozu) sam po sebi, pa onda jos ono preslaganje - ne znas sta je gore, da li da su ostavili neravnu stranu pa da bicikli, trotineti, invalidska kolica ne mogu da idu kolovozom ili prelaze isti - ili ova glatka strana koja je super klizava i pitam se na sta lici zimi kada se zaledi (nisam imao jos prilike da vozim tamo pod tim uslovima). 

 

Ceo trg su unistili. Ubili su ono malo zelenila sto je postojalo, sa onim krivudavim zardinjerama i normalnim klupama, i postavili betonske klupe (uzas) i neko mlado drvece tako da je sada trg go beton. 

 

A sto se tice autobuskih stajalista, ne razumem u cemu je tacno problem? To sto ima kod samog stajalista beton umesto asfalta? Pa to ne bi bilo potrebno kad bi se kod nas radio asfalt kakav treba da bude, a ne ona zvaka koja svakog leta pod pritiskom autobusa samo isplivava ispod tockova i prave se kanali i izbocine koji tek oni razvaljuju automobile, a ne taj prelaz sa asfalta na beton. I to ne samo na stajalistu vec i na semaforu kao i na mestima gde je sporiji saobracaj pa autobus provede neko vreme u stajanju u guzvi. 

 

Jesi li ti vozil nekad ovim ulicama oko Arene? Iz svih autobuskih stajališta je virila armatura (prošle godine su dva sanirana, ali i dalje ima dosta onih koja nisu), bukvalno možeš gumu probušiti a problem je u tom sloju asvlata koji pominješ, odosno lošem kvalitetu betona koji je tu stavljen i koji je oguljen posle samo nekoliko meseci, pa si umesto funkcionalne ulice dobio nefunkcinalnu i još za to platio. E za to mora nekomć u zatvor i dok se to ne desi nema prosperiteta. Za Đilasa recimo vežu i aferu oko mosta na Adi, ja ne znam red veličina, ali iskreno taj most je koristan, sad koliko je koštao je druga stvar, ali ova stajališta su kontraproduktivna, dakle pokvario si nešto što što je valjalo i još za to platio, e za takve projekte moraju ljudi u zatvor!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ragazzo said:

1.Razumeo sam ja, vise sam pricao o uopstenom stavu da tako kazem koji vlada i na koji mnogi misle kad to kazu, citajuci komentare, ne konkretno ovde pricam generalno na internetu, gde se ustalilo ako li postoji i mala doza nacionalizma da si nepismena seljacina.

2. Ne zelim da se valjam u blatu koje je ovde.

Imam roditelje, rodbinu, prijatelje zamisli? Jel treba njima da verujem ili peri,miki itd.

 

Ne pricam za kampanju, bili su jedni na vlasti bili su drugi ne videh nikakvu neku razliku.

 

Ček ovako, ti što ih nazivaš žutima (što je pritom baš klasična odlika botova) nisu na vlasti od 2012, dakle tad si imao 14 godina i to ti je bilo sasvim dovoljno da formiraš mišljenje o njihovoj vladavini.

Druga stvar što je još bitnija je da je velika večina tih "žutih" lopova sada upravo u vladajućoj stranci a ogroman deo trenutne opcozicije nikad nije bio u vlasti.

Kako onda može posle svega ovog da se ovako lako opali tvrdnja da su i jedni i drugi bili na vlasti i da se ne vidi razlika. Šta znači drugi u tom slučaju, svi ostali u opoziciji ili tu misliš na djilasa 619?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ragazzo said:

Imam roditelje, rodbinu, prijatelje zamisli? Jel treba njima da verujem ili peri,miki itd.

Sta su ti rekli roditelji - jesu nas jedni gurali u ratove,katastrofe,poraze i stradalnistva,a drugi protiv te politike dizali glas; jesu nas zbog jednih izbacivali iz medj.organizacija,a drugi nas u njih vracali; jesmo li zbog jedne politike i zabluda o njoj postali daleka periferija Evrope,a druge su nas tamo pokusavale vratiti; jesmo li cenu jedne politike placali krvlju i ljudskim zivotima,a cenu druge novcem i radnim mestima i sta je od to dvoje vrednije?

I onda dodjes i napises: "Glasacu pre za Vucica"..more,teraj se bre..

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ragazzo said:

1.Razumeo sam ja, vise sam pricao o uopstenom stavu da tako kazem koji vlada i na koji mnogi misle kad to kazu, citajuci komentare, ne konkretno ovde pricam generalno na internetu, gde se ustalilo ako li postoji i mala doza nacionalizma da si nepismena seljacina.

 

Aham, pricas o uopstenom stavu koji smatras da je u suprotnosti sa iznetom Rambovom tezom kroz jedan jedini primer a onda zapravo dodjes do toga da i u tom jednom primeru potvrdjujes tu tezu (kad kazes da vam nacionalizam/politika ipak nije top tema) 🙂 E ok. 

 

4 minutes ago, ragazzo said:

Na formiranje misljenja mi stvarno ne uticu ni kurir,informer, n1 ili bilo ko drugi.

Istina je negde tamo, slazem se. Istinu moras da iskusis. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ragazzo said:

Obično sam na kosarkaskom forumu, ali me zainteresovalo zasto su neki forumasi dobili ban, pa sam odlucio da udjem i ovde. 

1. Rambova cuvena izjava za plate nema veze sa vezom, jer moj krug ljudi su sve obrazovani ljudi programeri, inzenjeri ukljucujuci i mene,

Da citiram Brnabić Anu: Izvinjenje, izvinjenje.

 

 

35 minutes ago, ragazzo said:

a opet nam je tema i nacionalizam a i mnoge druge stvari pocev od letovanja, kafe, automobila itd sto je sasvim normalno. I da ni na kog od nas ne utice politika ni malo i sasvim nam je svejedno ko ce biti na vlasti, takodje bude price i o ekologiji i zagadjenju itd.

 Nekome može da bude svejedno ko je na vlasti samo u nekoliko slučajeva:

- živi u zatvoru bez mogućnosti pomilovanja, niti promene uslova (hrana, šetnja, rekreacija, posete)

- usled opasnih psihičkih problema provodi život u potpunoj samoizolaciji, ne izlazi iz stana/kuće, dostavljaju se namirnice u zasebnu prostoriju, nema se nikakav kontakt sa spoljašnjim svetom

 

Ne verujem ti.

 

35 minutes ago, ragazzo said:

Sad su bivsi zuti odjednom postali dobri?

Koji bivši žuti? Vesić? Šapić? Siniša Mali? Goran Knežević? Jelena Trivan? Gordana Čomić? Senić?

35 minutes ago, ragazzo said:

 Takodje oni koje su zuti zavili u crno, sigurno nece glasati za njih.

 

Žuti na koje ti misliš nisu nikoga zavili u crno. Možda je neko ostao bez posla, ali nije zavijen u crno. Izraz zavijen u crno se odnosi na ljude kojima su stradali članovi porodice ili blisko ljudi. Najčešće u ratu. A rat žuti nisu nikada vodili, niti podstrekivali. On koji su bili na vlasti 1990-2000 i 2012-2022 jesu.

 

35 minutes ago, ragazzo said:

Usput ako treba da biram izmedju djilasa i vucica, izabracu vucica(i mnogi imamo talav stav), bas zbog prethodne recenice.

 

Ovde ste mnogi koji imate takav stav dosta izgubili pažnju nas koji imamo ovakav stav. Imaš korist od Vučića, odgovara ti, to je skroz u redu. Nikada nikome ne mogu da kažem da ne glasa za Vučića. Samo tražim malo iskrenosti od tebe, a prema samom sebi.

 

35 minutes ago, ragazzo said:

A i masinstvo koje je moja struka bilo je ugaseno za vreme njih, i sem par drzavnih firmi nisi ni imao gde da radis, a pre nego sto mi neko kaze da nemas gde ni sad, reci cu samo da nema pojma i da mozes da biras trenutno gde oces. Sto se tice " ekologa" ne znam sta bih rekao, coveku koji je u energetici zvuci smesno sta god kazu.

Ovo bih voleo da čujem, pošto sam i sam iz struke.

35 minutes ago, ragazzo said:

Nisam ocekivao toliku dozu autosovinizma na ovom delu foruma, bukvalno je fascinantno sta se dopusta ovde i na temi rat u ukrajini, ide do toga da smo koljaci, agresori, silovatelji, da smo za sve krivi itd itd. Ne mogu ni da se setim svih gadosti koje su izrecene i preko kojih se tako lako prelazi.

 

Konkretno? Ozbiljno pitam, jer sam posebno osetljiv na generalizacije, a osobito one koje i mene uključuju, pošto ja ne smatram da sam koljač, agresor, silovatelj?

 

1 minute ago, Romantik said:

Ja nisam rekao da ovi imaju legitimitet, toliko afera i zločina je iza njih i naravno da neću za njih glasati niti bi iko trebao ko nema direktnu kriminalnu korist od SMS, ali isto tako niko od ekipe bivših žutih neće nikad dobiti moj glas zbog navedenog u prethodnom upisu i to je suštinski problem opozicije, dok god su vođe oni bivši preteško je doći do promena, jer moj glas će otići na nekog od ovih manjih, ali teško da ti mali mogu skupiti kritičnu masu pa da vidimo leđa SNS-u.

 

Bivši žuti. Ne mogu, nemam snage više, razumite me.

 

1 minute ago, Romantik said:

Jesi li ti vozil nekad ovim ulicama oko Arene? Iz svih autobuskih stajališta je virila armatura (prošle godine su dva sanirana, ali i dalje ima dosta onih koja nisu), bukvalno možeš gumu probušiti a problem je u tom sloju asvlata koji pominješ, odosno lošem kvalitetu betona koji je tu stavljen i koji je oguljen posle samo nekoliko meseci, pa si umesto funkcionalne ulice dobio nefunkcinalnu i još za to platio. E za to mora nekomć u zatvor i dok se to ne desi nema prosperiteta. Za Đilasa recimo vežu i aferu oko mosta na Adi, ja ne znam red veličina, ali iskreno taj most je koristan, sad koliko je koštao je druga stvar, ali ova stajališta su kontraproduktivna, dakle pokvario si nešto što što je valjalo i još za to platio, e za takve projekte moraju ljudi u zatvor!

 

Babe i žabe. Ubistva i mlevenja ljudi vs autobuska stajališta. 

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Romantik said:

Jesi li ti vozil nekad ovim ulicama oko Arene? Iz svih autobuskih stajališta je virila armatura (prošle godine su dva sanirana, ali i dalje ima dosta onih koja nisu), bukvalno možeš gumu probušiti a problem je u tom sloju asvlata koji pominješ, odosno lošem kvalitetu betona koji je tu stavljen i koji je oguljen posle samo nekoliko meseci, pa si umesto funkcionalne ulice dobio nefunkcinalnu i još za to platio. E za to mora nekomć u zatvor i dok se to ne desi nema prosperiteta. Za Đilasa recimo vežu i aferu oko mosta na Adi, ja ne znam red veličina, ali iskreno taj most je koristan, sad koliko je koštao je druga stvar, ali ova stajališta su kontraproduktivna, dakle pokvario si nešto što što je valjalo i još za to platio, e za takve projekte moraju ljudi u zatvor!

Jesam, i generalno vozim po NBGD i primetio sam da su betonirana stajalista ali nisam primetio da ima nekih problema sa njima (osim samog prelaska tamo gde asfalt prelazi u beton i to opet zbog asfalta). Kao sto sam rekao, to je i uradjeno da bi se manje cimali popravkama jer bi morali da ih rade svakog leta a mozda i 2x godisnje. A kao i sve stvari moraju da se odrzavaju inace propadaju. I jos jednom - ne mozes reci da je pre betona valjalo kad su koristili los asfalt i nisu ga odrzavali kako treba. 

 

Za most na Adi, da tu ima nekih problema, kao i sa onih "619 miliona" zar ne bi Djilas i odgovorni vec bili u zatvoru ili barem bio podignut krivicni postupak? To dosta cesto cujem. Nedavno sam dobio poruku u fazonu "A zasto Vucic onda nije u zatvoru"? Pa bio bi kad bi tuzilastvo i sudstvo bili nezavisni od njega, a to ce se desiti kad on sjase. Mnogi imaju veoma naivno shvatanje drzave i politike, i generalno stanja u Srbiji. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...