Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Mislim da sam najbliži da dam glas za Moramo na izborima u nedelju.

Nisu idealni ali su po meni najbolja opcija od svih opozicionih. 

 

Iako ne mogu da smislim Tadića, voleo bi da i oni predju cenzus, najviše zbog Vujoševića. Mislim da on baš ima puno toga da kaže i da će mu se povećati vidljivost ako udje u skupštinu. 

 

Interesantno će biti da li Nestorović može da pogura Boškića preko cenzusa, što bi bilo jako loše. Ta kombinacija ludaka je izuzetno opasna.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dulematic said:

Mislim da sam najbliži da dam glas za Moramo na izborima u nedelju.

Nisu idealni ali su po meni najbolja opcija od svih opozicionih. 

 

Iako ne mogu da smislim Tadića, voleo bi da i oni predju cenzus, najviše zbog Vujoševića. Mislim da on baš ima puno toga da kaže i da će mu se povećati vidljivost ako udje u skupštinu. 

 

Interesantno će biti da li Nestorović može da pogura Boškića preko cenzusa, što bi bilo jako loše. Ta kombinacija ludaka je izuzetno opasna.

 

 

Kad ti i ja glasamo za iste to MORA  da bude dobitna kombinacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dulematic said:

Mislim da on baš ima puno toga da kaže i da će mu se povećati vidljivost ako udje u skupštinu.

Što manje Dule govori u javnosti to bolje i po njega i po nas koji smo ga voleli kao uspešnog trenera i poznavaoca košarke. Osim što je za trenera relativno informisan (ne bih išpao tako daleko da upotrebim reč obrazovan), Duleta odlikuje dečački nezrela fascinacija nasiljem, mafijašima, kriminalcima i uopšte žestokim likovima koja, pogotovo kada malo duže priča, isplivava i nepovratno guši njegove, suštisnki ispravne, poruke.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Haklberi said:

Koliko god ja voleo Duleta iz perioda kada je trenirao Partizan, apsolutno me ne zanima šta ima da kaže neko ko sebe naziva boljševikom.

 

Nisam čuo da sebe naziva boljševikom, bez obzira bih voleo da čujem šta ima da kaže, ali i kad sam pokušao jednostavno nije išlo, on ne ume da ispriča konzistentnu priču, već u prvoj rečenici ode u beskrajnu digresiju, tako opet, pa opet. Na kraju ne zna ni o čemu je počeo da prića.

Svejedno, voleo bih da prođu i na gradskom i na republičkom nivou preko cezusa, da se glasovi ne rasipaju.

Tadić u zadnje vreme govori bolje nego dok je bio predsednik, ali problem nastaje kad je tema ukupna opozicija, onda progovori sujeta, svi su krivi što nisu njega slušali.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Haklberi said:

Koliko god ja voleo Duleta iz perioda kada je trenirao Partizan, apsolutno me ne zanima šta ima da kaže neko ko sebe naziva boljševikom.

 

ma dule je lak na obaraču kada treba da okvalifikuje sebe ili druge ..ili tek pojave okolo

fritrou je već rekao otprilike zašto je on problematičan ali ja ga lično vidim kao motivaciju za glasati za određeni procenat ljudi kojima treba neki idol a on im to svakako jeste, pa neka ga. poenta je ionako izaći, pa makar glasao i za duleta i rizboa.

 

mnogo sam se smejao sinoć dok sam ispod oka pratio utisak nedelje, boris je stalno u fazonu nekog konsultanta političkog delanja, probao je u nekoliko navrata u prvom delu da teorijski sažme sve te neke probleme i greške sadašnjosti i prošlosti ali se onda iznervirao što sagovornici ne shvataju veličinu njegovog silaska na zemlju, među obične političke činioce i glasače, pa ne kapiraju borisovo prosvetlenije kao nešto značajno.

4 minutes ago, McLeod said:

Tadic je klasicna baba sera odavno, a tragedija jeste sto je i ovako mator, istrosen, mozda i potkupljen, objektivno tata za gotovo celu opoziciju, sto se tice tih javnih nastupa, govora i duela sa drugima.

 

možda je ispao baja vs ane brnabić na pinku (gledao sam samo hajlajce, tu je stvarno dobar bio) ali se već sinoć vratio u svoj god of theory mode.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mi, pučanstvo ove... države (ili šta je već) smo u stadijumu/fazi demokratije gde je potrebna definicija - šta je to opozicija?

Mislim da se može otkucati da su opozicione stranke one koje su "skupile" potpise za kandidaturu liste bez pomoći vlasti.

To bi trebalo da su US, Moramo i... ko još, ja bih otkucao Radule suterenista (sad se čeka da, recimo, Boban Stojanović ispita, pregleda i objavi svoju analizu?!). Ostali niko.

 

Ima dosta ljudi koji ne mogu da smisle Šizoja, ali su "zarobljeni" medijima koje prate, pa na njima vide "opoziciju" u vidu Milice zavetnice i DSS Miloša Jovanovića, zato će, možda će oni i da pređu cenzus (jer Đilas svi su oni isti + ukrao 600+M evrića, a za Moramo nisu ni čuli; možda Radule na antivaks valu uspe da otkine dosta glasova).

Boško Zver ima Nestorovića i Rusi su nam braća, videćemo koliko je to bitno i koliko će da stigne do glasača.

 

Tadić definitivno štetočina, jbg.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Da li ćete se stvarno i dalje baviti mnome? Da bilo koga ovde iskreno zanimaju moji motivi za stav koji sam iznela, pitao bi to smirenim tonom, bez ad hominem argumenata i napada. Ovako, dozvolili ste sebi da napadnete mene lično (ne čak ni moj stav). Da vidimo, nazvana sam glupom, SNS botom, osobom koja je prinuđena da ima ovaj stav jer na taj način verovatno izdržava porodicu, nekim ko verovatno treba da nastavi da glasa za SNS itd. 

 

Da bilo koga iskreno zanima da diskutuje na tu temu, usvojio bi (možda) goldberg-ov predlog da se priča o stavovima i ideološkim pozicijama apstinenata, što je mnogo šire pitanje od binarne podele "za SNS - protiv SNS". Tako da u krajnjoj liniji zaista jeste nebitno ko sam ja, jer je svako ko ne misli kao većina na topiku automatski SNS bot i vi ste mene već "etiketirali". Ali dobro, to je valjda neka demokratija i legitimna borba protiv diktature.

 

Ja sam ti pruzio sansu da pojasnis, zar ne? Cak sam se i izvinjavao zbog ostrijeg nastupa. Zelim da znam kako tacno a i zasto razmisljas onako kako si pisala. Zelim da cujem eke argumente ako postoje. Verujem da nisam jedini koji bi voleo da se to razjasni.

 

I nemoj ovo licno da shvatas - bavimo se ovde ne tobom, nego tobom kao predstavnikom "svi su isti, opozicija ne postoji" a drugih takvih predstavnika nema ili ih nisam zapazio. Hajde please da diskutujemo.  

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Brian Setzer said:

Mi, pučanstvo ove... države (ili šta je već) smo u stadijumu/fazi demokratije gde je potrebna definicija - šta je to opozicija?

Mislim da se može otkucati da su opozicione stranke one koje su "skupile" potpise za kandidaturu liste bez pomoći vlasti.

To bi trebalo da su US, Moramo i... ko još, ja bih otkucao Radule suterenista (sad se čeka da, recimo, Boban Stojanović ispita, pregleda i objavi svoju analizu?!). Ostali niko.

 

Ima dosta ljudi koji ne mogu da smisle Šizoja, ali su "zarobljeni" medijima koje prate, pa na njima vide "opoziciju" u vidu Milice zavetnice i DSS Miloša Jovanovića, zato će, možda će oni i da pređu cenzus (jer Đilas svi su oni isti + ukrao 600+M evrića, a za Moramo nisu ni čuli; možda Radule na antivaks valu uspe da otkine dosta glasova).

Boško Zver ima Nestorovića i Rusi su nam braća, videćemo koliko je to bitno i koliko će da stigne do glasača.

 

Tadić definitivno štetočina, jbg.

 

Pomozi mi da razumem sta si napisao - US i Moramo su ti kojima SNS nije pomogao da skupe potpise? Pa jos dodao Radulovica i tu stao i rekao "ostali niko". 

 

A onda pominjes DSS, Zavetnike... pa ne razumem da li mislis da je njima SNS pomogao oko potpisa? 

A onda i Boska, pa i Tadica... svima njima je SNS pomogao? 

 

Mozda mogu da poverujem za Zavetnike i svakako Misu Vacica, ali gde si stavio Tadica kao nekog kome je SNS pomogao? To bi bilo bas totalno samoubistvo Tadica. Pa i Boska Obradovica. Za DSS je mozda upitno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Ja sam ti pruzio sansu da pojasnis, zar ne? Cak sam se i izvinjavao zbog ostrijeg nastupa. Zelim da znam kako tacno a i zasto razmisljas onako kako si pisala. Zelim da cujem eke argumente ako postoje. Verujem da nisam jedini koji bi voleo da se to razjasni.

 

I nemoj ovo licno da shvatas - bavimo se ovde ne tobom, nego tobom kao predstavnikom "svi su isti, opozicija ne postoji" a drugih takvih predstavnika nema ili ih nisam zapazio. Hajde please da diskutujemo.  

 

Nemoj da se uvrediš, ali da li zaista očekuješ da imam želju da se pojašnjavam nekom ovde i da diskutujem, nakon svega? Ovo se ne odnosi samo na tebe. Ako želiš da razgovaramo na temu - moj inbox je uvek otvoren, ne ujedam i trudim se da ne vređam. Ali nemam volju da se izlažem etiketiranju.

 

"Nemoj shvatati lično" a svaki komentar se odnosio na mene lično, moje osobine, stavove, vrednosti, situaciju u životu. Problem je kad neko misli da su u opoziciji svi isti (što btw nije eksplicitno ono što sam ja rekla), ali zato nije problem kad na mene gledate kao na "predstavnika" (mi apstinenti smo izgleda svi isti)? Dakle ovde nema drugih takvih predstavnika ali nekako baš ja predstavljam te apstinente koji svi potpadaju pod istu "krošnju". 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Pomozi mi da razumem sta si napisao - US i Moramo su ti kojima SNS nije pomogao da skupe potpise? Pa jos dodao Radulovica i tu stao i rekao "ostali niko". 

 

A onda pominjes DSS, Zavetnike... pa ne razumem da li mislis da je njima SNS pomogao oko potpisa? 

A onda i Boska, pa i Tadica... svima njima je SNS pomogao? 

 

Mozda mogu da poverujem za Zavetnike i svakako Misu Vacica, ali gde si stavio Tadica kao nekog kome je SNS pomogao? To bi bilo bas totalno samoubistvo Tadica. Pa i Boska Obradovica. Za DSS je mozda upitno. 

 

Da, Milicizavetnici je Šizoje pomog'o da skupi potpise, mislim.

DSS i Boško Zver su u koaliciji sa POKSo(vi)m(a), meni je to sumnjivo mnogo, a i nejasno, čuo sam na Utisku nedelje da su u Novom s(S)adu ti POKSovci nekakva gradska vlast, Miloš Jovanović nije demantovao da su većinu glasova tamo skupili (u fazonu pa šta, tamo je njihov koalicioni partner u gradskoj vlasti, pa nam bilo najlakše da tamo skupljamo).

Za Boška Zvereva, ne znam, nagađam da ne mogu da budu čista posla ako se petlja sa Nestorovićem i POKSom.

 

Za Tadića sam napravio grešku, pretpostavljam da je sam skupio potpise. Ali je definitivno greška to što radi, osim ako zbog Dula V. ne prebaci cenzus. Ima tu još partija kod njega (Nova stranka), ali sumnjam u glasački potencijal tih koalicionih partnera.

 

Boban Stojanović na Tviteru objavljuje vezano za tu tema/tik(ologiju)u.

Edited by Brian Setzer
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Verujem da je Milica Zavetnica ta neka malo ekstremnija (odnosno moze joj se da se tako prikaze) i zenstvenija personifikacija Vucica. Uostalom, iz iste su radikalske skole izasli. Tako da je moguce da je tu bilo pomoci.

 

POKS se podelio, nisam pratio pricu tacno zasto, ali jedan deo je oko DSS a drugi oko Boska. Ako su se podelili upravo zbog toga da li ce prikloniti skutima Vucica ili ne, rekao bih da je taj pro-Vucic deo pre otisao na DSS nego na Boska. 

 

OK, znaci nisi mislio na Tadica, nisam skapirao da to sto ga poslednjeg pominjes jeste kao neki izuzetak. Posto si rekao "ostali niko" mislio sam da i njega svrstavas u SNS-satelite. 

Link to comment
Share on other sites

Sve te price o potpisima su indikativne za neke, mada ne vidim ni da to nije tako zasto bi se razmatrao glas za nakazne opcije poput Zavetnika, Mise Vacica ili DSSa. Onaj ko to razmatra, pa onda odluci da ne glasa za njih jer misli da su u dilu sa Vucicem, je jedan od vecih razloga zasto ova zemlja ne mrda i cak nazaduje.

 

Objektivno, ne vidim u cemu je problem bilo kome, osim eto tom Misi Vacicu koji ce sigurno dobiti manje glasova nego sto je dobio potpisa, da sakupi broj potpisa za kandidaturu.

 

Ne treba im 100 hiljada potpisa, nego 10. To je smesna cifra.

Link to comment
Share on other sites

Radule DoJeB je pre dve godine "provalio" Sergeja T. i PSG, u Utisku nedelje, da mu je Šapić na NBGu skupio gomilu potpisa i ne samo on (naš'o ga Radule i u drugim mestima), nešto baš mnogo za malo dana.

 

Ja ih (PSG) ne bih ni primio u US, oni uzeli 1,5% glasova tad, ali je nedokazivo da su to baš "njihovi" glasovi, u smislu ili ću da glasam za PSG ili neću ni za kog (tad su jedini bili u ponudi, dobro, bio i Radule). Pavle Grbović (i verenica mu), ko je još ima tamo?

Vrlo sam subjektivan, ja sam pod prisilom, jedva glasao za Sašu Jankovića, oduvek mi je bio antipatičan, ceo taj projekat PSG je ogroman fail wannabe... likova poput Branislava Trifunovića, 'oćemo sve al' ako može ništa da ne uprljamo ručice, fuj politika i političari.

 

Radule ovog puta nije proveravao druge opozicione liste i kako su skupile glasove, verovatno procenjeno da nema vajde ili jesu ali ja to nisam imao gde da vidim ili šta već (oni imaju najveću andergraund antivaks maskotu - dr Jovanu Stojković (na 5. mestu liste), a ispod nje je Hana A.

Odličan taktički potez Radula, može da gledate Hanu u skupštini, samo mora i dr Jovana u paketu).

Edited by Brian Setzer
Link to comment
Share on other sites

Ima vise varijanti za postizbore:

 

-zvalonja daje mesto premijera kofercetu da ovaj bude taj koji ce uvesti sankcije Rusiji

- pokusaj stvaranja neke koncentracione vlade da svima uvali kosku, kao jedinstvo itd...

- zove zelene u vlast da bi omeksao stav eu, naroctio zelenih, prema njemu

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, DameTime said:

Đilas se svojim akcijama u poslednjih par godina prilično posuo fekalijama tako da se više niko ne seća da je bio relativno ok kao gradonačelnik.

I dalje ne saznah koje su to konkretno fekalije, osim što je sakupljao poene na račun svoje dece i lažirao plakanje.

 

21 hours ago, DameTime said:

Da li se pretvaraš da je Đilas neka bebica dušica koja je bila "samo dobar gradonačelnik" ili? Evo iz glave:

https://www.danas.rs/vesti/politika/djilas-moja-deca-se-tresla-i-plakala-zbog-djilase-lopove-video/

Jeftino sakupljanje političkih poena je prvo u nizu. 

To je bilo iz glave, hajde, molim te najljubaznije, još ponešto.

 

21 hours ago, DameTime said:

Kojoj opoziciji? Mi je nemamo.

Ok, ovde iznosimo tvdnju, smelu doduše, ali dobro.

 

20 hours ago, DameTime said:

Ja nisam rekla da ne želim da imamo opoziciju, tad bi tvoj upis imao smisla, već iznosim činjenično stanje da je trenutno nemamo.

Ponovljeno, ok.

20 hours ago, DameTime said:

Edit: iz drugog upisa kapiram da si razočaran tim što se desilo; i ja sam bila, i dalje sam i to je jedan od (minornih) razloga zašto ne verujem u postojanje opozicije u Srbiji. Najviše od svega bih volela da je ima i da osećam da imam za koga da glasam, ali ne osećam tako. I ne želim da mi se glasanje svodi na "biranje manjeg zla od Vučića" niti da "opoziciji" pripisujem kvalitete koje nemaju samo zato što je mesto najgoreg definisano isključivo za AV.

Kako sam ja ovo shvatio - AV nije najgore u Srbiji, uvek može gore. Ok.

 

20 hours ago, DameTime said:

A kako bi nazvao? Tebi je ovo ok ponašanje i ti bi glasao za ovo? I ovde je apsolutno nebitno da li je to radio i Vučić (jeste) niti bilo ko od njegovih pristalica, mi ovde pričamo o Đilasu. Inače ovo je bio samo primer koji mi je prvi pao na pamet, mogla bih da iskopam još.

Opet mahanje papirima na TVu? Hajde još, molim te. I da, nastavljamo da pričamo o Đilasu. Samo konstatujem.

 

20 hours ago, DameTime said:

Nemam problem s tim da li ćete vi glasati i za koga, svako pravi svoj izbor (hehe) ali imam problem kad neko sebi da za pravo da me svrstava u redove SNS-a samo zato što odbijam da glasam za Đilasa, Obradovića ili Mišu Vacića.

Ovde stavljamo Đilasa u probrano društvance.

 

19 hours ago, DameTime said:

Kao što rekoh, takvim nastupom nećeš nikad ništa promeniti (barem ne na bolje) jer napadaš ljude sa kojima treba da stojiš na istoj strani kako bi napravio tu promenu. Isto je to uradila i opozicija, tako da me ne iznenađuje što veruješ da treba da glasamo za bilo koga.

Dakle ne treba glasati ni za koga?

 

19 hours ago, DameTime said:

"Lični odgovor na bedne provokacije". Mislila sam da niko ne podržava ozbiljno Đilasa ovde, ali sad vidim da grešim. Ok.

 

Tvoj ton komunikacije me takođe podsetio zašto nisam komentarisala na ovoj temi do sada; pa možda razmisliti ne samo o tome, već zašto ljudi ne žele da glasaju generalno itd.

Zaključak 1: niko ozbiljno ne podržava Đilasa (a to valjda znači Ujedinjenu Opoziciju, najveću opozicionu grupaciju u Srbiji trenutno)?

Zaključak 2: ljudi generalno ne žele da glasaju? Koji ljudi? Moja porodica, bliski prijatelji i ja nismo propustili nikada ni jedne izbore, osim bojkotovanih. 

 

19 hours ago, DameTime said:

 

Taj "lider opozicije" je sam iskoristio svoju decu, u trenutku kad nije imao nikakav politički plan i program

 

Opet, ne znam šta ti očekuješ, ali čini mi se da očekuješ neko jednoumlje - samo u pravcu protiv AV po svaku cenu. Žao mi je što ne razmišljam tako 

 

"Moramo" je daleko najbolji izbor od svih lista, ako bih već morala da izaberem nekog.

Lider opozicije pod navodnike, iskoristio svoju decu, nije imao nikakav plan i program. Tada. Možda ga danas ima? Ako baš mora, onda Moramo. Ok, nemam ništa protiv. Mislim da su za nijansu benigniji po SNS od UOS, ali rispek. Ako mora. Ali je ipak daleko najbolji izbor, što znači da je, kako sam ja ovo shvatio, mnogo bolje od prvog sledećeg, pa makar to bio i ... ne znam, Đilas? Drugi zaključak: protiv AV da, ali ne po svaku cenu.

 

19 hours ago, DameTime said:

Nisam uvređena ni pasivno agresivna, stavila sam navodnike jer sam citirala čoveka kome odgovaram (on ga je tako nazvao). Drugo, ne smatram da je to što se desilo bilo ok i nisam govorila o tome, isključivo o Đilasovom ponašanju. Svakako smatram da su njegova deca, kao deca većine političara, pretrpela ogroman stres i da im nije lako da se izbore s tim pritiskom.

Dakle pričamo, za slučaj da nekome nije jasno ili se kasnije uključio, o Draganu Đilasu i o njegovom ponašanju. Deca su pretrpela stres. DĐ je imao ponašanje, nije imao program, ali je imao ponašanje koje je zapravo prouzrokovalo ogroman stres deci i tako ih je zloupotrebio. Decu svoju? Pa zamisli šta bi nama, običnimgrađanima, uradio kada bi nedajbože uzeo neki komad vlasti, ako je svoju decu onako lagano istraumatizirao i žrtvovao...

chart.svg

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, McLeod said:

Objektivno, ne vidim u cemu je problem bilo kome, osim eto tom Misi Vacicu koji ce sigurno dobiti manje glasova nego sto je dobio potpisa, da sakupi broj potpisa za kandidaturu.

 

 

E u krasni... kad je Mek napravio ovo predvidjanje, eto Mise na 20k i ode moj avatar na mesec dana. 

 

 

😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...