Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

12 hours ago, Eddard said:

 

U principu si potpuno u pravu. Problem je kada imaš jedno pseudo-političko društvo u kojem večito biraš između dve opcije, pa se glasačko telo vrlo brzo umori od smenjivanja kurte i murte, a neke stvarne promene i nema. Da, ovi su gori od onih prethodnih nesumnjivo, ali mislim da nije teško razumeti da prosečni glasač nema želju da opet bira one koji su to poverenje promene već jednom prokockali. 

 

Slažem se. Možda bi danas sve bilo drugačije da se dogodio 6.10 i da nisu ubili Zorana Đinđića.

 

Verovatno bi bilo drugačije i danas ne bismo imali AV koji je Ćuruviji poručio da će mu se osvetiti i koji se napio kada je Đinđić ubijen. 😞 

 

 

 

11 hours ago, uvrnuto said:

Je l' drugi (eventualni) krug izbora bude 2 nedelje nakon prvog?

 

Da, drugi krug je posle 2 nedelje. 

 

 

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

A dobro, mislim da je to vise zbog kvazi-rime nego zbog toga da ime asocira na "ponos".

 

Nego, izvrsen je zreb za redosled na listicu za predsednicke izbore (ono sto sam hteo da se kladim da Vucic nece biti prvi). 

 

Redosled kandidata je sledeci:

1. Miša Vacić

2. Biljana Stojković 
3. Branka Stamenković

4. Zdravko Ponoš

5. Milica Đurđević-Stamenkovski

6. Aleksandar Vučić

7. Miloš Jovanović

8. Boško Obradović

 

Pitam se, da li ce neki bakutaner da da glas Misi, misleci da je Vucic (Vacic, Vucic, jbg nije ponela naocare a navikla da je Vucko prvi). 

 

Ne glasaju za AV samo babe i dede. Glasaju i oni koji imaju neku korist od sns-a i oni koji su ucenjeni poslom.

 

Svi su oni navikli da je AV na prvom mestu. Ne znam kako će toj mašineriji botova objasniti da glasaju 6, 1, 1...

 

Mnogo njih će mahinalno grešiti i eto nam Vacića u drugom krugu. 😄  

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

A dobro, mislim da je to vise zbog kvazi-rime nego zbog toga da ime asocira na "ponos".

 

Nego, izvrsen je zreb za redosled na listicu za predsednicke izbore (ono sto sam hteo da se kladim da Vucic nece biti prvi). 

 

Redosled kandidata je sledeci:

1. Miša Vacić

2. Biljana Stojković 
3. Branka Stamenković

4. Zdravko Ponoš

5. Milica Đurđević-Stamenkovski

6. Aleksandar Vučić

7. Miloš Jovanović

8. Boško Obradović

 

Pitam se, da li ce neki bakutaner da da glas Misi, misleci da je Vucic (Vacic, Vucic, jbg nije ponela naocare a navikla da je Vucko prvi). 

 

Cini mi se da je bio sok kad su izvukli Vacica i broj jedan, otprilike wtf momenat, da li da se smeju ili da placu jer sumljam da je "zato sto je pametan" odusevljen time.  Ja davno cuh da su bitna mesta 1 i zadnje dakle 8, jer po nekoj studiji obicno se ljudi zeznu pa ta zaokruze a oni koje i ne zanima da glasaju opet obicno to zaokruze, a posto je Vucic navikao svoje da je broj 1, ovo stvarno moze da ide Vacicu ni krivnom ni duznom na ruku. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Mogu da vam ostavim link koji objašnjava odakle pare 🙂 

 

Mada, svako ko je dobronameran i ko stvarno želi da sazna odakle pare za ta obećanja, uvek može da pogleda sajt SSP-a. 

 

https://ssp.rs/imamo-plan/plan-za-jacanje-ekonomije/   

 

Ovde su odgovori na pitanje- odakle pare ( reč je o milionima evra ) 

 

Izvini, ali meni ono baš i nije jasno, a evo i nekoliko primera:

 

Pogrešni kapitalni projekti 775 - Koji konkretno? I ne može se ugovor tek tako otkačiti jer postoje penali i razne klauzule. Baš kao i za FIAT koji je potpisala ista ekipa.

Uštede na projektima (brza saobraćajnica umesto autoputa) 250 - Gde tačno? I zbog čega baš na tome da se štedi?

Ukidanje projekata: Aer. Trebinje, NS-Ruma, Nbgd-Surčin, Segedin-Baja… 100 - Za aerodrom se slažem 100%, ali za NBG-Surčin baš i ne. Eto, živim na NBG i voleo bih da se malo reši saobraćajni problem. Nema smisla da svi koji idu ka Surčinu prave gužvu kroz moje naselje (B. kosa).

Nepotrebni troškovi 295 - OK, ali koji?

 

Jeste da i ostale baš ne kapiram bez specifikacije, al' šta ću kad nisam tol'ko pametan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DJ_Vasa  - Pogrešni kapitalni projekti  775 miliona evra - npr samo Nacionalni stadion koji treba da košta oko 430 miliona evra

 

Za sve ovo ostalo šta si pitao, morala bih da nađem link do YT gde ekonomista Dušan Nikezić sve detaljno objašnjava.    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@DJ_Vasa  - Pogrešni kapitalni projekti  775 miliona evra - npr samo Nacionalni stadion koji treba da košta oko 430 miliona evra

 

Za sve ovo ostalo šta si pitao, morala bih da nađem link do YT gde ekonomista Dušan Nikezić sve detaljno objašnjava.    

 

Pre mi deluje kao previše plaćeni, mada zaista mislim da je taj stadion potpuno nepotreban. kada govorimo o infrastrukturi - to što se pravi neka bitna deonica je OK, ali nije u redu da deonica kroz ravnu Vojvodinu košta kao da je na Alpima.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DJ_Vasa said:

to što se pravi neka bitna deonica je OK, ali nije u redu da deonica kroz ravnu Vojvodinu košta kao da je na Alpima.

 

Tačno. 

 

I izvinjavam se što ne mogu mnogo da pišem o ekonomskom programu jer nisam ekonomista. 

Link to comment
Share on other sites

"Danas su stvari mnogo teže nego tada. Danas, kada govorite o sukobu na prostoru ex YU, mi uvek nađemo krivca u nekom drugom. A ja mislim da je u ratnom sukobu potrebno dvoje. I ja kažem da Milošević nije kriv, ali je njegova obaveza bila da izračuna posledice. Isto bih to rekao i Putinu i Zelenskom. Vaše je da primite tu krivicu na sebe – da budu izdajnici, izgube izbore ali da sačuvaju zemlju".

 

Veliki Vođa večeras o SM.

Jednom radikal, zauvek radikal.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Tačno. 

 

I izvinjavam se što ne mogu mnogo da pišem o ekonomskom programu jer nisam ekonomista. 

 

Nisam ni ja ekonnomista, ne mogu da izađem na crtu mnogim forumašima koji se razumeju u ekonomiju, ali nešto sam naučio prevodeći, od čega zarađujem, a nešto i kroz rad na tržištu. Ne umem da dajem ekonomske prognoze, ne mogu da predvidim koliko bi donela ova ili ona investicija, ali znam da ako hoćeš da od X dinara namiriš Y ljudi, suma mora da bude takva da je X = Y. Ako je X < Y, onda od toga nema ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, AgroLaki said:

Psiho ima vise srece nego pameti. 2020. mu dosla korona da pravi kampanju, on vozio avion da dotera respiratore i slicno, delio 100 evra, sada ovaj rat. Ljudi ne vole nesigurnosti, u momentu kad je narod bombardovan vestima sa fronta, nestasicama i slicno verujem da neodlucni nece tako lako izaci da sad zaokruzuju nekog drugog.

Koliko god to idiotski delovalo, mislim da sam nekad davno citao odredjeno istrazivanje da se u nesigurnim i ovako kriznim vremenima u nesto vecem procentu glasa za vlast nego sto bi inace. I to uopsteno, nevezano za Srbiju

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

...

 

Mnogo njih će mahinalno grešiti i eto nam Vacića u drugom krugu. 😄  

 

 

😄 To bi značilo da Vučić ne prolazi u drugi krug, lepo zvuči, ipak, živimo na zemlji.

Ne treba baš toliko potcenjivati glasače SNS, možda je par procenatanjih baš nepismeno, većina ume barem da pročita ime i prezime, a tu su "instruktori". 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kooineeperk said:

Redosled kandidata je sledeci:

1. Miša Vacić

2. Biljana Stojković 
3. Branka Stamenković

4. Zdravko Ponoš

5. Milica Đurđević-Stamenkovski

6. Aleksandar Vučić

7. Miloš Jovanović

8. Boško Obradović

 

Ako postaviš stvar tako da nema izbora na izborima - pobedio si i pre samih formalnih izbora. Ova ekipa bukvalno podstiče neizlazak.

Ovaj Ponoš je još više generička random osoba nego onaj ombucman, no way da dobaci do 600k glasova.

 

Ova lista je bukvalno poruka nemoj da se cimate da izlazite, a side efekt je da će Vesić i na BG izborima proći bolje zbog apstinencije.

 

PS. Izaći ću, ali vidim da je uzalud.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je some good Darko Glišić vibes post. Mislim, užasno je prosto - ukoliko ne osećaš potrebu da izađeš na izbore i ukoliko ne vidiš neću da kažem nikakvu, ali dovoljnu razliku između Stojkovićke i Ponoša sa jedne strane i ostalih sa druge strane, da uopšte izađeš na izbore, onda je manje više svaka dalja priča dosta besmislena. Siguran sam da će se za 10tak godina pojaviti dovoljno kastomajzovan kandidat, da ćemo do tada prevazići ove generičke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Haklberi said:

Izbori su mnogo blizu a neki ljudi koji neće glasati za Vučića uopšte nemaju pojma ko je Ponoš i to mi se nikako ne sviđa. Ne znam šta može da se preokrene u narednim sedmicama.

 

Kako ne znaju?  Više od godinu dana opozicija ide od grada do grada, od sela do sela..pre neki dan su bili u selima u okolini Blaca.

 

Štandovi i u Beogradu i u celoj Srbiji drže se svakodnevno- od sledeće nedelje kombinovaće se i pre i posle podne.

 

Štandovi su obično oko pijaca, ali ih ima i oko tržnih centara, ispred Maksija, Lidla...

 

Stvarno ne mogu da verujem da neko nije čuo za Ponoša. On se nije pojavio juče..Bio je i načelnik Generalštaba.

 

I naši ljudi u dijaspori će glasati. Ove godine se prijavilo više od 33 hiljade ljudi- najviše od kada je donet Zakon da i dijaspora glasa. I tamo će opozicija najverovatnije pokriti sva biračka mesta. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devojka Luke Razića said:

 

Kako ne znaju?  Više od godinu dana opozicija ide od grada do grada, od sela do sela..pre neki dan su bili u selima u okolini Blaca.

 

Štandovi i u Beogradu i u celoj Srbiji drže se svakodnevno- od sledeće nedelje kombinovaće se i pre i posle podne.

 

Štandovi su obično oko pijaca, ali ih ima i oko tržnih centara, ispred Maksija, Lidla...

 

Stvarno ne mogu da verujem da neko nije čuo za Ponoša. On se nije pojavio juče..Bio je i načelnik Generalštaba.

 

I naši ljudi u dijaspori će glasati. Ove godine se prijavilo više od 33 hiljade ljudi- najviše od kada je donet Zakon da i dijaspora glasa. I tamo će opozicija najverovatnije pokriti sva biračka mesta. 

 

 

 

 

 

Pa nece pokriti sva mesta u Srbiji. U mojoj opstini u jednom naseljenom mestu nema nijedan kontrolor opozicije, bukvalno nijedan. U drugom na cetiri biracka mesta ukupno dva-tri kontrolora koji imaju po 18-19 godina, slicna situacija i u ostalim mestima, naravno sem u gradu tamo su pokrivena sva mesta, doduse upitno sa kakvim kvalitetom, ali bar na papiru imaju ljude tamo. Ne davimo beograd nema nijednog kontrolora u celoj opstini. 

Naravno, niko od tzv opozicije nijednom nije dosao u opstinu, a ni lokalni predstavnici opozicije ne rade nikakvu kampanju. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, CheshireCat said:

 

Ako postaviš stvar tako da nema izbora na izborima - pobedio si i pre samih formalnih izbora. Ova ekipa bukvalno podstiče neizlazak.

Ovaj Ponoš je još više generička random osoba nego onaj ombucman, no way da dobaci do 600k glasova.

 

Ova lista je bukvalno poruka nemoj da se cimate da izlazite, a side efekt je da će Vesić i na BG izborima proći bolje zbog apstinencije.

 

PS. Izaći ću, ali vidim da je uzalud.

Izađi pa makar bilo uzalud, znaćeš da si ti odradio svoj deo, ako ostaneš kući nikakav efekat nema.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Kako ne znaju?  Više od godinu dana opozicija ide od grada do grada, od sela do sela..pre neki dan su bili u selima u okolini Blaca.

 

Štandovi i u Beogradu i u celoj Srbiji drže se svakodnevno- od sledeće nedelje kombinovaće se i pre i posle podne.

 

Štandovi su obično oko pijaca, ali ih ima i oko tržnih centara, ispred Maksija, Lidla...

 

Stvarno ne mogu da verujem da neko nije čuo za Ponoša. On se nije pojavio juče..Bio je i načelnik Generalštaba.

 

I naši ljudi u dijaspori će glasati. Ove godine se prijavilo više od 33 hiljade ljudi- najviše od kada je donet Zakon da i dijaspora glasa. I tamo će opozicija najverovatnije pokriti sva biračka mesta. 

 

 

 

 

Pa evo daću ti za primer recimo moje roditelje, to nisu stari ljudi, opet nisu ni ljudi koji gledaju pink a jednostavno nisu znali da taj čovek postoji dok im ga nisam pomenuo. Jednostavno postoji mnogo ljudi koji ne prate politiku i moraš im nekako ubaciti bubu u uvo a meni je nekako ovo trenutno baš tanko od Ponoša. Obično su komentari tih ljudi bar kažem iz mog okruženja, šta onaj Tadić hoće opet itd... Ljudi izgleda jednostavno teško prihvataju da neko nov postoji. 
 

Znam da ovaj drži televizije i da to i nije neka krivica opozicije što ne mogu da dođu na red i što ne mogu da budu deo objektivnog izveštavanja ali morao je i marketing na internetu da im bude malo jači.

 

Moj glas i verovatno tih meni najbližih ljudi će svakako dobiti ali pitanje je da li će se naći dovoljno tih običnih ljudi sa strane koji će reći svojima e ovaj čovek je možda ok daj da glasamo za njega, dok će Vučićeva mašinerija da radi punom parom i verovatno ćemo prisustvovati najnepoštenijim izborima ikada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2022 at 12:02 AM, Devojka Luke Razića said:

 

Izvinjavam se i tebi i Meku što sam vam skratila postove. 

 

Moram u ovom boldovanom da napravim malu ispravku. Koaliciju Ujedinjeni za Srbiju ( Za Beograd ) čine DS, NS, SSP. 

Ta koalicija kao i koalicija Moramo prolaze sigurno u Beogradu. 

Možda će proći i koalicija NADA-DSS, i DJB. 

 

Dveri teško da prolaze cenzus u Beogradu jer nemaju mnogo članstva u Beogradu, imaju OO ali u njima je aktivno 5-8 ljudi.

 

Cini i PSG, mada su oni izasli na izbore 2020. i mada im je sam Vucic skupio potpise. Sad, ne treba u ovoj situaciji biti gadljiv, ako ovi iz PSG hoce saradnju dobro dodje i njihovih 1,5%.

 

Sto se tice Dveri, da su pametni iz opozicije pa da im obezbede glasove (tako sto se dogovore i poguraju ih do 3%), a zauzvrat se dogovore o podrsci nakon izbora, ali ne, ode i tih 2% u bunar. Pa cak i u Turskoj ogroman broj glasaca kemalisticke CHP glasa za kurdski HDP samo da bi ih nekako progurali preko 10%.

 

23 hours ago, McCarthy said:

Veliki Vođa večeras o SM.

Jednom radikal, zauvek radikal.

 

Ne rece li ti ranije da bi glasao za SNS da tamo nema Djukanovica?

 

Vucic jeste radikal, kao sto je i liberal, kao sto je i levicar, on je sve, ne 3u1 ego 100u1 - danas mu je Blair savetnik, sutra place zbog zlocina NATO pakta, prekosutra postavlja Jelenu Milic za ambasadorku, pa onda organizuje proruske proteste, kad vec mogu i gej parade. Ceo paket je tu.

 

12 hours ago, freethrow said:

Ovo je some good Darko Glišić vibes post. Mislim, užasno je prosto - ukoliko ne osećaš potrebu da izađeš na izbore i ukoliko ne vidiš neću da kažem nikakvu, ali dovoljnu razliku između Stojkovićke i Ponoša sa jedne strane i ostalih sa druge strane, da uopšte izađeš na izbore, onda je manje više svaka dalja priča dosta besmislena. Siguran sam da će se za 10tak godina pojaviti dovoljno kastomajzovan kandidat, da ćemo do tada prevazići ove generičke.

 

Ja jedino vidim razliku izmedju Vucica sa jedne strane i svih ostalih sa druge.

 

A u tom drugom krugu bih glasao i za Misu SVM Vacica, samo da se negde zabelezi da sam izasao i glasao protiv diktature.

 

Onda kad diktatura padne mozemo da se prebrojimo i vidimo ko se ogresio o demokratiju (i kome treba zabraniti politicki rad), a ko moze da nastavi da se kandiduje pa cemo lako glasati za najmanje losu opciju, bitno je da mozemo slobodno da glasamo.

Edited by goldberg
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, goldberg said:

Ne rece li ti ranije da bi glasao za SNS da tamo nema Djukanovica?

 

Glasao bih ako pokaže dovoljne garancije da će Srbiju pomeriti ka Zapadu. A to je kod njega baš kako si napisao - teška ideološka šizofrenija. Juče je pred kraj emisije na prvoj potkačio ljude koji su protiv sankcija, takođe prvi put nije rekao da ih neće uvoditi, već da ne može da dá garancije zapadnim političarima da hoće, što mi je nekako priprema desničara za napuštanje pro-ruskog diskursa, jer više nema ono čvrstog stava "sankcije nikada".

 

Na početku je sa druge strane branio Miloševića. Mislim da tolika šizofrenija nije viđena na političkoj sceni Srbije.

 

Edited by McCarthy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za Ponosa nisam ni ja znao dok nije isplivalo njegovo ime kao moguceg kandidata i onda sam istrazivao, pogledao neke intervjue (vise volim da cujem zivu rec coveka nego da u danasnje vreme citam sta je napisao neki "novinar"). Delovao mi je kao dobar kandidat, ako vec nema nikog drugog voljnog, a koji vec nije bio u vlasti (tipa Djilas, Jeremic...). 

 

A ja kao pratim politiku ono, nesto vise nego elementarno, zelim da budem upoznat sa desavanjima, ali ne pamtim sada ne znam ni ja kakve detalje prethodnih vlasti (koje bi sada da se vrate na vlast). Evo moja zena, nema pojma ko je Ponos. Zna za Djilasa, Jeremica, cula je za Marinku... 

 

Celokupna opozicija ima vrlo losu strategiju u ovom medijskom mraku. Lepo je to sto idu po mestima, pricaju sa ljudima, ali to nije ni 10% onog sto SNS radi. Vucic i ekipa odu u 10x vise mesta i naguraju ljudi iz raznih okolnih mesta i onda se o tome prica (ne mediji, nego cisto od coveka do coveka) 10x vise, bilo pozitivno bilo negativno. Standovi pored pijaca i prometnih mesta su smejurija. Na njima su obicno likovi koji ne znaju mnogo vise da beknu od onog kako im se zove stranka, ko im je kandidat i protiv koga su (ako znaju za sta su - e to je bonus). Uz to jedini koji su mi ikada bili od vrata do vrata su SNSovci. Razumem ja da oni imaju masineriju, ali kako ti drugi koji planiraju da nesto osvoje na izborima nemaju dovoljno clanstva makar da paze na brojanje, a kamoli nesto vise? Pa prosto, nisu jos na vlasti pa je manje zainteresovanih koristoljubivih koji bi radili taj posao. 

 

I sad se neko pita, pa dobro, kako onda dopreti do ljudi? Pa ako vidis da je medijski mrak, ako vidis da klasicne metode ne daju rezultat, jasno ti je da nesto iz korena moras da promenis. Daj uradi nesto gerilski, bani na neki Vucicev skup i vici "Uaaaa Vucic". Podigni neki jebeni transparent protiv njega na njegovom skupu pa makar i batine dobio. Ne budi pussy (mada i Pussy Riots imaju hrabre nastupe). Onaj lik se pre neki dan vezao za stativu tokom utakmice premijer lige. Uradi nesto da ga (njih) diskreditujes, uzivo, pred narodom. Nemoj da cekas TV duel jbt. Nece ga biti! Najvise u poslednje vreme je uradio onaj lik "Vucicu pederu" na utakmici repke. Mislim da je Ponos (ili Djilas, ili neko drugi iz opozicije) jednom pomenuo kako su bili do svog standa (taj neki kod pijace) i kako su Naprednjaci bili pored i kako se sa njima pozdravio. Daj snimi to, pricaj sa tim ljudima, ne nuzno da ih spusta nekim pitanjima o politici i da ih tako diskredituje, vec onako ljudski, sportsko-rivalski, pokazi da smo svi na kraju ljudi. Plati avion da leti nad gradom sa natpisom, balon. Nesto jos tako viralno smisliti. Videh ovde na forumu sliku kako Ponos otvara frizider i kaze tipa "hajde frajeru ako smes na TV duel" aludirajuci na Vucicevu reklamu. To verujem da nije smislio neko iz stranke ili njihove marketing agencije vec nego obican covek, sa smislom za humor (ne znam ko je autor slike, samo mi tako deluje, obicno je ta obicna narodna mudrost i humor mnogo jaci od marketinga). 

 

I diskreditacija. Imaju slogan "Dela govore" a mislim da u NINu izlazi tekst "I nedela govore" - to je to, konstantno podsecati narod na sve njihove afere. Znam, to je negativni pristup ali ocigledno sa pozitivnim, gde ces da pricas manje-vise sve isto sto i oni u stilu "zivecemo bolje ako ja pobedim" nece opoziciju mnogo pogurati napred. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...