Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

3 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Jovanovic je (ako ne za vise, ono barem za jotu) pametniji, elokventniji i

obrazovaniji od Sapica.

 

Jovanovic ako ostane opozicija sigurno moze da na narednim izborima otkine neke glasove Zavetnika ukoliko ovi udju u vladu, a posto su se Suverenisti po svoj prilici raspali verovatno ce privuci i deo njihovog birackog tela. Dosta je rasutih glasova na desnici i desnom centru (ne bih ja bas sve te grupacije svrstavao u ultradesnicarski kos, iako neki tu jesu). Hence, imace priliku da do narednih izbora konsoliduje DSS na nekih 10-15 posto birackog tela, i sto bi on sad ulazio u neku pricu a la Sapic kad je video da je ovaj izigran kao Hajman Rot od Migele Korleonea.

Jedino ako sluzba ima neke snimke pa ga uceni 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da zestoko precenjujete potencijal Jovanovica. Kostunica koji je sa pozicije predsednika drzave predstavljao stranku nikada nije prebacio 18%. Poks mu u ovom trenutku donosi bar trecinu glasova. Njemu je 8% plafon.

Link to comment
Share on other sites

Ono što ćemo verovatno dobiti kao prvi rezultat ovih izbora je formiranje nove stranke oko Ponoša što bi mogla biti dugo očekivana desnica koja nije rusofilska. To definitivno ne bi bilo loše jer NS bi mogao da ostane na centru a ta nova stranka da uđe u trku i direktno otkida glasače Vučiću. Takođe ta stranka ne bi imala teret bivše vlasti i imala bi lakši posao što se toga tiče. Ja predpostavljam da bi tu verovatno prešlo još par ljudi iz NS kao na primer Kovačević ali definitivno će im trebati bar 5-6 ljudi koji mogu da povuku ljude za sobom. Ponoš sada ima prepoznatljivost i može da se upusti u tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Klotzen said:

Ono što ćemo verovatno dobiti kao prvi rezultat ovih izbora je formiranje nove stranke oko Ponoša što bi mogla biti dugo očekivana desnica koja nije rusofilska. To definitivno ne bi bilo loše jer NS bi mogao da ostane na centru a ta nova stranka da uđe u trku i direktno otkida glasače Vučiću. Takođe ta stranka ne bi imala teret bivše vlasti i imala bi lakši posao što se toga tiče. Ja predpostavljam da bi tu verovatno prešlo još par ljudi iz NS kao na primer Kovačević ali definitivno će im trebati bar 5-6 ljudi koji mogu da povuku ljude za sobom. Ponoš sada ima prepoznatljivost i može da se upusti u tako nešto.

Onda bi se opet pojavilo usitnjavanje opozicione scene, što ne koristi nijednoj opozicionoj stranci. Njih su velikim delom uništile lične sujete, tj. što svako hoće da bude gazda na svom malom partijskom feudu. Usitnjavanje scene je nezgodno i kod pravljenja koalicija i podele vlasti. Opozicija može da se podeli na prozapadni blok (oni koji su deklarativno za to i oni koji stvarno rade na tome) i na desničare (tu ne računam ludake i režimske stranke tipa SRS), ali da to ne bude deset stranaka.

 

Da su pametni, usisali bi budale kao što je Tadić, koji jeste sakupio nešto opzicionih glasova, ali zbog koga sada svi treba mečku da rode kako bi mu obezbedili 0,2% glasova. Ovo je klasični primer sujete jednog kretena koji ne shvata da je ispušena muštikla i da mu je bolje da se utopi u bilo koju stranku nego da izigrava feudalca u stranci koja ne bi napunila ni običan kombi. Takvi kao Tadić mogu da budu samo neka vrsta mečke Božane koja bi nakupila koju stotinu glasova, ali ne i lideri stranaka jer se ispostavilo da je samo napravio štetu. Da nije izašao samostalno, možda bi sada situacija u BG skupštini bila povoljnija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Jovanovic je (ako ne za vise, ono barem za jotu) pametniji, elokventniji i

obrazovaniji od Sapica.

 

Jovanovic ako ostane opozicija sigurno moze da na narednim izborima otkine neke glasove Zavetnika ukoliko ovi udju u vladu, a posto su se Suverenisti po svoj prilici raspali verovatno ce privuci i deo njihovog birackog tela. Dosta je rasutih glasova na desnici i desnom centru (ne bih ja bas sve te grupacije svrstavao u ultradesnicarski kos, iako neki tu jesu). Hence, imace priliku da do narednih izbora konsoliduje DSS na nekih 10-15 posto birackog tela, i sto bi on sad ulazio u neku pricu a la Sapic kad je video da je ovaj izigran kao Hajman Rot od Migele Korleonea.

I ja se tome nadam. Ako sada ne udje u bilo kakvu koalicije sa SNS-om, mislim da ce imati jako uspesnu politicku karijeru. 

Ako udje u dil sa SNS, mislim da ce ga iskoristiti l"samleti i pjunuti"!. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se dopisivao sa dosta poznanika, drugara i drugaraica i nekoliko njih reklo da su im roditelji/dede/tetke/matori glasali za Zavetnike ili Dveri i onda tek posle izbora čuli za postojanje ovog Jovanovića i u fazonu su da su trebali za njega jer nije nenormalan kao ovi 😄Mislim znam da je sve to rekla kazala ali stvarno imam utisak da bi on mogao da pokrade dosta tih glasova

Link to comment
Share on other sites

Jovanovic to nikako ne moze da bude, jer je covek zavrsio Sorbonu i btw. predaje medjunarodne odnose na pravnom fakultetu u Beogradu.

 

On jeste onaj tradicionalni DSS profil, desni centar.

 

Edit: Nadovezao sam se na Haklberija, ne Meklauda.

Edited by Horium
Link to comment
Share on other sites

To šta je završio i šta predaje nikakve veze nema sa njegovim stavovima koji se meni ne sviđaju, a i kao što rekoh kod Ponoša mi se sviđa kako čovek pre svega govori, relaksirajuće, normalno. Ovaj je zapenio kao vepar onomad na Mariniku tačno mi se Vučić ukazao dok sam ga gledao.

Link to comment
Share on other sites

Plus je protiv sankcija Rusiji!!! 

U pogledu spoljne politike nista ne bi promenio, jedino sto bi, mozda, malko dotakao korupciju u Srbiji.

Ali I to bi bilo badava ako bi Srbija postala izolovana zemlja???

Tako da- i on otpada. Treba nam neki liberal!!!!

Link to comment
Share on other sites

meni se nesto cini da SSP poceti da se osipa, jednostavno nisu uspeli kao lideri opozijcije.

s druge stran(k)e, neke bas pozitivne stvari dolaze iz NarP, vrlo je verovatno da cemo imati novo prestrojavanje u savezu.
DS i PSG trenutno zajedno pitanje da li bi prebacili 1%, ali su bitne zbog iskustva, stranacke infrastrukture i tako nekih stvari, verujem da se njih niko nece odricati.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

Onda bi se opet pojavilo usitnjavanje opozicione scene, što ne koristi nijednoj opozicionoj stranci. Njih su velikim delom uništile lične sujete, tj. što svako hoće da bude gazda na svom malom partijskom feudu. Usitnjavanje scene je nezgodno i kod pravljenja koalicija i podele vlasti. Opozicija može da se podeli na prozapadni blok (oni koji su deklarativno za to i oni koji stvarno rade na tome) i na desničare (tu ne računam ludake i režimske stranke tipa SRS), ali da to ne bude deset stranaka.

 

Da su pametni, usisali bi budale kao što je Tadić, koji jeste sakupio nešto opzicionih glasova, ali zbog koga sada svi treba mečku da rode kako bi mu obezbedili 0,2% glasova. Ovo je klasični primer sujete jednog kretena koji ne shvata da je ispušena muštikla i da mu je bolje da se utopi u bilo koju stranku nego da izigrava feudalca u stranci koja ne bi napunila ni običan kombi. Takvi kao Tadić mogu da budu samo neka vrsta mečke Božane koja bi nakupila koju stotinu glasova, ali ne i lideri stranaka jer se ispostavilo da je samo napravio štetu. Da nije izašao samostalno, možda bi sada situacija u BG skupštini bila povoljnija.

 

Ja to ne bi nazvao usitnjavanje, jer za desničare su i UzPS i Moramo neprihavatljivi. Eventualno možda im uzme neke glasače koji su centar i to je to. U ovom slučaju ja podržavam usitnjavanje jer će takva stranka imati prostora da raste. Pod uslovom da ne krene da radi iste gluposti kao Janković u PSG. A da budemo realni vojna lica jesu sklona tome 🙂

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ridji said:

Nema šta pogrešno da interpretiram, možeš samo reći da ne govorim istinu ali to je ono što sam čuo Čanka da kaže u nekoj emisiji, s tim što je Čanak lustraciju predlagao u vidu da (neki) lustrirani idu u zatvor.

 

Bas zbog toga sam i bila precizna kada sam rekla da je navedena interpretacija pogresna i to

  zato sto nije moguce da `presudim` ko ne govori istinu obzirom da ti samo prenosis to sto si cuo...

 

a opet nije ni bitno oko toga, jer jedino sto sam pozelala da bude procitano u tom istom postu - to je pisanje Zarka Koraca oko lustracije, iskreno sam poverovala da ce upravo njegov tekst biti predmet na koji je trebalo napraviti osvrt.

 

 

13 hours ago, Drug Crni said:

Jesam li ja to dobro procitao - Mama Mia glasala za Tadicevu listu? :roflmao:
E pa..vredelo je iscitati temu makar zbog toga .
 

 

hm...uzasno se osecam da ti busim balone dok se slatko smejes

ali eto -lose si procitao jer nisi mogao da vidis da sam bilo gde napisala da sam UOPSTE glasala.

 

Ono sto si mogao da procitas a nisi, to je da sam bila euforicna oko padanja vlasti, davala sam podrsku Ponosu na predsednickim listama,

zatim na parlamentarnim podrsku bilo kojoj stranci koja otvoreno i bez uvijanja zeli eu/nato ispostavilo se da ih skoro nema

a na bg izborima sam navijala za Vujosevica iz prostog razloga sto je za mene on bio bolji kandidat za gradonacelnika nego kostunicin kadar u liku vladete...

 

E sad umesto da ste lepo poslusali moj unuatarnji glas koji je bio za vujjosevica, da su navijaci glasali, da ovo da ono...ne bi skrusena opozicija sinoc morala da moli za te iste glasove na ponovljenim izborima

 

Inace nisam nikoga puskom terala da glasa za moje `favorite`, samo sam lepo zamolila sve uzdrzane da izadju na glasanje,

za neke znam da jesu i pozdravljam ih, a bohumilo jos nista nije javio ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Kostunica koji je sa pozicije predsednika drzave predstavljao stranku nikada nije prebacio 18%.

Da, ali je Koštunica uspeo ono za šta je i trebao da posluži, a to je da se obori Milošević. Takvog kandidata treba da nađe opozicija, ako hoće da pobedi Vučića. Šta će biti posle sa DSS-om, iskreno, totalno je nebitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Juan said:

Da, ali je Koštunica uspeo ono za šta je i trebao da posluži, a to je da se obori Milošević. Takvog kandidata treba da nađe opozicija, ako hoće da pobedi Vučića. Šta će biti posle sa DSS-om, iskreno, totalno je nebitno.

I to se pokazalo kao promasaj! Smenis jednog satrapa da bi doveo drugog??? Smenis jednu budalu I umesto nje dovedes drugu budalu???? 

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...