Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

6 minutes ago, Darth Bane said:

Bez bojkota, izlaznost je u proslosti bila negde izmedju 54 i 57%. Kad se bojkotovalo, oko 50%. Na osnovu danasnje izlaznosti do 14h moze se ocekivati ukupna izlaznost negde oko 55%. a to bi odgovaralo vladajucoj garnituri.

Prakticno, tek sa izlaznoscu od preko 60% postojala bi nada da bi opozicija mogla nesto postici.

55-56% je idealno za Vucica: to je procenat kojim on ubedljivo pobedjuje, a istovremeno my daje "demokratski legitimitet"!??!?

Drugo, izlaznost u Beogradu je najmanja, a tamo se " lome koplja" tj tamo je najneizvesnije. 

Ali, sa malom izlaznoscu i tu ce vladajuci biti u blagoj prednosti.

 

Tesko legitimet, vec su izbori u javnosti obelezeni kao neregularni. Ne bi me cudilo da opet raspise nove za godinu dana. Te kozmeticke promene vise ne prolaze. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na Banjici velika gužva, prvo što mi palo na pamet je velika izlaznost. Ali avaj red sporo ide, u stvari pa se čini da je gužva, u stvari duo glasaju ljudi. Nadam se makar 60% ako bude koji procenat više odlično.

Link to comment
Share on other sites

Ni meni nije jasno. Ali da postoji konsenzus da je guzva (makar u Beogradu) - postoji. 

 

Salju mi drugari (ukljucujuci i ortaka koji bas i nije Marinika/Moramo prica) fotke ogromnih guzvi ispred njihovih birackih mesta.

 

Edit: Progutao par reci

Edited by Horium
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Horium said:

Ni meni nije jasno. Ali da postoji konsenzus da je guzva (makar u Beogradu) - postoji. 

 

Salju mi drugari (ukljucujuci i ortaka koji Marinika/Moramo prica) fotke ogromnih guzvi ispred njihovih birackih mesta.

 

Traje proces dok te nadju i sve to makar kod nas/vas u Raski.. 

Ranije bilo po principu, potpises prvo prazno mesto ne potrude se da potraze dal si ti😂

Link to comment
Share on other sites

Sada dodjoh sa biračkog mesta ...

Prigradska opština ...

Kod mene iskreno i nema neke gužve (što je dobro,obzirom da je moje mesto bastion SNS 😄 ) ...

Koliko sam primetio na biračkom mestu, solidan broj kontrolora opozicionih stanaka ...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, AgroLaki said:

Prema ono slici, 2% veca izlaznost do 14h u odnosu na pre. Sad, da li imamo vise apstinenata ili nove komsije dizu prosek.

 

Treba uzeti u obzir da je sada 200k birača manje na spisku, tako je bar neko napisao pre par stranica. Ako je tako onda izlaznost od ove godine umanjiti za nekih 1,5% da bi se pordila sa 2017. ili 2016.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Igor_ said:

Traje proces dok te nadju i sve to makar kod nas/vas u Raski.. 

Ranije bilo po principu, potpises prvo prazno mesto ne potrude se da potraze dal si ti😂

A onda te upišu još dva-tri puta, da se ne osetiš oštećenim...:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

A onda te upišu još dva-tri puta, da se ne osetiš oštećenim...:classic_biggrin:

Nisam probao, ali ovi sto jesu pa pricaju, cuo sam da su neki glasali i dvocifren put.. zato je i bolje sto nisu na KiM izbori, tad bas nema kontrole. 

Meni se licno desilo 2 puta da odem i moje ime potpisano, i kao eo glasaj na ovog ispod.. i ja samo izadjem.

Inace drugar koji je na kutijama, kaze da ne postoji mogucnost da se jedan glas ukrade i da su bar za sad svi glasovi iz Raske (sa prostora Kim) validni. I on sam ne veruje da je ovolika kontrola. Tako da videcemo realno stanje na KiM. 

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Da prijavim da sam glasao i ja, uprkos prethodno izrečenim stavovima. Zaokružio sam Đilas-Šolak-Marinika-CIA-Vatikan ekipu.

 

Ukoliko se nešto promeni, očekujem status počasnog člana foruma i apanažu kao svaki strani plaćenik :classic_tongue:

 

Brate, ako si i ti glasao protiv bande, nema im spasa, makar u BG-u... :smiley2: :23:

 

Još puzigaća da se javi i da otvaramo šampanj... :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Harmonika said:

Postoji nesto i sto se zove umereni optimizam, optimizam sa  oprezom..

 

Nisam cula za umereni optimizam, sta je to?

Sigurno nista drugo do najobicnija skepsa zbog nesigurnosti i nedovoljne pripremljenosti.

 

Inace nevidjeni redovi na glas. punktovima po bg. To znaci da moze slobodno da se bude neumereno optimistacan, ne izlaze ljudi zbog ava ili zbog ovih drugih koji su isto umereni po svakom pitanju pa i optimizmu, vec zato sto osecaju da otkucava ona naprava za protok vremena, rok trajanja istice, klatno ubrzava tika-tak-tika -tak, smucio se ljudima i av i njegovi odvratni poltroncici.

 

A sigurno da nisam fascinarana kandidatima kao sto je marinka i njena ekipa niti imam iluzije oko njih.

Samo ne zelim da topim sneska i busim balone dok traje ovaj umereni optimizam ...i opet sve to zahvaljujuci avu koji ih je pogurao.

Mislim pogurao je opoziciju bez obzira ne njen kvalitet, time sto je samim sobom umorio i komedijase i ozbiljne ljude i sto osim onih profi preletaca i uvlakaca on nema nikoga. Drugo, cak i ako pobedi pa sta? Sateran je uza zid. Meni se cak cini da on i zeli da neko drugi preuzme vruc krompir...

 

...pisem ovo a sve zamisljam (prokleti optimist) kako vidim Ponosa nocas na balkonu

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Issey said:

 

Brate, ako si i ti glasao protiv bande, nema im spasa, makar u BG-u... :smiley2: :23:

 

Još puzigaća da se javi i da otvaramo šampanj... :classic_biggrin:

Milenko nece izdati, rekao je. Ajmo Milenko, imas NATO generala i leftiste sto su za NATO, biraj manje zlo! xD

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

CRTA mi nije jasna uopšte, za ovo se spremaju, za ovo žive, obučavaju ljude.. i umesto da sve vreme imaš neke informacije relevantne o izlaznosti, na gradskom nivou, po opštinama, ma po mesnim zajednicama, oni daju neke šture informacije na svakih par sati sa po sat-dva zakašnjenja (u 16 kažu izlaznost u 14h).

 

Podatke RIKa ne treba uzimati za ozbiljno, naravno da su slični tačnim podacima.. ali sigurno se koriguju kako SNSu odgovara. Zamislite kao da u RIKu sad sedi ekipa koja radi svoj posao, bez da izveštavaju nekog glavonju iz SNSa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, medobrundo said:

CRTA mi nije jasna uopšte, za ovo se spremaju, za ovo žive, obučavaju ljude.. i umesto da sve vreme imaš neke informacije relevantne o izlaznosti, na gradskom nivou, po opštinama, ma po mesnim zajednicama, oni daju neke šture informacije na svakih par sati sa po sat-dva zakašnjenja (u 16 kažu izlaznost u 14h).

Napraviti aplikaciju za mobilne telefone (ili jos lakse sajt optimizovan za mobilne) gde ce se unositi podaci sa mesta koje su uzorak = 2 dana posla jednog prosecnog programera. 

 

A ja cujem jos uvek neke na BM kako javljaju telefonom. Ne znam da li je bio iz CRTA-e, ali svejedno, stoneage. 

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...