Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Nije. Nije nikada ni bila. Budimo realni. Crna rupa na tepihu EU. Reči osnivača i predsednika. Kapiram da je i postavljanje Jadranke za ministra za integracije ekvivalent kao kada bi Rusija poslala Kadirova ili pokojnog Čikatila na pregovore sa NATO.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Venger said:

Pustite te alibi price o ludom narodu. Ovaj narod jeste lud, ali je uvek bio lud. Taj isti ludi narod je glasao Tadica dva puta za predsednika.

 

Mnogo je manje lozenje na Putina problem koliko je problem lozenje na drzavu i kult drzave kod nas. Narod se lozio na Tadica dok je bio na vlasti, sad se lozi na Vucica. SPS je imao 5% dok nije bio na vlasti. Otkad su ponovo uzjahali 2008. vrte se na oko 15.

 

Bice zajebano skinuti zvalavog, ali za svaki eventualni neuspeh odgovornost snosi iskljucivo opozicija.

 

Tadić nikada nije imao ni blizu podršku kao ovaj sada, plus je bilo izbora gde su Radikali imali više glasova od DS-a, nikada "žuti" nisu imali ni blizu glatku većinu. 

 

Ono na šta se naš narod loži je ta radikalština. Mnogi i koji su protiv Vučića mu ne zameraju dikakturu nego što što nije više protiv EU i što "prodaje" Kosovo. 

 

Za ovu poslednju rečenicu bih baš voleo da čujem objašnjenje kako to opozicija nosi najveću odgovornost. Baš si glupost napisao. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, major josip said:

Za ovu poslednju rečenicu bih baš voleo da čujem objašnjenje kako to opozicija nosi najveću odgovornost. Baš si glupost napisao. 

 

Pa ako rezultat bude ponovo los, red bi bio da neko iz opozicije podnese odgovornost i povuce se. Znaci, ne da se kaze narod je glup i lud jbg,  nego lepo da se otvori prostor za nekog novog.

 

Gledam veceras na RTS ono Rec na rec, mnogo jadno to izgleda i od vlasti i od opozicije. Nista pametno nisam cuo za sat vremena baljezganja.

 

A jedini razlog sto se vise loze na zvalavog, nego sto su na Tadica, jeste taj sto zvalavi mnogo besramnije koristi primitivnu propagandu. Bilo ko ko bi tako radio imao bi istu podrsku ko zvalavi, sta god da prica.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Venger said:

 

Pa ako rezultat bude ponovo los, red bi bio da neko iz opozicije podnese odgovornost i povuce se. Znaci, ne da se kaze narod je glup i lud jbg,  nego lepo da se otvori prostor za nekog novog.

 

Gledam veceras na RTS ono Rec na rec, mnogo jadno to izgleda i od vlasti i od opozicije. Nista pametno nisam cuo za sat vremena baljezganja.

 

A jedini razlog sto se vise loze na zvalavog, nego sto su na Tadica, jeste taj sto zvalavi mnogo besramnije koristi primitivnu propagandu. Bilo ko ko bi tako radio imao bi istu podrsku ko zvalavi, sta god da prica.

A sta je los rezultat? Neprelazak cenzusa, nedobijanje vecine, nedobijanje drugog kruga?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, freethrow said:

Nije. Nije nikada ni bila. Budimo realni. Crna rupa na tepihu EU. Reči osnivača i predsednika. Kapiram da je i postavljanje Jadranke za ministra za integracije ekvivalent kao kada bi Rusija poslala Kadirova ili pokojnog Čikatila na pregovore sa NATO.

 

Ako je tako, zasto je iz same EU dosla podrska da se DS posalje u istoriju (ali bukvalno u istoriju, ta stranka je sada na samrti) i podrzi SNS? Niko me nece ubediti da je Dinkic sam smislio da u gospodi "Go*no jedno" i "zatvorska kosulja" odjednom vidi nove partnere za buducu vlast ili da je Dacicu samom palo na pamet da 2008. miri sa DS, a da se 2012. prikljuci SNS.

 

Mislim da je odgovor prilicno jasan - mnogo je lakse saradjivati sa programom koji se svodi na "Mir (dakle, Srbija nece voditi ratove), stabilnost (dakle, Srbija nece biti u haosu), Vucic (dakle, nece se menjati partneri, pregovara se sa samo jednim covekom)" nego sa demokratskom zemljom u kojoj ko zna ko sve moze da se nadje na vlasti i ko zna ko sve moze da dobija veliku podrsku na izborima. Dodatni plus je sto je u pitanju poglavica koji ce sa strancima da ima izvrstan odnos, a svoje pleme ce da vaspita mesavinom obmana i ucena.

 

Zato ce Vucic vladati sve dok moze da obmanjuje i ucenjuje, odnosno dok god ne zavisi ni od koga i dok god ovde postoji samo privid demokratije. Mislim da sam negde procitao da se takav nacin vladavine naziva i "stabilokratija" - sustina je da tu nema situacija poput onih u Belgiji, Svedskoj, Holandiji, Bugarskoj, pa cak i CG gde je tesko napraviti vladu. Nema situacije da postoje tri bloka - rezim, gradjanska i nacionalisticka opozicija (gde niko ne moze ni sa kim). Postoji samo rezim i postoje glumci i klovnovi koji kao glume odredjene ideologije (ima ih mnogo, da ih sada ne nabrajam, neki od njih se kandiduju i na ovim izborima), a onda lagano promene pricu i udju u vlast.

 

Ukratko, Srbiji je namenjena dugogodisnja vladavina SNS i Aleksandra Vucica i tu (nazalost) izgleda da postoji saglasnost izmedju glasaca (najvecem broju njih ne smeta Vucic) i EU (ni oni se nijednom recju nisu udostojili da kritikuju vlast u ovoj zemlji).

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ras kass said:

Realno da UOS i Moramo uzmu ukupno 20% i to je to. Otprilike toliko ima gradjanski orjentisanih biraca u Srbiji, od cega jedno 70% u Beogradu.

 

Ostali su antivaxeri, putinofili, ljubitelji Kim Dzonga i Lukasenka, koji cekaju da se EU raspadne i Putin tenkovima udje u Berlin.

 

Pa to onda znači sigurnu pobedu UOS u Beogradu. Nije loše za početak.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, nemanjaol said:

Stvarno mislim da su inženjeri ukupno gledano najteži ljudi za bilo koju vrstu diskusije van oblasti za koju su stručni.

 

1. Veoma su inteligentni 

2. Svakodnevno na poslu rešavaju kompleksne probleme 

3. Uglavnom su finansijski uspešni

4. Zbog prethodne tri tačke imaju veoma visoko samopouzdanje

 

Svoju profesiju smatraju najboljom i najzahtevnijom i onda automatski misle da njihov stav vredi više od ostalih. Takođe ostale oblasti smatraju "lakim" i misle da je to nešto što može onako usput i uz malo truda da se razume i misle da su pozvani da kao eksperti komentarišu sve teme. Plus često primećujem i neku sklonost ka konzervativizmu, možda u svemu igra uloga i to što je pretežno muška profesija, odnosno imaju manjak različite perspektive na radnom mestu.

 

To sve kad se spoji bude jako teško ozbiljno i produktivno sa njima razgovarati o društvenim temama.

 

Moje iskustvo i percepcija su sasvim suprotni, ne volim da generalizujem niti da seckam društvo po bilo kom kriterijumu, ali sam najbolje sarađivao sa ljudima koji sagledaju problem, analiziraju zbog čega je nastao, traže rešenja i odmah proinu na rešavanje. Neki drugi celog života samo otkrivaju problem, neki uvide i kako je nastao i misle da je to dovoljno, ispod časti im je da se daju na traženje rešenja, sačuvaj bože  na primenu, to je posao za fizikalce, ne za visoke inelektualce.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Mama_mia said:

zanima me kako se prima u narodu, forumu, po kaficima, opozicijama itd. citirani deo teksta by D.Ilic

 

....Opozicija bi morala bolje od režima da čita kretanja u takozvanom belom svetu koji nam nimalo nije dalek, kako to sad pokazuje rat u Ukrajini. Priča o ratu u Ukrajini je jednostavna. S jedne strane imamo zemlju agresora – Rusiju. S druge, zemlju koja se brani – Ukrajinu. Režimi u Rusiji i Srbiji vrlo liče. Sve što se može reći loše – i što opozicija govori – za režim u Srbiji, važi i za režim u Rusiji. Stoga se ne može biti protiv režima u Srbiji, a biti u najmanju ruku neutralan, ako ne baš i navijački nastrojen, prema režimu u Rusiji. Pored toga, svet se oko rata u Ukrajini deli: s jedne strane zaista imamo demokratske i – kako oni sebe nazivaju – slobodne zemlje. S druge strane imamo Rusiju i – barem za sada – Kinu. Ne može se ići protiv režima u Srbiji u ime demokratije i slobode, a izvan Srbije stajati na strani Rusije (i Kine). Režimi u Srbiji čuveni su po svojim istorijskim previdima (1989. i ove 2022). Opozicija bi morala pokazati da vidi bolje i dalje od režima.

 

https://pescanik.net/opstanak-3/

 

 

 

 

Većina govori kad im se nešto ne sviđa: E, da sam ja neka vlast...


Sada imamo sve češće: E, da sam ja neka opozicija...


i neka, neka priča kako ko želi, neko iznosi i stavove sa kojima se slažem, ali mi nije nešto primereno, u našoj situaciji, 4-5 dana pred izbore kritikovati opoziciju, tražiti zamerke, bilo je vremena, biće ga opet, neće ova opozicija skoro na vlast, treba odmah posle izbora krenuti i sa analizama i kritikama i predlozima i , još najbolje, uključiti se u rad opozicije, pokrivati nepokriven spektar ideološki i socijalno, unutrašnje i spoljnopolitički...

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Iako sam 99% siguran u ubedljivu pobedu naprdnjaka, ipak bi bilo odlicno da to ne bude kao prosli put 70%...da udje neka normala u parlament, barem delimicno, da se cuje gradjanska rec.

 

Iskreno, pravu opciju sem Marinike ja ne vidim. Nemam nista protiv ni "zelenih" ni protiv Tadiceve opcije, s tim sto mislim da je Boris vec odavno politicka proslost Srbije.

Link to comment
Share on other sites

Nas troje sa pravom glasa:

1. Ponoš + Marinika + Moramo
2. Ponoš + Marinika + Vladeta
3. Ponoš + Tadić + Vladeta

I baš me zaboli ko će šta da misli, ne trebaju mi nikakve garancije, potpuno mi je dovoljno što niko iz moje familije ne glasa za prvog respiratora Srbije. 
Jel smem da pogadjam da je The Starija Princess birač pod rb. 1?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Do sad sam ubedio dva verovatna apstinenta da izadju na izbore. :a mene ako se sete na dan bezbednosti 
 
A sta ako glasaju za Vuckovica? [emoji3]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Venger said:

 

Pa ako rezultat bude ponovo los, red bi bio da neko iz opozicije podnese odgovornost i povuce se. Znaci, ne da se kaze narod je glup i lud jbg,  nego lepo da se otvori prostor za nekog novog.

 

Gledam veceras na RTS ono Rec na rec, mnogo jadno to izgleda i od vlasti i od opozicije. Nista pametno nisam cuo za sat vremena baljezganja.

 

A jedini razlog sto se vise loze na zvalavog, nego sto su na Tadica, jeste taj sto zvalavi mnogo besramnije koristi primitivnu propagandu. Bilo ko ko bi tako radio imao bi istu podrsku ko zvalavi, sta god da prica.

 

svi (?) smo svesni da su uslovi veoma neravnopravni (što je understatement), međutim, tik pred svake izbore se javi sličan upis tipa "e ako ne uspeju, onda su sami krivi";

 

takođe, ja se ne sećam da je iko ikada eksplicitno ili implicitno krivio narod. 

 

na sve to, i dalje se provlači "vreme je da xy opozicionari idu" a činjenica je da je đilas stavio ispred sebe i mariniku (odavno) i ponoša i vladetu (kao kandidate). činjenica je da imaš "moramo" kao totalno fresh ekipu (odnosno koaliciju par fresh ekipa).

 

treba biti i svestan činjenice da nije baš kao da opozicija ima na lageru nekih 500 svežih lica, koji eto, ne mogu da se probiju od postojećih. nije to baš popularan i zahvalan stil života u srbiji. to je i ovaj dečko savo manojlović i ko već sve. 

 

---

što se tiče rtsa koji si gledao, žao mi je što kao kakav boomer stalno povlačim paralelel sa 90ima ali ista je to jebiga, situacija: vlast baljezga i baca gnusne laži, nameće agresivan dijalog na koji se sprema tako što svakog jebenog dana u poslednjih godinu, tri ili deset godina, od skupštine, preko pinka do informera i hepija, gradi neki narativ o stranim plaćenicima i domaćim izdajnicima (to ti je isto iz 90ih). 

 

kako da očekuješ u takvom kontekstu nekakav smisleniji dijalog, makar bio i oštriji? ti ljudi se vide u ovih metar dana prvi (i u dogledno vreme poslednji) put sa širokom publikom a ni tada nemaju priliku da izlože ono što imaju, jer ako ih ne napada neko iz vlasti, tu su onda voditelji da obave taj posao.

 

---

ali mi se u razmišljanjima svake godine ili dve (toliko su često neki izbori), resetujemo na "e ako opet puknu, da stave prst na čelo"

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, major josip said:

 

Tadić nikada nije imao ni blizu podršku kao ovaj sada, plus je bilo izbora gde su Radikali imali više glasova od DS-a, nikada "žuti" nisu imali ni blizu glatku većinu. 

 

Ono na šta se naš narod loži je ta radikalština. Mnogi i koji su protiv Vučića mu ne zameraju dikakturu nego što što nije više protiv EU i što "prodaje" Kosovo. 

 

Za ovu poslednju rečenicu bih baš voleo da čujem objašnjenje kako to opozicija nosi najveću odgovornost. Baš si glupost napisao. 

Ovako, po meni: ako je vec tolika histerija protivu Vucica i co. opozicija se trebala ujediniti na ovim izborima. Svi, od krajnje levih do krjanje desnih, plebiscitarno protiv Vicica sa samo jednim ciljme: pobediti ga na izborima, nakon toga formirati neku tehnicku ili koalicionu vladu sa samo jednim ciljem: osloboditi medije, ocistiti teren i pripremati se za nove izbore, mandat ograniciti na maksin=malno godinu dana, i kada se teren rascisti raspisati nove izbore na kojima bi svako na svoju stranu! U medjuvremenu demontirati rezim,  mada bi se on verovatno sam od sebe zarusio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Ovako, po meni: ako je vec tolika histerija protivu Vucica i co. opozicija se trebala ujediniti na ovim izborima. Svi, od krajnje levih do krjanje desnih, plebiscitarno protiv Vicica 

 

.. i onda ti se javi mnoga ekipa sa stavom, evo djitler ih sve kupio, najjace da cu da glasam za bivse zute koji su sve sjebali itede.. 

 

po meni je zbog toga mnogo bolje imati nekoliko opcija u izboru, prosto da ljudi nemaju te lazne izgovore zasto ne glasaju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, major josip said:

Nažalost, oni koji neće na glasaju će uvek naći neke izgovore...

Ko danas u Srbiji neće da glasa je spavač SNS-a i tihi obožavalac AV, a izgovor nije nikad bilo problem da se nađe" visoka trava, tvrd teren, grub protivnik, mrzi nas sudija"

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, major josip said:

Nažalost, oni koji neće na glasaju će uvek naći neke izgovore...

 

apsolutno. ipak, mislim da je bolje sada imati u ponudi nekoliko opcija, ionako ce morati zajednicki da deluju nakon izbora ili ce izgubiti podrsku 

 

ja kapiram da su mnogi gradjani gadljivi i na vladetu i na ponosa i na djilasa, iz razlicitih razloga ali opet i zato sto su im svi oni pre-konzervativni, pa mi je upravo zato okej da npr "moramo" bude entitet za sebe. 

 

s'druge strane, i taj blago - konzerva centar/desno bi mogao da izmami nesto apstinenata. nista epohalno ali po koji %

 

cisto razmisljam naglas, nije kao da imam neke argumente 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
5 minutes ago, freethrow said:

Nemamo čega da se stidimo, što anonimno?

 

  Hide contents

😇

 

I meni je skroz ok da bude javno, svi smo ovde nickovi, a ne osobe po imenu i prezimenu. Ja sam izabrao US. Ali onda treba da preskacemo provociranje ljudi koji budu glasali za ovde nepopularne opcije, cak iako smatramo da su im stavovi nepotkrepljeni ili cak idiotski, vec da diskutujemo sto je normalnije moguce. Po cemu se onda razlikujemo od ove bagre sa Pinka i Hepija? Ako uleti neko za koga moderacija proceni da je tu da bi samo trolovao, neka se oni bave time a ne mi.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...