Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

18 minutes ago, Drug Crni said:

Pojma nemam šta je tačno..imam utisak da se nekoliko sati obraća..a nekakav polusvet mu postavlja pitanja..

Nije to polusvet...uglavnom su jadni ljudi, i nekoliko botova, a polusvet predsedava. Zida rejting....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Constantin said:

Nije to polusvet

Vidi,Konstantine.
Imam 45.godina. U svom životu upoznao sam različite ljude..među njima i ekstremno glupave. Ovi nisu to.

Ovo što sam juče malo čuo navodi me na pomisao da ja sa takvima nemam ama baš ništa zajedničko. Onakvu poniznost,poltronstvo, sebičnost i neobrazovanost ja ne mogu da zamislim. Da li sam ja arogantan ako ih nazovem polusvetom onda?

Neka bude da jesam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Drug Crni said:

Vidi,Konstantine.
Imam 45.godina. U svom životu upoznao sam različite ljude..među njima i ekstremno glupave. Ovi nisu to.

Ovo što sam juče malo čuo navodi me na pomisao da ja sa takvima nemam ama baš ništa zajedničko. Onakvu poniznost,poltronstvo, sebičnost i neobrazovanost ja ne mogu da zamislim. Da li sam ja arogantan ako ih nazovem polusvetom onda?

Neka bude da jesam.

 

Šta sad treba ja da uradim ? Da tvojim 45 suprotstavim mojih 61. ? 

Arogancija i ponašanje tipično za polusvet, kao što sam napisao, prepoznao sam u liku predsedavajućeg....."Dve hiljade za gospodju"

Osim nekoliko botova. bilo je ljudi kojima država sedi na vrat ili ih ne prepoznaje. Ili ih prepoznaje, ali lokalni "baja" kaže "E sad ćeš da vidiš kako ja podkecujem" (onaj sa mehaničarskom radionicom koji je obezbedjivao 800 glasova SNS-u)...jer njegov sin je na protestima.

 

Ostalo, ljudi u 21. veku nemaju vodu, a vodovod doveo cevi u selo. Ali lokalni baja kaže, nema para. neće da im pravi put, beće ovo, neće ono...Ako si očekivao da neko izadje od tih seljaka i nabode Žvalu, teško. Mogli su da pozovu Ćutu, dopinguju ga malo Rubinovim vinjakaom i tu je već moglo da se desi.

 

Nemam ni ja ništa zajedničko s njima, ali to nije povod da pljujem po njima. Nemam verovatno mnogo toga zajedničkog ni s tobom, a poslednje što bih uradio na forumu je da te lično vredjam ili prozivam. A mogao bih beskonačno da ukrštam mišljenja i ubedim te te da za mnoge stavri nisi u pravu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

 

 

Ostalo, ljudi u 21. veku nemaju vodu, a vodovod doveo cevi u selo. Ali lokalni baja kaže, nema para. neće da im pravi put, beće ovo, neće ono...Ako si očekivao da neko izadje od tih seljaka i nabode Žvalu, teško. Mogli su da pozovu Ćutu, dopinguju ga malo Rubinovim vinjakaom i tu je već moglo da se desi.

 

 

Pa bas zato sto ni ti ljudi ne ocekuju nista od Vucica postavlja se pitanje zasto su isli da "mu postavljaju pitanja"?

Nije on nov na sceni, znaju ga vec valjda trijesikusur godina i sad idu da ga pitaju za hemijske formule.

Jeste to polusvet.

Jel bi ti isao u neku mesnu zajednicu gde Vucic odgovara na pitanja o recimo prljavom vazduhu u Nisu?

 

Link to comment
Share on other sites

Srbije sve vise izgleda kao kolona koja mirno ide ka gasnoj komori. Kapoi rade svoj posao, poneka pobuna se lako reši. I to je to.

Kakve vise setnje, kakvi bakraci. Kad se sledeci put okupi masa, nema blesavljenja sa setnjama. Ispred skupstine i da se rok od 48 sati da podnese ostavku, formira se prelazna vlada koja ce primremiti uslove za normalne izbore i toliko. Neka izvede i upotrebi silu, to ce mu se obiti o glavu.

Da je opoziicija bila pametna, pa da nisu uzeli mandate... Sada bi bio sam u skupstini i panika i pritisak bi bili jos veci kod njega.

Ali, jbg Vucic bi se naljutio na opoziciju da nisu prihvatili mandate, pa su pristali...

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Pa bas zato sto ni ti ljudi ne ocekuju nista od Vucica postavlja se pitanje zasto su isli da "mu postavljaju pitanja"?

Nije on nov na sceni, znaju ga vec valjda trijesikusur godina i sad idu da ga pitaju za hemijske formule.

Jeste to polusvet.

Jel bi ti isao u neku mesnu zajednicu gde Vucic odgovara na pitanja o recimo prljavom vazduhu u Nisu?

 

Ne, oni iskreno očekuju od njega da će im rešiti problem.

 

Zašto da ne odem da mu postavim pitanje ? Možda i rešim problem...problem predstavim javno, čuje se za njega, ne tumači ga DJV na svom informenru ili nekakakav Dejan Miletić ili Dejan Vuk Stanković, Krlo.....pa kako se čulo za Rio Tinto. 

 

Postavljanje pitanja njemu ne znači da si automatski postao SNS bot...naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Pa bas zato sto ni ti ljudi ne ocekuju nista od Vucica postavlja se pitanje zasto su isli da "mu postavljaju pitanja"?

Nije on nov na sceni, znaju ga vec valjda trijesikusur godina i sad idu da ga pitaju za hemijske formule.

Jeste to polusvet.

Jel bi ti isao u neku mesnu zajednicu gde Vucic odgovara na pitanja o recimo prljavom vazduhu u Nisu?

 

zato što u tom njihovom kraju nema nikog ko bi im rešio bilo kakav problem nema ni iz sns a tek nema iz opozicije a možda im je i dosadilo da čekaju da bg šetači postignu neki rezultat pošto godinama unazad prošetaju ponekad bace neki kamen i ostave AV da i dalje odrađuje prljave poslove

da li bi išao da pitaš kad će da ti završe asfalt u ulici ili puste konalaziciju ili bi ponosno čekao da padne ovaj režim

još pre 20+ godina na pokojnom forumu je zapisano da je "lako tuđim qurcem gloginje mlatiti"

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

zato što u tom njihovom kraju nema nikog ko bi im rešio bilo kakav problem nema ni iz sns a tek nema iz opozicije a možda im je i dosadilo da čekaju da bg šetači postignu neki rezultat pošto godinama unazad prošetaju ponekad bace neki kamen i ostave AV da i dalje odrađuje prljave poslove

da li bi išao da pitaš kad će da ti završe asfalt u ulici ili puste konalaziciju ili bi ponosno čekao da padne ovaj režim

još pre 20+ godina na pokojnom forumu je zapisano da je "lako tuđim qurcem gloginje mlatiti"

 

 

Ja sam razumela da su pitanja bila oko trovanja i litijuma, ne oko resavanja asfalta ili su mu ponudili resenje litijum za asfalt?

Ti ne shvatas da to nije samo tema tih ljudi sto im fali asfalt nego cele Srbije pa otuda i setaci.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Selina said:

Ja sam razumela da su pitanja bila oko trovanja i litijuma, ne oko resavanja asfalta ili su mu ponudili resenje litijum za asfalt?

Ti ne shvatas da to nije samo tema tih ljudi sto im fali asfalt nego cele Srbije pa otuda i setaci.

Kompletna priča oko njegove posete i razgovora sa žiteljima je "šarena laža" pošto o tome koliko je štetan posao rudarenja litijuma se ne priča sa lokalnim domaćinima verć sa strukom, domaćom i stranom ako treba da se i oni angažuju. Okupili su tamo ovi njegovi što manje ljudi koji mogu da zatalasaju, ova što ga je iskidala je tamo bila izuzetak i iznenađenja pošto ne živi tamo već je bila kod roditelja. Ostali pošto ne mogu da diskutuju o onome što ne znaju uhvatili su se lokalnih problema a AV to jedva dočekao da poentira obećanjima koja naravno neće ispuniti ni 5% od obećanog. 

isto ove može da organizuje i u centru BG, da mu popune neku salu sa par trgovaca, penzioneira i lokalnim aktivistima koji nemaju pojma o robelmu trovanja ali eto pitaće za lokalni park, igralište ili vrtić a on će da im sve to obeća u najkraćem roku.

   

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Eddard said:

Ovo je bezobrazan i manipulativan naslov, koji ima agendu iza sebe. Ova gospoja to tako nije izjavila, koga interesuje nek prevodi:

 

https://taz.de/Staatssekretaerin-ueber-Lithium/!6026645/

Nije baš tačno ovo što kažeš. Jeste naslov nije autentičan ali je uzvučen iz poslednjeg pasusa.....

 

Wir verhindern dadurch eine verstärkte Einflussnahme Chinas auf wichtige europäische Rohstoffquellen. Denn die Frage ist ja nicht: „Kommt das Projekt oder kommt es nicht?“ Sondern: „Wird das Projekt von Rio Tinto mit europäischen Partnern umgesetzt, oder machen es die Chinesen?“ Ich bezweifele, dass Demokratie, Umwelt und die lokale Bevölkerung in Serbien mit einer chinesisch-serbischen Partnerschaft besser dran wären. Dieses neue Projekt ist auch eine Chance, der Welt zu zeigen, dass deutsche und europäische Unternehmen einen Unterschied machen und Rohstoffgewinnung und -weiterverarbeitung deutlich umweltfreundlicher sein kann, als das bisher der Fall ist.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na ovaj način sprečavamo Kinu da poveća svoj uticaj na važne evropske izvore sirovina. Jer pitanje nije: „Hoće li projekat doći ili ne“ već: „Hoće li projekat Rio Tinta biti realizovan sa evropskim partnerima, ili će to uraditi Kinezi?“ biti bolje sa kinesko-srpskim partnerstvom. Ovaj novi projekat je i prilika da se svetu pokaže da nemačke i evropske kompanije prave razliku i da vađenje i prerada sirovina može biti znatno ekološki prihvatljivija nego što je to trenutno slučaj.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...