Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

2 minutes ago, Darth Bane said:

Zaista se pisu gluposti ovde. 

Ali od strane ljudi koji nisu u materiji i ne poznaju problematiku ekstraktivne industrije.

Ovde je bilo par diskutanata koji su detaljnije , na strucan nacin, komentarisali problematiku vezanu za rudarsku proizvodnju. 

Sve pros and cons of mining. 

Ali, dzabe pricati tvrdim glavama ...

Zbog eksperata rudarstvo nam je na visokim granama. NE RT je nebitno da to radi neka normalna vlast, ovako je smesno i nesigurno.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Devil In My Pants said:

@Milenko PuzigacaSta ti pises Puzigaco. Pa ja ne placam nista, hteo da me nosi pauk, ne placam, parking ne placam, kazne ne placam...mito moze jer je to sistem ovde. Da se ja pravim da sistem postoji, samo bi glup ispao.

 

Taj isti pauk ne dolazi kad ih zovemo, policija jos manje kod saobracajnih gresaka. Parkinga nema od korova, nema urbanistickog plana koji bi to sredio a bice samo gore. Ne rade oni svoj posao, ne radim ja svoj.

 

Nemaju zakone tj imaju iz 2001 za frilensere tj doznake, dobicete qrac.  Meni i dalje nije jasno sta ti zelis, ti si negde ubedjen da mi idemo pravim putem jer otvaramo jebeni rudnik i sto ce se otvarati jos vise njih, to nam je uvek donosilo blagostanje...eh da je vise Sirotanovica...

 

Da je normalna vlast i sistem,ja bih sve uredno placao, a posto nije, dobice qrac, nek se sirotinja gusi u svom sopstvenom glibu jer je ne vidim da im ista fali jer retko ko od njih se zali javno.

 

Protivnici ovog sistema,bar veci deo zivi dobro, ali su svesni da je ovaj sistem los i da su prava kriminalna grupacija, zato im niko nista ne veruje. Utuvi to u glavu Puzigaco jer to sto ti prises je smesno

Covek koji hoce da promeni drustvo, mora prvo od sebe da krene. Da promeni prvo sebe. O tome je i Djindjic govorimo. Svako prvo menja sebe. A drustvo je skup pojedinaca, nije neki apstraktni entitet. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Zbog eksperata rudarstvo nam je na visokim granama. NE RT je nebitno da to radi neka normalna vlast, ovako je smesno i nesigurno.

Pa nije na visokim granama kao i druge industrije. Ali RT ima eksperte svetskog formata. RT je u rudarstvu ono sto je Mercedes u auto-moto industriji. 

Pa ste opet zapenili I protiv RT. 

Zato, nemojte vise o "mi I svet".

Dokazali smo, kao drustvo, svi skupa, da nismo zreli da budemo deo tog "sveta". Nema tu " svi oko mene su hovna a ja sam nesto posebno". Dokazano je to I za prvu I za drugu I za trecu Srbiju. Razlike su samo u blagim nijansama. 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Darth Bane said:

Pa nije na visokim granama kao i druge industrije. Ali RT ima eksperte svetskog formata. RT je u rudarstvu ono sto je Mercedes u auto-moto industriji. 

Pa ste opet zapenili I protiv RT. 

Zato, nemojte vise o "mi I svet".

Dokazali smo, kao drustvo, svi skupa, da nismo zreli da budemo deo tog "sveta". Nema tu " svi oko mene su hovna a ja sam nesto posebno". Dokazano je to I za prvu I za drugu I za trecu Srbiju. Razlike su samo u blagim nijansama. 

 

Cekaj bato da resimo kriminal, korupciju, lako cemo za RT. Sve svojim redom treba da ide, pod nasim uslovima, ne njihovim.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ja i gledam moja posla. Vi čistite vaše okruženje, ja moje. I naravno da nisam za tu, ali za to ne krivim Vucica, Rio Tinto, pa ni vas, nego sebe. Ja sam pogresno verovao da od "vas" nesto moze biti i da je problem Milosevic i da vam on smeta, a da njega nema, i da on padne, "vi" bi sa velikim entuzijazmom krenuli da se integrisete u civilizaciju. Tu sam se zajebo (i ovi su koji sad isto misle o Vuciću).  Istina je da to tu nikad nije ni htelo da postane deo civilizacije. To je kukolj. Trula jabuka koja pokvari sve ostale.

 

Od kad su tu "vratili dostojanstvo" nista drugo ne radite svi ti "vi" osim sto se derete protiv svake promene, a "argumenti" su vam uvek isti, to sa pocetka, sto ne znaci nista, i prilicno je odvratnio. Sto je najgore, tu na toj teritoriji nesto nije kako treba, u glavama, pa time zatrujete i tzv "mlade", koji vec sa 20ak godina tu postanu dede i babe, koje samo ponavljaju to isto, sto sa mozgom veze nema. "Ovako je uvek bilo", "pravda"l ce trijumfovati" trt, mrt, a sve to nema veze ni sa cime, a narocito nema veze sa mozgom. To uopste nije normalno, jer mladi ljudi bi trebali da imaju zelju da se istovare na skoro sve vrednosti prethodne generacije, da sve promene, i naprave svoje vrednosti, ne da samo kopiraju generacije svojih baba i dedova, i sve odbijaju. To nije normalno.

 

Sve je to zato to tu nikad nije stvarno privedeno razumu. Nikad to nije moralo da se bavi stvarnim svetom. Uvek je imalo nekog Tita, kralja, neprezaljenog "Slobu", Vučića, Janka, Stanka, drzavu... Tatu, koji ide za njima i sakuplja sto su oni razbacali. Nikad tu niko nije izbacen na ulicu zato sto ne placa rate dugova, nikad niko nije dobio sut u bulju onaj ko ne radi kako se radi nego samoupravlja, pa zbog toga zavrsio pod mostom, itd, Potpuna jedna neodgovornost, haos, i infantilizam, nepouzdanost, prevrtljivost, u pravu su "Englezi". Odvratno mesto gde nicija rec ne vredi nista. Jos pa vole da se prepustaju emotivnim zanosima, sto i dobro prilagođene životinje izbegavaju. I divlje, i pitome.

 

Poenta je (ovo sam imao jos jedno otkrovenje pre neki dan kad sam na radiju cuo novu pesmu Nine Hagen i odmah prepoznao da je ona) ovi koji se loze na te price, takvi su ubili bolji svet koji je hteo da bude deo veceg sveta, na njega se ugledao i njemu tezio (i u kome su svi znali ko je Nina Hagen ili su bar culi to ime, sto nije poenta, ne mora niko da zna ko je ona, nego da je taj svet nemerljivo vise puta bio deo veceg sveta od samodovoljnog i samoizolovanog sranja koje su ovi napravili kad su ga srusili) , i zato i njihov obrnuto robinzonski svet koji su napravili i koji takvima odgovara, i koji na taj "veci svet" gleda kao na neprijatelja treba da umre, a ta teritorija treba da bude privedena razumu. To je sve. To je pravda.

 

Ako je za to cena da privremeno bude negde napravljena golet ili nesto, sto je nebitno, jer priroda ce se vratiti, ili ako tom uzvisenom cilju doprinese i Satana licno, wgaf, vazan je samo cilj.

Kakav epohalan promasaj: dragi Milenko Puzigaca, mama Nine Hagen mi je na uvce recitovala Bertolda Brehta!

Osamdesetih se snimao neki film, nesto kao "Tockovi rata", ekipa je boravila u mom gradu i ja sam bila deo malobrojne ekipe koja je pozvana na privatni recital  izuzetne umetnice, frau Eve Marije Hagen! Nezaboravno vece, bas vam havala sto ste me podsetili, jezim se i posle 30 - 35 godina kasnije, kakav je to performans bio! Eto vam, jedna takva umetnica je sa nama, provincijalcima, podelila kulturnu bastinu svog naroda i svoj veliki talenat jer je procenila da smo toga dostojni. Njoj je bilo dovoljno sto poznajemo nemacku kulturu, sto znamo jezike na kojima ona moze da se izrazava i to vam je bilo - to. Civilizacija.

Dajem vam rec, necu vas kvotovati nikad vise, sta god da napisete, vi i ja nemamo o cemu da razgovaramo ako ne prestanete da mi tako vredjate sugradjane koji se bore protiv RT i slicnih.

Ako iko ima prava da pljuje po ovom narodu, imam ja, svo vreme zivim ovde, deca su mi oterana iz ove nesrecne zemlje i verovatno da bi u pljuvanju po istoriji ovog podneblja imali vi i ja stosta zajednickog ali o projektu Jadar, RT i rudarenju u Srbiji, da niste vise pisnuli, to vam je moj savet, cisto da se ne stidite sto ste zagovarali sve ove bedastoce kad Rt i njemu slicni, sa sve ovim rezimom, snagom volje naroda ne budu oterani. 

 

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pletilja said:

Sto podmeces da smo antivakseri,

 

Nisu svi anti-RT antivakseri, ali su svi antivakseri i anti-RT. Ta anti propaganda dolazi iz istog izvora.

 

19 hours ago, Kronostime said:

Ti bi prihvatio da umesto onog laneta sto ga slikas iza ograde, gledas zatrovani krater?

Tu, kod tebe, u Kanadi?:krstipd4:

 

Ne moze se to porediti, ja zivim u gradu, a ne na selu u okolini rudnika. Medjutim da mi neko ponudi duplu cenu za kucu, ne bih se mislio sekunde. Ima kuca koliko hoces.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Covek koji hoce da promeni drustvo, mora prvo od sebe da krene. Da promeni prvo sebe. O tome je i Djindjic govorimo. Svako prvo menja sebe. A drustvo je skup pojedinaca, nije neki apstraktni entitet. 

 

Cekaj... po tebi bi on , ja , svako od nas , trebao da bude poslusan i da placa sve sto mu oni osinu po glavi bez prava glasa jer smo mi za njih obicni kmetovi....  a sve gledas kako se upravo oni kojima si te pare kao poreski obveznik poverio, urnisu i kradu.. Bahato se voze dzipovima koji si im ti od poreza kupio i njime gaze tvoju decu , tuku tebe i tvoje da glasas kako ti oni kazu...  I da budes srecan sto moras da ustanes u 5 da stanes u red da dobijes hleb i mleko..   jer tako mora  , jer si ti, on, ja, mi  za njih obicni kmetovi a oni vlastela....

 

  E pa nece da moze !!!
 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Doc Holiday said:

 

Cekaj... po tebi bi on , ja , svako od nas , trebao da bude poslusan i da placa sve sto mu oni osinu po glavi bez prava glasa jer smo mi za njih obicni kmetovi....  a sve gledas kako se upravo oni kojima si te pare kao poreski obveznik poverio, urnisu i kradu.. Bahato se voze dzipovima koji si im ti od poreza kupio i njime gaze tvoju decu , tuku tebe i tvoje da glasas kako ti oni kazu...  I da budes srecan sto moras da ustanes u 5 da stanes u red da dobijes hleb i mleko..   jer tako mora  , jer si ti, on, ja, mi  za njih obicni kmetovi a oni vlastela....

 

  E pa nece da moze !!!
 

Vecina naroda ionako voli jakog Vodju koji radi sta hoce i ne odgovara ni Bogu ni ljudima. Jos ako je rusofil/sinofil, populista i anticivilizacionas.....

Da ne voli, bukvalno bi se svaki dan bunio protiv raznih vucica (milosevica, kostunica itd.) i trazio bi institucije, demokratiju i Zapad. 

 

Tako da je dr Puzigaca ipak u pravu.

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

 

Skupština slobodne Srbije:

 

U Skupštini slobodne Srbije smatraju da treba zajednički usmeriti proteste radi okupljanja što većeg broja građana.

Pozvali su ekološke pokrete da nastave borbu i ulaskom u lokalne i republičke parlamente.

"Ekološko pitanje nije samo Rio Tinto ili litijum, već i Obrenovac, Bor, Smederevo, Zrenjanin i sva druga mesta odakle se emisijom zagađenja truju voda, vazduh, usevi...", navodi se u saopštenju.

Ocenjeno je da su "centri zagađenja i mediji koji dezinformišu o razmerama zagađenja, ali i politički akteri koji zagadjenjem zemlje ostvaruju prljavi profit, žrtvujući zdravlje nacije".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

Tako da je dr Puzigaca ipak u pravu.

 

Za sve to civilizovanje ovog narastaja Puzigaca jeste u pravu...  Ali nije u pravu sto se tice da urnisanje same zemlje .....  

  Jbg..  kada usled prirodnih zakona ovaj nesposobni narod izumre , nekom drugom , sposobnijem narodu koji bude dosao ce ovde trebati dobra zemlja i dobra voda 😄

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Doc Holiday said:

 

Za sve to civilizovanje ovog narastaja Puzigaca jeste u pravu... 

Kad smo vec kog toga, mladji su jos vise anticivilizacijski raspolozeni od starijih. 

 

Jos su vise u fazonu ''smrt Zapadu'', ''Rusija i Kina'', ''tradicionalne porodicne vrednosti'', ''samoizolacija'' , ''vera pradjedovska'', ''ugrozena cirilica i srBstvo'' itd. 

Tek ce biti veselo negde oko 2040. kada takvi budu bili vlast. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Kad smo vec kog toga, mladji su jos vise anticivilizacijski raspolozeni od starijih. 

 

Jos su vise u fazonu ''smrt Zapadu'', ''Rusija i Kina'', ''tradicionalne porodicne vrednosti'', ''samoizolacija'' , ''vera pradjedovska'', ''ugrozena cirilica i srBstvo'' itd. 

Tek ce biti veselo negde oko 2040. kada takvi budu bili vlast. 

Kad smo već kod toga te "mlade" & "mlađe" je "neko" usmerio u pravcu anticivilzacijskog raspoloženja što se inače na ovim prostorima predano radi već više od 3 decenije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Accuphase said:

Kad smo već kod toga te "mlade" & "mlađe" je "neko" usmerio u pravcu anticivilzacijskog raspoloženja što se inače na ovim prostorima predano radi već više od 3 decenije.

Tesko zabu u vodu naterati.

Link to comment
Share on other sites

Al reži Brnaba na konferenciji. Čim ovima nešto ne odgovara, znači da je the narodina u pravu. 

 

Najjace je kako kuka kako su Shane Petrovic i Zelenovic bili na vlasti kad je Rio Tinto dosao u SRB a nisu se onda bunili. Po prvi put su naisli na nesto sto tesko mogu da prilepe zutacima, jer iako je tehnicki u pravu, opsti narativ i medju SNS glasacima je da je RIo Tinto stvarno problem SNSa. Jednostavno tesko je sad to svaliti na Djilasa, jer da postoji neki obavezujuci sporazum koji je DS potpisala oni bi to odavno izvukli i vadili se na to. Ovako, ko zna sta su potpisali u Londonu i ko zna koliko ce to da nas kosta. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, KfJ said:

To sto su potpisali neke ugovore i duguju pare nakon nekih arbitraza na sudovima, 

je samo manji deo problema. 
Veci problem je kesh koji su uzeli kao mito, 

kako to vratiti? 

Well... mogu da uvedu "dobrovoljni samodoprinos" kojim bi se od plata & penzija ionako sada već velikih naplatila odšteta.

Naravno za sve su krivi "žuti" a ne "oni" i na ipredstojećim dakako sudbinskim izborima treba za sva vremena oterati u prošlost "snage mraka & haosa".

A "pučina stoka jedna grdna" će to da uz slast da proguta...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, KfJ said:

To sto su potpisali neke ugovore i duguju pare nakon nekih arbitraza na sudovima, 

je samo manji deo problema. 
Veci problem je kesh koji su uzeli kao mito, 

kako to vratiti? 

 

 

Pa prvorodjeni je vec to objasnio tako sto ce prihvatiti koliko RT bude trazio za odstetu pomenu lik oko milijarde. Dakle tu je uracunat i taj mito.

 

Ono sto je rekao bih veci problem nije to da vrate pare vec to sto Angli ne vole kad ih neka banana vlast izigra, RT je vise ko mafija nego ko kompanija. Dakle sad Vucko razmislja sta mogu da puste o njemu i njegovima ako su bas ljuti a RT ima sigurno veze sa obavestajnom sluzbom Britanije svasta moze da "procuri". Jednostavo RT ne sme da dozvoli da im se ovo desava i moguce da ce ove nase da iskoristi za pokaznu vezbu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, AgroLaki said:

Al reži Brnaba na konferenciji. Čim ovima nešto ne odgovara, znači da je the narodina u pravu. 

 

Najjace je kako kuka kako su Shane Petrovic i Zelenovic bili na vlasti kad je Rio Tinto dosao u SRB a nisu se onda bunili. Po prvi put su naisli na nesto sto tesko mogu da prilepe zutacima, jer iako je tehnicki u pravu, opsti narativ i medju SNS glasacima je da je RIo Tinto stvarno problem SNSa. Jednostavno tesko je sad to svaliti na Djilasa, jer da postoji neki obavezujuci sporazum koji je DS potpisala oni bi to odavno izvukli i vadili se na to. Ovako, ko zna sta su potpisali u Londonu i ko zna koliko ce to da nas kosta. 

Ne bih rekao, nazadnjaci sve vreme mantraju o 2004. i 2006.  godini kao pocetku Rio Tinta u Srbiji.

 

A The Narod guta to ko somovi. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FrediB said:

Ne bih rekao, nazadnjaci sve vreme mantraju o 2004. i 2006.  godini kao pocetku Rio Tinta u Srbiji.

 

A The Narod guta to ko somovi. 

 

Da ali rudnik jos nije izgradjen dakle oni bi morali da daju dozvolu a ne zuti. I to je problem da spinuju, to ne prolazi ni kod njihovih glasaca jer toliko kontaju, zato i ovi protesti su uticali da promene odluku jer vide da ni kod svojih ovo nije popularno. Sad se samo ceka da Vucic pred izbore "natera" Brnabu da proglasi moratorijum na litijum, zato npr danas Brnaba nece da kaze nista od daljoj prici o litijumu vec da je najvaznije da RT ode, dakle zna se ko treba da predlozi moratorijum i sad im Savo opet pravi problem jer ce im izbiti mogucnost da poentiraju na moratorijumu.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeanMachine said:

 

Da ali rudnik jos nije izgradjen dakle oni bi morali da daju dozvolu a ne zuti.

Raji je samo dovoljno da neko spomene ''zute'' i da neko bifla anticivilizacijsku propagandu o ''stranim placenicima'' kao mutava koza brnabic i to kod prosecnog gedze odmah i bezuslovno prolazi. 

2 minutes ago, MeanMachine said:

 

I to je problem da spinuju, to ne prolazi ni kod njihovih glasaca jer toliko kontaju, zato i ovi protesti su uticali da promene odluku jer vide da ni kod svojih ovo nije popularno. Sad se samo ceka da Vucic pred izbore "natera" Brnabu da proglasi moratorijum na litijum

Bilo kako bilo, qovna pobedjuju i u aprilu.

Niko im nista ne moze - sta god neko pokusa, SNSekta ce biti 2 koraka ispred njih i jos ce biti proglasen americkim/engleskim/nemackim/zapadnim placenikom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, FrediB said:

A The Narod guta to ko somovi.

 

 Mislim da narod oko RT i kapira i pored svog ispiranja mozga...  Uz sve to  cak i njihovi poslusnici, sitnije duse, pa sve do lokalnih serifa shvataju da ce posledice "napredka" sa RT osetiti i oni i njihova deca...  U SNSu kradu svi...  ali ti sitniji ne mogu nakrasti toliko da mogu ostatak zivota oni i njihove porodice da prozive u recimo Dubaiu ili nekom od ostrva...  za to trebaju ipak milijarde..  A lokalni serifi ipak ne mogu nakrasti toliko ...  to je ipak rezervisano za max 100ak njih uz Vucica..  Ostali ce morati ostati ovde sa  RT...   Racunaju da ce ako AV i padne , moci novoj vlasti da podmetnu nesto svog imetka za otkupljenje grehova , kao sto je oduvek i bilo, pa ce im ostati dovoljno da nastave zivot ovde...

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...