Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

5 hours ago, Doc Holiday said:

 

rudnik nije bas kao recimo kafana , STR ili fabrika za motanje kablova... pa da se tek tako izdaju dozvole...

 

 

 

Država može da izda ili ne izda dozvolu za otvaranje rudnika, po važećem zakonu dužna je da zaštiti prirodu od zagađenja i devastacije.
Ne može država, ne bi smela da zabrani rad kompaniji koja poštuje zakone, ali može da donese zakon o zabrani eksploatacije litijuma, kao što je donela, a nije jedina, zakon o zabrani gradnje nuklearnih elektrana, može da zaštiti određeno područje, Jadar, Homoljske planine i bilo koju oblas kao zaštićeni rezervat prirode.

Kada bi samo preuzela propise i standarde zaštite od EU i striktno ih primenila ubeđen sam da bi svi ti vajni investitori, donosioci sreće i napretka, jednostavno nestali sa ovih prostora.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I onda bi ovi koji su jednom nogom vec u grobu mogli na miru da kuliraju jos dve godine neuznemiravani mrskim progresom. Zato niko tu nece da zivi, sto decenijama drtine odreduju sta i kako,  po drtinskoj logici "u moje vreme sneg pada, a ja ovce cuvam, a vi se sad bunite...".

 

Nema od toga nista. Bice rudnik. Da se pitam ja bih betoniro travu, i ofarb'o tamno braon svaku vodu plavu...

 

E, a da li znate kad je ono Koka kola kupila neke izvore, ili bunare ili nesto u Indiji valjda bese, pa su onda zbog eksploatacije drugi okolni bunari presusili jer se voda slivala u ove Koka koline koji su bili niži, pa nisu imali vodu u okolnim selima. Eto, ima i gore. A vi tu kukate zbog neke vukojebine za koju do juce niste ni culi niti cete ikada tamo ici. Bice rudnik, nema druge. Za novu godinu, novi pocetak. Drtine u zapećak, i napred u progres.

Link to comment
Share on other sites

Pa eto, onaj pop tvrdi da je to sa tim Kosovom iracionalna stvar te nema potrebe suočavati se. Samo zažmuriš, tj staviš ispred te reči tzv, i gotova stvar. Rešio si kosovsko pitanje. E, baš zato treba rudnik. Zato sto ga ni "diktatori" neće, nego se kriju iza "naroda" tako što ga huškaju da se dere snimajući neke lažne poljoprivrednike. Rudnik je do jaja. Dogodine u rudniku jadarita u vlasnistvu Rio Tinta!

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, ali drzava mora da postuje zakone i da izda dozvolu ako kompanija ispuni sve zakonske uslove, a nije to necija samovolja, pa kao, ovome cu dati dozvolu, a onome baš neću, iz inata.

Problem je sto svaki zakon/uslov/istrazivanje/dozvola moze da se rastegne i da vazi i da ne vazi.

Tipican primer zagadjenje i uticaj na sredinu, 1000 instituta/akademika/nobelovaca, 1000 misljenja.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

I onda bi ovi koji su jednom nogom vec u grobu mogli na miru da kuliraju jos dve godine neuznemiravani mrskim progresom. Zato niko tu nece da zivi, sto decenijama drtine odreduju sta i kako,  po drtinskoj logici "u moje vreme sneg pada, a ja ovce cuvam, a vi se sad bunite...".

 

Nema od toga nista. Bice rudnik. Da se pitam ja bih betoniro travu, i ofarb'o tamno braon svaku vodu plavu...

 

E, a da li znate kad je ono Koka kola kupila neke izvore, ili bunare ili nesto u Indiji valjda bese, pa su onda zbog eksploatacije drugi okolni bunari presusili jer se voda slivala u ove Koka koline koji su bili niži, pa nisu imali vodu u okolnim selima. Eto, ima i gore. A vi tu kukate zbog neke vukojebine za koju do juce niste ni culi niti cete ikada tamo ici. Bice rudnik, nema druge. Za novu godinu, novi pocetak. Drtine u zapećak, i napred u progres.

Samo nek proba, tu bi mogao da se oklizne, pa Puzigaca da se borimo na ulici 🙂 protiv  zla :)))

 

RT je gde ce se okliznuti..:))

Link to comment
Share on other sites

Koji je taj on? Vučić? Pa Rio Tinto je otkrio taj jadarit na tom mestu 2004, 8 godina pre nego što je Vučić bio bilo šta. Vučić je u stvari na vašoj strani, ni on neće Rio Tinto, zato prave one emisije gde im suze oči i drhte im glasovi, da vas huškaju. Samo on bar ima razlog - neko koga ne može da kontroliše radi nešto a da ga nije pitao.

 

Nego čekaj mi da vidimo kako to da ekolozi kupuju džipove? Zašto ne idu biciklom?

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Koji je taj on? Vučić? Pa Rio Tinto je otkrio taj jadarit na tom mestu 2004, 8 godina pre nego što je Vučić bio bilo šta. Vučić je u stvari na vašoj strani, ni on neće Rio Tinto, zato prave one emisije gde im suze oči i drhte im glasovi, da vas huškaju. Samo on bar ima razlog - neko koga ne može da kontroliše radi nešto a da ga nije pitao.

 

Nego čekaj mi da vidimo kako to da ekolozi kupuju džipove? Zašto ne idu biciklom?

Ovo ti je klasicna trap bila za tebe Puzigica, samo sam hteo da vidim u kom kontekstu ces opravdati :))

 

Sad ide ekolozi voze dzipove, 2004godina i sve sto ide uz standard folklor. Nije bitno sta ti on hoce, vec za sta je uzeo pare.Hteo bih i ja Moniku Beluci, on zeli veliku Srbiju, al ne moze..kao sto nas ti podsecas ''da su svi isti'' pa cak i gori.

 

Bolje grob nego rob, te recenice ili u tvom slucaju fraze koje se ti gnusas jer nisi bio nijedo pa ne znas kakva je uloga kad si rob, mada velika vecina nase dijaspore to zna.

 

Nema sta da nas huskaju, imas momenat da dignes svest o ekologiji ili na drugom tasu da imas usrni rudnik i cuvenih 5% rente. Ti svakako zelis opstu rasprodaju i nije ti bitno ko ti je gazda jer kad radis u dijaspori i ne pitas se previse pa navikne covek.

 

Dobri moj @Milenko Puzigaca srecna ti  nova 1760godina :))

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, brusli said:

Problem je sto svaki zakon/uslov/istrazivanje/dozvola moze da se rastegne i da vazi i da ne vazi.

Tipican primer zagadjenje i uticaj na sredinu, 1000 instituta/akademika/nobelovaca, 1000 misljenja.

 

BTW, upravo su ovakve stvari jedan od glavnih razloga zasto normalni ljudi ne podnose srbende, cak i ako su među njima i od njih slučajno rođeni. Zato sto srbende kad treba da se ponasaju normalno, i odgovorno, ili kad prvo impulsivno i bez razmisljanja obecaju da ce nesto uraditi, onda bez ikakvog razloga pocnu da nalaze milion "razloga" samo da bi namerno odugovlacili. Te sad jedu, te sad seru, te sad idu ovde, te sad idu onde, te sad im izasla bubuljica na uvetu pa ne mogu, te sad im nije izasla bubuljica na uvetu, pa cekaju da vide da li ce se pojaviti itd, do besvesti.  I takvo ponasanje u pocetku mozda i moze da se strpljivo otrpi dok se oni iskilave, ali kad se to ponavlja uvek u vezi bas svega, godinama, i decenijama, i najmiroljubiviji pacifista na kraju ako je normalan mora da dobije želju da takvima razbije glavu, i da vise nikad sa njima nema nikakve veze pa taman da su mu... ma bilo šta.

 

Quote

Kada date investitoru pravo da istražuje, ukoliko investira svoj novac i ne nađe ništa, može da izađe iz tog projekta i nikom ništa ne duguje. Ukoliko nešto nađe i ispuni dalje sve uslove u skladu sa zakonima, onda vi po zakonu ne možete da kažete ‘ne’

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/31629818.html

 

Godinama pre ovog dranja, more ima možda više od deset godina, čuo sam da ljudi, geolozi, rudarski inženjeri isl koji rade za te rudarske kompanije, verovatno je bio baš Rio Tinto, imaju plate i preko 2000 evra. Što se nisu ovi tada drali "hoću svoj deo nećete da me prevarite"? I kakva su ta prđenja o nekakvim referendumima čak i ako (kad) ta procena uticaja na zivotnu sredinu bude u prilog otvaranju rudnika? Šta je to tu, ludnica neka, pa će se samoupravljaci na referendumima izdrkavati kako im dune? E pa zato su ih...samo nisu...

 

Dok dođe do te studije i tako će ih biti nekoliko stotina hiljada manje, naročito zbog evakuacije normalnih sa takvog mesta gde se tako ponašaju. Pa slobodno neka grobuju i neka ne robuju, koga boli arhimandrit.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Ti svakako zelis opstu rasprodaju...

I zašto neko ne bi bio za opstu rasprodaju? Evo npr, sta imam ja od toga sto je Telekom "domaci" kad njih zabole za korisnike, nego razvijaju ljudi provajdera Supernova kog su napravili kad su kupili ovih nekoliko manjih, i razvlace opticke kablove, a za korisnike na bakarnim paricama koji su 90% od svih njihovih korisnika ih bas zabole, dok se ta oprema i infrastruktura raspadaju.

 

Dobro, bilo je OK godinama, ali je dotrajalo, i sad stalno prekida, guši i tako dalje, radi sve ono sto je umrlo sa 56K modemima. A Telenor nudi za 1000din 100GB mesecno, i to sa duplo vecom brzinom, A1 nude 150GB mesecno za 1300din. Kod Telekoma je najjeftiniji paket 2300 din. Ma ko im bre klati koske. Telekomu. Oni su to sto je na bakarnim paricama pre nekoliko godina trebali da stave da bude 1000 dinara kad vec imaju u ponudi i brzine od 100Mbps ili vise a ne da se izivljavaju, kao sto rade decenijama. 

 

Poenta je, nema tu nista sto ne moze da bude poboljsano tako sto ce biti prodato mrskim stranim kotlokrpama, ili eventualno može da staro bude bačeno u đubre, pa napravljeno novo.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Bolje grob nego rob, te recenice ili u tvom slucaju fraze koje se ti gnusas jer nisi bio nijedo pa ne znas kakva je uloga kad si rob,

 

Generalno rob nisi, tj slobodan si covek jedino i samo jedino ako imas para i to je ono sto ja zelim za Srbiju i generalno za ex-SFRJ, da imaju pare i da tako nisu robovi. 

Jedan projekt ne moze da ucini nesto posebno u nekoj drzavi, ali projekat po projekat, pa kada se dovoljno nakupi i kada primanja postanu pristojna i kada ekonomija stane na noge, onda moze i da se bira, necu rudnik, hocu nesto drugo.

Kako se osloboditi ropstva bez para, a kako imati pare ako se ne radi. Ja tu matematiku ne razumem.

 

4 hours ago, Devil In My Pants said:

mada velika vecina nase dijaspore to zna.

 

Pa jeste, roblje tesko. :classic_blush:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Generalno rob nisi, tj slobodan si covek jedino i samo jedino ako imas para i to je ono sto ja zelim za Srbiju i generalno za ex-SFRJ, da imaju pare i da tako nisu robovi. 

Jedan projekt ne moze da ucini nesto posebno u nekoj drzavi, ali projekat po projekat, pa kada se dovoljno nakupi i kada primanja postanu pristojna i kada ekonomija stane na noge, onda moze i da se bira, necu rudnik, hocu nesto drugo.

Kako se osloboditi ropstva bez para, a kako imati pare ako se ne radi. Ja tu matematiku ne razumem.

 

 

Da, nisi slobodan ako nemaš para ali nisi slobodan ni ako imaš para i rak pluća, osim da napišeš testament, ako stigneš.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 

Cccc, ovo je bilo nisko 😀.

Iz clanka Rio Tinta citirao si, ni vise ni manje, izjavu Ane Brnabic, a ovako izgleda da je sam medij izvor informacije koju si gore kvotovao.

Ne, nema zakona koje obavezuje Srbiju da omoguci eksploataciju samo zato sto je istrazivanje dalo pozitivan rezultat. Postoji mogucnost, sam Rio Tinto je tako nesto nagovestio, da tuze Srbiju na osnovu bilateralnog sporazuma o zastiti investicija izmedju nje i Velike Britanije. Samo meni logika kaze da se to moze odnositi samo na investiciju vezanu za istrazivanje, jer samo za nju postoji validan ugovor. 

Sve ostalo je na dugackom stapu, a to sto je Rio Tinto otisao mnogo koraka dalje, otkupljujuci zemljiste i radeci druge pripreme, molim lepo, rizik poslovanja za koji iskljucivo sami treba da snose posledice. Tako je to u kapitalizmu, i Rio Tinto to zna. Ali ovde su pokusali da prave deal s jednim hibridnim rezimom, oslanjajuci se na burazerske dogovore s korumpiranim vlastodrscima, pa ce sad to nesto da ih kosta. Ali ne sekiram se ja za njih, nece propasti, iako ce kad tad morati da se pomire s cinjenicom da ce morati da napuste Srbiju praznih saka.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Milenko Puzigaca said:

I onda bi ovi koji su jednom nogom vec u grobu mogli na miru da kuliraju jos dve godine neuznemiravani mrskim progresom. Zato niko tu nece da zivi, sto decenijama drtine odreduju sta i kako,  po drtinskoj logici "u moje vreme sneg pada, a ja ovce cuvam, a vi se sad bunite...".

 

Nema od toga nista. Bice rudnik. Da se pitam ja bih betoniro travu, i ofarb'o tamno braon svaku vodu plavu...

 

E, a da li znate kad je ono Koka kola kupila neke izvore, ili bunare ili nesto u Indiji valjda bese, pa su onda zbog eksploatacije drugi okolni bunari presusili jer se voda slivala u ove Koka koline koji su bili niži, pa nisu imali vodu u okolnim selima. Eto, ima i gore. A vi tu kukate zbog neke vukojebine za koju do juce niste ni culi niti cete ikada tamo ici. Bice rudnik, nema druge. Za novu godinu, novi pocetak. Drtine u zapećak, i napred u progres.

Da li si ti cuo za jos vecu katastrofu, onu o plantazama Avokada? Za svaki 1kg treba preko 2000l vode dnevno, pa su zbog plantaza Avokada okolna sela isto tako ostala bez vode. Pa sad po Evrepi i USA ljudi vise ne zele da kupuju avokado.

 

https://qz.com/1281908/could-europes-insatiable-hunger-for-avocados-be-causing-a-drought-in-petorca-chile/

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Milsim da sam našao tekst na osnovu kog je Diogen pisao prvi post u temi :

 

https://londonminingnetwork.org/2010/04/rio-tinto-a-shameful-history-of-human-and-labour-rights-abuses-and-environmental-degradation-around-the-globe/

 

"Sramna Istorija Rio Tinta" je najkulturniji mogući naslov za ovaj tekst. Užas kakva je to kompanija. Sada sam još sigurniji da takvo dno od kompanije + naš diktator = sigurna katastrofa.

 

Edited by Klotzen
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

I zašto neko ne bi bio za opstu rasprodaju? Evo npr, sta imam ja od toga sto je Telekom "domaci" kad njih zabole za korisnike, nego razvijaju ljudi provajdera Supernova kog su napravili kad su kupili ovih nekoliko manjih, i razvlace opticke kablove, a za korisnike na bakarnim paricama koji su 90% od svih njihovih korisnika ih bas zabole, dok se ta oprema i infrastruktura raspadaju.

 

Dobro, bilo je OK godinama, ali je dotrajalo, i sad stalno prekida, guši i tako dalje, radi sve ono sto je umrlo sa 56K modemima. A Telenor nudi za 1000din 100GB mesecno, i to sa duplo vecom brzinom, A1 nude 150GB mesecno za 1300din. Kod Telekoma je najjeftiniji paket 2300 din. Ma ko im bre klati koske. Telekomu. Oni su to sto je na bakarnim paricama pre nekoliko godina trebali da stave da bude 1000 dinara kad vec imaju u ponudi i brzine od 100Mbps ili vise a ne da se izivljavaju, kao sto rade decenijama. 

 

Poenta je, nema tu nista sto ne moze da bude poboljsano tako sto ce biti prodato mrskim stranim kotlokrpama, ili eventualno može da staro bude bačeno u đubre, pa napravljeno novo.

Milenko, nije problem rasprodati vec na nacin na koji se to radi. Mi kao ''ekonomski tigar'' dovedemo firme do qrca i onda ih rasprodamo jer jbga k moze pomoci ako ne mogu ''braca'' Kinezi...mi nikakvih kulturnih, tehnoloskih,socijalnih ili bilo kakvih drugih slicnosti nemamo sa njima, niti ce bilo ko sta kupiti da nama bude bolje. Ovde ljudi dolaze da uzmu kajmak i pobegnu onog dana kad dodju subvencije

 

@Amigoigrom slucaja znam da nasa vlada nekim  kompanijama i ne da da povecaju plate i ne daju npr iz jednog ociglednog razloga jr bi onda morali ovimnjihovim slepcima u drzavnim firmama da dizu plate da n bi imali para kao dno kace..jer onda im je bolje da motaju kablove nego da i ovi pritiskaju i blamiraju da su oni deo sns sekte. Kad je ''ekonomski tigar'' smanjivao plate oni su npr njihovom clanstvu davali noveposlove taman su im davali vece plate da imaju kolikosu imali sa tim smanjenjem.

 

 

Ljudi, ono sto je jos bitnije, jste da su vec krenuli sa teskim ucenama i ono  malo ljudi sto radipo drzavnim sluzbama a sto stvarno nesto radi da se uclane vec sad u  sns

 

U Futogu su izmislili DEDA MRAZA SA NEKIM KAMIONOM KOKA KOLE DA IDE D DELI PAKETICE,DA BI DETE DOBILO PAKETICE RODITELJI MORAJU DA DAJU JMBG i deca stala kad su videla DEDA MRAZA A OVAJ IH PITA JEL SU RODITELJI PISALI DEDA MRAZU.....I AKO NISU DOBIJU QRAC :)))))

 

Ljudi ih bukvalno mrze, ogadili su im sve, tako da je covek pre nedelju dana ,PAZI SAD NEDELJU DANA, pricao kako nista od RT, a sad to jbga mora...

 

Kad prodajes nesto,prvo ozivis, da dobije cenu a n da sjebes kao EPS i onda dovedes prepametne Kineze koji ce to kao da ozive. Pa mi koliko struje bi ulagnjima mogli da proizvedemo kao sto bi svaki ekonomski tigar imao da ulozi u to, mogli bi da izvozimo struju a da gradjani placaju nesto....sa tim da pricaju da struja nec poskupeti, sam sto ne kazu da je vec odavno poskupela...jer sa mojih 2.2k sad placam 4k...a posle izborace to ici na 5-6-7k gotovo sigurno.

 

Sve u svemu u Aprilu je dan D za nas...ljudi samo odlaze,idu i sa u odba korone, beze..mladi,sposbni i pametni i ostaju ovi sigurno sto su mozga bez za 20g necemo znati ni te zice da spajamo,ovo karikiram...tako da plate mogu odavno biti vece al sto da placa nas kad dovedu :)))))))))))) Vijetnamce da rade za psiljivih 900e stan i hranu..KAD SRBIN ZIVI TAKO DOBRO DA PISAJ 1K EVRA....nek vam za te pare rade Vijetnamci :))

 

Ti izgleda zivis ovde Puzigaca, ine znam te tvoje price su kao da da svako jutro slusas Jovanu Jeremic A POSLE TOGA kALABU U SKUPSTINI i upijas :)))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

 

Generalno rob nisi, tj slobodan si covek jedino i samo jedino ako imas para i to je ono sto ja zelim za Srbiju i generalno za ex-SFRJ, da imaju pare i da tako nisu robovi. 

Jedan projekt ne moze da ucini nesto posebno u nekoj drzavi, ali projekat po projekat, pa kada se dovoljno nakupi i kada primanja postanu pristojna i kada ekonomija stane na noge, onda moze i da se bira, necu rudnik, hocu nesto drugo.

Kako se osloboditi ropstva bez para, a kako imati pare ako se ne radi. Ja tu matematiku ne razumem.

 

 

Pa jeste, roblje tesko. :classic_blush:

Nijedan rob se u istoriji nije oslobodio parama...tj svojim parama. Kakav cri projekat jbte, ovde slep covek vidi da su dobili naknadu..ljudi su bukvalno branili Linglong kad su ih navatali sa Vijetnamcima..takosto je pnk otisao da ''otkrije pravu istinu''...Amigo ti ne razumes prosto sta se ovde desava..Srbi kao radnici obicni nemaju nikakav prava cak ni za domacg poslodavca...sto je najgore oni se najmanje bune...i jos glasaju za ovu budalu psihodelicnu...tesko je to objasniti stok(h)olmski sindrom..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milenko Puzigaca said:

BTW, upravo su ovakve stvari jedan od glavnih razloga zasto normalni ljudi ne podnose srbende, cak i ako su među njima i od njih slučajno rođeni. Zato sto srbende kad treba da se ponasaju normalno, i odgovorno, ili kad prvo impulsivno i bez razmisljanja obecaju da ce nesto uraditi, onda bez ikakvog razloga pocnu da nalaze milion "razloga" samo da bi namerno odugovlacili. Te sad jedu, te sad seru, te sad idu ovde, te sad idu onde, te sad im izasla bubuljica na uvetu pa ne mogu, te sad im nije izasla bubuljica na uvetu, pa cekaju da vide da li ce se pojaviti itd, do besvesti.  I takvo ponasanje u pocetku mozda i moze da se strpljivo otrpi dok se oni iskilave, ali kad se to ponavlja uvek u vezi bas svega, godinama, i decenijama, i najmiroljubiviji pacifista na kraju ako je normalan mora da dobije želju da takvima razbije glavu, i da vise nikad sa njima nema nikakve veze pa taman da su mu... ma bilo šta.

Ne razumem, ko je sta obecao RT, jel imas neke insajd informacije ?

 

Koliko je javnosti poznato oni su dobili dozvolu samo da vrse istrazivanja, nikakva exploatacija jos uvek nije odobrena.

Jedino ako je neko odobrio ispod stola, ali to je njegov problem, pa njega nek jure RT uterivaci dugova.

 

Link to comment
Share on other sites

  Sto se  ciste energije tice.....   volim da " lutam" pomocu google maps-a i earth-a po svetu..  pogotovo mi zanimljiv street view....

  pa naime, cesto gledam koliko ima solarnih panela po Nemackoj...  pa sam ovih dana "zalutao" gledajuci neka Engleska ( bas Engleska ne Britanska ) sela  i predeo...  i iznenadilo me da i oni imaju solarne panele po krovovima kuca i zgrada... i to su cesto snimci jos iz 2014te ..  kolko ih ima danas ?        A Engleska , zbog klime,  ima bukvalno celih 15 suncanih dana godisnje...  i naravno  oni su glupi a mi koji imamo 15 oblacnih dana smo pametni....

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Nijedan rob se u istoriji nije oslobodio parama...tj svojim parama. 

 

Nisi bas razumeo sta sam hteo da kazem, pa da malo preformulisem, ne mozes biti slobodan ako nemas para, pa sad zakljuci sta to znaci.

 

10 hours ago, Div said:

Da, nisi slobodan ako nemaš para ali nisi slobodan ni ako imaš para i rak pluća, osim da napišeš testament, ako stigneš.

 

Kolega kud bas rak pluca u drzavi gde je pusenje sirom rasprostranjeno i gde ne vidim nikoga da je zabrinut zbog toga. 

 

Secam se pre desetak godina sam bio tamo i posetio jednog coveka koji se lecio od raka. Udjemo u kucu, unutra dimna zavesa, stipa za oci, dosli ljudi u posetu i odmah zapalili cigare, kazem domacici, sto ne otvorite makar prozor, kaze ona, ne smem od promaje :roflmao:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

ne mozes biti slobodan ako nemas para, pa sad zakljuci sta to znaci.

  

  Dali si ti ikad upoznao sljakera, koji je radio u rudniku ili fabrici, od 8-17h - africko/azijskim zemljama - tipa AVistana i mnogo vise , da je  postao milioner ?

 

 

9 minutes ago, Amigo said:

Kolega kud bas rak pluca u drzavi gde je pusenje sirom rasprostranjeno i gde ne vidim nikoga da je zabrinut zbog toga.

 

  U AVistanu je u poslednje vreme sve vise rasprostranjen rak probavnih organa...  A to je sve od toga sto mafija na vlasti uvozi meso koje se u EU baca.. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Doc Holiday said:

  

  Dali si ti ikad upoznao sljakera, koji je radio u rudniku ili fabrici, od 8-17h - africko/azijskim zemljama - tipa AVistana i mnogo vise , da je  postao milioner ?

 

Ne moras biti milioner da budes slobodan i nezavistan.

 

53 minutes ago, Doc Holiday said:

  U AVistanu je u poslednje vreme sve vise rasprostranjen rak probavnih organa...  A to je sve od toga sto mafija na vlasti uvozi meso koje se u EU baca.. 

 

Idi na pijacu pa kupi onda od seljaka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sta, jel im neko na silu nabija u usta to meso? Što ne jedu musli? Ko im brani?

 

11 hours ago, vilhelmina said:

 

Ali ne sekiram se ja za njih, nece propasti, iako ce kad tad morati da se pomire s cinjenicom da ce morati da napuste Srbiju praznih saka.

Moguce, ali zbog takvog pristupa zivotu i svetu to tu ce dok postoji (sto nece biti jos dugo, ocigledno) ostati obicni gologuzani i bednici koje kove ko kako stigne, dok oni radosno šene i čekaju da da čika bonu, kilo šećera, malo zejtina, sindikalnu polutku, ili 30 evra. Bas kako i treba takvi da prolaze. A onda će to svakako biti eksploatisano, samo u tišini.

 

10 hours ago, Klotzen said:

"Sramna Istorija Rio Tinta" je najkulturniji mogući naslov za ovaj tekst. Užas kakva je to kompanija. Sada sam još sigurniji da takvo dno od kompanije + naš diktator = sigurna katastrofa.

 

Kompanija za divljenje, koja je prezivela dva veka za vreme kojih su svetom vršljale najzaumnije ideologije ikada smisljene. Onakva kakva neke zablesavljene i zaglavljene u blatu i u vremenu od pre dva veka stresa kao pas buve.

 

Nego, je li, da li ste vi culi da su u svim "zemljama u tranziciji" (mozda ne u par njih mada ne znam koje su) glavne reforme izveli konzervativci pa cak i bivse komunjare, kad su se vratili na vlast, tj posto su prvo ovi koji su smenili komuniste usrali motku? Tako ce i tu. Oni kojima se to ne sviđa mogu samo da se deru na internetu, to je sve.

 

More zasto ekolozi kupuju džipove? Pazi, ono iz South Park videa ne znaci bukvalnu primenu pretpostavke razloga ove pojave. Mozda neko od džipadžija nema malu alatku, fizicki. Mozda mu je nesto drugo malo. Ili je bas zapeo da bude prorok u svom selu ili slicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...