Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 minutes ago, urosg3 said:

To što je pokojnom ocu poslednja prekomanda u JNA bila Batajnica ne znači da moram automatski da postanem srbin (iako jesam, ali ne u smislu u kojem se u kontekstu ove teme to podrazumeva).

 

Samo mogu da ti kazem da ste imali srece sa tom prekomandom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

I kao rezultat tih tužnih 20 godina i dalje ne znam šta je to "svetosavlje", nema niko da ponudi definiciju, ok ne mora definiciju, makar da opiše komparativne prednosti praktikovanja tog maglovitog pojma.
 

A pa to je barem lako & jednostavno, reč je o NAJčistijoj, NAJpravovernijoj, NAJispravnijoj i uopšte NAJ verziji tih stvari u svakom pogledu za sva vremena!

Naravno, treba li to uopšte napominjati TO imamo samo MI...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma niko vam ne brani da budete i  marsovci ako vam je to volja ali morate da prihvatite da živite u državi Srbiji i da je Jugoslavija davna prošlost. Svako nametanje ideje jugoslovenstva je ne samo atak na Srbiju nego i na okolne zemlje u kojima tu ideju niko vise i ne pomonje. Na srecu svih nas a da od Srbije prvite novu jugoslaviju nece da moze.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Ma niko vam ne brani da budete i  marsovci ako vam je to volja ali morate da prihvatite da živite u državi Srbiji i da je Jugoslavija davna prošlost. Svako nametanje ideje jugoslovenstva je ne samo atak na Srbiju nego i na okolne zemlje u kojima tu ideju niko vise i ne pomonje. Na srecu svih nas a da od Srbije prvite novu jugoslaviju nece da moze.

Ne vidim kako je jugoslovenstvo, kao daleka prošlost opasnost po Srbiju. Ono što možemo, a što je legitimno, je da se u okviru Srbije borimo i promovišemo ideje socijalizma i marksizma jer smatramo da su bolje od trenutnih rešenja. Uostalom levica je napredovala od kraha Jugoslavije, ima tu šta da se ponudi.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

 

Ja nemam odgovor na to pitanje, ali proterivanje religije, sto vidim u ovoj raspravi ne moze da doprinese nikakvom boljitku drustva.

 

 

Svaljivanje stanja u drustvu na religiju je totalno promasaj.

 

 

  Ta religija o kojoj je rec, veoma aktivno ucestvuje  u kreiranju tog "s(R)tanja u drustvu"

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, urosg3 said:

Ne vidim kako je jugoslovenstvo, kao daleka prošlost opasnost po Srbiju. Ono što možemo, a što je legitimno, je da se u okviru Srbije borimo i promovišemo ideje socijalizma i marksizma jer smatramo da su bolje od trenutnih rešenja. Uostalom levica je napredovala od kraha Jugoslavije, ima tu šta da se ponudi.
 

I bas ste nasli Srbiju da tu sirite svoje ideje? Što ne probate u Zagrebu, Sarajevu, Skoplju, Podgorici ili Pristini da širite jugoslovenstvo

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

I bas ste nasli Srbiju da tu sirite svoje ideje? Što ne probate u Zagrebu, Sarajevu, Skoplju, Podgorici ili Pristini da širite jugoslovenstvo

Mislim da brkaš ideje socijalizma i marksizma sa jugoslovenstvom, Jugoslovenska ideja nije ideološka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što je na žalost definitivno zatrlo svaku buduću ideju jugoslovenstva je promocija i masovno zastupanje ideje da su svi "ostali" zapravo Srbi.

A u toj raboti su ne samo imali udela nego su upravo njeni tvorci oni čije ime ne želim da pominjem a postovi o njima se samo nižu, znate dobro koji su...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Doc Holiday said:

 

  Ta religija o kojoj je rec, veoma aktivno ucestvuje  u kreiranju tog "s(R)tanja u drustvu"

 

Ja mislim bas suprotno. Religija u Srbiji u poredjenu prema religiji u ostalim dijelovima SFRJ, je bila daleko najslabija, a komunisti poput Draskovica, Seselja i Milosevica su postali najgori nacionalisti. Vucic, koji je takodje ateista, je Seseljev ucenik, a on vlada Srbijom kako hoce, a narod masovno glasa za njega.

 

27 minutes ago, urosg3 said:

Ne vidim kako je jugoslovenstvo, kao daleka prošlost opasnost po Srbiju. Ono što možemo, a što je legitimno, je da se u okviru Srbije borimo i promovišemo ideje socijalizma i marksizma jer smatramo da su bolje od trenutnih rešenja.

 

Zajebavas?

 

Na RTS-u upravo Desant na Drvar :smiley26: komunizam je jedino opstao u Srbiji i djelimicno u BiH.

Sad se sjetih kada je tamo devedeset i neke Sloba podrzao puc komunista u Rusiji :smiley26::classic_ninja:

Edited by Amigo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Perkos2 said:

Ma niko vam ne brani da budete i  marsovci ako vam je to volja ali morate da prihvatite da živite u državi Srbiji i da je Jugoslavija davna prošlost. Svako nametanje ideje jugoslovenstva je ne samo atak na Srbiju nego i na okolne zemlje u kojima tu ideju niko vise i ne pomonje. Na srecu svih nas a da od Srbije prvite novu jugoslaviju nece da moze.

Dobro, sve je to OK, ali da li možeš malo da pojasniš šta ovo znači, jer ja stvarno ne razumem šta ovo znači, a pretpostavljam da ih ima još koji ne razumeju.

 

Šta to znači praviti od Srbije novu Jugoslaviju? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Ja mislim bas suprotno. Religija u Srbiji u poredjenu prema religiji u ostalim dijelovima SFRJ, je bila daleko najslabija, a komunisti poput Draskovica, Seselja i Milosevica su postali najgori nacionalisti. Vucic, koji je takodje ateista, je Seseljev ucenik, a on vlada Srbijom kako hoce, a narod masovno glasa za njega.

 

Kada su u HR pokušali da uguraju popovski fakultet pod okrilje sveučilišta bile su velike demonstracije u kojima su učestvovali gle čuda uglavnom mlađi ljudi.

Logično od tog protivprirodnog da ne kažem šta se odustalo...

 

A u Srbiji?

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Amigo said:

Zajebavas?

Bolji bi izraz bio karikiram. Ubacujem namerno marksizam kao pojam gde mu nije mesto u nadi da će neko da se upeca. marksizam je kao ideologija završio svoje sa XX vekom, a nikako da se upeca neko 🙂
U stvari ljudi prečesto mešaju jugoslovenstvo i ideologiju SKJ

Inače, da, jesam levičar po svetonazoru, sasvim mi je prijala reforma DS-a pod Đinđićem i skretanje DS-a možda oštrije ulevo, makar bilo samo deklarativno i teoretski. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Perkos2 said:

I bas ste nasli Srbiju da tu sirite svoje ideje? Što ne probate u Zagrebu, Sarajevu, Skoplju, Podgorici ili Pristini da širite jugoslovenstvo

I ovo isto. Ma ko širi u Srbiji jugoslovenstvo, i šta to uopšte znači? Da li "siriti jugoslovenstvo" znaci "podrzavati ideju o integrisanju u okruzenje"? Ako je odgovor "da", pa cekaj, sta u tome ima loše? To je normalno, prirodno. Ono sto je neprirodno je neprekidno biti neprijateljski raspolozen prema okruzenju.

 

I pazi, pitanje se odnosi na zajednice, ne na pojedince. Pojedinac moze da bude u konstantnom konfliktu sa okruzenjem, to je OK i njegova licna stvar, dok ne krsi zakone.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

samo me zanima i da li karikiras i ovo za Jugslaviju i jugoslovenstvo?

🙂 pa ne baš, jugoslavija je moja otadžbina, rodna zemlja i to je tako, otadžbina se ne bira, stiče se rođenjem.
Kad bih baš birao rodnu zemlju neka severna Italija bi mi bila po meri, onaj deo ispod Dolomita fantastično izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo sam par puta za sve vreme postojanja interneta komentarisao neki youtube video, i od ta dva komentara jednom sam napisao "greetings from Yugoslavia" i odmah je skocio neki baki, ne odavde, mislim nije sa ovih prostora, nije ni iz Evrope cak bio, kao, "cekaj, zar Jugoslavija vise ne postoji". Kao ni Palestina, pa? Jel postoje Palestinci?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

I ovo isto. Ma ko širi u Srbiji jugoslovenstvo, i šta to uopšte znači? Da li "siriti jugoslovenstvo" znaci "podrzavati ideju o integrisanju u okruzenje"? Ako je odgovor "da", pa cekaj, sta u tome ima loše? To je normalno, prirodno. Ono sto je neprirodno je neprekidno biti neprijateljski raspolozen prema okruzenju.

 

I pazi, pitanje se odnosi na zajednice, ne na pojedince. Pojedinac moze da bude u konstantnom konfliktu sa okruzenjem, to je OK i njegova licna stvar, dok ne krsi zakone.

Širenje jugoslovenstva je opasno kao i širenje ideje koju zovu "srpski svet". Narodi koji zive u nasem okruzenju oslobodili su se te ideje( ako su je uopšte i imali) i nastavljaju svoj put kroz svoje nacionalne drzave. Ne pada im na pamet da se ponovo uruzuju u neku tvorevinu zvana jugoslavija pa ostaje da im to neko nametne a sve sto se silom namece nije dobro. dakle posto niko nece jugoslaviju ne bi trebalo ni da se Srbiji namece takva ideja.Dopustite da i Srbija ima svoju drzavu i pronađe svoj put u buducnost.

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Paradoksalno da grelije najvise preziru i mrze Jugoslaviju, a najveci uspeh ikada su ostvarili upravo u toj ''mrskoj Jugoslaviji''.  :kece:

1 minute ago, Perkos2 said:

širenje jugialovenatva je opasno kao i širenje ideje koju zovu "srpski svet". narodi koji zive u nasem okruzenju oslobodili su se te ideje( ako su je uopšte i imali) i nastavljaju svoj put kroz svoje nacionalne drzave.

Alal im put svima njima (osim Slovenije naravno). 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

14 minutes ago, Perkos2 said:

Širenje jugoslovenstva je opasno kao i širenje ideje koju zovu "srpski svet". Narodi koji zive u nasem okruzenju oslobodili su se te ideje( ako su je uopšte i imali) i nastavljaju svoj put kroz svoje nacionalne drzave. Ne pada im na pamet da se ponovo uruzuju u neku tvorevinu zvana jugoslavija pa ostaje da im to neko nametne a sve sto se silom namece nije dobro. dakle posto niko nece jugoslaviju ne bi trebalo ni da se Srbiji namece takva ideja.Dopustite da i Srbija ima svoju drzavu i pronađe svoj put u buducnost.

Najmanje dve nisu nacionalne države, bar u ovom kontekstu i pokazaće na kraju da je Jugoslavija bila mnogo bolje rešenje. Uostalo najmanje dve pre Jugoslavije i nisu postojale, sastavljene su kao federelane konstitutivne države jer su bile izraz težnje naroda, a pitanje je kako će i dokle moći bez federalnog kišobrana. I ova naša država ima problema bez federalnog kišobrana, ali to je posebna tema. ne treba zaboraviti, i voljno potisnitu činjenicu da je Srbija deo teritorije izgubila od onoga što je nasledila od Jugoslavije, dakle presedan postoji. Niko ne garantuje Avnojevske granice nikom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Ma niko vam ne brani da budete i  marsovci ako vam je to volja ali morate da prihvatite da živite u državi Srbiji i da je Jugoslavija davna prošlost. Svako nametanje ideje jugoslovenstva je ne samo atak na Srbiju nego i na okolne zemlje u kojima tu ideju niko vise i ne pomonje. Na srecu svih nas a da od Srbije prvite novu jugoslaviju nece da moze.

To nešto poput srpskočetničkog orgijanja po Crnoj Gori? 

 

To ti ne smeta? 😕

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Širenje jugoslovenstva je opasno kao i širenje ideje koju zovu "srpski svet". Narodi koji zive u nasem okruzenju oslobodili su se te ideje( ako su je uopšte i imali) i nastavljaju svoj put kroz svoje nacionalne drzave. Ne pada im na pamet da se ponovo uruzuju u neku tvorevinu zvana jugoslavija pa ostaje da im to neko nametne a sve sto se silom namece nije dobro. dakle posto niko nece jugoslaviju ne bi trebalo ni da se Srbiji namece takva ideja.Dopustite da i Srbija ima svoju drzavu i pronađe svoj put u buducnost.

Nije tzv "sukob" nikad ni bio oko teritorija. Neće neki koji se predstavljaju kao egzemplari "srbstva" federalnu državu sa ostalima? OK. Ali zašto su se posrali na sve što je  Jugoslavija postigla... kako se kaze, na planu integrisanja u okruzenje, na planu modernizacije, bla bla bla, wgaf, na sve "Jevropsko" ? Što nisu nastavili da se  kreću tim putem? Ko im je branio? 

Postoji li neki smisleni odgovor na to pitanje? Mrka kapa. I zato je odgovor na sve što dolazi iz tog tabora uvek isti. Opet dobro.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Vox Populi - Vox Dei
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...