Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

14 minutes ago, erwin said:

Nije ovaj lepo razumeo tekst, a oni su namerno izmenili naslov da znači nešto drugo nego što piše ispod, a i malo su nepismeni.

 

Lepo piše "Premijerka Ana Brnabić danas je, na Međunarodnoj konferenciji o ljudskim pravima, istakla da nikada neće prihvatiti stavove da LGBT zajednica prkosi tradiciji i vrednostima našeg društva."

 

Ovo u stvari znači "istakla kako nikad neće prihvatiti stavove da LGNT zajednica bla bla bla".

 

A ovo gore, ja sam samo citirao nekoga što peni i nisam hteo da kratim ispenjivanje pene, a ne znam šta znači ovo sa sisama, niti da li je sve baš tačno, ili je ovaj koji peni samo preneo nešto što je negde video. Sa tim da je deo izjave sa ćiriličarenjem, izmišljanjem svetog Save i SPC manje više tačan, i o tome jeste govorio prof Nikola Samardžić, možda ne tim rečima. Nije poenta bila u tome, nego da se vidi koliko su neki zapenili i poludeli i o čemu oni buncaju.

 

Vidim danas naslov u Politici, poslanici diskutovali o svemu osim o Kosovu. Nije tačno, nisu diskutovali, penili su. Suštinski se ne razlikuje pena ovoga što sam ga citirao, i ona od ovog Kovačevića, ili Milice Zavetnice itd. Oni tamo ne diskutuju o rešavanju problema, oni pene. Zato sam citirao ovoga, da se vide stepeni ludila, a ko hoće da ga traži neka gugla pa neka vidi tamo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kronostime said:

Sto se tice Prajda: kad su dozvolili zelotima da drze litije i moleban po gradu - ne vidim zasto bi i drugoj strani bilo to uskraceno.

Licno sam protiv ometanja saobracaja i cekanja da neka manifestacija prodje, ne ucestvujem ni u jednoj, samo zelim da sa posla stignem kuci sto pre.

Zato bih sve te manifestacije izmestio na Savsku promenadu ili Kej na Uscu, pa nek setaju kako im volja.

 

Eto, ovo je trebalo paorima reći kad su blokirali puteve-'ajte na promenadu ili kej pa blokirajte puteve...

 

Prajd se možda tako zove, ali je protest i cilj jeste da te poremeti i da ih vidiš.

Šta se dešava između dva prajda sad uopšte nije važno, tema je mnogo šira. 

I kad moram da citiram Bekvalac-niko nije slobodan dok svi nismo slobodni...

I ima jedan zgodan citat za prvu rečenicu, ali ga nisam zapamtila tačno, a mrzi me da ga tražim, pečem papriku sad.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Eto, ovo je trebalo paorima reći kad su blokirali puteve-'ajte na promenadu ili kej pa blokirajte puteve...

 

 

Na promenadi ili keju ili Ušću, mogu vekovima da protestuju, to zbog čega su došli, nikad im neće biti rešeno. Mogu služiti samo za podsmeh, ali kad se zaustavi kod Gazele...ili još bolje Slavija...ili Nemanjina kod Ministarstva ona raskrsnica.....to je čist pogodak. Samo kad Beogradjane nešto nažulja, ostatak Srbije može da se nada rešenju.....e sad, da je Ministarstvo poljoprivrede u Novom Sadu, ili Nišu, Kragujevcu ne bi traktori išli u prestonicu.

Zato....udavimo Beograd :smiley34:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Nije ovaj lepo razumeo tekst, a oni su namerno izmenili naslov da znači nešto drugo nego što piše ispod, a i malo su nepismeni.

 

Lepo piše "Premijerka Ana Brnabić danas je, na Međunarodnoj konferenciji o ljudskim pravima, istakla da nikada neće prihvatiti stavove da LGBT zajednica prkosi tradiciji i vrednostima našeg društva."

 

Ovo u stvari znači "istakla kako nikad neće prihvatiti stavove da LGNT zajednica bla bla bla".

 

A ovo gore, ja sam samo citirao nekoga što peni i nisam hteo da kratim ispenjivanje pene, a ne znam šta znači ovo sa sisama, niti da li je sve baš tačno, ili je ovaj koji peni samo preneo nešto što je negde video. Sa tim da je deo izjave sa ćiriličarenjem, izmišljanjem svetog Save i SPC manje više tačan, i o tome jeste govorio prof Nikola Samardžić, možda ne tim rečima. Nije poenta bila u tome, nego da se vidi koliko su neki zapenili i poludeli i o čemu oni buncaju.

 

Vidim danas naslov u Politici, poslanici diskutovali o svemu osim o Kosovu. Nije tačno, nisu diskutovali, penili su. Suštinski se ne razlikuje pena ovoga što sam ga citirao, i ona od ovog Kovačevića, ili Milice Zavetnice itd. Oni tamo ne diskutuju o rešavanju problema, oni pene. Zato sam citirao ovoga, da se vide stepeni ludila, a ko hoće da ga traži neka gugla pa neka vidi tamo.

Ok poenta, sta je sa punch lajnom o Jasenovcu?

To može tako, da citiraš nekoga pa ide picking sta nam paše a ako ima neko sranje onda da na to ne obraćamo pažnju?

 

Edited by Clash
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni nije poenta uopšte u sadržaju, koji je nebitan. Samo sam to snimio u arhivu kad zatreba kao primer potpune poludelosti takvih, koji drugo ne umeju nego da pene. Iskreno, meni nema razlike između ovoga što ovaj citirani peni, i 20 godina buncanja o "maloj Milici na nokširu", i onoga od ovog Kovačevića, uglavnom sve što je na onom linku. I jedno i drugo i treće su izlivi "patosa" sumanutih, koji nemaju veze sa stvarnim svetom ama baš ništa, a naročito nemaju veze sa trenutnim problemima.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Clash said:

Ok poenta, sta je sa punch lajnom o Jasenovcu?

To može tako, da citiraš nekoga pa ide picking sta nam paše a ako ima neko sranje onda da na to ne obraćamo pažnju?

 

Verovatno je taj citirani ovo pokupio negde na tviteru od nekog propagandiste koji je ocrnjivao Nikolu Samardžića u toku kampanje da silom prime onog Kovića za redovnog profesora (što su na kraju i postigli*) , i možda je deo sam dodao, ne znam. Nije bila poenta da se sad ovde vodi diskusija o izjavama sumanutih, nego da se pokaže njihova sumanutost, njihovo stanje svesti, i dokle oni idu u mržnji "drugosrbijanaca" i svih ostalih. A uzrok je što su se usrali od straha, kao i obično.

 

* A taj je odmah počeo da se dere kako je najvažnije izmeniti knjige, da se ne uči više NATO istorija, nego srbska istorija, srbska geografija, i srbski srpski jezik, a evo juče se javio još jedan, dodaje i srbsku biologiju. To je njima prioritet.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo bi moglo da ide u gadost decenije

spacer.png

 

mada ih kapiram. Njima je ovo ritual kojim učvršćuju svoju pripadnost nekoj umišljenoj zajednici, ali je svakako veoma zlokobno i uznemiravajuće, naročito za one koji su gledali ludilo sa mitinzima "slobe slobode" koji su za ovo bili progresivizam uber ales i manje vise su bili u duhu vremena. Ovo više liči na gomilu leminga koji su krenuli da skoče sa litice, samo sa namerom da sa sobom povuku i sve ostale.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A još više je uznemiravajuće što u BG i okolini ima oko 1% "građana" koji su spremni da se u uslovima potpune medijske blokade organizuju, odvoje vreme, i izađu na nešto što nisu nikakve "litije", nego demonstracije protiv Evrope, tj protiv svog okruženja, u suštini demonstracije protiv stvarnog sveta i realnosti, i protiv vremena, i protiv svog postojanja u tom vremenu. Na neki način, to su demonstracije u slavu Tanatosa, što bi rekli ovi fenseri. Taj procenat treba pomnožiti sa nekoliko desetina, da bi se dobio broj onih koji nisu izašli, ali podržavaju ove samoubilačke i samomrzačke mračnjake sa slike. Sa druge strane, nema ni jedan promil onih koji bi izašli da traže nešto što ima veze sa stvarnim svetom i sadašnjim trenutkom. Ne mora to ni da bude politički, kao što bi možda bilo da se traži uklanjanje murala raznih degena, nego nešto banalno, i svakodnevno. I uznemiravajuće, i prilično bedno.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Šetnja neće biti potrebna onda:

1. Kada prestanu konstantna pitanja: "A zašto sada oni šetaju? Imaju sva prava kao i drugi, a i samo prave gužve u gradu i smetaju radnim ljudima koji se vraćaju s posla".

2. Kada svako ko želi da ode na tu šetnju, bilo kao vid podrške ili kao pripadnik gej populacije neće dobiti žestoku osudu sredine (najblaže rečeno) zbog toga.

3. Kada učesnike šetnje ne bude moralo da čuva hiljade policajaca. 

Odgovor na prvo pitanje se može videti i iz naredne dve tačke. 

A plus je tu i tačka 4 u vidu prava na brak i usvajanje dece, što bi trebalo da budu primarni zahtevi, a ne da li neko može orgranizovati skup i prošetati ulicom bez bojazni da će biti napadnut.

 

To da li su organizatori tu samo zbog novca ne menja činjenicu da smo mi jedno duboko homofobno društvo.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...sada znam zasto reci njet paradi:

 

Ako prihvatimo gej paradu, truli Zapad i Evropska unija će iskvariti našu narodnu dušu. Nestaće brak, porodica, vera i nacija. Dečaci će nositi suknje, a žene neće depilirati pazuhe. Gejevi će da kradu našu decu.............

:lol_2:

 

iz teksta (Putinov) Zakon protiv slobode

https://www.danas.rs/kolumna/aleksej-kisjuhas/zakon-protiv-slobode/

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

A i ovo nije loše da se malo obradi

 

Quote

Premijerka Ana Brnabić danas je, na Međunarodnoj konferenciji o ljudskim pravima, istakla da nikada neće prihvatiti stavove da LGBT zajednica prkosi tradiciji i vrednostima našeg društva.

 

Dobro, i šta bi ovo trebalo da znači? Pretpostavimo da LGBT zajednica stvarno "prkosi tradiciji i vrednostima našeg društva". Čekaj, zar nije osnovna "vrednost i tradicija našeg društva" prkošenje? Tj inat, iliti "určenje" iz epizode serije Mile Tranzicija.

 

Ono, "naše društvo", šta god to bilo, se time ponosi - što prkose. I šta, sad ovi prkose prkošenju, i to je no no? Pa u kom to svetu?

 

Ako je osnovna vrednost i tradicija našeg društva prkošenje, onda su ovi koji prkose "kolektivnom prkošenju" više "činioci našeg društva" nego ovi koji im se suprostavljaju :lol_2: Onda su ovi koji se suprostavljaju "prkošenju LGBT zajednice" konformisti te kao takvi bljak, a LGBT zajednica i ostali autošovinisti i drugosrbijanci su prave srbende, jel tako, jeste :lol_2:

 

Cirkarović koji je izmislio taj izraz je nedavno čak imao tekst o tome, i sam priznao - autošovinisti (i ostali) su zbog toga što prkose srbstvu u stvari "pravi srbi" uber ales, i vise su to nego "pravi srbi" konformisti :lol_2: U čemu je onda problem? :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Najbolje je kad se umovi ogradjuju - nemam nista protiv homoseksualnosti ali neka to rade u svoja cetiri zida -

 

Oni zaista to paradiranje vide kao prkos uperen prema njima licno ...ili se plase preobracenja. U svakom slucaju je u pitanju

ne neukost, vec pokvarenjastvo i bezobrazluk.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, major josip said:

Šetnja neće biti potrebna onda:

1. Kada prestanu konstantna pitanja: "A zašto sada oni šetaju? Imaju sva prava kao i drugi, a i samo prave gužve u gradu i smetaju radnim ljudima koji se vraćaju s posla".

2. Kada svako ko želi da ode na tu šetnju, bilo kao vid podrške ili kao pripadnik gej populacije neće dobiti žestoku osudu sredine (najblaže rečeno) zbog toga.

3. Kada učesnike šetnje ne bude moralo da čuva hiljade policajaca. 

Odgovor na prvo pitanje se može videti i iz naredne dve tačke. 

A plus je tu i tačka 4 u vidu prava na brak i usvajanje dece, što bi trebalo da budu primarni zahtevi, a ne da li neko može orgranizovati skup i prošetati ulicom bez bojazni da će biti napadnut.

 

To da li su organizatori tu samo zbog novca ne menja činjenicu da smo mi jedno duboko homofobno društvo.

 

Ja bih ovo malo preformulisao, ne u smislu da kažem da nisu u pravu, već u tome kakvo je društvo.

 

Mislim da zakoni koji daju prava LGBT zajednii mogu da se lako i brzo donesu, što su mogle da urade praktično sve vlade posle 5. oktobra, ali očigledno da nisu htele da se zameraju sa ispostavom FSB-a u mantijama. Sve i da se zakoni sutra donesu i počne sa njihovom primenom, velikih problema tu ne bi bilo. Možda bi FSB organizovao neko litanje, to bi trajalo sat-dva i prošlo, a onda bi se sve zaboravilo za dan-dva. Te što litaju trebalo bi jednostavno ignorisati i to bi se raspršilo samo od sebe. Pavijane sa klupskim bojama ionako kontroliše režim, a ako se prave pametni, pretpostavljam da bi i student prve godine prava lako mogao da im ispiše vaučer za boravak u državnom hotelu koji ima rešetke na vratima i prozorima. Ne verujem da bi npr. legalizacija istopolne zajednice ili tako nešto isteralo horde ludaka na ulicu niti da bi se po uvođenju ovakvog zakona iko toga sećao posle 2-3 dana. Ako imamo u vidu ko bi izlazio na ulice u kontra-šetnju, u normalnim okolnostima to bi bio skup koji opicija obezbeđuje isto koliko i karneval mimoza.

 

Što se tiče ostalog, tu je malo komplikovanija situacija. Naime, čak i da se diskriminacija kriminalizuje i strogo kažnjava, LGBT populacija bi i dalje bila diskriminisana, ali u rukavicama. Čitao sam o jednom takvom slučaju davno, pre 10-15 godina, a mogu da ga po sećanju navedem samo u kratkim crtama. Naime, čovek je radio u nekoj firmi, NIJE imao problema na poslu, dobijao je uredno sve što zaradi, imao iste zadatke kao i ostali, ali se niko sa njim nije družio. U svakoj firmi je normalno da kolege nekada zajedno popiju kafu tokom pauze ili posle radnog vremena, da te neko poveze kući ako si mu usput, a negde zajedno vikendom odu na pecanje, roštilj i slično. Ovoga iz teksta nisu zvali, a sećam se da je i sam naveo da nije imao elemenata za tužbu. Na poslu ga niko nije prozivao zbog toga što jeste, svi su normalno sarađivali, ali je izostala ta socijalna komponenta. Ne mogu da idem u detalje jer se zaista slabo sećam nečega što sam davno pročitao, ali na to se svodi. Osim navedenog slučaja, verujem da ima i mnogo sličnih, kakav god kolektiv bio u pitanju. S jedne strane, niko te ne dira, ali si sa druge socijalno izopšten.

 

Povodom one vesti o lekciji iz biologije, video sam i komentare roditelja koji kažu nešto u stilu 'mogu oni njemu da pričaju to u školi, ali pravu istinu ću mu reći ja'. Čuo sam da ima i nastavnika koji uvu lekciju ili slične izvrdavaju - kada predaju, kažu nešto u fazonu 'u knjizi piše da se smatra kako je LGBT ponašanje normalno, tako smatraju tamo na Zapadu, tako pišite u testu jer tako kažu da treba da bude'. Sasvim je jasno šta je smisao navedenog. Godine zaglupljivanja su odavno počele da uzimaju danak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, to sa biologijom, neka bude da tim stvarima nije mesto u knjizi o biologiji. Mada mislim da sam video jednom o "pingvinima pederima" tj da su dva muška pingvina "usvojila" jaje, ali pingvini to i tako rade. Ono, mužjak se brine o jajetu kad je ženka odsutna. Samo, to nije izbor, nego biologija. Svakako to nije razlog za dranje, i to u trenutku opšte histerije. Onde gde smatraju da ne treba o tome pisati u knjizi o biologiji, onda neka promene knjigu, ali neka se ne deru.

 

I kakva je to poruka deci "vi odgovorite ovako zato što osoba X kaže da treba tako odgovoriti". E, "drug Tito je rekao da su studenti u pravu" :lol_2:  I čemu ih je naučio taj koji im je predavao bilogiju? Da budu gmizavci, pa ni to. I gmizavci imaju svoje ja. I oni se suprostave ako im neko dosađuje. Npr poskok, ono kad šišti, u stvari izdahne celim telom, pa se čuje nešto kao ssshhhhhhhh, on to u stvari upozorava, da ako neko ili nešto nastavi da ga smara, sledi napad :lol_2: Ne napada ni on dok ne upozori :lol_2: Gospodin :lol_2: Nije histeričan kao neki :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Vlada Srbije obećala je Evropskoj komisiji (EK) da će parada Evroprajd moći da bude održana u subotu u Beogradu.
To saznaje novinska agencija Beta u zapadnoevropskim krugovima.
Obavešteni sagovornici su, međutim, naveli da će putanja parade Evroprajd biti bitno skraćena.
Sagovornici su dodali da u EK postoji ozbiljno nezadovoljstvo postupanjem vlade Srbije. Naredni izveštaj EK o spremnosti Srbije da pristupi Evropskoj uniji biće bitno kritičniji, naveli su.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/vlade-srbije-obecala-briselu-setnja-na-evroprajdu-u-subotu-ce-moci-da-se-odrzi/

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@DJ_Vasa Generalno razumem šta si hteo reći. Problem u ovoj zemlji je svakako veći od samog pojma šetnje, kao i zakona koji važe na papiru. 

 

Razmišljao sam neko vreme na tu temu, jer i sam u okolini imam par gej prijatelja. Posmatram samo situaciju kada treba reći roditeljima ili nekim bliskim prijateljima za to. Evo recimo znam da oni nisu rekli svima, već samo onima za koje znaju da će to prihvatiti i da će normalno nastaviti kontakt kao i pre tog saznanja. 

 

Svakodnevno se suočavamo sa izjavama koje mogu plašiti bilo koga da se "autuje". Slušam, moj otac često sam od sebe spomene kako je parada strašna, kako je to bolest, ne može da ih gleda itd. Kolega na poslu kaže kako bi bilo zgodno da policija uzme slobodan dan za vreme parade pa nek budu svi na izvol'te. Zamišljam, šta bi bilo da sam ja gej. Kako bih se ja osećao u takvoj situaciji, kada mi je i sada neprijatno? Zanima me, kako bi se osećali ti isti ljudi da saznaju da su im deca gej, šta bi onda radili? Da li bi isto pozivali na linčovanje ili bi ih se odrekli ili ućutali i malo spustili loptu? Nekad se pitam da li su oni svesni koliko im je iskrivljena percepcija bolesnog. Kako ne vide da je mnogo "bolesnije" da se poziva na mlaćenje drugih ili recimo ne pričati sa detetom jer voli osobu istog pola? Kad se tako nešto pita obično sledi odgovor - "Ma moje dete ne može biti gej. Preobratio bih ga." Pa opet o bolestima i lobiju. 

 

Ljudi takođe tako samo izlanu: imaju ista prava kao i svi i niko ih ne dira (mada ovo postaje diskutabilno pred subotu). A ispod površine je loše, mnogo loše.

 

Drugarica je zvala da dođemo na prajd ako neko želi/može, ona će biti tamo. Ja taj dan imam brdo obaveza pa svakako ne mogu da stignem, ali razmišljao sam da ih recimo nemam. Mislim da se ni tada ne bih pojavio. Uprkos svim mojim stavovima i pojedinačnoj podršci, priznajem da ne bih imao hrabrosti sada da odem. Kad kažem hrabrosti, tu najmanje mislim na strah da bi me neko fizički napao.

 

I onda se mislim, koliko je zaista ljudi spremno da se bori za tuđa prava, gde se staje? Posmatram ljude oko sebe i gledam da testiram granice prihvatanja i "prihvatanja".

Na primer, krenimo od jednostavnije situacije. Da li oni ljudi koji kažu da nemaju ništa protiv gej osoba ne bi imali problem da šetaju sa osobom koja ima lgbt majicu ili tetovažu, na primer? Onda, da li bi otišli i pružili podršku nekom prijatelju, na događaju kao što je recimo ova parada, kada se izlazi u javnost i sve oči su uprte u vas? 

Ja sam za sebe zaključio da bih ovo drugo mogao samo ako se radi o jako dobrom prijatelju i da mislim da bi mu njegova podrška tada dosta značila. Nadam se svakako da ću napredovati u tom segmentu i osloboditi se tog straha od osude društva i kad su ulozi manji i nadam se da su ljudi koji ovo čitaju bolji, napredniji od mene što se tiče odnosa i stava prema svojoj okolini i društvu u celini. 

 

Na kraju, kad sam sve ovo napisao, razmišljam koliko su ljudi koji odu tamo zapravo hrabri. Koliko su oni koji to ne kriju zapravo hrabri. Veliki naklon za te osobe.  

 

Zato smatram da je šetnja važna, kao simbolika. Kada bi se pojavilo 100k ljudi, makar od njih bilo samo 1% gej to bi bio znak da podrška postoji i javno u većoj količini. Ovako, iako napretka ima, trebaće nam dosta vremena da se pomerimo od tog papira i zakona. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

I kakva je to poruka deci "vi odgovorite ovako zato što osoba X kaže da treba tako odgovoriti". E, "drug Tito je rekao da su studenti u pravu" :lol_2:  I čemu ih je naučio taj koji im je predavao bilogiju? Da budu gmizavci, pa ni to. I gmizavci imaju svoje ja. I oni se suprostave ako im neko dosađuje. Npr poskok, ono kad šišti, u stvari izdahne celim telom, pa se čuje nešto kao ssshhhhhhhh, on to u stvari upozorava, da ako neko ili nešto nastavi da ga smara, sledi napad :lol_2: Ne napada ni on dok ne upozori :lol_2: Gospodin :lol_2: Nije histeričan kao neki :lol_2:

Ovo je primer za nešto drugo, a to je primitivizam nastavnika jer jasno označava da je to nenormalno. Možda sam ja loše formulisao, čisto da ne bude nesporazuma. Ne znam šta se učilo na fakultetu kada je taj nastavnik studirao, ali neke stvari su se promenile. Čujem od ljudi i da se dešava da neki nastavnici geografije rade SAD preko... da ne kažem čega i da im govore da je ta zemlja teško zlo. To u udžbenicima ne piše, ali interpretacija je takva.

 

Ono što je rekao drug Tito se mnogo bolje vidi u nastavi srpskog i književnosti. Koliko znam, a opet posredno, njima daju na tacni kako da tumače dela, a naročito kad je u pitanju kosovsko naricanje i slične gluposti, dok se nešto ne pretržu od tumačenja Domanovića, Nušića ili bilo kog pisca koji je imao nešto duži jezik. Ima jedna pesma Đure Jakšića posvećena popovima-lopovima, a kratak članak na Vikipediji treba obavezno pročitati: https://sh.wikipedia.org/wiki/Kaluđeri_(pesma)

 

Simptomatično je da se o ovoj pesmi može saznati samo na srpskohrvatskoj verziji Vikipedije, ali ne i na onoj koja je označena kao srpska. Kada sam potražio ostale jezike na ovoj strani, očekivao sam da bude bar srpski, ali nije ga bilo. Doduše, srpska Vikipedija je priča za sebe, pa ne bih sada o tome.

 

Da se vratimo na nastavu srpskog - koliko sam shvatio, njima daju smernice kako da tumače književna dela, naročito ona nacionalna. Ja sam završio engleski jezik i književnost, ali tamo me nisu učili da književna dela tumačim tako što ću se držati nekog 'višeg' tumačenja kao pijan plota. Čak se i sećam jednog ispita iz književnosti na kome je koleginica rekla da se ne slaže sa nekim stavom koji je profesor izneo u nekoj knjizi ili članku, a on joj je čak i rekao da je to odlično primetila. Dobila je desetku.

 

Nikada se nisam bavio nastavom književnosti i knjige čitam kao običan čovek, da se tako izrazim, ali mi je sumanuto da se kao jedina ispravna verzija servira neko naciJonalno tumačenje one nekrofilske poezije. Koliko znam, i danas rade nešto malo dubrovačke književnosti, ali je svojataju označavaju kao srpsku. Ime Ivana Gundulića se zadržalo u nazivu nekih ulica i škola, ali samo zato što smatraju da je on Srbin БРЕ. Nadam se da ih ne uče kako je gospar Dživo nosio šajkaču i opanke sa uzdignuta tri prsta.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, major josip said:

@DJ_Vasa Generalno razumem šta si hteo reći. Problem u ovoj zemlji je svakako veći od samog pojma šetnje, kao i zakona koji važe na papiru. 

 

...

 

Zato smatram da je šetnja važna, kao simbolika. Kada bi se pojavilo 100k ljudi, makar od njih bilo samo 1% gej to bi bio znak da podrška postoji i javno u većoj količini. Ovako, iako napretka ima, trebaće nam dosta vremena da se pomerimo od tog papira i zakona. 

 

Da ne citiram ceo post, sve što kažeš je 100% tačno, a još si i kroz sopstveni primer opisao stanje dela društva koje se zalaže za normalne vrednosti, ali je sada u lošoj poziciji jer se vukojebinski* deo društva dere kao magarac. Fukara isplivala na površinu, ali to je samo fukara. Lepo reče forumska legenda da ilovača sve leči. A stići će njih ilovača kad-tad, pa da vidimo kako će im biti pod onom Tarabićevom šljivom.

 

* vukojebina - stanje svesti koje nema veze sa geografijom

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi profesori koji za, što bi rekao bohumilo, "najuspešniji humanistički projekat u istoriji čovečanstva", učenicima govore da je zlo, treba da dobiju... Hm. Prema zaslugama, kako sleduje. Verovatno o sebi misle da su veliki hrišćani, pa kad dođe vreme, oni u to veruju, valjda, ja ne, neka se pravdaju.

 

Ne znam odakle su takvi izgmizali i gde su oni odrastali, ali to je samo njihov problem što im niko nije rekao, ili nisu sami saznali, da je suština hrišćanstva tolerancija i pokajanje, a onda možda iskupljenje, a ne dranje, ako već pokušavaju da koriste te "argumente".

 

Dobro. Nego za ove koji bi da otkazu paradu i slično. Godina je 1984, hit u bivšoj zemlji, ili na bivšoj teritoriji, ili kako god to zvali, nebitno, kao i na drugim mestima. Jeste ovo bilo trn u oku nekima, svuda, i na tim drugim mestima, ali je omladini bilo OK, a i čovek je bio avangardni umetnik.

 

Zašto je omladini u to vreme ovo bilo OK, zato što je normalno da se mladi bune protiv vrednosti svojih roditelja. A ako se ne bune, onda sa njima nešto nije u redu.

 

 

Dobro, ima sad to što u današnje vreme u Jevropi dosta mladih glasaju za one koji su protiv "liberalizma", kao iz ovog videa, i to je normalno, baš kao što piše. Mladi i treba da se bune protiv vrednosti svojih roditelja. Ali nije isto tamo i tu. Ovde treba da ako su normalni... Tako.

    

Kako beše onaj film "nisu homoseksualci izopačeni, nego društvo u kome žive"

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...