Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Kosovo ulazi u Savet Evrope... Dabome, treba Srbija da se bavi Dinkom. Vucic ima pripremljen scenario za sva buduca zamjavanja dok on poptpisuje, prodaje...

Naci ce nekog Peru i dace mu sline novce da na nekakvom forumu, tribini u Zenici kaze da Srbija mora da se podeli na 10 oblasti jer je opasnost po mir. Izmislice neku fantomsku bugarsku organizaciju sa sloganom Pirot i Bosilegrad su bugarski i oblepice ove gradove plakatima. Osvanuce u Bukanovcu tabla ulica Adema Jašarija... Stara baraba Čanak ce ponovo zabaljezgati o grbu, himni Vojvodine.. Pa sve te NVO koje Vucic stalno naziva izdajnicima su u najdubljem dilu sa njim.

A za to vreme Dobrica sedi u Bgd gde sedi. Za to vreme SNP, kojima sam pun nade dao glas, ulazi i skupstinu posle pokradenih izbora i dobijaju 6000 eura, tako valjda bese, po poslaniku. Da li te pare ulazu u dalje razvijanje stranke, da li sire infrastrukturu, ima li ih u Gadzinom Hanu... Ili su jedini troskovi plakati, flajeri  bilboardi.

Ma njima je super sada, malko svadje u parlamentu i cuveno "ala im je Miki odbrusio" 

Doci ce bgd izbori, opet ce biti pata karta, Nestor "necemo ni sa jednima, ni sa drugima" ce biti neutralan i sacuvan za nexr sezone ove sapunice. A da ne bi građani prestonice trpeli, stvorice se samo nekakva komunalna koalicija snp i sns.

A gde smo mi, naivni, što smo se dizali n. a Hej Sloveni...Rekvijem

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Kosovo ulazi u Savet Evrope...

 

Boli, a?

Cvili Srblje "Izdaće Vučić, prodaće Vučić, daće Vučić, dozvolio Vučić, uaaa izdajica Vučić..."

 

Jok, izdali su, dali i prodali svi oni koji su podrškom MIloševiću i Šešelju 90ih doveli do toga da je Srbija, citiraću sebe, čir na dupetu Evrope.  1999 incl.

Svi koji suznih očiju gledaju u majku rusiju koja će kad se vozdigne da prilepi ponovo Kosovo u Srbiju i jebekevuzapadu...  oće evo saće. Trči.

 

Neka, nek se cvili, i nek se pišu grafiti Kad se vojska na kosovo vrati i ona čuvena (slažem se ovde sa Perkosom, nije to ratni poklič, to je samo) turistička pošalica Dogodine u Prizrenu (dok se imalo para sanjalo je da se ode do Pariza, danas je, u Srbiji oblikovanoj 90ih ideal i poseta Prizrenu - 3 dana, 2 noćenja s doručkom, lokalni obilasci se posebno naplaćuju )

 

OK, globalno smo sjebani.  Al ne zato što nemamo Kosovo i zato što je Kosovo u savetu Evrope već zato što "smo" glupi ko penis i sve što je došlo kao posledica divljanja 91-98 (za koje smo, da se ne lažemo solidno većinski bili) debelo i zaslužili...

 

Svet je otišao dalje, Srbija, svojom eksklluzivnom željom, ide nazad ka srednjem veku.

 

Ajmo sad lokalno:

 

1 hour ago, berti said:

A za to vreme Dobrica sedi u Bgd gde sedi. Za to vreme SNP, kojima sam pun nade dao glas, ulazi i skupstinu posle pokradenih izbora i dobijaju 6000 eura, tako valjda bese, po poslaniku. Da li te pare ulazu u dalje razvijanje stranke, da li sire infrastrukturu, ima li ih u Gadzinom Hanu... Ili su jedini troskovi plakati, flajeri  bilboardi.

Ma njima je super sada, malko svadje u parlamentu i cuveno "ala im je Miki odbrusio" 

 

I koja je poenta ovoga?  Tačno znaš ko gde sedi, šta radi i gde ulaže i koje pare pa te svrbi glas koji si kao "dao"?

 

Ah da setih se, znam čemu sve to... good old svisuistisanje :lol_2:

 

12 hours ago, berti said:

Vucic pravi spisak ko je zastitnik drzave, pa ubaci avetnicu, a sa druge g Djilas

 

Mora uvek i na svakom mestu da se naglasi jaoštanamradesvisuisti...

 

A zašto tako?  Kome to odgovara?

 

12 hours ago, berti said:

Kome sve ovo odgovara? Naravno, Vucicu.

 

I da zahvalim kako dolikuje...

 

12 hours ago, Molina23 said:

Hvala @berti to je to, suština svega. 

 

:default_coffee:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da je srece da smo mi urgirali da se Kosovo primi i u Savet Evrope i u Interpol i u Unesko i svuda jer je jedini garant da se te kvazi drzave sa pretpolitickim drustvom (da ne kazem plemenske zajednice) kakve su recimo i Srbija i Bosna i Kosovo, civilizuju i vezu za tarabu tako da ako kevcu kao seoske dzukele bar ne ujedaju komsiluk.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fancy said:

 

Boli, a?

Cvili Srblje "Izdaće Vučić, prodaće Vučić, daće Vučić, dozvolio Vučić, uaaa izdajica Vučić..."

 

Jok, izdali su, dali i prodali svi oni koji su podrškom MIloševiću i Šešelju 90ih doveli do toga da je Srbija, citiraću sebe, čir na dupetu Evrope.  1999 incl.

Svi koji suznih očiju gledaju u majku rusiju koja će kad se vozdigne da prilepi ponovo Kosovo u Srbiju i jebekevuzapadu...  oće evo saće. Trči.

 

Neka, nek se cvili, i nek se pišu grafiti Kad se vojska na kosovo vrati i ona čuvena (slažem se ovde sa Perkosom, nije to ratni poklič, to je samo) turistička pošalica Dogodine u Prizrenu (dok se imalo para sanjalo je da se ode do Pariza, danas je, u Srbiji oblikovanoj 90ih ideal i poseta Prizrenu - 3 dana, 2 noćenja s doručkom, lokalni obilasci se posebno naplaćuju )

 

OK, globalno smo sjebani.  Al ne zato što nemamo Kosovo i zato što je Kosovo u savetu Evrope već zato što "smo" glupi ko penis i sve što je došlo kao posledica divljanja 91-98 (za koje smo, da se ne lažemo solidno većinski bili) debelo i zaslužili...

 

Svet je otišao dalje, Srbija, svojom eksklluzivnom željom, ide nazad ka srednjem veku.

 

Ajmo sad lokalno:

 

 

I koja je poenta ovoga?  Tačno znaš ko gde sedi, šta radi i gde ulaže i koje pare pa te svrbi glas koji si kao "dao"?

 

Ah da setih se, znam čemu sve to... good old svisuistisanje :lol_2:

 

 

Mora uvek i na svakom mestu da se naglasi jaoštanamradesvisuisti...

 

A zašto tako?  Kome to odgovara?

 

 

I da zahvalim kako dolikuje...

 

 

:default_coffee:

Jeste, bas je bitno koga boli, koga ne boli za Kosovo, a Vucic zavrsava poslove dok se ljudi zamlacuju Breskvicama, crnim panterom, izjavama Dinka... Totalno promasen fudbal. Da li smo zasluzilu da budemo na dnu? Pa jesmo, pisamo uz vetar stalno, ali to je nebitno za celu pricu u kojoj psiho pravi sve nas majmunima.

Dabome, znas svakog od ovde prisutnih kome je dao glas jer se neko, jelte, usudio da kritikuje Janka, Marka, Dobricu. Jok, treba da aminujemo na svaki potez onih za koje smo glasali jer centrala to zahteva. Komesarijat sa foruma ocenjuje...

Čuj, gde idu pare. Pa oni se finansiraju sa Marsa ili iz budzeta koji punim izmedju ostalih i ja.

Naravno da nisu svi isti, ali je fakat da su mnogi iznenadjeni, pa i razocarani. Udjes u jebenu skupstinu ciji sastav je odredjen ogromnom krađom i onda se buniš zbog krađe.

Link to comment
Share on other sites

Jasno je sta Vucic radi i zasto to radi. Ali isto je pogubno dozvoliti da se tera neki Dinko, Minko ili bilo ko  ko jasno progovori protiv NACIONALIZMA jer je to isto problem.

 

 

Sad je Dinko na tapetu, sledeci ces mozda biti ti ili ja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Jasno je sta Vucic radi i zasto to radi. Ali isto je pogubno dozvoliti da se tera neki Dinko, Minko ili bilo ko  ko jasno progovori protiv NACIONALIZMA jer je to isto problem.

 

 

Sad je Dinko na tapetu, sledeci ces mozda biti ti ili ja...

Apsolutno se slazem. Bagru treba pohapsiti odmah, te mrcine sa majicama onog zlocinca. Samo ukazujem na istu matricu u kojoj psiho proizvodi lazne vesti, izmislja, montira, pa sve to koristi za vlastitu promociju nekakvog patritizma dok juri veštice po Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, berti said:

Jeste, bas je bitno koga boli, koga ne boli za Kosovo, a Vucic zavrsava poslove dok se ljudi zamlacuju Breskvicama, crnim panterom, izjavama Dinka..

A ako Dinko zavrsi kao Curuvija, Pantic? Kada bi trebalo kao civilno drustvo da reagujemo na bedastoce koje nam mladi ljudi serviraju

deleci ljude na patriote i izdajnike? Dinko nije isto sto i crni panter ili ta Breskvica. Dinko je jako ozbiljna stvar , a koju kako vidimo

ni ti ne razumes.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

A ako Dinko zavrsi kao Curuvija, Pantic? Kada bi trebalo kao civilno drustvo da reagujemo na bedastoce koje nam mladi ljudi serviraju

deleci ljude na patriote i izdajnike? Dinko nije isto sto i crni panter ili ta Breskvica. Dinko je jako ozbiljna stvar , a koju kako vidimo

ni ti ne razumes.

Naravno da nije isto. Poenta je da psiho fokusira javnost na neke druge stvari. On je sprema da zrtvuje svakog čoveka, da zrtvuje sve zarad vlasti. Sta ocekivati od onoga sto je porucivao da ce ubiti sto Muslimana i da ce se osvetiti Curuviji. Vucic je jedna hulja, jedan zlikovac koji ce zarad vlasti biti spreman da lincuje Dinka i bilo kog, kada mu to zatreba

Link to comment
Share on other sites

 N1 komentar

 

U nedelju su bili zločinci i zlikovci sa Zapada. Četiri dana kasnije ambasadori zemalja EU su partneri koji pomažu Srbiji da izgradi prugu Niš-Dimitrovgrad i to sa 108 miliona evra bespovratnog novca, plus 320 miliona evra izuzetno povoljnog kredita. Zato predsednik nije hteo danas da se obruši na njih zbog Kosova u Savetu Evrope.

„Ne želim danas o tome da govorim. Ne bi bilo fer ni prema ljudima iz EU koji su nam dali ovoliki novac“, kazao je Vučić.

U petak će predsednik o Savetu Evrope, a ministar spoljnih poslova u tehničkom mandatu kaže da je odluka političkog komiteta Saveta Evrope sramotna i skandalozna. Reč je o grčkoj izdaji, ljutit je Ivica Dačić.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo oduvek bili isti, samo nekoliko decenija Tite nas je malo uredilo, ali smo se vratili tu gde smo i stali i ne nameravamo

da se mrdamo sa tog mesta.

Basara je juce u svojoj kolumni to lepo objasnio:

 

Pisac hoće da kaže sledeće: „na zapadu na istoku i istoku na zapadu“, tj. u Srbiji ništa novo. Tako mic po mic dođosmo do politike katastrofa, za koju veću odgovornost snose patriotski pisci, pjesnici i istoričari od XIX veka do današnjih dana, nego političari, koji su samo korisnici, ne autori. Pisci, pjesnici i istoričari su bili ti koji su od polovine XIX veka do danas - kad im se pridružuju i patriotski analitičari - širili (i šire) ozlojeđenost, ogorčenost i frustriranost zbog - krenimo redom - gubitka Kosovske bitke i carstvija srbskog, zbog dobijanja u ratu, a gubljenja u miru, zbog stvaranja Jugoslavije, zbog bombardovanja koje je iz godine u godinu sve intenzivnije.

 

https://www.kurir.rs/licni-stav/4371898/famozno-svetislav-basara-psihologija-politike

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

A koja im hajka nije prosla? Koga smo to mi, gradjani, odbranili? Aleksandra Obradovica, decu iz Ribnikara, Dubone, protivustavnu otimacinu penzija 4 godine, onolike zene pobijene "u krugu porodice".....dopisite sami. Mislite sta hocete, ja odoh kod Cute, imam i svoju bejzbol palicu, covek praktikuje metod koji ovde jedino moze da da neki rezultat. Ovo ovde samo ulica moze da razresi. Sto pre, to bolje. Vreme je za 6 Oktobar.

 

 

Apsolutno. Sa ovom bagrom će samo tako moći. Ja tupim o tome već godinama, jer je jasno šta oni rade sve ovo vreme i šta im je bio cilj (koji su btw postigli). Mi smo pljuvali jedni druge i vrteli se u krug, dok su oni polako gradili mafijašku državu i zauzimali institucije. Praktično bez otpora. E sad, kad otvoreno kradu i novac i izbore bez skrivanja i uvijanja, kad institucije (privatne mafijaške) države ne funkcionišu, kad je svako ko zucne protiv njih neprijatelj i njima legitimna meta kao izdajnik, lopov ili voteva... ostaje samo ovo o čemu vi pišete... ili ono što je Bakić Jovo govorio... a zbog čega su ga razapele obe strane... i vlast i opozicija... nema šamaranja rukavicama, nego ozbiljan fajt ako je cilj da se povrati država... pitanje je da li uopšte ima zainteresovanih, ja bih rekao da nažalost nema...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Da je srece da smo mi urgirali da se Kosovo primi i u Savet Evrope i u Interpol i u Unesko i svuda jer je jedini garant da se te kvazi drzave sa pretpolitickim drustvom (da ne kazem plemenske zajednice) kakve su recimo i Srbija i Bosna i Kosovo, civilizuju i vezu za tarabu tako da ako kevcu kao seoske dzukele bar ne ujedaju komsiluk.

Сад си ме подсетио на једног чувара у фирми у којој сам радио док за време короне није било нешто бог зна колико посла па смо имали време да необавезно ћаскамо. Старији човек, пред пензију свакако ускоро, и кад поменемо бившу СФРЈ он се изнервира. Каже да ратујемо? За кога бре да ратујемо... јел хоћете да се отцепите? Ма изволите слободно. Каже не да нисмо требали да се противимо растурању СФРЈ, него смо ми требали први да се отцепимо од свих њих. :lol_2: 

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sam ja pricao kad su Crnogorci hteli da se odvoje, koj ce nam djavo. Ja sam na starom forumu ismejavan jer sam pricao da bi bilo dobro da se Srbija kantonizuje ili da lepo Sumadija bude republika.

 

Ili bar Vojvodina da postane nezavisna i lepo se preselim u Novi Sad i mirna Backa.

 

Srbi ne kapiraju da sto je drzava slabija njima ce biti bolje, oni hoce sto jacu i autoritarniju drzavu i tako dolazimo do ove plutokratije bukvalno u kojoj zivotarimo.

 

Koji god segment da uzmes da razmatras zakljucak je da nista ne razumemo da ne kazem da smo glupi kao ona stvar.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dzoneee said:

Сад си ме подсетио на једног чувара у фирми у којој сам радио док за време короне није било нешто бог зна колико посла па смо имали време да еобавезно ћаскамо. Старији човек, пред пензију свакако ускоро, и кад поменемо бившу СФРЈ он се изнервира. Каже да ратујемо? За кога бре да ратујемо... јел хоћете да се одцепите? Ма изволите слободно. Каже не да нисмо требали да се противимо ратурању СФРЈ, него смо ми требали први да се одцепимо од свих њих. :lol_2: 

problem je što se ne zna to "mi"

ko smo "mi" i šta je "naše"

eto danas je Srbija članica UN ali niko da kaže u kojim granicama 

Link to comment
Share on other sites

Može federacija Vojvodine i Šumadije,zašto da ne?

Inače Mek..ti kao da si sada sa Vanjom G. otkrio toplu vodu..a lik je još tokom svoje igračke karijere bio osvedočeni slobista. I čudiš se što sada lupeta?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Е па сад. Можда је то нешто наше по нашем схватању и могло да буде мало другачије да нисмо изабрали такав приступ какав смо бирали? Свакако је то сада питање и оно шта би било када би било.

 

Моје мишљење је да на око постоје стране око тога шта је наше. Прва страна је оно што пропагира запад и што су њихови интереси и они имају став не везано на нас или њихове супарнике у тој економско-културолошкој-војној борби. И друга страна је она која жели као да нас чује, а у ствари заболе их она ствар за све око тога него се коси са ставом запада па ајде као да то подрже. 

 

Ово што Шпанија, Румунија, Украјина, па чак и Грчка рецимо не признају Косово нпр. то је искључиво само јер они имају својих неких потенцијалних жаришта, који су далеко од ових наших, ал опет ајде као због мира у својој кући. А у принципу их такође боли она ствар. 

 

Ал и то је разумљивије и поштеније од онога што раде ови које заиста боли она ствар него само хоће да ударају контру западу. Што је ок и то је као неки разлог и имају право. Док год смо ми колатерална штета нико неће имати проблема од тих наших "савезника".

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, McLeod said:

To sam ja pricao kad su Crnogorci hteli da se odvoje, koj ce nam djavo. Ja sam na starom forumu ismejavan jer sam pricao da bi bilo dobro da se Srbija kantonizuje ili da lepo Sumadija bude republika.

Шумадија и Поморавље да будемо као Тринидад и Тобаго :capone_2: :lol_2:

 

Него опет би се свађали и које би границе ту биле? Шта би нам Београд дао? Рецимо Аранђеловац тешко, па би било повуци потегни за њега. Битка за Аранђеловац :lol_2: 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Није лош Аранђеловац. Додуше има ихахај када сам последњи пут био, али знам да ми је остао у пријатном сећању нешто :classic_biggrin: Но стоји и то да је мене лако импресионирати. Рецимо сад скоро био сам за Кладово и одушевио ме је тај мали градић. Све скучено, све ти је ту на дохват руке, а чак и плажу имају где пикају одбојку на песку.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Rekoše mi pre neki dan da mi poređenje nije na mestu,ali bojim se da itekako jeste..pa da malo dopunim.

Pomenuti nacistički nedeljnik Der Stuermer i njegov urednik Julius Štrajher,kasnije osuđen na smrt, često su pozivali nacističke jurišnike da ulete na fakultete i izbace profesore Jevreje i "nepatriotske" Nemce.

 

Spoiler

der-strumer-cover-1935.jpg


Takođe. Beč, 1938.godina. Studenti simultano blokiraju fakultete sa težnjom da se podele otkazi svim profesorima koji su Jevreji. Aneksijom od strane nacističke Nemačke, počinju da važe zakoni koji štite "rasnu higijenu". Na medicinskom fakultetu u Beču,preko noći je otpušteno 157 od 197 zaposlenih.

Ovi naši velikosrbi imaju blanko blagoslov da kadriraju po našim fakultetima u najboljoj tradiciji bečkih hitlerjugend dečaka.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Па није ти лепо поређење јер су то били нацистички Немци, а ово сада небеске патриоте Срби. :classic_biggrin:

 

Иначе нећу да помињем превише ту ситуацију око факултета јер стварно нисам упознат. То сам видео овде нешто јуче шта сте писали па на основу тога сазнао за тај догађај. Ове наше медије сам одјавио за вјек вјекова.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, McLeod said:

To sam ja pricao kad su Crnogorci hteli da se odvoje, koj ce nam djavo. Ja sam na starom forumu ismejavan jer sam pricao da bi bilo dobro da se Srbija kantonizuje ili da lepo Sumadija bude republika.

 

 

Ne kaze se pricao nego govorio ( Tako je govorio i Zaratustra, a nikako nije pricao).

Nego, od kojih bi i cijih para prezivljavali ovi srpski kantoni?
Nesto kao Gaza?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, McLeod said:

To sam ja pricao kad su Crnogorci hteli da se odvoje, koj ce nam djavo. Ja sam na starom forumu ismejavan jer sam pricao da bi bilo dobro da se Srbija kantonizuje ili da lepo Sumadija bude republika.

Zaratili bi Kragujevac, Topola, Gornji Milanovac i Takovo oko toga gde ce biti prestonica.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...