Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

18 hours ago, ters said:

Ogriješili ste se i to će vam se obiti o glavu, kao što se u Ukrajini obija o glavu svima koji su promovisali Kosovo i Metohiju kao nezavisnu državu.

Prema ovome, Lord Varis nije pretio Crnoj Gori ukrajinskim scenarijem.

 

Preti im scenarijem država koje su priznale Kosovo. A koji je to scenario boga pitaj. Verovatno da im bude neprijatno.

Link to comment
Share on other sites

Samo pitanjce. Jer sam perverzan i pamtim pizdarije.

 

Dobro, razumem, omeo nas rat u Ukrajini i razne afere.

 

Ali, zar nije nas Svemoguci i Sveznajuci do sad vec uspeo da postane kosarkaski trener? Bilo je pre par godina vesti da je upisao, a nema vesti da je zavrsio?

On, koji raspolaze sa 50-ak sati dnevno?

 

Ima li vesti o tome?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Dok nadrogirani kumovi jurcaju 500 na sat.

Mogli su da uhapse  pljeskavicu, kao onomad limuzinu.

A najgore je ne samo sto je dobar deo ovih sto im zatvaraju radnje glasao za Vucica, nego sto ce ponovo da glasaju za psihopatu. Jer nije on kriv, on se bori.. Krivi su Šolak, Aleksic, Djilas...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Dok nadrogirani kumovi jurcaju 500 na sat.

Mogli su da uhapse  pljeskavicu, kao onomad limuzinu.

A najgore je ne samo sto je dobar deo ovih sto im zatvaraju radnje glasao za Vucica, nego sto ce ponovo da glasaju za psihopatu. Jer nije on kriv, on se bori.. Krivi su Šolak, Aleksic, Djilas...

 

Pa koje će jede danas Precednik kad dodje da "otvori" otvoren stadion ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Dok nadrogirani kumovi jurcaju 500 na sat.

Mogli su da uhapse  pljeskavicu, kao onomad limuzinu.

A najgore je ne samo sto je dobar deo ovih sto im zatvaraju radnje glasao za Vucica, nego sto ce ponovo da glasaju za psihopatu. Jer nije on kriv, on se bori.. Krivi su Šolak, Aleksic, Djilas...


Licno sam bio pod ovim satorom "Mrak" iz Cacka na kobasicijadi u Turiji i gle cuda i tamo ih je isto poreska zatvorila. Tako da su ocigledno izracunali da je bolje raditi na crno i platiti kaznu ako te uhvate, nego kucati racune.

Ne bih da se uvlacim u sns blato i povezivanje drogiranog kuma sa ovim slucajem, ali ne vidim zasto ih ne bi zatvorili. Ako mogu ja da platim porez na moju zaradu, mogu i oni. Da li je to moglo nesto pausalno da bude, pa da ih spase kucanja racuna, to je sad druga tema

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zoran59 said:

Ali, zar nije nas Svemoguci i Sveznajuci do sad vec uspeo da postane kosarkaski trener? Bilo je pre par godina vesti da je upisao, a nema vesti da je zavrsio?

On, koji raspolaze sa 50-ak sati dnevno?

 

Ima li vesti o tome?

Evo...već deli znanje...

 

Just now, berti said:

Intelekt im je glavno oruzje

Ma to su neki napaljeni Sekjuriti...to treba cipelirati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciro di marzio said:


Licno sam bio pod ovim satorom "Mrak" iz Cacka na kobasicijadi u Turiji i gle cuda i tamo ih je isto poreska zatvorila. Tako da su ocigledno izracunali da je bolje raditi na crno i platiti kaznu ako te uhvate, nego kucati racune.

Ne bih da se uvlacim u sns blato i povezivanje drogiranog kuma sa ovim slucajem, ali ne vidim zasto ih ne bi zatvorili. Ako mogu ja da platim porez na moju zaradu, mogu i oni. Da li je to moglo nesto pausalno da bude, pa da ih spase kucanja racuna, to je sad druga tema

Sve tačno i njih sns blato ne oslobadja krivice. Samo bi valjda zakon valjalo da vazi za sve. Onaj narkoman duguje zilijarde za porez i nece ni da plati, sportski klubovi takodje... Ako zakon nije isti za sve, onda ljudi treba da budu ogorceni i  motke natopljene govnima da potežu sto pre.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciro di marzio said:


Licno sam bio pod ovim satorom "Mrak" iz Cacka na kobasicijadi u Turiji i gle cuda i tamo ih je isto poreska zatvorila. Tako da su ocigledno izracunali da je bolje raditi na crno i platiti kaznu ako te uhvate, nego kucati racune.

Ne bih da se uvlacim u sns blato i povezivanje drogiranog kuma sa ovim slucajem, ali ne vidim zasto ih ne bi zatvorili. Ako mogu ja da platim porez na moju zaradu, mogu i oni. Da li je to moglo nesto pausalno da bude, pa da ih spase kucanja racuna, to je sad druga tema

Izmedju ostalog, kažu, slab internet, neće fiskalna da radi. Ima i toga, onda ih uhvati gužva i jbg. Pošto i sam vlasnik kaže, ima meso za 200 000, ostaje bez zarade od 300 000 din...kad se izračuna porez....e pa izvini druže. Pravna država, a porez mora. Tako to funkcioniše.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Politikolog Boban Stojanović podseća da je učešče svih opozicionih partija, bez razlike, uslov za političke promene.

„Meni je malo čudno što pojedini predlažu i zovu to jednom listom koja isključuje ozbiljan deo biračkog tela i ozbiljan deo političkih partija koje učestvuju u političkom životu. Moj zaključak je da onaj ko ne priča o jednoj zajedničkoj listi svih, ili ne razume političke prilike u Srbiji ili radi za Vučića, trećeg nema“, smatra Stojanović.    

 

Ovaj Boban Stojanovic mi deluje pametno i prica ono sto pisem ovde vec duze vreme.

 

Naravno, ne treba insistirati na jednoj listi, ali ne moze opozicija Vucicu da ukljucuje samo ex DS i proevropske stranke, to prosto onda nije lista koja je protiv SNS (koji je istovremeno i proEU i populisticko-nacionalisticka stranka) jer ne moze da racuna na sve glasove gradjana koji su protiv ovog rezima.

 

Ne samo da matematika ne dozvoljava formiranje neke proEU vecine cak ni u BG (pricam o zeleno-levom frontu, DS, SSP, PSG i srodnim organizacijama) nego i odgovara politickoj realnosti u zemlji - nikakva vlast na ideoloskim osnovama nakon SNS nije moguca jer SNS nije standardna partija desnice koje postoje sirom Evrope (sa kojima levica ne moze da saradjuje), SNS rezim je zaveo diktaturu i u rusenju te diktature treba da ucestvuju svi politicki cinioci koji su protiv nje - nakon toga treba odrzati regularne izbore na kojima bi biraci birali na osnovu ideoloskih i dnevnopolitickih pitanja.

 

Isto tako, vreme je da politicari u opoziciji (umesto sto insistiraju na ideloskim podelama) jasno i glasno kazu ko je Vucicev saradnik i sa kim nema saradnje. Neki Novi DSS ili POKS ne bi trebalo u ovom trenutku da smeta jer imaju ideologiju koju imaju, nego zato sto su Vucicevi saradnici, a preko 90% biraca zeli smenu ove vlasti.

 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

 

Ovaj Boban Stojanovic mi deluje pametno i prica ono sto pisem ovde vec duze vreme.

 

Naravno, ne treba insistirati na jednoj listi, ali ne moze opozicija Vucicu da ukljucuje samo ex DS i proevropske stranke, to prosto onda nije lista koja je protiv SNS (koji je istovremeno i proEU i populisticko-nacionalisticka stranka) jer ne moze da racuna na sve glasove gradjana koji su protiv ovog rezima.

 

Ne samo da matematika ne dozvoljava formiranje neke proEU vecine cak ni u BG (pricam o zeleno-levom frontu, DS, SSP, PSG i srodnim organizacijama) nego i odgovara politickoj realnosti u zemlji - nikakva vlast na ideoloskim osnovama nakon SNS nije moguca jer SNS nije standardna partija desnice koje postoje sirom Evrope (sa kojima levica ne moze da saradjuje), SNS rezim je zaveo diktaturu i u rusenju te diktature treba da ucestvuju svi politicki cinioci koji su protiv nje - nakon toga treba odrzati regularne izbore na kojima bi biraci birali na osnovu ideoloskih i dnevnopolitickih pitanja.

 

Isto tako, vreme je da politicari u opoziciji (umesto sto insistiraju na ideloskim podelama) jasno i glasno kazu ko je Vucicev saradnik i sa kim nema saradnje. Neki Novi DSS ili POKS ne bi trebalo u ovom trenutku da smeta jer imaju ideologiju koju imaju, nego zato sto su Vucicevi saradnici, a preko 90% biraca zeli smenu ove vlasti.

 

Imas pravo ali onog momenta kada bi izasao neko i rekao DSS,Zavetnici i jos po neko su Vucicevi krece rat izmedju njih i onda se sanse jos vise smanjuju.

Iskren da budem nisam siguran sta bi neki glasac Zavetnika npr rekao da ga pitaju da bira izmedju koalicije sa npr NDMBGD i sa SNS.

Jesu oni protiv Vucica ali i ovi drugi su im podjednako udaljeni.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, goldberg said:

SNS rezim je zaveo diktaturu i u rusenju te diktature treba da ucestvuju svi politicki cinioci koji su protiv nje - nakon toga treba odrzati regularne izbore na kojima bi biraci birali na osnovu ideoloskih i dnevnopolitickih pitanja.

 

 

U potpunosti se slažem sa tobom. Kada SNS konačno padne sa vlasti, mogu da uslede pravi i slobodni izbori.

 

Na takvim izborima stranke mogu da idu u kolonama-ideološkim i da predstavljaju svoje programe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel zna neko vise o ovoj stranci?

 

https://istina.org.rs

 

Danas sam prvi put cuo za njih. Skrenulo mi je paznju sto imaju hrabrosti da pokrenu neke tabu teme, koje ne bi naisle na odobrenje vecine (zapravo, tesko je reci da li su zaista nepopularne, jer rasprave nema, s obzirom da su tabu), ali celokupna slika odaje utisak da je u pitanju samo "novosadska verzija NDMBGD-a", dakle jos jedna levicarska 😞 

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...