Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

U sustini, velika greska Vucica je sto ne zapocne pregovore sa opozicijom. Tu on pravi istu gresku kao Milosevic.

Jer, vecina zahteva opozicije je realna I izvodljiva. 

Jer, sa Vulinom se ionako zestoko zamerio Amerikancima. Bata Gasic je lik koji bi mogao biti zrtvovan laganica. 

Dalje, Heppy bi zbog proruskog stava zaista trebalo sankcionisati oduzimanjem nacionalne frenkvencije. I u tom slucaju bi mogao da se napravi neki kompromis u vezi Pinka: npr da se oduzeta frekvencija Heppija dodeli N1, a da Pink prestane sa emitovanjem rijalitija. Bili bi vuci siti I ovce na broju. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Darth Bane said:

U sustini, velika greska Vucica je sto ne zapocne pregovore sa opozicijom. Tu on pravi istu gresku kao Milosevic.

Jer, vecina zahteva opozicije je realna I izvodljiva. 

Jer, sa Vulinom se ionako zestoko zamerio Amerikancima. Bata Gasic je lik koji bi mogao biti zrtvovan laganica. 

Dalje, Heppy bi zbog proruskog stava zaista trebalo sankcionisati oduzimanjem nacionalne frenkvencije. I u tom slucaju bi mogao da se napravi neki kompromis u vezi Pinka: npr da se oduzeta frekvencija Heppija dodeli N1, a da Pink prestane sa emitovanjem rijalitija. Bili bi vuci siti I ovce na broju. 

 

Vučićeva moć dobrim delom počiva na njegovoj nepogrešivosti i na satanizaciji opozicije. Ovo bi mu bio pucanj u nogu jer njegovi glasači ne mogu da pojme da su odjednom demokrate / cia / Evropa u pravu a Vučić / hepi / Rusi nisu.

 

Decenija ispiranja mozga se ne može poništiti za mesec dana

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nisu u pitanju pare u Rusiji. Ni on nije toliko glup da ih tamo drži. On je jednostavno "odgajio" "prorusko" i "antinato" biračko telo, čija je uverenja (da ih tako nazovemo) više od decenjije ojačavao posredstvom propagande sa Happy, Pinka ali i svih drugih TV sa nacionalnom frekvencijom (i mnogih kablovskih kanala kao što su "Vesti", "TV Hram" i slične) da bi sada mogao tek tako, bez gubitka podrške deka glasača, da promeni priču. Mu#*a su mu sada u procepu između gubitka podrške EU i SAD i gubitka birača.

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Niko za AV ne glasa iz ubeđenja i zbog neke ideologije, jedan deo je primoran a drugi zaluđen propagandom. I dalje sam siguran da sa samo pola godine normalne medijske priče bez sarape, vučićevića, krla, marića barem 30% onih koji sad glasaju za AV daje glas nekom drugom. A ti drugi treba da se probude i pokrenu a ne da se šminkaju kako bi se dopali AV i dobili mrvice.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Mislim da nisu u pitanju pare u Rusiji. Ni on nije toliko glup da ih tamo drži. On je jednostavno "odgajio" "prorusko" i "antinato" biračko telo, čija je uverenja (da ih tako nazovemo) više od decenjije ojačavao posredstvom propagande sa Happy, Pinka ali i svih drugih TV sa nacionalnom frekvencijom (i mnogih kablovskih kanala kao što su "Vesti", "TV Hram" i slične) da bi sada mogao tek tako, bez gubitka podrške deka glasača, da promeni priču. Mu#*a su mu sada u procepu između gubitka podrške EU i SAD i gubitka birača.

Mislim da se precenjuju i motivi i inteligencija biraca. Cuju se ponekad i na Hepiju disonantni tonovi, lako bi on to odvrnuo da hoce. Nego je problem sto je svima svasta obecao, a rok za ispunjenje stigao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Mislim da se precenjuju i motivi i inteligencija biraca. Cuju se ponekad i na Hepiju disonantni tonovi, lako bi on to odvrnuo da hoce. Nego je problem sto je svima svasta obecao, a rok za ispunjenje stigao.

 

Kad smo vec kod obecanja:

 

https://nova.rs/vesti/politika/ko-ode-na-vucicev-kontramiting-garantovan-mu-je-lekar-preko-reda/

 

Zamisljam neki skecic kako umesto onog 'samo da nesto pitam', neka baka/deka™ kaze 'bila sam na mitingu', a ostali iz cekaonice zagrme 'pa svi smi bili!'

Edited by handys
  • Like 4
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, McLeod said:

Mislim da se precenjuju i motivi i inteligencija biraca. Cuju se ponekad i na Hepiju disonantni tonovi, lako bi on to odvrnuo da hoce. Nego je problem sto je svima svasta obecao, a rok za ispunjenje stigao.

Upravo zbog manjka inteligencije i jesu 'proruski" i "antinato" i glasaci AV i SNS.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Vučićev najveći problem je taj što je psihopata. 

 

Često se povede priča i neko poređenje između Mila i AV. Milo jeste autokrata, jeste se nakrao, jeste stvorio mafiju oko sebe. Na kraju i pao na izborima. On nije imao ni blizu takvu mašinu od partije, biti takvu kontrolu medija i ljudi. Nije imao takvu vojničku hijerarhiju. Ljude oko sebi koji su kao lobotomisani. Ne jer je CG bolja od Srbije ili zato što je to bilo nemoguće stvoriti za 30 godina, već zato što čovek nije takav psihopata. Posebna vrsta bolesnika je potrebna da budeš toliko opterećen, fokusiran, paranoican, u stalnoj kontroli svega i svačega.. ne može svako ni da ima snage i energije za to, kao što Tadić ni blizu nije imao.

 

Dakle, mogao je Vučić da ima još gomilu nekih normalnih poteza koji bi ovu zemlju učinili normalnijom, bez da mu značajno utiče na rejting. Međutim, to nije on, to bi onda bila neka zdravija osoba, ali verovatno i neko ko ne bi bio u takvoj moći da takve odluke donosi.

 

 

 

  • Like 21
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih na Medovu analizu dodao neki redosled problema. 1. iskompleksiranost koja vuče korene iz detinjstva i rane mladosti, poslova koje je obavljao u SRS 2. psihopatske crte ličnost 3. fasciniranost kriminalom, huliganstvom i nasiljem koje dovodi do kreiranja ambijenta koji mu, suštinski, nije ni bio neophodan 4. sposobnost podilaženja nižim slojevima uz zapaljive retorike koje pogađaju niže registre, naučeno u SRS 5. praktično odrastanje u ambijentu DB, poznavanje mehanizama i sistema još u mladosti, iznutra, iz doba ministrovanja 90tih i pre toga 6. suštinska opredeljenost ka antidemokratiji, da ne kažem nekoj formi autokratije, diktature, fašizma i velikosrpstva 6. suštinski pogrešno shvatanje i nepoznavanje ekonomije 7. od detinjstva ukorenjena sklonost ka nepotizmu, koja narasta u faraonizam sa rastom moći 8. sklonost ka osvetoljubivosti, pakosti i stvaranju atmosfere trke pacova, takođe naučena u formativnim godinama SRS 9. duboka mržnja prema svemu što je moderno, građansko, posebno beogradski, sve ono što je moglo da predstavlja neku bolju budućnost do negde sredine-kraja 80tih, sve one krugove koje AV nije razumeo i koji su ga prezirali, kao neobrazovanog šabana sa NBG, ruralnih manira i razmišljanja, lišenog bilo kakvog iskustva van blokova 10. kao posledica svega navedenog, a uz koncentraciju moći, razvijen Daning Kruger sindrom, praćen paranojom, manijom gonjenja i defetizmom pojačanim slabom sposobnoću da procesira signale, a najbolji primer je krajnje neprimerena ishitrena i štetna reakcija na majske masakre  

  • Like 12
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darth Bane said:

U sustini, velika greska Vucica je sto ne zapocne pregovore sa opozicijom. Tu on pravi istu gresku kao Milosevic.

 

A inače su to dve suprotstavljene strane, "hoe yes no".... 

 

Da se ne zezamo, sva su to g... a iz iste guzice koja učestvuju u ovom " Show programu" i rade iste stvari na različit način

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, medobrundo said:

Vučićev najveći problem je taj što je psihopata. 

 

Često se povede priča i neko poređenje između Mila i AV. Milo jeste autokrata, jeste se nakrao, jeste stvorio mafiju oko sebe. Na kraju i pao na izborima. On nije imao ni blizu takvu mašinu od partije, biti takvu kontrolu medija i ljudi. Nije imao takvu vojničku hijerarhiju. Ljude oko sebi koji su kao lobotomisani. Ne jer je CG bolja od Srbije ili zato što je to bilo nemoguće stvoriti za 30 godina, već zato što čovek nije takav psihopata. Posebna vrsta bolesnika je potrebna da budeš toliko opterećen, fokusiran, paranoican, u stalnoj kontroli svega i svačega.. ne može svako ni da ima snage i energije za to, kao što Tadić ni blizu nije imao.

 

Dakle, mogao je Vučić da ima još gomilu nekih normalnih poteza koji bi ovu zemlju učinili normalnijom, bez da mu značajno utiče na rejting. Međutim, to nije on, to bi onda bila neka zdravija osoba, ali verovatno i neko ko ne bi bio u takvoj moći da takve odluke donosi.

 

 

 

 

Ovo je meni 1000 puta palo na pamet... Sa ovolikom podrškom godinama, mogao je toliko dobrih stvari da uradi, da postavi kvalitetne ljude na bitne pozicije, da zaista promeni Srbiju na bolje... Mislim da ga je upravo tvoja dijagnoza "sprečila" u tome... Doduše on možda i živi u nekom paralelnom univerzumu, misleći da je uradio sve dobro, a da smo mi koji ga kritikujemo zapravo slepi i nezahvalni...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma on je psihopata 1/1, i ja sam pisao o tome nebrojeno puta.

 

Ali stvar je ovde u tome da generalno imamo strategiju anesteziranja i zaludjivanja svega, a onda u mocvari mocnici rade sta hoce, kad nesto to zatalasa, ide krizni menadzment.

 

Meni tu predstavljaju problem neke stvari. Prvo, krizni menadzment je mogao da odradi za rat u Ukrajini. Desavalo se par puta da je bilo nagovestaja da ce se okrenuti za 180 stepeni narativ, pa nije do kraja. Ispade taj rat u Ukrajini i otkacinjanje Rusije veci problem nego fakticko priznanje Kosova koje se desilo i niko ne izadje na ulicu zbog njega.

 

Sto jednostavno nije realno. Uostalom, ko bi mu izasao na ulice? Par hiljada huligana kojima ionako moze da ukine dzeparac (kad je Belivuka sklonio, ko od ostalih koje je stvorio ce mu predstavljati problem?), penzioneri i ratni veterani? Samo da nece oni da izlaze, pusti im specijal na Hepiju i zalepices ih za televizor.

 

Znaci ti problemi o padu podrske i problemima sa nacionalnim strujama mozemo da okacimo macku o rep. Mi smo i veliki vernici i veliki Srbi samo na recima, prvenstveno smo crvi koji kicmu nemaju i oportunisti, apsolutno se nista ne bi desilo da je medju prvima uveo sankcije Rusima.

 

Dakle, skroz je logicno da postoji neki dublji razlog zbog kojeg to nismo uradili. On mozda jeste lud, ali bar malouman nije.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Recimo da se tu ne radi samo o Vučiću i njegovim dijagnozama, postoji tu oko ili bolje rečeno iza njega grupa ljudi koji su se dobro obogatili i dalje se bogate u ovakvom sistemu ...svaku pa i minimalnu težnju ka vladavini zakona i uredjenoj državi vide kao opasnost po svoje poslovne interese ...

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, freethrow said:

8. sklonost ka osvetoljubivosti, 

 

Nije covek slucajno zavrsio u SRS, jer ima tu crtu za koju kod mene u kraju stariju ljudi kazu: četnik osvetnik. 

 

 

@sankcije Rusiji, ja mislim da je problem prilicno banalan, kao sto je Mek spomenuo, tamo je ustekao nakradenu lovu i to je to.. zajebao se sto nije sve gomilao kod svojih krimosa iz Emirata. 

A da mu tako neka glupost nije problem, mesec dana Informer, RTS, Happy, Pink 24/7 o agresiji Rusiji, KAO STO JE NAMA NATO radio, 100 eura za penzionere, najava povecanja penzija i to je to... Bas bi se neki govnjaivko iz Sabante koji je dobio posao preko stranke pobunio protiv njega i uzeo da glasa Vuka Jeremica...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, 40Wins said:

 

 

 

 

@sankcije Rusiji, ja mislim da je problem prilicno banalan, kao sto je Mek spomenuo, tamo je ustekao nakradenu lovu i to je to.. zajebao se sto nije sve gomilao kod svojih krimosa iz Emirata. 

 

 Bolja klima je u "kućerku" na Rubljovki nego u Abu Dabiju....

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, 40Wins said:

 

...

 

 

@sankcije Rusiji, ja mislim da je problem prilicno banalan, kao sto je Mek spomenuo, tamo je ustekao nakradenu lovu i to je to.. zajebao se sto nije sve gomilao kod svojih krimosa iz Emirata. 

A da mu tako neka glupost nije problem, mesec dana Informer, RTS, Happy, Pink 24/7 o agresiji Rusiji, KAO STO JE NAMA NATO radio, 100 eura za penzionere, najava povecanja penzija i to je to... Bas bi se neki govnjaivko iz Sabante koji je dobio posao preko stranke pobunio protiv njega i uzeo da glasa Vuka Jeremica...

 

Izvini, a koja budala bi tamo držala novac? Ako je novac njegov i ako misli da je ugrožen, to se može srediti jednostavno - običan transfer, kupovina nečega što se može prodati i zaraditi (nekretnina) i slično. A ako je novac pod kontrolom 'odozgo', onda ne vidim svrhu da ga neko na takav način čuva. Pošto je po svoj prilici paranoik, mislim da bi ruSSke banke bile među poslednjim mestima gde bi čuvao novac. Može on da bude lud, ali nije toliko glup.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Izvini, a koja budala bi tamo držala novac? Ako je novac njegov i ako misli da je ugrožen, to se može srediti jednostavno - običan transfer, kupovina nečega što se može prodati i zaraditi (nekretnina) i slično. A ako je novac pod kontrolom 'odozgo', onda ne vidim svrhu da ga neko na takav način čuva. Pošto je po svoj prilici paranoik, mislim da bi ruSSke banke bile među poslednjim mestima gde bi čuvao novac. Može on da bude lud, ali nije toliko glup.

 

Problem je sto tesko da sada moze. Prva stvar koju su uradili je manje vise zamrzavanje imovine i monitoring transfera novca. I sad zamisli kako bi izgledalo ako ga provale.

 

Instant je zavrsio karijeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ovo je meni 1000 puta palo na pamet... Sa ovolikom podrškom godinama, mogao je toliko dobrih stvari da uradi, da postavi kvalitetne ljude na bitne pozicije, da zaista promeni Srbiju na bolje... Mislim da ga je upravo tvoja dijagnoza "sprečila" u tome... Doduše on možda i živi u nekom paralelnom univerzumu, misleći da je uradio sve dobro, a da smo mi koji ga kritikujemo zapravo slepi i nezahvalni...
Moja teorija je da to nije uradio zato što poznaje taj narod i društvo mnogo bolje od naroda samog pa je shvatio da tako nešto ne bi njemu lično išlo u korist jer bi vrlo brzo pao sa pozicije vlasti zbog toga što bi sređivanjem institucija morao i sam da se ponaša civilizovano i u okviru zakona, što bi uvođenjem civilizovanog ponašanja nagazio veći deo društava, inače potpuno nesklonog takvom ponašanju. Dakle, ja sam tamo negde pre 10 godina mislio da je mogao tada, sa tolikom vlašću, da napravi istorijski potez poput Kemala Pashe Ataturka I reformiše društvo u kome su još 10 godina ranije počele ponovo da se javljaju aveti 90ih koje Tadić i ekipa post-djindjic demokrata nije umela (još verovatnije nije želela) da pomete kad je imala priliku.
Prevideo sam tada, u nadi da možda 2012. i nije toliko crna, da je avetinja 90ih upravo on, možda smatrajući da je previše pragmatičan i da je u godinama kada čovek sazreva i da bi mogao (valjda i zbog zavrtanja jajašca od strane zapada) da učini i nešto korisno, kad ga je masa već postavila na to mesto.
Al djoka, bato. Njih je bolela patka za srpsko uređenje društva, samo je bitno da Srbija ne sere okolo a ako će da se valja u sopstvenim govnima, samo nek izvoli, dok ne gađa okolinu tim izmetom. A i za to ima leka: visok zid.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...