Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Opet tema ko posle Vučića? Koji put? Posle svakog malo većeg protesta krenu slične priče. Jeste bio veličanstven, ali nema od odlaska psiha u skorije vreme ništa, nažalost.

 

Dobiće se neke mrvice, tipa smena Gašića, opozicija će to predstaviti kao veliku pobedu, a za par meseci eto njega na novoj poziciji. Već viđeno sa istim tim Gašićem. A i sa Rio Tintom, kao narod se izborio na Gazeli, a oni samo što ne počnu da kopaju...

 

Tragedija u Srbiji je što mi još ni ne znamo ko je opozicija a ko nije. Jel Đilas opozicija? Boško? Francuz? Tadić? Zanoktica? Čuta? Ko će da sruši Vučića? Lazović, Milivojević, Lutovac? Neće. Za to treba mnogo stvari da se poklopi. Da odluče ovi spolja, da nestane para za uhlebe i botove, i neka opozicija u koju će da se uloži da bude konkurent SNSu. I vreme. A mi još ne znamo ni ko je prava opozicija a ko nije. Toliko spavača ima Vučić, da kad god treba aktivira nekoga da sjebe energiju na ulici. Bio je to Boško na jednom protestu, pa posle prošlih izbora "gospodin" Đilas. Posle Rio Tinto protesta Savo... Svi su ubili energiju i optimizam zbog mrvica i obećanja koje je kao dao Vučić... Ko će sad da iskoči, baš me zanima, da ovo umrtvi...

 

Možda je ova tragedija kap koja je prelila čašu... ali i da jeste, gde i koje glasove će se preliti nezadovoljstvo naroda? Neće se vlast smeniti na ulici. Ako i iz ovoga Vučić ispliva, šta je sledeće dno ove vlasti koje će izvesti narod na ulice? Jel ima gore od ovoga? Ako postane normalno i da nas ludaci ubijaju po školama i ulicama, bolje nam je da se kolektivno iselimo u Sibir i ovu teritoriju prepustimo nekom civilizovanom i normalnom... 

Edited by Issey
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites



od ovih koji bi da Srbija bude iole normalna država.


Problem je što je procenat građana Srbije koji bi od nje da prave iole normalnu državu zanemarljiv. Isto i sa političarima, svi bi mahom da budu Vučić posle Vučića, a za Srbiju ih zabole bulja. Svi bi oni nastavili politiku sedenja na 5 stolica, pri čemu bi od svake uzimali ono što njima odgovara, a kalimerisali kad se od njih nešto traži. Takav je i narod koji bi predstavljali, nikakva razlika.
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Sve ono sto laprdaju razni Beckovici, Kovici, Cirjakovici, Crncevici, Kalajici, Bokani, Djurkovici, Antonici... jos od 1987. pa do danas. 

Iskoristicu ovaj post kako bih pitao tebe a i druge forumase da li znaju za neke tekstove koji razotkrivaju budalastine koje izgovara Mila Aleckovic?

 

Vodio sam neku diskusiju prethodnih dana u kojoj se spomenula doticna i sve njene aktivnosti vezane za predstavljanje Srba u Francuskoj, teorije zavera itd, ali sem nekoliko clanaka na raskrinkavanju o COVIDU-u, nisam uspeo da nadjem nesto konkretno. Ukoliko neko ima da podeli neki drugi izvor, bio bih zahvalan, jer bih voleo da konkretnim tekstovima ukazem na gluposti koje ova zena izjavljuje.

 

Ne znam da li je post za ovu temu. Ako nije, moderatori ga mogu prebaciti na odgovarajucu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

Ne mogu da budu Vučić umesto Vučića aman.

 

Nisam ni rekao da će biti, već da to žele da budu. To im je jedina motivacija da dođu na vlast. Neće oni zaista da menjaju Srbiju. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, jedibojan said:

1. Da li mislis da ta nadolazeca klika ima kapacitet da se odrzi bez kulta licnosti stvorenog oko Vucica?

Mislim da bi mogao, u drugom režimu politike. Reč "režim" ovde ne upotrebljavam u onom smislu u kom se ona pežorativno koristi za autoritarne vladajuće strukture, već prosto režim rada, funkcionisanja (kao režim rada veš mašine), "oko čega se tu radi". Sadašnji režim politike je "postići apsolutno minimalnu moguću normu koja je potrebna da se se ne izazove preterana reakcija spolja (sankcije ili da se, ne daj Bože, opet dobije po tamburi), i onda u tom okviru maksimizovati kratkoročnu relativnu (drugim ljudima u zemlji) ekonomsku dobit za članove dvora i pridvorica". Loš režim, ali daleko od toga da je neodrživ ili najgori (pogledajte samo probleme koje istoricizam pravi u Rusiji), ili da bi bilo pametno kladiti se da će promena biti unapređenje.

 

Poznanici koje sam pomenuo čak nisu nikakvi Vučićevi kultisti, mnogima je srcu bliži Koštunica (neki su bivši članovi DSS-a), čak su u okviru sistema i pokušavali da urade nešto iz ubeđenja dok im nije rečeno da moraju da urade to i to jer traži taj i taj od toga i toga...

 

 

23 hours ago, jedibojan said:

2. Da li po tvom misljenju postoji novi val opozicije koji moze da predstavlja alternativu koja vidi dalje od svog dzepa? (Ili je sve to ista ekipa - pitam zato sto si napomenuo da su ovi bliski sns-u)

Možda nisam previše dobar poznavalac srbijanske političke scene, ali nisam primetio nešto takvo. Ne bih uopšte rekao da su svi u opoziciji zainteresovani za svoj džep (za to je daleko bolje prići uz nogu), ali nisam video eksplicitno prepoznavanje sistemskog problema koji ima Srbija. "Mi smo bolji i pošteniji ljudi" nije rešenje jer je Srbiji (i svakom drugom) potreban "error-correction" mehanizam (brzo uočiti i korigovati greške, to je temelj svakog uspešnog sistema ikada, saznajnog (nauka), političkog (demokratija), ekonomskog (slobodno tržište), ili bilo kojeg drugog). 

 

Ostavimo sve po strani, čak i da je neko najpametniji i najbolji čovek ikada, šta će biti kada za 4 godine izgubiš izbore? Koji mehanizam će, na primer, sprečiti da za 4 godine OPET dripci izbacuju decu iz vrtića zato što su im roditelji slikani na protestu opozicije? Koji će sprečiti da čistačica opet mora da prikupi 10 "kapilarnih glasova" da bi dobila posao, ili da poslovni ljudi ne budu OPET reketirani da moraju da kupe nekretninu u novoizgrađenom prominentnom bloku da bi mogli da dobiju posao na tenderu? To nisu laka pitanja, i ja ne vidim da neko nudi dobre odgovore...

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


 

 


Problem je što je procenat građana Srbije koji bi od nje da prave iole normalnu državu zanemarljiv. Isto i sa političarima, svi bi mahom da budu Vučić posle Vučića, a za Srbiju ih zabole bulja. Svi bi oni nastavili politiku sedenja na 5 stolica, pri čemu bi od svake uzimali ono što njima odgovara, a kalimerisali kad se od njih nešto traži. Takav je i narod koji bi predstavljali, nikakva razlika.

 

Koliko god da nas ima ne smemo da odustanemo a onih koji će postavljati prepreke ima naravno mnogo više zato i vlada žvalavi sa svojim banditima. Naravno svako za sebe zna zašto se svesno ili nesvesno pridružuje toj većinskoj strani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FrediB said:

To je vise zasluga ''zlog Hrvata Groza'', da su se  srpski i crnogorski komunisti najvise pitali, a ne slovenacki i hrvatski, ovde bi harali staljin i njegovi ljudozderi. 

 

U tom slučaju bi naše babe i dede, očevi i majke jeli korenje, ali bi 1990. sa ostatkom istočne Evrope poslali Ruse dođavola i danas bi bili normalna država.

 

Šta bi bilo kad bi bilo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Stiletto said:

 

U tom slučaju bi naše babe i dede, očevi i majke jeli korenje, ali bi 1990. sa ostatkom istočne Evrope poslali Ruse dođavola i danas bi bili normalna država.

 

Šta bi bilo kad bi bilo...

Lako je da se bude general nakon bitke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bohumilo said:

Mislim da bi mogao, u drugom režimu politike. Reč "režim" ovde ne upotrebljavam u onom smislu u kom se ona pežorativno koristi za autoritarne vladajuće strukture, već prosto režim rada, funkcionisanja (kao režim rada veš mašine), "oko čega se tu radi". Sadašnji režim politike je "postići apsolutno minimalnu moguću normu koja je potrebna da se se ne izazove preterana reakcija spolja (sankcije ili da se, ne daj Bože, opet dobije po tamburi), i onda u tom okviru maksimizovati kratkoročnu relativnu (drugim ljudima u zemlji) ekonomsku dobit za članove dvora i pridvorica". Loš režim, ali daleko od toga da je neodrživ ili najgori (pogledajte samo probleme koje istoricizam pravi u Rusiji), ili da bi bilo pametno kladiti se da će promena biti unapređenje.

 

Poznanici koje sam pomenuo čak nisu nikakvi Vučićevi kultisti, mnogima je srcu bliži Koštunica (neki su bivši članovi DSS-a), čak su u okviru sistema i pokušavali da urade nešto iz ubeđenja dok im nije rečeno da moraju da urade to i to jer traži taj i taj od toga i toga...

 

 

Možda nisam previše dobar poznavalac srbijanske političke scene, ali nisam primetio nešto takvo. Ne bih uopšte rekao da su svi u opoziciji zainteresovani za svoj džep (za to je daleko bolje prići uz nogu), ali nisam video eksplicitno prepoznavanje sistemskog problema koji ima Srbija. "Mi smo bolji i pošteniji ljudi" nije rešenje jer je Srbiji (i svakom drugom) potreban "error-correction" mehanizam (brzo uočiti i korigovati greške, to je temelj svakog uspešnog sistema ikada, saznajnog (nauka), političkog (demokratija), ekonomskog (slobodno tržište), ili bilo kojeg drugog). 

 

Ostavimo sve po strani, čak i da je neko najpametniji i najbolji čovek ikada, šta će biti kada za 4 godine izgubiš izbore? Koji mehanizam će, na primer, sprečiti da za 4 godine OPET dripci izbacuju decu iz vrtića zato što su im roditelji slikani na protestu opozicije? Koji će sprečiti da čistačica opet mora da prikupi 10 "kapilarnih glasova" da bi dobila posao, ili da poslovni ljudi ne budu OPET reketirani da moraju da kupe nekretninu u novoizgrađenom prominentnom bloku da bi mogli da dobiju posao na tenderu? To nisu laka pitanja, i ja ne vidim da neko nudi dobre odgovore...

 

Ponekad imam utisak da postoji asimetrija koja dovodi do defetizma. Vlast ostaje na vlasti uprkos katastrofalnin potezima, nesuvislim izjavama, itd., a od opozicije se trazi izuzetan politicki kvalitet da bi zasluzila nas glas kojim bi se lose stanje promenilo. Vidimo ekstremnu nenormalnost i zamisljamo kao alternativu normalnost. Posto je niko ne nudi od opozicije, sledi nase razocaranje prakticno unapred.

 

Ali ako je jetra bolesna od otrova koji ne moze da preradi, od konstantne 40% sljivovice, mozda je resenje, kad vec nema vode, naci pice sa 25% alkohola, pa sa 12%, pa sa 6%. Mozda je u redu da dodju polukompetentni politicari opozicije, cak i ako ne bi uradili ono sto bi trebalo, jer je demokratski hteti promenu ljudi u vlasti cak i da se nista supstantivno ne promeni.

 

Trenutno stanje, pre svega mentalitet se gradio generacijama, duze od 30 godina, i mnogo pre 1987. Kad vidimo normalne zemlje u okruzenju, jasno je je zasto bismo hteli da se pojavi opcija koja ce nas pouzdano i odrzivo izvesti na taj put. Ali ta zelja je jedno, a cekanje da se takav neko pojavi je sasvim drugo. Neka dodju losi koji su bolji od ovih, pa posle njih losi koji su malo bolji od njih, itd itd.

 

Naravno, ekstremno je rano govoriti o tome, jer ce jos puno buseva iz unutrasnjosti proci Beogradom pre nego sto se desi promena. Ali postoje situacije kad je bilo kakva promena bolja od stagnacije.

Edited by handys
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Helena said:

On je već pijan.

Ovakve su komunisti hvatali, brijali im jedan brk, obrvu sa suprotne strane, kosu na istoj strani kao brk, oblacili im gace preko pantalona pa ih slali na Goli otok da tamo jrdu ladna.., a srecniji su cistili ulice. Lepa tradicija, kad se steknu uslovi.

 

BTW, to sto ni na slikama iz Niša nema nesto omladine samo znaci da evo mene bas zabole ako danas sutra izginu za grudu, cim tako vole njihovu nasilnicku zemlju gde kretenski popovi siluju dramskim pauzama umesto da čate. To bi u stvari bilo dobro, jer bi se smanjila kolicina sljama, a normalnima bi valjda to bio podsticaj da odu sa takvog mesta gde im odgovara da velicaju nasilnistvo, na svakom mestu, i gde kreteni trose tuđe vreme pateticnim glumatanjima, samo zato sto su umisili da su nesto zato sto su se lizanjem necije guzice ubacili na mesto X.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo da ukazem da je 35 godina trovanja nacionalizmom sa svih mogucih medija i od svih mogucih politicara stvorilo od naroda ono sto je danas. Da se kojim slucajem sad krene sa promovisanjem nekakvog zajednistva i saradnje, nebusanja u grudi srpske junacke, zabrane Vecernjih Novosti, radio Sputnjika i ostalih trovaca, mentalitetom bi se vrlo brzo priblizili "normalnom" narodu. Uspeli smo da bez greske preuzmemo najgore i od zapada i od komunizma, svaka cast. Nego surovi kapitalizam sa mrznjom prema svemu sto nije srpsko (u okolini) i rusko (van Balkana). Lozimo se na svakog diktatora koji postoji u svetu, ali Tito nije valjao.

 

Sto se tice desnih i ekstradesnih, iskoristio bih lepo poredjenje koje sam cuo: kada ubacis 1 malo govno u veliku ciniju punca, cela cinija dobije ukus govneta. Tako da, ako zele da setaju sa mirom neka setaju, nikoga ne treba izbacivati iz kolone. Cim krene putinizacija, antivakcinacija i ostale balkaninfo tekovine, momentalno ce ih kolona istisnuti i ispljinuti (nadam se).

 

Uspiut, cisto za zapisnik, od desnih debila koje ste nabrojali, smatram da su sns ljudi apsolutno svi, osim Vuka Jeremica. On nije sns, on je najveci antitalenat za politiku koji postoji na svetu.

Edited by pantelia
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ovakve su komunisti hvatali, brijali im jedan brk, obrvu sa suprotne strane, kosu na istoj strani kao brk, oblacili im gace preko pantalona pa ih slali na Goli otok da tamo jrdu ladna.., a srecniji su cistili ulice. Lepa tradicija, kad se steknu uslovi.

 

BTW, to sto ni na slikama iz Niša nema nesto omladine samo znaci da evo mene bas zabole ako danas sutra izginu za grudu, cim tako vole njihovu nasilnicku zemlju gde kretenski popovi siluju dramskim pauzama umesto da čate. To bi u stvari bilo dobro, jer bi se smanjila kolicina sljama, a normalnima bi valjda to bio podsticaj da odu sa takvog mesta gde im odgovara da velicaju nasilnistvo, na svakom mestu, i gde kreteni trose tuđe vreme pateticnim glumatanjima, samo zato sto su umisili da su nesto zato sto su se lizanjem necije guzice ubacili na mesto X.

Ja se be ne sećam za to "delimično" šišAnje i brijAnje, koliko se sećam radila je "nularica"...šišAnje do glavu.

 

Za ove mlade i protesti u Niš, čini mi se da je i u prestonicu ista struktura, ne znam za Novi Sad....

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Ja se be ne sećam za to "delimično" šišAnje i brijAnje, koliko se sećam radila je "nularica"...šišAnje do glavu.

 

Za ove mlade i protesti u Niš, čini mi se da je i u prestonicu ista struktura, ne znam za Novi Sad....

Isto je i u BG bilo, a ovo sa Golim otokom, i šišanjem i gaćama, tako piše u onoj knjizi "Deca komunizma", pa ako i nije bilo, odlična ideja za kad sledeći put padne nacističko zlo. Popovi bi bili baš cakani sa pola brade. Pa da se malo suoče sa prošlošću i da vide zašto se nisu baviki hrišćanstvom pa širili poruke ljubavi, tolerancije, razumevanja itd, nego su nametali društvu na svakom mestu neke potpuno nebitne teme koje nikoga ne zanimaju, kao da je znacajno da li na nekoj kancelariji piše psoholoskinja a ne psiholog, i kakav ih je zo demon smrtnog greha sujete bio obuzeo pa su se iskenjavali po ljudima ovim kretenskim pauzama, za vreme kojih su se sami sebi divili kako su oni velicine koje su rekle ko zna kakvu mudrost pa ih svi netremice slusaju, a u stvari su samo bulaznili opsedniti demonima, a Legion im je ime, kako pise u knjizi :classic_smile:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, shonke said:

https://n1info.rs/posts/kako-moze-bednica-a-zlocin-je-psiholoskinja-reakcije-na-patrijarhov-govor

Ovo sam nekako propustio ovih dana.
Jedna rec: gamad.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


 

 

Ja razumijem patrijarha u potpunosti.

Prepa se čovjek što mu neko ulazi u tržište "prodaje magle" kako je sam nazvao dotičnu. Njegova firma suvereno vlada par miljenijuma i zažuljao bi ih gubitak višemilenijskog  monopola.

Bez zajebancije, svjesni niste koji je društveni kancer SPC. Za njih je Vučić mala maca. On će dosta brzo ća, al ova bagra ostaje.

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...