Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

7 hours ago, fancy said:

Taj kulturica pristup je mogao eventualno do 1995... posle toga samo - u glavu.

Van zakona, zatvor i...   tako dalje.

Sto to ne uradise vlasti od Djindjica na ovamo?

Ah, da - drzali se Zakona i nisu bili gadljivi na preletace, a i zajednicki poslovi su bili suvise isplatljivi da bi gledali na tu "sitnicu".

:default_coffee:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Zašto bi takvi to radili kad su svi bili saucesnici u ubistvu Đindića upravo da bi vratili zlocinacki sistem i radili to sto rade. Basara je opet u pravu, najbolje je bilo da je za vreme akcije Sablja bio bar jedan "jak vođa" koji bi to sve postreljao. Prvo ove koji velicaju to tu i predstavljaju nenormalno kao da je normalno. Takvi su najgori. Politicari i ostali samo koriste situaciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, fancy said:

Taj kulturica pristup je mogao eventualno do 1995... posle toga samo - u glavu.

Van zakona, zatvor i...   tako dalje.

I to vazi i zavsve ostale. Npr za ove sto ih bas zabole za milion prijava sto kradu/bacaju/vracaju zbog javasluka pakete u postama, pa onda ovi koji u firmama potpisu ugovore da nece govoriti o platama, a onda samo o tome govore itd. Pa da se nauce oni jednom redu i da postuju ugovore koje su sami potpisalu i sve. Jbg ne moze da se pravi kajgana dok se ne razbiju jaja. Vise hiljada jaja.

Link to comment
Share on other sites

Plate lekara u Srbiji, zemljama regiona i EU [u evrima]: 

  • Srbija – lekar specijalista – 1.072, subspecijalista – 1.200, doktor medicine – 918, medicinska sestra/tehničar sa četvrtim stepenom stručne spreme – 568.
  • Crna Gora – lekar specijalista – 1.535, subspecijalista – oko 1.700, doktor medicine – 1.220, medicinska sestra/tehničar – oko 600.
  • Hrvatska – lekar specijalista – 2.797, subspecijalista – 2.965.
  • Slovenija – lekar specijalista – 2.000 do 3.000, subspecijalista – oko 4.000.
  • Makedonija – lekar specijalista do 1.500.
  • Albanija – lekar specijalista – do 2.000.
  • Bugarska – lekar specijalista – do 2.000.
  • Rumunija – lekar specijalista – 4.000, subspecijalista – 7.000, medicinska sestra/tehničar – 1.700.
  • Nemačka – lekar specijalista – 4.000 do 8.000, subspecijalista 10.000 do 15.000.

IZVOR: https://nova.rs/vesti/drustvo/sramna-istina-o-platama-srpskih-lekara-kad-budete-videli-ovu-listu-i-poredjenja-bice-vam-kristalno-jasno-zasto-hrle-u-nemacku/

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

https://nova.rs/posts/sramna-izjava-ministarke-gujicic-o-podvigu-niskih-lekara-o-kojem-je-brujala-cela-srbija

 

Sreća pa nismo u nekom ratu i nemamo logore. Kapiram da bi doktorka insistirala da pokuša da dokaže neke svoje teorije koje se eto malo kose sa mainstream medicinom.

Sta reci?

 

Msm bilo sta da kazem suvisno je za ovu doticnu gospodju.

 

Dok su nam ovakvi ministri nama nece biti bolje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sen said:

Plate lekara u Srbiji, zemljama regiona i EU [u evrima]: 

  • Srbija – lekar specijalista – 1.072, subspecijalista – 1.200, doktor medicine – 918, medicinska sestra/tehničar sa četvrtim stepenom stručne spreme – 568.
  • Crna Gora – lekar specijalista – 1.535, subspecijalista – oko 1.700, doktor medicine – 1.220, medicinska sestra/tehničar – oko 600.
  • Hrvatska – lekar specijalista – 2.797, subspecijalista – 2.965.
  • Slovenija – lekar specijalista – 2.000 do 3.000, subspecijalista – oko 4.000.
  • Makedonija – lekar specijalista do 1.500.
  • Albanija – lekar specijalista – do 2.000.
  • Bugarska – lekar specijalista – do 2.000.
  • Rumunija – lekar specijalista – 4.000, subspecijalista – 7.000, medicinska sestra/tehničar – 1.700.
  • Nemačka – lekar specijalista – 4.000 do 8.000, subspecijalista 10.000 do 15.000.

IZVOR: https://nova.rs/vesti/drustvo/sramna-istina-o-platama-srpskih-lekara-kad-budete-videli-ovu-listu-i-poredjenja-bice-vam-kristalno-jasno-zasto-hrle-u-nemacku/

... a vecina se uglavnom bavi i privatnom praksom i zarajuje bar jos toliko.

Drugo, za plate specijalista u Makedoniji i Albaniji, bas ne verujem da su tolike. Mislim, potreban je sigurniji izvor od toga sta Nova pise. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Darth Bane said:

... a vecina se uglavnom bavi i privatnom praksom i zarajuje bar jos toliko.

Drugo, za plate specijalista u Makedoniji i Albaniji, bas ne verujem da su tolike. Mislim, potreban je sigurniji izvor od toga sta Nova pise. 


Cekaj da cujes kolike su plate sudija u CG i BiH vs Srb. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


Pa dobro, ovo jeste tačno.

Onda ne znam šta je "diskutabilno" gospodži Grujičić.

- Jel bilo zajazivanja i čekanje na operacije u KC Niš....jeste.

- Jesu li se doktori dodatno angažovali i radili besplatno za vikend.....jesu

- Je li postoji sada lista čekanja za operacije.....ne postoji

Znači, problem rešen,

 

Diskutabilno ..... Ovaj poduhvat niških lekara relativizuje zato što je Dedinje uradilo 702, Kamenica 300. Niš je odradio 60-ak ozbiljnih. Nije doduše rekla koliko je na Dedinju bilo "ozbiljnih" a koliko "neozbiljnih" intervencija.....da ne brojimo broj hirurga i broj dostupnih mesta za operacije.

 

Uzmite i to prestoničari, ima tu doniranih aparata iz Amerike i Kine, valja će vam, nama je dosta i Anbol Cardio.....:puke:

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Constantin said:

Onda ne znam šta je "diskutabilno" gospodži Grujičić.

- Jel bilo zajazivanja i čekanje na operacije u KC Niš....jeste.

- Jesu li se doktori dodatno angažovali i radili besplatno za vikend.....jesu

- Je li postoji sada lista čekanja za operacije.....ne postoji

Znači, problem rešen,

 

Diskutabilno ..... Ovaj poduhvat niških lekara relativizuje zato što je Dedinje uradilo 702, Kamenica 300. Niš je odradio 60-ak ozbiljnih. Nije doduše rekla koliko je na Dedinju bilo "ozbiljnih" a koliko "neozbiljnih" intervencija.....da ne brojimo broj hirurga i broj dostupnih mesta za operacije.

 

Uzmite i to prestoničari, ima tu doniranih aparata iz Amerike i Kine, valja će vam, nama je dosta i Anbol Cardio.....:puke:

Koliko sam ja ispratio a mislim da se dobro secam posta sa tvitera, doktor Milic kardiolog i vodja cele ove price je i profesor, letos je uzeo doktoranta Albanca iz Pristine i postao mu je mentor na Medicinskom fakultetu u Nisu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ryu said:

Koliko sam ja ispratio a mislim da se dobro secam posta sa tvitera, doktor Milic kardiolog i vodja cele ove price je i profesor, letos je uzeo doktoranta Albanca iz Pristine i postao mu je mentor na Medicinskom fakultetu u Nisu.

To ne znam, znam daima dosta pacijenata Albanaca sa Kosova, a pogotovu je porodilište aktuelno.

Inače, zaboravih da kažem, a pročitah u komentarima da je Dedinje 15 puta veće od niške Hirurgije....tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Constantin said:

To ne znam, znam daima dosta pacijenata Albanaca sa Kosova, a pogotovu je porodilište aktuelno.

Inače, zaboravih da kažem, a pročitah u komentarima da je Dedinje 15 puta veće od niške Hirurgije....tako nešto.

Ti sumnjaš u čast i poštenje prestoničkih doktora😉

Link to comment
Share on other sites

... a vecina se uglavnom bavi i privatnom praksom i zarajuje bar jos toliko.
Drugo, za plate specijalista u Makedoniji i Albaniji, bas ne verujem da su tolike. Mislim, potreban je sigurniji izvor od toga sta Nova pise. 
To da većina radi privatno je apsolutno netačno. Nije ni blizu tačnog.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vožd Minhauzen priznao da je on taj koji je izdao naređenje da se ruši u Savamaloj. Porušen je pravni poredak repubkike Srbije ako nekome i dalje nije jasno šta se tamo tačno desilo i zašto je to važno razumeti.

Možda neki od vas prate moje postove..priličan sam filmofil i ovo me podsetilo na čuvenu scenu iz filma "Nekoliko dobrih ljudi" kada col.Jessep konačno priznao:
Did you ordered Code red?
-You're God damn right i did!

Hoće li neko privesti predsednika na informativni razgovor? Molim?
E,to vam je razlika između "slobodne Srbije" i "trulog Zapada". Tamo isto može da se dogodi protivpravni akt,protivzakonito delovanje,ali onaj ko ga preduzme zna da će platiti cenu za učinjeno.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

– Sa ponosom vam saopštavam ja sam bio čovek koji je doneo odluku da se ruše protivpravne udžerice u kojima su neki pravili ekstraprofit za sebe i da se gradi Beograd na vodi. Ja negativno rođen, otac kriminalaca, brat kriminalaca, zlikovac i zločinac, fašita, radikalski nepomenik, ja. A kompletni idioti su oni koji me nisu poslušali i to sve srušili u sred bela dana i mene pozovu da vozim buldožer da sve srušim i napravimo grad u gradu i ponos nacije – rekao je Vučić.

 

 

Sve je to normalno, on je najbolji i najpametniji a mi smo idioti.

 

A nas narod guta i klice mu(neki svojevoljno a dosta njih pod prinudom).

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Narod Dobri vidi sebe u njemu, on je zapravo oslobodilac vecinske Srbije od okupacije zvane ''demokratija i pravna drzava''. 

Taj i da javno siluje kokoske nece izgubiti ni popularnost ni vlast.

 

Narod Dobri je konacno dobio ono sto je oduvek zarko zeleo - orijentalni despotizam i srednjovekovno nemanjicevsko samodrzavlje. 

Edited by FrediB
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...