Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

29 minutes ago, freethrow said:

Apsolutno. Bio si u pravu i tada, a ja neke stvari uviđam tek poslednjih 4-5 godina. 

Upravo je Donald Bannon Dump samom svojom pojavom na vlasti izvukao razne mracnjake i ludake (sto u Srbiji, sto u ostatku sveta) iz njihovih misjih rupa i kanalizacionih cevi, gde se pre njega cuo samo plac i skrgut zuba.

Putler, Bolsonazi, Vucler, Zlorban i slicni, te njihovi sledbenici su u tom periodu ziveli svoj san i renesansu. 

 

A pandemija koronavirusa od 2020. i ovaj rat u Ukrajini su potpuno ogolili takve, a sve eventualne maske sa tih i takvih su bukvalno same spale. Barem se vise ne foliraju da su iole normalni. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FrediB said:

To tesko da igde postoji. 

Pa sad, ovo je stvar za raspravu. Ekonomska desnica je istorijski progresivna. Levica i desnica u poslednjih nekoliko godina se rekonfigurise, ali samim tim i linija razdvajanja se pomera ili zamagljuje. Na primer, ja ne mogu sebe da definisem kao levicara jer sam za univerzalna ljudska prava tipa abortus, prava seksualnih manjina itd. jer smatram da ta pitanja treba da budu stavljena ad acta i da tu ne bi ni trebalo da postoji neka druga strana.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helena said:

No, Vučić i Brnabić su dobili pismo od 145 poslanika Europarlamenta:
https://nova.rs/vesti/politika/otkrivamo-ovo-je-pismo-koje-je-vucic-dobio-iz-evrope-zbog-otkazivanja-prajda/

 

Prajd i dalje nije zvanično zabranjen

1. dzaba salju, sns banda ce ih ili izignorisati ili socno popljuvati preko svojih medija, a na opstu radost Prosecnog Srbende

2. nije zabranjen, ali ga definitivno nece biti (gru i fsb ekipa na vlasti ce naci milion razloga za to da se ne odrzi)

Just now, McLeod said:

 Ekonomska desnica je istorijski progresivna.

Ta desnica tipa ''manji porezi'' i slicno pali samo u SAD i ostatku Anglosfere.

 

U Evropi, narocito u zabitima i periferijama iste, desnica = nacosenje. 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nego da vidimo ovo što neki govore kako EU i ostali ne pomažu opoziciji. Pa evo, pomažu. Čak se javio i USA državni sekretar, a evropski parlamentarci najavljuju dolazak i pored prđenja ovih atavista i ostale bagre. Eto, pomažu oni, i hoće da pomognu, ali pravoj opoziciji, a ne bagri koja samo hoće da smeni ove, pa da nastavi trtomuđenje i kosmetičarenje (copyright FrediB) i sedenje na tri i četiri stolice i kenj kenj kenj (bolje neka sednu na ono kako se zove, drvena greda sa piramidom na sredini, što su na to stavljali "veštice" svojevremeno) . Ma čemu su takvi opozicija i zašto bi takvima neko pomagao? Ovde su od opozicije ogavnom srbendizmu ostala neka građanska udruženja i neki pojedinci i to je to.

 

Šta je, ne sviđa se "patrijotskim intelektualcima" koji pišu peticije, pozdravim im familiju svima, to što je ipak i ported njihove torture i silovanja u glavu koje treje 35 godina i tu ostao dovoljan broj normalnih građana i popurdama, koje mlate u zvona u 7 sati i tako narušavaju javni red i mir bukom većom od 80dB, i koji pale otvorenu vatru u gradu? Koga zabole arhimandrit. Možda i njima treba da dođe neka inspekcija i meri nivo buke kad mlate u zvona, i vatrogasci da im ugase ono granje i da ih kazne zbog paljenja vatre u gradu.

 

Slobodni građani imaju pravo na okupljanja i ako država sa vojskom i policijom ne može da ih zaštiti od (potencijalno) nekoliko stotina majmuna koji ne treba ni da postoje, onda bi se možda takva država mogla smatrati nepostojećom, i građani bi možda imali pravo i dužnost da sami sebe zaštite od bandita. Pop kenja o oruzju, pa nije potrebno nikakvo posebno oružje za zaštitu. Kiselina za klozet je oko 100 dinara a špric bez igle nije ni 10 dinara, a koliko uopšte košta šibica i benzin za Zippo, verovatno ne mnogo, jel tako, jeste.

 

Kako beše:

 

Quote

When in the Course of human events, it becomes necessary for one people to dissolve the political bands which have connected them with another, and to assume among the powers of the earth, the separate and equal station to which the Laws of Nature and of Nature's God entitle them, a decent respect to the opinions of mankind requires that they should declare the causes which impel them to the separation.

 

We hold these truths to be self-evident, that all men are created equal, that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights, that among these are Life, Liberty and the pursuit of Happiness. That to secure these rights, Governments are instituted among Men, deriving their just powers from the consent of the governed. That whenever any Form of Government becomes destructive of these ends, it is the Right of the People to alter or to abolish it, and to institute new Government, laying its foundation on such principles and organizing its powers in such form, as to them shall seem most likely to effect their Safety and Happiness.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, FrediB said:

Upravo je Donald Bannon Dump samom svojom pojavom na vlasti izvukao razne mracnjake i ludake (sto u Srbiji, sto u ostatku sveta) iz njihovih misjih rupa i kanalizacionih cevi, gde se pre njega cuo samo plac i skrgut zuba.

Putler, Bolsonazi, Vucler, Zlorban i slicni, te njihovi sledbenici su u tom periodu ziveli svoj san i renesansu. 

 

A pandemija koronavirusa od 2020. i ovaj rat u Ukrajini su potpuno ogolili takve, a sve eventualne maske sa tih i takvih su bukvalno same spale. Barem se vise ne foliraju da su iole normalni. 

Ovde si uboo skroz. To je nešto što sam ja nazivao ravnima cepanja (u nedostatku boljeg izraza) i to je zapravo to - sama činjenica da je Tramp bio na poziciji na kojoj je bio je dovela do toga da masa tih nekih koncepata budu i postanu legitimni i da onda gomile ljudi - koji možda u drugačijim okolnostima to ne bi učinili - krene putevima najnižih poriva i dobije validaciju za svoje strahove izazvane neznanjem, manjkom suštinskog obrazovanja, teškoćama u praćenju savremenog sveta itd. Otud te ravni cepanja - i to onda ide redom. A Rusi ili KGB ili kako već da ih nazovemo, su kao voda ili kao Covid - nepogrešivo napipavaju te strahove u svetu i tu guraju sva svoja sredstva kako bi ih podsticali. A sve je ista priča - vaskeri/antivakseri, litijaši/pederi, EU/neueu... Bez dolaska Trampa, ali i serije morona po EU zemljama, to bi bilo nekako jače držano u konzervi.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Interesantan intervju Hila, malo drugaciji nego inace.

 

https://rs.n1info.com/vesti/ambasador-hil-srbija-mora-da-se-okrene-zapadu-zbog-svoje-dece/

 

Ne znam da li da ovo tumacim kao all in gde se ovo ostvaruje ili kao dizanje ruku od nas ako se ne ostvari.

 

Ili oba.

Ala ce sad srbende da ga popljuju na mrtvo po svim sajtovima, cak i na N1 ili Novoj S......

 

Samo ce biti jos jos besniji nego sto su cak i sada, a vuclercina  ce opet da im baci neku naci-populisticku kosku.

Bilo direktno ili tako sto ce njegovi satrapi (vulin, bizoncina itd.) da napuse nekog EU birokratu. 

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, freethrow said:

Ovde si uboo skroz. To je nešto što sam ja nazivao ravnima cepanja (u nedostatku boljeg izraza) i to je zapravo to - sama činjenica da je Tramp bio na poziciji na kojoj je bio je dovela do toga da masa tih nekih koncepata budu i postanu legitimni i da onda gomile ljudi - koji možda u drugačijim okolnostima to ne bi učinili - krene putevima najnižih poriva i dobije validaciju za svoje strahove izazvane neznanjem, manjkom suštinskog obrazovanja, teškoćama u praćenju savremenog sveta itd. Otud te ravni cepanja - i to onda ide redom. A Rusi ili KGB ili kako već da ih nazovemo, su kao voda ili kao Covid - nepogrešivo napipavaju te strahove u svetu i tu guraju sva svoja sredstva kako bi ih podsticali. A sve je ista priča - vaskeri/antivakseri, litijaši/pederi, EU/neueu... Bez dolaska Trampa, ali i serije morona po EU zemljama, to bi bilo nekako jače držano u konzervi.

 

Tramp je dedinitivno posluzio kao katalizator, ali daleko od toga da je uzrok.

 

Tih godina je bio veliki uzlet populizma i u Evropi.

 

Posle Tramp se to cak malo i primirilo, tj bila je reakcija, ali su ovi fringe stavovi i likovi dodatno isplivali

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nemanjaol said:

 

Tramp je dedinitivno posluzio kao katalizator, ali daleko od toga da je uzrok.

 

Tih godina je bio veliki uzlet populizma i u Evropi.

 

Posle Tramp se to cak malo i primirilo, tj bila je reakcija, ali su ovi fringe stavovi i likovi dodatno isplivali

Dumpov uticaj je ipak najbitniji na kraju dana, jer on je ipak bio 4 godine predsednik i dalje najjace i najuticajnije zemlje sveta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Ako nista drugo izabrali su prikladan datum, mogu o istom trosku da okade i nesto za pokoj duse Bin Ladena.

To sam i ja prvo primetio, i pomislio da su namerno izabrali baš taj datum, jer sve to očigledno organizuje Rusija, pa sam pogledao kalendar, i onda video da su u stvari samo budale, i da je to nedelja. Računam, da nisu palanačke budale za koje svet počinje i završava se sa njima, ne bi izabrali baš taj datum, jer i subota je manje više neradni dan. Mada, možda i jeste namerno izabran baš taj datum, ali od Rusije, što bi domaće izdajnike činilo još većim budalama.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

 

Na mojoj tajnoj :lol_2: listi koju cuvam ovde vise nema mesta za upisivanje ovakvih:

 

Vladimir Kovačević: Tema Parada prerasla u neukus, imamo značajnije ekonomske „glavobolje“

 

Lepo kaze covek dalje u tekstu, prepricacu - da postoji nesrazmerna briga oko lgbt problema koja se odnosi na mini broj zainteresovanih u odnosu na ogroman broj koje to oko tih prajdova uopste ne interesuje jer postoje daleko vaznije teme koje se odnose na SVE gradjane a ne samo na one nebitne....

I kakav je to neukus toliko insistiranje na neukusu. Kakav to ukus imate svi koji drljavite samo o tome, sta je to epidemija homoseksualizma? Vakcinisite se.

 

Pametnjakovic je kaze se iz NOVE stranke. Upisala sam ga -  njega pojedinacno kao i stranku u celosti kao i osnivaca. Sorry.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uzgred, ovaj sto ga zovete bizon sad najavljuje drugu veliku ideju. Umesto srbskog sveta - srbski blok, sto bi valjda bio neki kult, u kome ko ne voli Srbiju taj ne treba ni da zivi, a ostali treba da budu (citiram) "u najmanju ruku sklonjeni, a svakako i po mogućstvu pohapšeni"

 

Valjda je to reklama za prvi stvarni ljubavni napitak u istoriji sveta koji čini da onaj ko malo gucne počne da voli nešto što mu se inače ne sviđa.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Helena said:

Jel mogu ja da imam mišljenje svoje, a ne da vjerujem tebi na reč?

 

Kad su kazali da će šetati-posle litija ili kad je Vučić rekao da je prajd zabranjen?To je vrlo važno u dosljednosti i dokazivanju tog stava. 

možeš da imaš mišljenje, a možeš i da se informišeš o tome o čemu pišeš, te onda ne moraš da veruješ meni na reč. Nije teško: otvori sajtove ova dva pokreta. Pogledaj njihove izjave godinama u nazad u medijima, i samo će ti se kazati da zaista imaju stav i o prajdu, i o brakovima, i o usvajanju dece.

 

A ako si bila na nekom od ranijih prajdova, mogla si videti njihovo rukovodstvo tamo ili na žurkama posle.

 

edit: drugi je problem što ova dva pokreta, da izađu zajedno na izbore, ne bi namakla 5% u republici

Edited by Maharaja
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Uzgred, ovaj sto ga zovete bizon sad najavljuje drugu veliku ideju. Umesto srbskog sveta - srbski blok, sto bi valjda bio neki kult, u kome ko ne voli Srbiju taj ne treba ni da zivi, a ostali treba da budu (citiram) "u najmanju ruku sklonjeni, a svakako i po mogućstvu pohapšeni"

 

Valjda je to reklama za prvi stvarni ljubavni napitak u istoriji sveta koji čini da onaj ko malo gucne počne da voli nešto što mu se inače ne sviđa.

Me ne, kakav ljjubavni napitak, to AV osniva novu stranku, tek toliko da se distancira od SNS za kojeg je i slepcu (i onima sa litija) jasno da je stranka ubica, derikoza, plagijatora, bice da je dogorelo do nokata sa SNS om.  Moze mu se, ne mora vise da dere kozu narodu, i on i njemu najblizi su obezbedili i 9 koleno potomaka i sad je pitanje kako to obezbediti u slucaju promene vlasti. Taktika: puj pike, ne vazi, nismo to mi. I sve ce to da proguta masa i da pita da li ima jos.....ljubavnog napitka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Uzgred, ovaj sto ga zovete bizon sad najavljuje drugu veliku ideju. Umesto srbskog sveta - srbski blok, sto bi valjda bio neki kult, u kome ko ne voli Srbiju taj ne treba ni da zivi, a ostali treba da budu (citiram) "u najmanju ruku sklonjeni, a svakako i po mogućstvu pohapšeni"

 

Valjda je to reklama za prvi stvarni ljubavni napitak u istoriji sveta koji čini da onaj ko malo gucne počne da voli nešto što mu se inače ne sviđa.

 

"No, došlo je vreme da se takvima zahvalimo, bez obzira na to da li su deo vlasti ili opozicije, jer onaj ko je spreman da se proda za tepsiju ribe nekoj drugoj državi jednostavno mora da bude na neki način sklonjen kao aktivni politički akter."

 

Super, doviđenja SNS/SPS i ostale koji rade za ruske interese 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...