Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Inace,osim sto voli da skrajuce i orocava mandate skupstine/vlade po poznatoj formuli (2+2=N),Firer se nada pobedi Trumpa (ili nekog njegovog kadra) na americkim predsednickim izborima 2024. Samim tim,nada se i nekim povoljnijim vetrovima sa Atlantika.

Ubedjen sam da mu je ovo prvi motiv najnovije kalkulacije.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

Firer se nada pobedi Trumpa (ili nekog njegovog kadra) na americkim predsednickim izborima 2024. Samim tim,nada se i nekim povoljnijim vetrovima sa Atlantika.
 

 

Trump ima one stolice za ponavljace....pa zbog toga - `da mi je da jos jednom sednem`

 

nego ovako izgleda kada je neko dobar za diplomatiju - ovako se prica i niko nista ne moze, smesno zvuci ali glupo je ako se stvarno smejes - mogu da zamislim Vucica ne zna da li ga sprdaju, provociraju ili su glupi :lol_2:

 

...poručio je ambasador Hil, SAD i Srbija imaju „dosta dodirnih tačaka“, što je ohrabrenje za budućnost…. Izuzetno poštujemo Srbiju, njenu vojsku, njeno rukovodstvo i želeli bismo da vidimo Srbiju ne samo kao partnera, već i kao saveznika“.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Malo je veći problem što opoziciJonari, i to oni koji se proglašavaju proevropskim, ćute i ništa ne rade. Umesto da pozovu članstvo i simpatizere da izađu i kažu hajde da pokažemo AV-u da svako može da se slobodno okuplja i da traži svoje pravo, da podržimo svoje sugrađane i da nam je mesto u civilizaciji, oni ćute kao poslednja fukara. Njima je posao da budu korektivni faktor, da pokažu kako se bolje može raditi, ali im se opoziciJona aktivnost uglavnom svodi na kmečanje. A posle im je đavo kriv što ljudi ne izlaze na birališta.

koliko sam video, Moramo (NDBG) su podržali Prajd i pozvali simpatizere da se pridruže šetnji. Isto i PSG

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, JohnnyDragon said:

( a narod u Srbiji, čast izuzecima, sebe ne vidi kao deo Evrope i zapadne civilizacije)

I zato su komunisti kad su uvodili bilo kakvu modernizaciju za takve imali samo dva sredstva za ubeđivanje, pendrek, i kundak. Taj jezik oni najbolje razumeju.

 

A ovo kako oni sebe vide je samo njihov problem sto ne umeju bolje nego da zive u negaciji stvarnosti, ama oni su geografski u Evropi, i ta teritorija svakako neće ostati ona rupa na tepihu, nego će biti pripojena Evropi kad tad, sa njima ili bez njih. 75,000 (koje sledece godine garantovano postaju 100,000)  kažu da će to biti bez njih. Preciznije, bez ovakvih sa ovih snimaka i njihovih 80% istomišljenika, a ima tu i normalnih, ovih, krivih Srba, koji će jedva dočekati smrt pravog srbstva, pa da odahnu već jednom.

 

Mogli bi i da prestanu da kake kako ih "Englezi"... najmanje vole, zato sto su još jednom potvrdili da su "Englezi" u pravu, zato što je razlog za takav stav "Engleza"  to što su oni jedni lažovi i prevrtljivci čija reč ništa ne vredi i kojima se ne može verovati, nikada, ni u vezi čega. Što bi rekao Šojić, jednostavno, ološ :lol_2:

3 minutes ago, Mama_mia said:

...poručio je ambasador Hil, SAD i Srbija imaju „dosta dodirnih tačaka“...

Pa da, i to onakvih kakve je primetio neki Amer turista kad je video da tu stavljaju majonez na picu pa je rekao kao "wow, ovde je vise Amerika nego u Americi" a oni se odusevili pa to rastrubili u "medijima" da se hvale, a uopste ne shvataju da je on to u stvari rekao "ovde ima više džudža i buzdovana nego kod nas" :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Malo je veći problem što opoziciJonari, i to oni koji se proglašavaju proevropskim, ćute i ništa ne rade. Umesto da pozovu članstvo i simpatizere da izađu i kažu hajde da pokažemo AV-u da svako može da se slobodno okuplja i da traži svoje pravo, da podržimo svoje sugrađane i da nam je mesto u civilizaciji, oni ćute kao poslednja fukara. Njima je posao da budu korektivni faktor, da pokažu kako se bolje može raditi, ali im se opoziciJona aktivnost uglavnom svodi na kmečanje. A posle im je đavo kriv što ljudi ne izlaze na birališta.

 

Ostaviću samo ovaj link, bez komentara i ulaska u raspravu.

 

https://nova.rs/vesti/politika/opozicija-izlazi-na-ulicu-ako-vucic-zabrani-paradu/

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJ_Vasa said:

Ako će izgubiti toliko glasova zato što se zalažu za nešto civilizacijski, onda ne treba ni da postoje.

Nije ih toliko strah od toga, vec vise od ''toplog zeca'' kroz koji ce proci u ogavnim sns ''medijima'' a takodje i od sveopste satanizacije.

Plus oni sto su gradjanski orijentisani se redovno sele iz Srbije, pa ce im i glasacka baza u buducnosti biti sve manja i manja... 😞  

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ostaviću samo ovaj link, bez komentara i ulaska u raspravu.

 

https://nova.rs/vesti/politika/opozicija-izlazi-na-ulicu-ako-vucic-zabrani-paradu/

 

Ja sam lepo napisao ispravku sopstvene izjave i podržao takav stav, ali pošto je nisi pročitala, malo kasniš. Baš kao i sa istupanjem iz članstva u Z-verima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mama_mia said:

 

Kakve to veze ima slagati se sa forumasima po irelevantnim pitanjima koja se ticu privatnog zivota karleuse....te nelogicnosi su bile samo skretanje sa onoga sto je navedeno

 

npr.  umesto karleuse neko NN lice javno stalo na stranu lgbt i osudilo javne licnosti koje su imale svoj anti-pride defile -

to je bila poenta za slaganje ili neslaganje,  a ne zivot i delo neke pevacice i njeni muzovi....

Dalje je bila druga poenta - kako je takvim stavom moguce pribaviti popularnost (kako se tvrdilo u postu forumasa) u srbiji - pa nikako.

 

I da kazem nesto o cemu nisam bila upucena a to je da JK zaista pevala na trgu za novu godinu, to sam videla u guglu, ali tamo pise da je zapravo ona sama sebe finansirala kako bi se pojavila....sto takodje nije uopste bitno jer rec o njoj je sasvim slucajno pokrenuta i to samo zbog onog stava.

 

Da se jos neko osim nje tako javno izeksponirao - sada bismo pominjali tog nekog, a ne bismo razvlacili familiju tog nekog. Kad kazem razvlacili, imali smo i besmisleno pominjanje oca od karleuse za koga citam, pise nesto ovako:

 

Počeo je u Upravi za informatiku (1975). Kasnije je prešao u Kriminalističku operativnu službu gde je radio na imovinskim deliktima, teškim krađama i razbojništvima. Posle izvesnog vremena (od 1983) radi na poslovima suzbijanja šverca kulturnog blaga i krijumčarenja arheološkog blaga. Na tim poslovima bio je do februara 2001. godine, kada je na predlog ministra policija Dušana Mihajlovića postavljen za zamenika general-majora Radovana Kneževića, načelnika Uprave za borbu protiv organizovanog kriminala. Medijsku popularnost stekao je maja 2001. godine kada je postao šef Radne grupe MUP-a za ispitivanje slučaja "hladnjača". Dobio je zaduženje da na konferencijama za štampu koje organizuje MUP Srbije govori o istrazi koja se vodi o leševima bačenim u Dunav i o ekshumaciji ljudi sahranjenih u kolektivnim grobnicama.

Karleuša je optužio Miloševića da je lično naložio "preduzimanje mera kako bi se uklonili svi tragovi koji mogu da ukažu na postojanje dokaza o izvršenim zločinima" na Kosovu i Metohiji i precizirao da je Milošević to uputstvo izdao bivšem ministru unutrašnjih poslova Srbije Vlajku Stojiljkoviću u martu 1999. godine. Prema njegovim rečima, Stojiljković je taj slučaj proglasio državnom tajnom i zaveo ga pod službenom šifrom "Dubina dva".

itd

 

Sada da li je otac od karleuse umesan u ove likvidacije ili mu se zamera sto je razotkrivao iste....ali to je vec retorika, odgovori su poznati. Sta koga briga o bilo cijem ocu ako je samo bilo potrebno reci - da slazem se ili ne slazem se sa onim sto je napisala.

 

 

 

Nisam se ja slagla ni sa kim po pitanju privatnog života, nego želim da kažem da ta podrška nije iskrena, već to radi iz interesa, što sam i napisala-pomenula nisam nikog od porodica.

Sve je to šuplje i lažno i to se oseti.

9 hours ago, Maharaja said:

koliko sam video, Moramo (NDBG) su podržali Prajd i pozvali simpatizere da se pridruže šetnji. Isto i PSG

Slično kao i Karleuša-i njihova podrška prajdu je zapravo protest protiv Vučića.Da su na vlasti i oni bili protiv gej brakova i usvajanja dece.

Uopšte ne postoji iskrena želja da se bilo kom od manjina istinski pomogne.Samo čuješ svađalačke tonove sa obe strane, ko je i šta više pokrao...

 

No, Vučić i Brnabić su dobili pismo od 145 poslanika Europarlamenta:
https://nova.rs/vesti/politika/otkrivamo-ovo-je-pismo-koje-je-vucic-dobio-iz-evrope-zbog-otkazivanja-prajda/

 

Prajd i dalje nije zvanično zabranjen

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Helena said:

 

 

Nisam se ja slagla ni sa kim po pitanju privatnog života, nego želim da kažem da ta podrška nije iskrena, već to radi iz interesa, što sam i napisala-pomenula nisam nikog od porodica.

Sve je to šuplje i lažno i to se oseti.

Slično kao i Karleuša-i njihova podrška prajdu je zapravo protest protiv Vučića.Da su na vlasti i oni bili protiv gej brakova i usvajanja dece.

Uopšte ne postoji iskrena želja da se bilo kom od manjina istinski pomogne.Samo čuješ svađalačke tonove sa obe strane, ko je i šta više pokrao...

 

No, Vučić i Brnabić su dobili pismo od 145 poslanika Europarlamenta:
https://nova.rs/vesti/politika/otkrivamo-ovo-je-pismo-koje-je-vucic-dobio-iz-evrope-zbog-otkazivanja-prajda/

 

Prajd i dalje nije zvanično zabranjen

NDBG ima vrlo otvoren stav i prema brakovima i prema ostalim normalnim pravima poput usvajanja dece. Za PSG znam da imaju normalan stav prema istopolnim brakovima i to od svog početka. To nema veze sa Vučićem. To je u programima ova dva pokreta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Cyber said:

 

Mene nemalo iznenadjuje da niste razumeli da poenta nije Karleusa nego to sto "niko drugi, niko ”bolji”, niko pozvaniji od nje nece/ ne sme/ ne zna/ ne moze" da kaze. Ta sramna totalitarna tisina  koja je njenim istupom (ona kao persona i njeni motivi uopste nisu relevantni u ovom kontekstu) sevnula i zinula kao neka drustvena Nakaza pred kojom pozvaniji od nje mufljuski cute dajuci time carte blanche Srbiji sa dna kace - znaci, sistemski problem. Vrlo jasna signalna politika, i spoljna i unutrasnja. A Vi i svi drugi "vi" slobodno pucajte u postara. I isto tako slobodno stavite odgovarajuci pridev i na to. 

Polako Cyber, nisam naoruzana a i postar mi je momak iz kraja tako da.....

Jeste, problem je sistemski i nije od juce i potpuno ste u pravu kad kazete da "niko drugi, niko pozvaniji....." osim skandal majstora JK nije lanuo.

A to sto je ona lanula jos i vise potcrtava stanje potpune zakorovljenosti ovog drustva je ona nikako ne moze da bude glas savesti gradjanske Srbije, bar ne u mom filmu. 

 

Iskreno, htela sam da komentarisem sliku nedeljne litije u Bg ali sam odustala jer nemam pristojnih reci kojima bih opisala sta osecam i mislim na tu temu, nemam. Jednostavno - zanemela sam a poprilicno sam i uplasena tom hordom zombiranih mozgova. Pred tom istinom ja mogu, a zbog svojih poznih godina i moram, da zacutim jer tu se vise nista ne moze, nista ne pomaze osim "vatre i krvi" a i za to sam prestara. Srbija je, konacno, prozderala svu svoju decu i ispljunula ih na ulicu. Eto, tako to ja vidim. 

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Litija je otprilike najmanji problem, kao i fizionomije učesnika (išao je i onaj miks izjava sa Reddita koji je, uobičajeno, odličan). Problem je što je to samo nasumični uzorak (random sample) realne populacije, nije ni po čemu izuzetan ili poseban. Bio sam juče u grupi roditelja mlađe dece i gledao sam oko sebe i to je to, to je potpuno identična populacija.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Litija je otprilike najmanji problem, kao i fizionomije učesnika (išao je i onaj miks izjava sa Reddita koji je, uobičajeno, odličan). Problem je što je to samo nasumični uzorak (random sample) realne populacije, nije ni po čemu izuzetan ili poseban. Bio sam juče u grupi roditelja mlađe dece i gledao sam oko sebe i to je to, to je potpuno identična populacija.

Izvini sto ovo kazem, ali stvarno mi je zanimljivo da vrcina vas sa kojima sam se pre nekoliko godina raspravljao na slicne teme sada stoji tamo gde sam ja tada stajao odnosno jeste Sloba kriv ali i mi smo govna.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Izvini sto ovo kazem, ali stvarno mi je zanimljivo da vrcina vas sa kojima sam se pre nekoliko godina raspravljao na slicne teme sada stoji tamo gde sam ja tada stajao odnosno jeste Sloba kriv ali i mi smo govna.

Apsolutno. Bio si u pravu i tada, a ja neke stvari uviđam tek poslednjih 4-5 godina. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Helena said:

Kad su kazali da će šetati-posle litija ili kad je Vučić rekao da je prajd zabranjen?To je vrlo važno u dosljednosti i dokazivanju tog stava. 

NDMBGD od samog pocetka postojanja..mlada su organizacija/inicijativa osnovana 2017. nakon rusenja pravnog poretka u Hercegovackoj.

No..jutros na N1 u temi jutra o srpskoj desnici. Za sta se zalaze,koga podrzava,kakvog je porekla itd. Solidni gosti kod Natase M. Medjutim,ovo me motivisalo da i sam napisem sledece:
putinizam & trampizam
antiglobalizam
klerikalizam
homofobija
etnocentrizam
patrijarhat
istorisjki revansizam
mitomanija
novokomponovani "tradicionalizam"

Nijedan od ovih otrova nije omasio nasu desnicu - ni "paorsku" ni "salonsku". Neke progresivne desnice ni na vidiku.

Edited by Drug Crni
slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...