Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

14 hours ago, goldberg said:

 

 Briga i Dacica i Vucica i Tadica i Obradovica i Canka i Seselja za Rusiju ili EU nego se samo pozicioniraju u birackom telu, a u stvarnosti moraju da sede na dve stolice jer alternativa ne postoji.

 

 

Slucajno ti je uleteo Canak koji uz nabrojane vucice dacice tadice obradovice seselje - `sedi na dve stolice` ili canak koga uopste nema u vidjenim politickim krugovima zapravo ne brine o pozicioniranju bas naprotiv kaze nesto nezamislivo:

 

– Uveren sam da bi poseta Sergeja Lavrova, da je do nje došlo, ugrozila inicijativu „Otvoreni Balkan“, jer je agresija Ruske Federacije na Ukrajinu jasno pokazala karakter režima u Moskvi. To je totalitarni agresivni režim koji ima svoje imperijalne ideje i za njega je čitava planeta igralište na kome se nema milosti ni za koga, osim za interese Ruske Federacije, navodi za Danas predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Nenad Čanak.

Ruski ambasador Bocan-Harčenka nakon sastanka sa Vučićem je izjavio da Srbija ne sme da zaboravi koliko je od Rusije zavisna, te se ovim povodom služio i, za diplomatiju neoubičajeno oštrim tonovima, rekavši za ruski dnevnik Izvestija da ukoliko Srbija uvede sankcije Rusiji, odnosno usaglasi se sa Zapadom po ovom pitanju.

Upitan za ove ambasadorove reči Čanak odgovara da bi zbog ovih reči Bocan-Harčenko morao da bude proglašen za personu non grata.

-Prem podacima kojima raspolažen Bocan-Harčenko je pre tridesetak godina hapšen u Beogradu pod lažnim imenom jer je ruski špijun. To smo znali naravno, ali da ne bude da je to od juče. Bocan-Harčenko preti i on bi zbog toga morao da bude personan non grata u Srbiji. Takav oblik direktnih pretnji koje je on uputio uveliko izlazi iz pristojnosti diplomatske komunikacije, da budem eufeminističan jako, odgovara lider LSV.

 

– Uveren sam da bi poseta Sergeja Lavrova, da je do nje došlo, ugrozila inicijativu „Otvoreni Balkan“, jer je agresija Ruske Federacije na Ukrajinu jasno pokazala karakter režima u Moskvi. To je totalitarni agresivni režim koji ima svoje imperijalne ideje i za njega je čitava planeta igralište na kome se nema milosti ni za koga, osim za interese Ruske Federacije, navodi za Danas predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Nenad Čanak.

Ocenjuje da je i sama inicijativa „Otvoreni Balkan“ u velikoj meri kompromitovana izjavama Lavrova da je to važno i dobro za zemlje Balkana jer koliko se sada vidi u pitanju je jedno objedinjavanje pod uslovima koji nisu ni izbliza onima koji postoje za objedinjavanje EU i time otvaraju prostor za različite tipove etnonacionalizama i prikrivenih ekspanzionističkih težnji što je nedopustivo u modernom svetu, a na Balkanu je izrazito štetno i to smo videli devedesetih, navodi za Danas predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Nenad Čanak.

Ruski ambasador Bocan-Harčenka nakon sastanka sa Vučićem je izjavio da Srbija ne sme da zaboravi koliko je od Rusije zavisna, te se ovim povodom služio i, za diplomatiju neoubičajeno oštrim tonovima, rekavši za ruski dnevnik Izvestija da ukoliko Srbija uvede sankcije Rusiji, odnosno usaglasi se sa Zapadom po ovom pitanju.

Upitan za ove ambasadorove reči Čanak odgovara da bi zbog ovih reči Bocan-Harčenko morao da bude proglašen za personu non grata.

-Prema podacima kojima raspolažen Bocan-Harčenko je pre tridesetak godina hapšen u Beogradu pod lažnim imenom jer je ruski špijun. To smo znali naravno, ali da ne bude da je to od juče. Bocan-Harčenko preti i on bi zbog toga morao da bude personan non grata u Srbiji. Takav oblik direktnih pretnji koje je on uputio uveliko izlazi iz pristojnosti diplomatske komunikacije, da budem eufeminističan jako, odgovara lider LSV.

Čanak je naveo i da ne očekuje da trenutne insitucije u Srbiji reaguju na zahteve udruženja „Srbi, Rusi, Ukrajinci, Belorusi protiv rata“ u vezi, kako tvrde, 4036 ruskih agenata.:wink2:

-Neće reagovati jer one sve to znaju. To vam je isto kao kada su tražili Ratka Mladića i Radovana Karadžića, pa je bilo pitanje što ne mogu da ih nađu. Odgovor je bio jer znaju gde su. Da ne znaju gde su možda bi slučajno nabasali na njih, ovako kad znaju gde su znaju gde da ih ne traže. Isto važi za ruske špijune i rusku agenturnu mrežu u Srbiji, kaže Čanak.

Dodaje da uvek kad spomene rusku agenturu u Srbiji dobije odgovor da i drugi imaju agenture ovde.

-Ne pričam o drugima, pričam konkretno o Rusima i njihovom malignom uticaju na Balkan. Držanje stalne nestabilnosti na Balkanu od podržavanja potpuno sumanitim idejama o ostamostaljivanju Republiek Srpske, nepriznavanju Kosova odnosno nenormalizacije odnosa Beograd i Prištine, služi tome da bi Rusija stalno bila uključena u međunarodne pregovore i odlučivanja o sudbinama drugih zemalja. To vam je isto kao kada se priča o širenju NATO-a na istok, nije se NATO širio jer nije kancer pa da se širi, nego su zemlje koje su uspele da se oslobode od sovjetske hegemonije podnosile zahteve i molbe da budu primljene u NATO, koji su zemlje bivšeg Varšavskog pakta prepoznale kao kišobran od ruske hegemonije, ocenjuje Čanak.

 

 

 

Ps. Samo da ne bi nekome palo napamet naravno ako uopste dodje sebi zbog procitanog, da zbog ove cankove izjave potpuno zaobidje kontekst i kaze da ne voli canka iz sasvim drugog razloga osim kontekstualnog. A kontekst da ispadne neutralno nebitan.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Kaljinku igra :)))  DS2 iliti NS.

Trudim se da budem tolerantna i fer kada je u pitanju NS...Ne mogu, i pored najbolje namere..i to nema veze sa Ukrajinom i Rusijom, već sa njihovim ponašanjem..-mislim na Jeremića i na još poneke njegove funkcionere.. 

 

Ti i jesi zapravo tolerantna prema jeremicima jer nista negativno o njima nisi napisala, a to da NS `igra kaljinku` pa sami su se tako izjasnili nisi ti smislila. Pritom cak `nema veze sa ukrajinom i rusijom` vec sa tamo nekim ponasanjem...

 

Koga briga za ponasanje - Jeremic se cak sasvim kultivisano ponasa, ali njegovi aktuelni stavovi upravo na primeru Rata su za izbegavanje. Cemu tolerantnost prema tako necemu..... Ili se mozda neprikladno ponasao prema Djilasu i to je jedino sto smeta a sto je skrenuo u rusiju dok sanja da je neki vrsni opozicionar to nista?

 

Opozicija nisu neopredeljeni. Opozicija nije na klackalici - jer vlast je tamo (na klackalici).

Link to comment
Share on other sites

meni su inace gori ti koji su kao neki alternativci, borci za prava, slbode, evropejci,a u stvari su Vucicevi sateliti, nego ovi koji su otvoreno uz njega..lepo neko rece, Lazar Ristovski, takav kakav je, je posteniji od Bilje Keler...tajne podguzne muve,a da nisu ovi ultradesnicari, su jos i Draskovic(mada, taj i ne krije, rekao kod Sovljanskog), Basara, pomenuti veseli Canak, Ceda..a lako je Canku da prica sta mu dune, ne pretenduje ni na jednu poziiju vise, kao i Ceda, i on je odavno razocarao svoje glasacko telo, za njega ni komsiluk ne glasa vise, neko mesto, ako i tenutno nema, ce se nadje za Vucicevu dupeuvlaku..neko ko je iz Vojvodine, Novog Sada ovde, verovatno vec i zna gde je sve uvaljivao svoje veliko dupe..

Ja ne gotivim nesto ni Jeremica,mada, Djilasovo ponasanjeme maltene  naterao d ami ih bude malo zao, ali, nevezano mislim da Narodna Stranka ima neke solidne kadrove, Aleksic bi  mogao biti ministar poljoprivrede, bar da vidim kakav bi bio..gori od Nedimovica biti ne moze..e sad, spoljne poslove mu  sigurno ne bih dao, niti bilo kome iz NS..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Harmonika said:

 

Ja ne gotivim nesto ni Jeremica,mada, Djilasovo ponasanjeme maltene  naterao d ami ih bude malo zao, ali, nevezano mislim da Narodna Stranka ima neke solidne kadrove, Aleksic bi  mogao biti ministar poljoprivrede, bar da vidim kakav bi bio..

 

Ako je predsednik Narodne stranke - Jeremic koji `ne bi uvodio sankcije Rusiji jer ga niko nije uverio da je to potrebno`, zasto mislis da tamo neki Aleksic kao poljoprivredni ministar ne bi izvozio jabuke u rusiju po nalogu sefa stranke a bogami i po sire izdatom nalogu :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Unistavanje iole kvalitetne opozicije u Srbiji je pocelo  gusenjem Gradjanskog Saveza utapanjem u LDP, a kasnije i udruzivanjem iste sa Jovom Kapicicem i inima.

Ono sto je bila iole normalna opcija je bilo unisteno delovanjem propalog scenografa, planinara i postenog trgovca testeninama i dusama verujucih.

:classic_sleep:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da to niko vise ne zna:smiley33:

1 minute ago, Kronostime said:

Unistavanje iole kvalitetne opozicije u Srbiji je pocelo  gusenjem Gradjanskog Saveza utapanjem u LDP, a kasnije i udruzivanjem iste sa Jovom Kapicicem i inima.

Ono sto je bila iole normalna opcija je bilo unisteno delovanjem propalog scenografa, planinara i postenog trgovca testeninama i dusama verujucih.

:classic_sleep:

A cepkanje DS na sitne komadice je samo dodatno zakopao istu..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Harmonika said:

Mislim da to niko vise ne zna:smiley33:

A cepkanje DS na sitne komadice je samo dodatno zakopao istu..

Cepkanje DS jos `90ih, a kamoli posle ubistva Djindjica je izrodilo ovo: svi prihvataju njegove ciljeve, a metode prilagodjuju svom dzepu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Kako ko je prava opozicija, pa onaj ko hoće u NATO itd. Ako tu nema takvih, onda ne postoji opozicija :classic_biggrin:

 

Ovi sto su proNato ne shvataju da je bolje da nismo u Nato.Jer dok nismo u Nato ne smemo da se rokamo sa HR, ALB itd itd jer su one clanice Nato-a. Kad bi usli u Nato onda bi to bio sukob izmedju 2 clanice Nato saveza (nesto kao Turska i Grcka).

 

Tako da je za trajni mir najbolje da se ne udje u Nato.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Sve ovo oko uvodjenaj neuvodjenja sankcija, najajci utisak mi je urpavo to, to stvaranje dileme,i razvlacenej price do besvesti..i da, ako cemo iole objektivno da sagledamo, da bi se to eventualno odradilo, potrebno je imati Skupstinu i Vladu, a sa timse razvlaci namerno, bas zbog toga....ne verujem ni da ce se psole posete Solca nesto konkretno promeniti..mislim, Vucic je mozda vec obecao i onomad onom liku sankcije,sa kojim je jeo cevape, kada se formira vlada,a sve ovo je zamajavanje za javnost, i nasu i  svetsku..oko sankvija, postoji 1000 zasto i 1000 zato,zasluzuje to psoebnu temu, ali nemam zivaca, niti olje, ponajmanje sa ljudima koji vec imaju tvrd stav o tome, ali tu smo gde jesmo,kako god okrenes, moramo ih uvesti,a druge probleme ko sisa, ovo je izgleda najvaznije..

Link to comment
Share on other sites

nego, jedna manje teska tema, pink reagovao na peticiju da im se oduzme frekfencija(inace, dosta ljudi potpisalo), kontrapeticijom, da  im se da..pa se  mislim, zasto..Mitrovic ne bi trebalo da  brine i sumnja, to je i tako online peticija, tesko ce  uticati na nesto, osim ako:

1.Je AV spreman da  u procesu spremanja padorbana, ukoliko sprema padobran zasita, ili makar menja polako kurs,zrtvuje Pink i Mitrovica, ili se Mitrovic makar boji te varijante

2.Drogiranom Mitrovicu je toliko dosadno, ili se prosto inati

3.Mitrovicev nacin da kaze: ne mozete mi nista nja, nja, nja

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Matematika je ovde nezgodna stvar jer se ne može uvek reći 51>49. Kao potencijalnu koaliciju vidim jedino DS u nekoliko pojavnih oblika i ekologe, mada bi se oni brzo posvađali oko toga ko će da bude glavni kalif. Ovi prvi nisu mogli da budu ni sami sa sobom kako treba pa su se podelili kao amebe, drugi nisu stigli da se pošteno posvađaju, a ni jedni ni drugi baš i ne bi mogli da idu za Zverima & co. Prvi kamen spoticanja bi im bilo uveđenje sankcija Rusiji, a za dalje i da ne pričamo.

 

Ne moze DS i ekolozi jer oni zajedno nikada nece imati vecinu. Odnosno, moze, ako cemo da gledamo ideoloski i posmatramo SNS kao stranku desnog centra, a Zveri, Zavetnike i DZZ kao sasvim desno.

 

A ako je vec tako, nista ih ne sprecava ni da idu sa SNS pa da iznutra uticu da se vladar ponasa za mrvu normalnije i ljudskije.

 

Quote

Moldavija nije članica EU, pa samim tim i nema mnogo pristupa njenim fondovima.

 

Sustina je da sa promenom vlasti i promenom kursa u spoljnoj politici gradjanima ekonomski bude bar malo bolje. Ako to ne bude slucaj (nevezano da li je Moldavija/Srbija izgubljen slucaj ili su vlasti previse korumpirane), naravno da nece biti vecine za dalji put ka EU i naravno da ni od puta ka EU nema nista.

 

7 hours ago, Mama_mia said:

 

Slucajno ti je uleteo Canak koji uz nabrojane vucice dacice tadice obradovice seselje - `sedi na dve stolice` ili canak koga uopste nema u vidjenim politickim krugovima zapravo ne brine o pozicioniranju bas naprotiv kaze nesto nezamislivo:

 

 

Ps. Samo da ne bi nekome palo napamet naravno ako uopste dodje sebi zbog procitanog, da zbog ove cankove izjave potpuno zaobidje kontekst i kaze da ne voli canka iz sasvim drugog razloga osim kontekstualnog. A kontekst da ispadne neutralno nebitan.

 

Sedi, sedi, itekako da sedi - bio je u vlasti sa DS, nije napustao istu kad je pravila dilove sa Rusima, a to sto kao nebitan politicar koji sada vise nije na vlasti (osim na gradskom nivou) prica, to stvarno nikoga ne bi trebalo da interesuje (kao ni ono sto pricaju Seselj ili Obradovic).

 

Dakle, ne vidim na koji nacin si opovrgla ono sto sam napisao - da sve te pomenute politicare briga i za Ruse i za EU (sto se na delu pokazalo, ni Seselj ni Canak ne kritikuju Vucica ni za sta, stalno su krivi neki ministri) i da su svi oni (kada su bili na vlasti) sedeli na dve stolice.

 

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Obradovic ce sedeti u SKupstini, tako d aneku relevantnost ima..mada, obzirom na isstrazivanja oko bezuslovne ljubavi prema Putinu, i da je i Nestora imao na listi, realno je trebao i vise dobiti..da se razumemo, fucka mu se za Boska, ne zanima me uopste sta ima za reci, ali, ne mozemo ga bas izbirsati skroz..Sesela, Vuka, cedu  i Canka vec mozemo..jedino ako nekome do njih Vucic ne pokloni neko minstarstvo..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Sto se tajnog dokumenta tice, ne znam, meni je ono toliko suplje i naivno, kako kakva teroija zavere, i ako je toliko tajno, kako je svima na izvolte? Ne znam, i neki ljudi su se  odmah primili da je pravi, ono  ni da se zapitas na momenat..mislim, mozda je i sve u dokumentu tacno, neka bude, ali opet, postojanje tajnog dokumenta o Vucicu, opoziciji, trojasnkim konjima, koji sada svi mogu videti,malo mi smrdi na bulshit

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Harmonika said:

nego, jedna manje teska tem, pink reagovao na peticiju da imse douzme frekfencija(inace, dosta ljudi potpisalo), kontrapeticijom, da  im se da..pa s emislim, zasto..Mitrovic ne bi trebalo d abrine i sumnja, to je i tako online peticija, tesko ce  uticati na nesto, osim ako:

1.Je AV spreman da  u procesu spremanja padorbana, ukoliko sprema padobran zasita, ili makar menja polako kurs,zrtvuje Pink i Mitrovica, ili se Mitrovic makar boji te varijante

2.Drogiranom Mitrovicu je toliko dosadno, ili se prosto inati

3.Mitrovicev nacin da kaze: ne mozete mi nista nja, nja, nja

 

Izvini što te opominjem..ali radi edit ako vidiš greške..a imaš greške u kucanju 🙂 pa zato ne razumem kakvu je to peticiju pokrenuo Željko Mitrović? 

 

Ovu prvu peticiju potpisalo je, do pre neki dan oko 37 000 građana.   

 

 

47 minutes ago, Harmonika said:

Sto se tajnog dokumenta tice, ne znam, meni je ono toliko suplje i naivno, kako kakva teroija zavere, i ako je toliko tajno, kako je svima na izvolte? Ne znam, i neki ljudi su se  odmah primili da je pravi, ono  ni da se zapitas na momenat..mislim, mozda je i sve u dokumentu tacno, neka bude, ali opet, postojanje tajnog dokumenta o Vucicu, opoziciji, trojasnkim konjima, koji sada svi mogu videti,malo mi smrdi na bulshit

 

Do dokumenta je došao radio Slobodna Evropa. Oni su prvi obelodanili postojanje tog dokumenta. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Sustina je da sa promenom vlasti i promenom kursa u spoljnoj politici gradjanima ekonomski bude bar malo bolje. Ako to ne bude slucaj (nevezano da li je Moldavija/Srbija izgubljen slucaj ili su vlasti previse korumpirane), naravno da nece biti vecine za dalji put ka EU i naravno da ni od puta ka EU nema nista.

 

A od tog puta i nema nista jer su svi relevantni politicari samo deklarativno  za ulazak u EU, dok realno mole Boga da ta kandidatura potraje barem koliko i Turska. Koliko god Bugarska ili Hrvatska imale slicne probleme sa korupcijom kao i Srbija, obe su uredjene zemlje u poredjenju sa Srbijom, ako nista drugo, medije im ne kontrolise jedna stranka ,a i vlast se redovno smenjuje na izborima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Izvini što te opominjem..ali radi edit ako vidiš greške..a imaš greške u kucanju 🙂 pa zato ne razumem kakvu je to peticiju pokrenuo Željko Mitrović? 

 

Ovu prvu peticiju potpisalo je, do pre neki dan oko 37 000 građana.   

 

 

 

Do dokumenta je došao radio Slobodna Evropa. Oni su prvi obelodanili postojanje tog dokumenta. 

pa, Pink organizovao peticiju, da se Pinku dodeli frekvencija..ma vise, preko 80 000..ali, to je samo online peticija, nista nece promeniti, zato me i cudi reakcija ..te petcije su vise kao ankete, po meni, opipavanje pulsa ljudi..a vidis, ja sam mislio da ces ti prva negirati autenticnost dokumenta:classic_biggrin:..ne znam, ono sam i ja mogao da sastavim

Link to comment
Share on other sites

@Harmonika 🙂 Ako počnem sa negiranjem te informacije iz " tajnog " dokumenta za čije postojanje sada znaju svi...biću banovana, jer sam bot...

 

Pre dve godine sam, po Novom pravilniku koji zapravo nije ni zaživeo ( zaživele su samo kazne ), bila banovana na 5 dana, koliko se sećam zbog Dragana Đilasa..ispalo je da botujem a ja sam samo navodila šta je sve dobro urađeno u Beogradu dok je on bio gradonačelnik.

 

SSP je uputila zvanično pismo Žozefu Borelju, komesaru za spoljnu i bezbednosnu politiku EU  u kome se traži potvrda da je taj poverljivi dokument autentičan.

 

Moje lično mišljenje je poznato  svima vama na forumu.🙂 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...