Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Zna se ko pobedjuje na ovim izborima :s_d:

 

Quote

 

Ševarlić kandidat za predsednika, Nestorović nosilac liste za predstojeće izbore

 

Pulmolog Branimir Nestorović na predstojećim izborima biće nosilac liste „Profesor dr Branimir Nestorović-Snaga sabornosti naroda Srbije“ na lokalnim, republičkim i predsedničkim izborima, saopštio je predsednik Reformističke stranke Nenad Janković.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ras kass said:

Ako vratimo nis, oce li ga neko hteti kupiti. 

 

Da, Srbija. Za cirka duplo više nego što je plaćen 🙂

 

Ma neće NIS iz ruskih ruku dok god donosi profit. A donosi, sad su kupili i Petrohemiju Pančevo. A od svih sankcija Gasprom se pominje jedino u skidanju reklame sa dresova Šalkea 04 i još par sponzostava. Glavni biznis, gas i naftu, još nisam čuo da im iko dira. Ima da teče makar ispod žita, para vrti gde burgija neće. Pisah još pre ovog rata, neće ovde bez ruskih energenata ostati Nemačka ili Francuska, izvisiće evropska boranija.

Link to comment
Share on other sites

Rat u Ukrajini je svetska tema br.1 i u svakodnevnom ( offline ) životu i na društvenim mrežama. I to je u redu jer je situacija ozbiljna.

 

Diskutuje se i o mogućim nestašicama kod nas ( najpre se misli na gorivo, brašno, ulje, šećer ).

 

A ispod žita, pre raspuštanja,  sada već bivši poslanici Skupštine Srbije,  usvojili su Zakon o socijalnoj karti.

 

 http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/cir/pdf/zakoni/2021/95-21.pdf

 

Ovim Zakonom koji je stupio na snagu 01.03.2022. pored registra koji imaju Centri za socijalni rad i policijski registri, uveden je i Centralni registar..

 

Između ostalog, u te registre biće ubačeni i kontakt telefoni svih nas. 

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem glede ove kupovne panike, sto ljudi trpaju toliko secera, sto je uooste u istoj recenici s brasnom. Za sta koriste toliki secer, znam da meni kilo traje po cetiri meseca.

A punjenje kanistera tek, pogotovo sto po zakonu sme 10 litara. Sad da hoce policija da skuplja kajmak, samo stanu posle pumpe i kontrolisu jednog po jednog. Ima da napunimo budzet za dva dana 🙃

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cene goriva i gasa skaču što znači da će sve ostalo takođe poskupeti. Sve je jasnije da se ovo sa Rusijom neće završiti brzo i ljudi gledaju da nabave neke stvari po starim cenama. Kad smo već kod toga i ja ću danas da napunim pun rezervoar jer to će prvo da poskupi. Ja ne očekujem nestašice, samo poskupljenja. Ali ima dosta paničara kojima odma 90-e padaju na pamet kada u radnji nisi mogao ništa da kupiš osim hleba i mleka i to ako poraniš i čekićaš u redu par sati.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, handys said:

Ne razumem glede ove kupovne panike, sto ljudi trpaju toliko secera, sto je uooste u istoj recenici s brasnom. Za sta koriste toliki secer, znam da meni kilo traje po cetiri meseca.

A punjenje kanistera tek, pogotovo sto po zakonu sme 10 litara. Sad da hoce policija da skuplja kajmak, samo stanu posle pumpe i kontrolisu jednog po jednog. Ima da napunimo budzet za dva dana 🙃

 

Pa budale, nema šta drugo da se kaže. Da ih pitaš šta će sa tolikim šećerom, ne verujem da bi umeli da ti odgovore nešto suvislo. Isto važi i za gorivo, koje retki mogu da skladište u količinama koje će im dugo trajati. Kada bih sada hteo da napunim rezervoar do čepa, stalo bi mi desetak litara jer sam ga nedavno napunio. Šta bih dobio sa tih desetak litara? Možda neku minimalnu uštedu, mada je i to relativno jer nije isto da li vozim u špicu ili ne. Ne znam šta bih radio ni da imam zalihe brašna i šećera. Kod kuće skoro nikada ne pravimo kolače, niti mesimo hleb, a kilo šećera takođe dugo traje jer sam ja maltene jedini potrošač. Supruga pije kafu bez šećera, ja sipam jednu kašičicu i uopšte se ne sećam kada sam poslednji put kupio šećer. Baš me zanima i koja je bila svrha onolikog WC papira kada je počela korona. Video sam da je na zapadu bila pomama za njim, mada sam i ovde video budale koje su kupile nekoliko ogromnih pakovanja.

 

Sećam se da je i početkom korone kod nas neka budala provalila na FB ili nekom sličnom sranju da će biti nestašice goriva, a ne samo što ga je bilo dovoljno, već je bilo i jeftinije. Zbog takvih idiota normalan svet juče i nije mogao da kupi gorivo bez čekanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eto danas je kurs evra  118 - 119.1, tamo gde su  uslovi  najpovoljniji.   Sta na to kaze uciteljica iz Vucitrna, nazvana po jednom cvetu?   Kako to da menjacnice koje rade bas za komercijalne banke placaju evro vise od srednjeg kursa Narodne banke, a pri tom bi trebalo da se kurs evra utvrdjuje na osnovu ponude i potraznje na medjubankarskom trzistu? 

Edited by Newcastle
Link to comment
Share on other sites

Ljudi i to ne samo u Srbiji poodavno ne razmiljaju svojom glavom nego se vode informacijama koje dobiju. Ranije je to bila tv a sad su društvene mreže preuzele vođstvo, dovoljno je da neko vešto plasira informaciju o nestašici ili  nečem sličnom i kreće panika i jurcanje za stvaranjem "zaliha".

Te zalihe mogu da pomognu dan-dva u slučaju totoalne krize

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...