Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Da potvrdim kao ekspert iz automatskog upravljanja, jeste "pozitivna" odnosno ona "loša" u automatici (osim ako ne pravis oscilator, a i tad ti treba limiter)
Ni mi medicinari je baš ne volimo, kad se pokrene, ode mast u propast, poznatije kao circulus vitiosus.
Link to comment
Share on other sites

Zanima me šta je na Lindinom programu sledeće nedelje. Već vidim naslove:
 
- Bitka za butku
- Obračun kod OK čvaraka
- Slanina uzvraća udarac
- Juneći Armagedon
- Desant na frižider
- Valter brani teletinu
- Gospodar svinjskih papaka
- Chicken: First Blood
- Umri muški zbog salame
- Otimači izgubljenog praseta
 
- Kajmak i mortadela u vrtlogu strasti...
- Čajna i kulen traže vinjak
- Sir i Šunka romantika
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Bojim se da vi ne razumete javno mnjenje ako smatrate da mediji nisu bitni. Pa šta mislite zašto 75% ljudi podržava Putina ? Možda zato što mediji već 30 godina palamude kako su oni naša braća ? Da li se iko od vas seća šta je Vučić prvo uradio kada je 2012. došao na vlast ? Pa preuzeo je sve medije a vrlo brzo i očistio sve programe čak i od nedeljnih emisija gde je opozicija mogla da gostuje. I onda udri po "zlom" zapadu i "braći" siju i putinu. I mi smo sada došli do toga da bi na referendumu ZA EU glasalo 35% (podatak od pre pola godine, danas verovatno i manje) ljudi dok je 2009. ZA bilo 75%. Popularnost Putina veća nego u Rusiji 🙂

 

Ili da obrnemo ćurak pa da postavim pitanje zašto većina mladih Rusa ne podržava Putina i ovaj rat ? Pa zato što se informišu na internetu i shvataju da Putin prodaje m... za bubrege. Isto je i kod nas, odnosno još je i gore jer kod njih se bar s vremena na vreme pojavi neko ko uspe da okupi opoziciju (bar dok ga Putin ne ubije ili zatvori) dok kod nas uživamo u opoziciji koja je razjedninjena. Toliko smo gadljivi na neke stranke da ni ne shvatamo da radimo sve da Vučić ostane na vlasti do kraja života. Vučić nema veću pomoć nego što mu to daje razjednjena opozicija i njihovi glasači. To je njegova najveća pobeda za ovih 11 godina jer on sada može komotno da padne i na 30% i da ostane na vlasti jer je opoziciju toliko zavadio da je on svima prihvatljiviji nego da se međusobno ujedine.

 

Kako mislite da promenite javno mnjenje ? Tu imamo tri opcije :

 

1. Preko medija (zato će to biti zadnji ustupak faraona)

2. Od vrata do vrata da se ide i objašnjava svakom (po meni nemoguća misija ali teoretski zvuči moguće)

3. Da sačekamo jedno 40 godina da poumiru ove generacije koje se većinski informišu na tradicionalnim medijima i onda i neće biti bitni mediji. Na za 40 godina, ako doživim, meni će biti sve jedno ko je na vlasti, neću više ni izlaziti na izbore.

 

Dakle 1. ste otpisali, 3. mislim da nikog na ovom forumu ne zanima da čeka. Dakle ako mislite da mediji ne igraju ulogu ostaje da krenete od vrata do vrata i počnete da menjate javno mnjenje.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Klotzen said:

Bojim se da vi ne razumete javno mnjenje ako smatrate da mediji nisu bitni. Pa šta mislite zašto 75% ljudi podržava Putina ? Možda zato što mediji već 30 godina palamude kako su oni naša braća ? Da li se iko od vas seća šta je Vučić prvo uradio kada je 2012. došao na vlast ? Pa preuzeo je sve medije a vrlo brzo i očistio sve programe čak i od nedeljnih emisija gde je opozicija mogla da gostuje. I onda udri po "zlom" zapadu i "braći" siju i putinu. I mi smo sada došli do toga da bi na referendumu ZA EU glasalo 35% (podatak od pre pola godine, danas verovatno i manje) ljudi dok je 2009. ZA bilo 75%. Popularnost Putina veća nego u Rusiji 🙂

 

Ili da obrnemo ćurak pa da postavim pitanje zašto većina mladih Rusa ne podržava Putina i ovaj rat ? Pa zato što se informišu na internetu i shvataju da Putin prodaje m... za bubrege. Isto je i kod nas, odnosno još je i gore jer kod njih se bar s vremena na vreme pojavi neko ko uspe da okupi opoziciju (bar dok ga Putin ne ubije ili zatvori) dok kod nas uživamo u opoziciji koja je razjedninjena. Toliko smo gadljivi na neke stranke da ni ne shvatamo da radimo sve da Vučić ostane na vlasti do kraja života. Vučić nema veću pomoć nego što mu to daje razjednjena opozicija i njihovi glasači. To je njegova najveća pobeda za ovih 11 godina jer on sada može komotno da padne i na 30% i da ostane na vlasti jer je opoziciju toliko zavadio da je on svima prihvatljiviji nego da se međusobno ujedine.

 

Kako mislite da promenite javno mnjenje ? Tu imamo tri opcije :

 

1. Preko medija (zato će to biti zadnji ustupak faraona)

2. Od vrata do vrata da se ide i objašnjava svakom (po meni nemoguća misija ali teoretski zvuči moguće)

3. Da sačekamo jedno 40 godina da poumiru ove generacije koje se većinski informišu na tradicionalnim medijima i onda i neće biti bitni mediji. Na za 40 godina, ako doživim, meni će biti sve jedno ko je na vlasti, neću više ni izlaziti na izbore.

 

Dakle 1. ste otpisali, 3. mislim da nikog na ovom forumu ne zanima da čeka. Dakle ako mislite da mediji ne igraju ulogu ostaje da krenete od vrata do vrata i počnete da menjate javno mnjenje.

Ipak je 36 godina ucinilo svoje. Mediji su najvecim dijelom doprijenili ovom zlu. Ali ima neka greska i u narodu. Ne zelim da generalizujem. Probam da donesem neke zakljucke na mom licnom primjeru.Ako sam ja 1993 shvatio da je nesto pogresno u drzavi Srbiji, ne razumijem kako danas narod u Srbiji ne razumije da ima ozbiljan problem. Jer  kad sam ja shvatio u unutrasnjosti 1993 da nesto debelo nije u redu u drzavi Ssbiji nije mi jasno sta je problem danas. Mada svi znaju da 1993 nisu postojali mobilni telefoni i internet moram da podsjetim da sam zakljucke donosio na osnovu onoga sto sam vidio i procitao. Ne razumijem sta je problem danas da se razumiju neke cinjenice. Pa jbt kad slusam onog debila na koferenciji za stampu mene sramota kao nekog ko ima srpski pasos. Ovi sto gledaju drzavne medije dovoljno je to. Zato mislim da je neka greska sa narodom. Na zalost.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, koca popovic said:

Ipak je 36 godina ucinilo svoje. Mediji su najvecim dijelom doprijenili ovom zlu. Ali ima neka greska i u narodu. Ne zelim da generalizujem. Probam da donesem neke zakljucke na mom licnom primjeru.Ako sam ja 1993 shvatio da je nesto pogresno u drzavi Srbiji, ne razumijem kako danas narod u Srbiji ne razumije da ima ozbiljan problem. Jer  kad sam ja shvatio u unutrasnjosti 1993 da nesto debelo nije u redu u drzavi Ssbiji nije mi jasno sta je problem danas. Mada svi znaju da 1993 nisu postojali mobilni telefoni i internet moram da podsjetim da sam zakljucke donosio na osnovu onoga sto sam vidio i procitao. Ne razumijem sta je problem danas da se razumiju neke cinjenice. Pa jbt kad slusam onog debila na koferenciji za stampu mene sramota kao nekog ko ima srpski pasos. Ovi sto gledaju drzavne medije dovoljno je to. Zato mislim da je neka greska sa narodom. Na zalost.

Kus petao, to je greska. Potpuno nesposobni da prevaziđu emotivni pogled na svet, u kome su ogrezli, i jos uzivaju u tome, sto je strasno. Druge izraze ne mogu da koristim za opis, ispasće vredanje celih naroda. Recimo samo da su ogromna vecina tu stvorenja navike, ne razuma i razmisljanja, koja se razlikuju od drugih stvorenja navike po tome što nisu u stanju da u slucaju promenjenih uslova promene naviku pa stvore novu.

 

Definitivno nesto nije u redu sa onima kakvi su tu većina, a za koje je svaka priča o bilo čemu priča o njima (o čemu god da je tema - i ja tako, i ja ovako, ja, ja, ja, ja, ja...) i koji za bilo sta sto im se ukaze da rade...drugacije, uvek imaju jedino izgovore, umesto da priznaju gresku, isprave je, i ne rade to vise.

 

Sve u svemu, distanca, maksimalna. Nece se takvi promeniti, nemoguce je. Oni su opsednuti sobom, njih spoljni svet van njih ne zanima, i samo im je smetnja. Lepo je rekao onaj Amer zameni kad se smenjivalo osoblje ambasade svojevremeno "pet godina sam bio medu ovim ljudima, i ja njih uopšte ne razumem". Retke tice. Odhumaničari. Prosto je fascinantno kako su uopste do sada preziveli. Mora da je to bio splet neverovatnih okolnosti, jer prirodno svakako nije da tako okoštali stvorovi koji ne reaguju na promene u okruzenju opstaju.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Ili da obrnemo ćurak pa da postavim pitanje zašto većina mladih Rusa ne podržava Putina i ovaj rat ? Pa zato što se informišu na internetu i shvataju da Putin prodaje m... za bubrege.

Pa i većina mladih Srba se informiše na internetu pa su 90+% putinofili.  

Ti debelo gresis ako mislis da Vucica i kamarilu na vlasti drze neki penzioneri a da je omladina protiv i samo treba da pomru ti penzioneri pa da Vucic padne. 

Ja mislim da su mladje generacije zapravo jos gore. One možda  neće u tom broju da  za sendvič i sok idu na skupove podrške da stoje na štandovima ali će uredno podrzati vozda na drugi nacin i glasovima. A ako su i "protiv Vucica" pre ce podrzati neke avetnike, zveri i slicne.

Bez obzira na to koje medije koriste za informisanje.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Pa i većina mladih Srba se informiše na internetu pa su 90+% putinofili.  

 

Mlade generacije su zatucane i priglupe.  Ne čitaju knjige, ne zanima ih ništa da nauče.  Odrasli sa kompleksom žrtve koju su im usadili roditelji godinama ispiranog mozga PTC / Pink propagandom i lobotomijom - za drugo i ne znaju.  Kad odrastaš u toru, zavoliš svoje blato a zelena livada ti služi samo da se naždereš i iskenjaš. Pa zatim brzo nazad u sigurnost svog blatnjavog tora / staje.

 

 

Nastavak:

 

Rekao sam 47 puta, šta mi teško da ponovim i 48. - Zemlja koja ima ovakvu mladost ne treba da brine za svoju budućnost. Nema je.

Edited by fancy
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

uvek sam za slobodu govora i pravo da sa iznese mišljenje o situaciji u državi ali ima i ona mala dilema da ako si baš čistunac onda ništa i ne uzimaš od režima, setih se sad da su neki sjajni nezavisni novinari stajali u red da prime nagradu od karića, njihovo pravo ali gube ono što se zove nezavisnost  

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

Bojim se da vi ne razumete javno mnjenje ako smatrate da mediji nisu bitni.

 

Pa dobro, mogu da budu bitni ukoliko se bira između neotesanog Boškića i relativno otesanog Sunđer Boba ili monsieur Miloša de Jovanovića, ali poenta je u tome da svi nude istu maglu, s tim da je ovaj prvi nudi kao opančar sa diplomom, a ova druga dvojica je nude iz građanskih odela. Poenta je u tome da sva trojica nude maglu, a ne nešto normalno. U istim tim medijima već decenijama govore i da treba voziti s vezanim pojasem, kao i da ne treba voziti pijan, ali slaba vajda. Uzalud su svi mediji ovog sveta kada društvo nije civilizovano i kada im i u školi i u porodici usađuju mentalitet Kalimera, tj. da 'njima' otimaju Kosovo, kojekakve 'srpske zemlje', da su ih ubijali, klali i boNbardovali, da su krivi Nemci, Amerikanci, Hrvati, Slovenci, Bugari, Turci, palci i Papuanci. Uzalud su i kazne za bacanje smeća po ulici ili za parkiranje na raskrsnici čak i da momentalno presadimo ovde švajcarsku policiju jer ne shvataju da se smeće baca u kontejnere da ne bismo živeli u prljavštini ili da parkiranje u raskrsnici nije dobro jer prvenstveno ugrožavaju druge, dok je kazna tu samo sekundarna.

 

Nisu tu čak ni bitne generacije koliko je bitno da te generacije nisu civilizovane. To što će otac ukrasti deset litara dizela na poslu a mladunac prepisati na pismenom su samo različite manifestacije istog mentalnog sklopa i iste necivilizovanosti. Generacijsko evoluiranje je ovde nestalo. Dok su nekada po zidovima šrali grafite na kojima piše AC/DC, Punk is not dead i slično, danas na zidovima piše 'Ratko heroj' ili 'Kosovo je srce Srbije'. Meni je normalnije da mladom čoveku idol bude neki pevač ili bend umesto ratni zločinac koji je činio zlodela kada taj isti mladi čovek nije bio ni u planu. Normalnije mi je i da se taj isti mladi čovek vozi autobusom i sluša muziku umesto da se krsti mašući k'o ventilator kada autobus prolazi pored crkve. Nije mi normalno da dotični smatra kako treba da zavali šamar devojci ako se ne slažu oko nečega. Nije mi normalno da mrzi Š*ptare, 'Rvate, 'poturice' i ostale sa kojima zapravo nikada u životu nije ni komunicirao niti ih je čak uživo video.

 

Zbog toga nije ni čudno što je politička scena takva kakva jeste i što bi uz najslobodnije medije sve bilo praktično isto pošto se politički kurs ne bi mnogo menjao. Nije mi poznat nijedan političar koji bi dobro prošao ako bi izneo sledeće stavove:

- Kosovo je završena priča i postoje dve opcije: a) da kmečimo o nepravdi bez prestanka i b) da se bacimo na trgovinu i saradnju sa tim istim Kosovom jer je mnogo pametnije prodati tamo sir, a odande uvesti baklave.

- RuSSija ne može da oformi 'srpski svet' i nije joj mesto ovde. Tačka. Daleko im lepa kuća. Tačka.

- EU je najveći trgovinski partner, ali nije bankomat. Ima pravila koja važe za sve, a koje treba preuzeti jer to koristi građanima, kao npr. slobodno kretanje, zaštita potrošača itd. Spisak je predugačak, pa ovako skraćujem.

- NATO je sredstvo koje garantuje da se RuSSija, Kina i slične diktature ovde neće mešati. Svaki savez se zasniva na koristi, a ne na mitomaniji.

- Prosečan građanin Nemačke nije ubijao đake u Kragujevcu, baš kao što ni prosečan građanin Hrvatske nije klao po Jasenovcu. Tačka.

- Bacanje đubreta po ulici i parkiranje na raskrsnici nisu kažnjivi zato da bi neko punio bužet, već zato što to ugrožava druge. Tačka.

- Crkva nema šta da se pita za državna pitanja jer se država ne pita za krštenja ili vreme posta. Religija je lična stvar i nema šta da traži u državnim institucijama. Veruj u šta hoćeš, ali ne nameći to drugima.

- Niko ti ne brani da nosiš šajkaču i opanke, da slušaš gusle niti da pišeš ćirilicom, ali ne nameći sve to drugima.

- To što se neko drugi izvukao za krađu, ne znači da treba da se izvučeš i ti.

 

Ako bi neko sve ovo javno proklamovao, ponašao se u skladu s tim i delovao dovoljno uverljivo, ja bih mu dao deset glasova na izborima. Nažalost, takav se još nije pojavio jer očigledno da društvo nije spremno za takve.

  • Like 8
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, koca popovic said:

Ipak je 36 godina ucinilo svoje. Mediji su najvecim dijelom doprijenili ovom zlu. Ali ima neka greska i u narodu. Ne zelim da generalizujem. Probam da donesem neke zakljucke na mom licnom primjeru.Ako sam ja 1993 shvatio da je nesto pogresno u drzavi Srbiji, ne razumijem kako danas narod u Srbiji ne razumije da ima ozbiljan problem. Jer  kad sam ja shvatio u unutrasnjosti 1993 da nesto debelo nije u redu u drzavi Ssbiji nije mi jasno sta je problem danas. Mada svi znaju da 1993 nisu postojali mobilni telefoni i internet moram da podsjetim da sam zakljucke donosio na osnovu onoga sto sam vidio i procitao. Ne razumijem sta je problem danas da se razumiju neke cinjenice. Pa jbt kad slusam onog debila na koferenciji za stampu mene sramota kao nekog ko ima srpski pasos. Ovi sto gledaju drzavne medije dovoljno je to. Zato mislim da je neka greska sa narodom. Na zalost.

 

Pretpostavljam da je to zato što narod doživljavaš kao ljude iz svog okruženja. Ali naroda imaš svakojakog. 50% ljudi ne interesuje politika i jedino što gledaju je pola sata jutarnjeg programa uz kafu i dnevnik uveče. I to je to.

 

Ubeđeni su da su bolje informisani od mene koji čitam po 2-3 sata razne izvore a kada im kažeš da pink laže kažu to je nemoguće. Takve ljude ne možeš okrenuti u njihovom ubeđenju osim da su non stop bombardovani drugacijim informacijama. A Vucic ke prvo sprecio tu mogućnost. Za razliku od Slobe ovaj je pokupoval cak i regionalne radio stanice ako imaju iole veću slušanost.

 

Ovo ti je primer iz jednog sela u Vojvodini gde imam vikendicu i probodim vreme sa tim ljudima. Većina ih je skromnog obrazovanja i veoma ih je lako obmanuti, ali glavna stvar je da je njima nebitna politika i da je prate kao što mi pratimo zvezde granda, čuli smo za po kojeg takmičara ali u globalu ne znamo ništa.

5 hours ago, tomas.hokenberi said:

Pa i većina mladih Srba se informiše na internetu pa su 90+% putinofili.  

Ti debelo gresis ako mislis da Vucica i kamarilu na vlasti drze neki penzioneri a da je omladina protiv i samo treba da pomru ti penzioneri pa da Vucic padne. 

Ja mislim da su mladje generacije zapravo jos gore. One možda  neće u tom broju da  za sendvič i sok idu na skupove podrške da stoje na štandovima ali će uredno podrzati vozda na drugi nacin i glasovima. A ako su i "protiv Vucica" pre ce podrzati neke avetnike, zveri i slicne.

Bez obzira na to koje medije koriste za informisanje.

 

Mlade ne zanima politika kod nas niti rusija niti ukrajina. Vučiću ne veruju a opozicija je toliko demonizovana da nemaju poverenja u nikog. Retko ko od mladih kod nas je za putina. Svake godine drzim praksu za 10-20 srednjškolaca i retko kad više od jednog do dvojice se pali na putina. Na žalost isto važi i za EU.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, freethrow said:

 

ETF ili MF?

ETF

1 hour ago, Klotzen said:

 

Pretpostavljam da je to zato što narod doživljavaš kao ljude iz svog okruženja. Ali naroda imaš svakojakog. 50% ljudi ne interesuje politika i jedino što gledaju je pola sata jutarnjeg programa uz kafu i dnevnik uveče. I to je to.

 

Ubeđeni su da su bolje informisani od mene koji čitam po 2-3 sata razne izvore a kada im kažeš da pink laže kažu to je nemoguće. Takve ljude ne možeš okrenuti u njihovom ubeđenju osim da su non stop bombardovani drugacijim informacijama. A Vucic ke prvo sprecio tu mogućnost. Za razliku od Slobe ovaj je pokupoval cak i regionalne radio stanice ako imaju iole veću slušanost.

 

Ovo ti je primer iz jednog sela u Vojvodini gde imam vikendicu i probodim vreme sa tim ljudima. Većina ih je skromnog obrazovanja i veoma ih je lako obmanuti, ali glavna stvar je da je njima nebitna politika i da je prate kao što mi pratimo zvezde granda, čuli smo za po kojeg takmičara ali u globalu ne znamo ništa.

 

Mlade ne zanima politika kod nas niti rusija niti ukrajina. Vučiću ne veruju a opozicija je toliko demonizovana da nemaju poverenja u nikog. Retko ko od mladih kod nas je za putina. Svake godine drzim praksu za 10-20 srednjškolaca i retko kad više od jednog do dvojice se pali na putina. Na žalost isto važi i za EU.

Ti tvoji su neki autlejeri ili kriju šta stvarno misle. Ono omladinaca do nekih 25 godina što poznajem velika većina je nacionalistički, rusofilno i desno orijentisana (u alt-right smislu). 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

ETF

Ti tvoji su neki autlejeri ili kriju šta stvarno misle. Ono omladinaca do nekih 25 godina što poznajem velika većina je nacionalistički, rusofilno i desno orijentisana (u alt-right smislu). 

 

Tako je bilo i pre cca 20 godina, kad sam ja studirao, i to na faksu humanisticke orijentacije. Vecina 'mislecih' je mislila od DSS pa na desno, nista levo od toga

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...