Jump to content

ATP finals Torino


Милица

Recommended Posts

Upravo zato ne treba da sude ljudi. Ako imaš pravilo primenjuj ga ili ga ukini.

Kad bi imali senzor koji bi svaki čas pištao na servisu, brzo bi svi naučili da paze.

Inače meni ono stvarno nije izgledalo kao FF, a i sad sam vraćala jedno 5 puta.

 

Edit: Milica brža.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam malo drugi i treci set Zverev - Medvedev. Tenis je bio skroz ok na momente, ali takodje deluje da obojica nemaju jasan plan igre, cesto srljaju i igraju na mahove.

 

Moj utisak je malo drugaciji od preovladjujuceg, meni je izgledalo da Zverev treba da ima prednost u ovom mecapu, ali jednostavno svaki put kad je sticao prednost, pa i u poslednjem tajbrejku, nije uspevao to da pretoci u pobedu i da odigra te najbitnije poene vrhunski.

 

Medvedev je bukvalno sve "must win" poene dobio, to meni govori da nije u pitanju kvalitet, vec mentalitet.

 

A sto se generalnog kvaliteta tice, meni Zverev sve vise izgleda kao igrac koji ima konacan broj skill poena koje mora da alocira.

 

Nekada mu je drugi servis bio u Marijanskom rovu bukvalno i ubedljivo najveca mana, forhend mu je bio osetno ispod bekhenda. Sada mu je drugi servis mnogo bolji, nije to ne znam ni ja koji nivo, ali u odnosu na ono od pre nekoliko godina vrhunski, ali su mu zato bekhend i kretanje losiji nego kad je imao 19 godina.

 

Forhend je mnogo bolji i sad sve baca na njega i mnogo se oslanja na taj udarac, ali i dalje nije dovoljno dobar da bi mogao da diktira konstantno igru iz njega i pravi razliku u ovakvim mecevima.

 

I to se tako menja cak i fluidno, ali nikako da se napravi iskorak. Morao bi da poradi maksimalno na spremi i da dodatno poradi na scenariju A, B, C, D itd. kako ne bi u bitnim poenima bezao 5 metara iza osnovne i cekao gresku, koju protiv Medvedeva i Djokovica nece docekati.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Moj utisak je malo drugaciji od preovladjujuceg, meni je izgledalo da Zverev treba da ima prednost u ovom mecapu, ali jednostavno svaki put kad je sticao prednost, pa i u poslednjem tajbrejku, nije uspevao to da pretoci u pobedu i da odigra te najbitnije poene vrhunski.

 

Medvedev je bukvalno sve "must win" poene dobio, to meni govori da nije u pitanju kvalitet, vec mentalitet.

Meni se to ne čini posebno kontradiktorno, a i mentalitet je kvalitet :classic_biggrin:

Jednostavno se vidi da je Medvedev sad u strašnoj formi, pun samopouzdanja. Zverev u teoriji ima oružje da mu parira ali mu samopouzdanje nije na takvom nivou i to se u TB najbolje videlo. Prilično sam sigurna da ne bi dobio ni onaj prvi TB da nije Medvedeva omeo FF.

Pre par (:classic_biggrin:) godina Zverev je jedini mogao Novaku da parira u dugim razmenama bekhend na bekhend, i trebalo je ta oružja samo da nadograđuje, ali servis mu je bio stabilniji i ne mogu se setiti da je ovoliko stajao pozadi. Pitanje je koliko je to povlačenje pitanje trenutnog samopouzdanja a koliko neka navika, čudno mi je da mu je to komforna zona kad mu servis ide. Ako mu je generalno prešlo u naviku da stoji pozadi kad zagusti, prilično će teško dobijati velike mečeve i ubuduće. Pogotovo na 5 setova i ako pusti nekog kao Danil da ga uvuče u beskonačne poene, lipsaće pre kraja trećeg.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Meni se to ne čini posebno kontradiktorno, a i mentalitet je kvalitet :classic_biggrin:

Jednostavno se vidi da je Medvedev sad u strašnoj formi, pun samopouzdanja. Zverev u teoriji ima oružje da mu parira ali mu samopouzdanje nije na takvom nivou i to se u TB najbolje videlo. Prilično sam sigurna da ne bi dobio ni onaj prvi TB da nije Medvedeva omeo FF.

Pre par (:classic_biggrin:) godina Zverev je jedini mogao Novaku da parira u dugim razmenama bekhend na bekhend, i trebalo je ta oružja samo da nadograđuje, ali servis mu je bio stabilniji i ne mogu se setiti da je ovoliko stajao pozadi. Pitanje je koliko je to povlačenje pitanje trenutnog samopouzdanja a koliko neka navika, čudno mi je da mu je to komforna zona kad mu servis ide. Ako mu je generalno prešlo u naviku da stoji pozadi kad zagusti, prilično će teško dobijati velike mečeve i ubuduće. Pogotovo na 5 setova i ako pusti nekog kao Danil da ga uvuče u beskonačne poene, lipsaće pre kraja trećeg.

 

Dobro, naravno da je i to kvalitet, mislio sam cisto kvalitet udaraca taktika itd.

 

Slazem se sa opservacijom u potpunosti.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije, onda ce odlucivati mec Zverev-Hurkac, ako se nisam nesto zabrojala.

Doduse, ako sad Siner pobedi, pa pobedi i Medvedeva, onda bi on imao 2:0.

Ako Hurkac dobije Zvereva, onda bi Zverev i Hurkac imali 1:2 i dalje bi isao Siner :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Nisam očekivao da će Siner ovako da ispegla Hurkača. Posle meča sa Medvedevom sam očekivao da da značajniju igru i u ostalim mečevima.

 

Siner nema šanse da prođe grupu, jer ne verujem da će Zverev ispustiti šansu da se prođe u SF. Dobiće makar lepe bodove kao zalog za bolji rang sledeće godine. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

“I found out that I was going to face Jannik Sinner when I was warming up for the meeting with Berrettini. Of course I knew Matteo was touched and in doubt, but it's hard for you to wake up thinking you're up against one rival and then find out you're up against another. It is difficult to manage”, he confessed at a press conference.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dracarys said:

Nisam očekivao da će Siner ovako da ispegla Hurkača. Posle meča sa Medvedevom sam očekivao da da značajniju igru i u ostalim mečevima.

 

Siner nema šanse da prođe grupu, jer ne verujem da će Zverev ispustiti šansu da se prođe u SF. Dobiće makar lepe bodove kao zalog za bolji rang sledeće godine. 

Vuce i Zverev neku povredu - ledja, ramena, nije on bas u top formi fizicki trenutno

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...