Jump to content

Pariz


Boxy

Recommended Posts

Mali izvestaj sa danasnjeg dana u Accor Areni u Parizu : odgledah ceo mec Fritz - Norrie , nije da je bio preterano interesantan ali ok, Fritz je bio bolji tako da je pobeda zasluzena inace Arena je bila jos uvek prilicno prazna, atmosfera relativno nepostojeca. Sledeci mec je trebalo da bude Novak-Monfils medjutim Monf otkazao i zamenili su mec sa dublom Mahut, Herbert - Behar, Escobar. Tribine su tu vec bile poprilicno pune, dosli ljudi da gledaju Novaka i Monfa, francuzi su se koliko toliko utesili gledajuci svoj omiljeni dubl, bas mnogo vole i Mahut-a i Herberta a i njih dvojica su bili odusevljeni sto su posle i rekli insistirajuci koliko im je znacilo da igraju ponovo pred publikom koja nije bila tu zbog njih dosla ali bilo je i kako im to jako mnogo nedostaje u poslednje vreme. Publika se opustila, navijalo se naveliko, oni pobedili tako da su francuzi bili happy, ja bas i nisam mada je atrmosfera i meni prijala, zaboravis malo koronu mada sada nesto mislim da ako ovih dana tamo nisam fasovala koronu verovatno necu nikad :classic_blink: to ce biti test koliko vakcina pomaze jer samo vakcinisani ili testirani negativno poslednjih nekoliko dana su mogli da udju, maske unutra preporuka ali neobavezno, vrlo retko neko nosi masku, pre podne kad se dodje jos nekako posle se valjda ljudi smore i posle podne a pogotovo uvece prakticno niko nema masku. Posetioci razni, od familija sa malom decom do starijih ljudi, najvise mladjih rekla bih 20-30 godina.

Mec grigor-Zverev je bio poslastica kao sto sam i ocekivala, ne znam koliko ste gledali ali prelep mec, uzivanje u takoreci svakom poenu, obojica su igrali fenomenalno. Publika je takodje bila fenomenalna, mnogo su navijali za Dimitrova sto me u prvom momentu iznenadilo medjutim - pricam sa "komsijama" koji sede pored i iznad-ispod, svi odmah kazu da navijaju za Grigora jer on je baby Federer a oni mnogo vole Federera :classic_dry: . Ja koja sam se na proslom mecu odusevila Grigorovom igrom se tu bacim u dilemu i nekako mi Sasha postane simpaticniji :classic_laugh:. Salu na stranu obojica su igrali fenomenalno, publika je sve vise navijala za grigora mada je bilo i dosta povika Ale Shasha - uglavnom zenski glasici to sam primetila :classic_smile: a za Dimitrova je bilo bas organizovanije navijanje bile su i dve male grupice koje su imale neke kackete na glavama, u zatvorenom prostoru bilo je malo neobicno ali bili su tu i navijali. Sve u svemu mec i obojica su bili bas dobri u svakom pogledu, sjajan mec. Posle meca Sasha se zahvalio publici i rekao da se jako zahvaljuje da uopste nije vazno z akoga su navijali ali da je osecaj da je publika tu i da prati mec i ucestvoje neverovatna sreca za njih i da im to nedostaje mnogo - slicne reci kao Mahut-Herbert, videlo se da su oni svi iskreni u tome , da im publika stvarno nedostaje a ova publika je pogotovo tokom ta dva meca bila fenomenalna.

Mec Medvedev-Korda je poceo drugacije, Medvedev je nekako izgledao nezainteresovan, kao da igra badminton sa pajtosom na ulici otprilike, ima neku nonsalanciju neverovatnu naizgled i neki stil bez stila. Tokom prvog seta koji je i izgubio by the way sam imala utisak da je dosao samo zbog sponzora i da ce kuci, medjutim u drugom setu se kao probudio i poceo da igra, fenomenalne poene ume da odigra. Skroz drugaciji mec od prethodnog, nekako kao opusteno a nije uopste. Publika je u pocetku po malo navijala za Kordu ali uglavnom je bila tisina, ispraznili se ljudi za navijanje na prethodnom mecu, medjutim u trecem setu kad je Danil bas proigrao pocelo je navijanje za njega pogotovo, dobio je bas ovacije na kraju.

Klince (Gaston i Alkaraz) nisam  ostala da gledam, licno sam se nadala da ce da pomere samo meceve tako da ce moci da se gleda u neko pristojno vreme i taj mec ali ovo ubacivanje dubla je  pomerilo satnicu nazalost, ali bice vremena nadam se da se gledaju ovi mladji

Edited by ciao
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

Kakav raspad Alcaraza!

A Francuzi ga bas preteruju s ovim navijanjem za svog zemljaka... Stvarno nema smisla prema mladjahnom Alcarazu.

Ja ne mogu da verujem sta gledam, ukljucio sam se na 5 : 3 u drugom setu, a ovaj Gaston igra kao omadjijan, dok Alkaraz igra kao sto se ocekivalo da ce igrati Gaston ...................

Link to comment
Share on other sites

od 5:0 do 5:6! :ajme:

totalno se pogubio, mislim da ga je publika totalno izbacila iz ritma, ne moze da dodje sebi. doduse, ovo iskustvo ce mu koristiti za kasnije, ne moze ocekivati da uvek igra u prijateljskoj atmosferi, morace da nauci kako s tim da se izbori. (kao i Sinner, uostalom)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, wwww said:

od 5:0 do 5:6! :ajme:

totalno se pogubio, mislim da ga je publika totalno izbacila iz ritma, ne moze da dodje sebi. doduse, ovo iskustvo ce mu koristiti za kasnije, ne moze ocekivati da uvek igra u prijateljskoj atmosferi, morace da nauci kako s tim da se izbori. (kao i Sinner, uostalom)

Medvedev ce Gastona da pojede za rucak, protiv Alkaraza bi bar imali koliko toliko zanimljiv mec.

Otkud da on udara lopticu sa toliko spina, jer tako igrao ceo mec?

Link to comment
Share on other sites

Ja otisla da spavam na 5 0 za Alkaraza, reko gotov je Gastonov let, jutros ustanem i trazim rezultat treceg seta i ne mogu da verujem svojim ocima:classic_blink: mec zavrsen i drugom. 

Alkaraz i Siner imaju joj dosta da nauce o ulozi publike na ishod meca. 

Medo ce imati bas lak posao sa malisom, Novak protiv Friza bas i ne.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, wwww said:

Kakav raspad Alcaraza!

A Francuzi ga bas preteruju s ovim navijanjem za svog zemljaka... Stvarno nema smisla prema mladjahnom Alcarazu.

Slazem se potpuno ali malo razumevanja za francuze molim - obzirom na to koliko su francuzi uspesni poslenjih x godina u tenisu, (ne racunajuci u dublu :classic_smile:) a koliko s druge strane ulazu u tenis moze im se mislim malo oprostiti za odusevljenje koje pruza nada :classic_sleep::classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ciao said:

Slazem se potpuno ali malo razumevanja za francuze molim - obzirom na to koliko su francuzi uspesni poslenjih x godina u tenisu, (ne racunajuci u dublu :classic_smile:) a koliko s druge strane ulazu u tenis moze im se mislim malo oprostiti za odusevljenje koje pruza nada :classic_sleep::classic_laugh:

Ma razumem ja Francuze, ali mi opet zao klinca (sto Alcaraz u sustini i jeste, s 18 godina). Mora da se uzasno osecao u onom kotlu, kad protivnik dobija ovacije, a njega ometaju kod serviranja i s odusevljenjem skacu kad napravi duplu ili pogresi. Momak nije zasluzio takav tretman.

No, kao sto rekoh, to ce mu samo sluziti za ubuduce. Ne sumnjam da ce Ferero uspeti da ga dobro usmeri i pomogne da sve ovo prebrodi.

 

Inace, meni bilo zao i Mannarina (a on bas i nije igrac koji budi simpatije na svakom koraku) u mecu protiv Monfa kad je publika onako zdusno navijala za svog ljubimca. Nekako mi nije fino kad je publika toliko na strani jednog igraca, sto rekao Srdjan Djokovic "it is not sportski" :classic_biggrin: .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Naravno sve to stoji ali meni je jos gore (mislim da sam i pomenula) kada Monf toliko insistira na podrski publike kao sto je radio u mecu sa Miomirom takodje, publika koja je bila sasvim mlako raspolozena posle njegovog tolikog insistiranja sa nalozila, mnogo vise mi smeta kad je igrac u tom smislu not sportski nego sama publika kada samoinicijativno navija

 

Edit :Nevezano sa tim - bas me interesuje da li ce biti posledica glede covida zbog pretrpane Arene i silnog navijanja publike :classic_wink: inace namontirali su klimu i ventilaciju nevidjeno duva sve vreme kao da je kosava, malo neprijatno u pocetku, posle se naviknes i kazes - valjda ima manje  virusa :classic_rolleyes:

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Da, i mene posebno iritira kad matori, etablirani igrac potpiruje publiku da navijaju za njega protiv mladog igraca, sto Monf cesto radi.

 

I meni palo na pamet to za virus, ali je dobro da su bar klimu podesili da "izduvaju" sto vise virusa van hale.

Imate neki link koji specificno za Pariz prati brojke (krive zarazavanja itd.)? Pokusava li da se uprati ko se gde zarazio (u UK to npr. rade, no nisam nigde procitala da su neke eksplozije slucajeva povezali s Wimbldonom)?

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Medvedev : "Physically the match was hard both of us. Indoor tennis is demanding. That's how I feel at the moment. I should have won the 1st set, I had my occasions and he played quite good."

Medvedev : "When I'm thinking about Alcaraz and Gaston, I feel I'm old. When I was 18-y old, I was #700 and finally won a Future. What Alcaraz's doing is incredible. Gaston is fun to watch. They're playing late, it's not usual for them, when I was young I struggled with that."

Medvedev : "I know that if I'm playing vs. Hugo Gaston, the crowd will not back me and I have to deal with it. If I play vs. Alcaraz, I hope it can be 50-50."

 

 

Quote

Gaston : "Honestly, I owe this victory to you, the crowd. I can't thank you enough. My jersey for the third set were ready. And I heared the word 'remontada'. And I thought : 'why not'."

Gaston : "Thank you for being up so late. Playing Medvedev here in Paris, it's why I'm playing tennis. I feel great. I hope there will be the sale crowd tomorrow."

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

Imate neki link koji specificno za Pariz prati brojke (krive zarazavanja itd.)? Pokusava li da se uprati ko se gde zarazio (u UK to npr. rade, no nisam nigde procitala da su neke eksplozije slucajeva povezali s Wimbldonom)?

Ja ovde pratim generalno za Fra i Pariz, ponekad daju detaljnije regione u nekom posebnom tekstu, nisam primetila da se prati gde se ko zarazio

 

https://www.lemonde.fr/les-decodeurs/article/2020/05/05/coronavirus-age-mortalite-departements-pays-suivez-l-evolution-de-l-epidemie-en-cartes-et-graphiques_6038751_4355770.html

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...