Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

na neki način i jeste, tj trebalo bi da bude - u smislu zahvalnosti franšize u odnosu na ono što je durant uradio;

pomenuo je bill simmons ono što sam xy puta rekao svojevremeno: lik je doneo 2x titule kao glavni igrač i onda kada je odlučio da ode, pristao je na sign'n'trade koji je direktno omogućio dubsima da ne ostanu praznih ruku, već da dobiju pacova a kasnije svojom ekspertizom da to pretvore u wigginsa i no.2 pick.

 

mnogo je bezveznjikavo to unižavanje duranta, samo zato što lik nije privatno onakav kakavog mi zamišljamo da treba da bude.

 

Ne preterujmo, nije unižavanje već je solidna sprdnja koju sam KD inicira, nešto kao kada Igoudala kaže zovite me Dre a ne Igi i onda ga svi zovu Igi. Visio sam na goldenstateofmind i na warriors redditima i cela fanbase ima samo poštovanje i ljubav za KD-a, svi su svesni da bi se teško toliko odigli i danas da nije bilo njegovog blickriga i trpanja bez milosti. Svako priznaje da KD nikada nigde nije toliko hustlovao i toliko dobru odbranu peglao. Ono što jeste za zezanje je njegova beskonačna petiness, davao sam više trica na treningu os Stefa i Kleja, bolji sam trojkaš i plejmejker, nosio sam ih itd što su sve izjave za koje ne znam da li svesno troluje ili je stvarno toliko medijski i socijalno neupućen. Fanovi poput mene mu nikada neće zaboraviti i da se vratio rovit i onda skroz sjebao nogu, što je užasna šteta uvek i jebo 3 titule a ne jednu, samo da se takve stvari izbegnu.

 

Ova pobeda definitivno pomera ceo diskurs i stavlja i "KD-jeve titule" u kontekst Dubsa i njemu sigurno neće prijati ceo mahom nezasluženi shittalk, ali opet kažem, dosta i sam čačka. Meni je samo žao što je izabrao sebi za saradnike vrlo upitne momke, čija posvećenost basketu nije ni 2% od Kevinove, na stranu sve drugo, i verujem da je to stvar koja mu sigurno nedostaje, šta god pričao.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

opet kažem, ta njegova privatna persona je takva kakva je. niko ne treba da ga toleriše zbog toga.

nek' ga zajebavaju do sutra i zauvek oko tvitovanja i stavova.

 

došao je zato što su ga drejmond i franšiza zvali u trenutku u kojem je postojala realna opasnost da budete one championship hit wonder

uradio pošteno i kvalitetno svoj deo posla

povredio se grdno kada je javnost očekivala da igra, kao što si rekao

prihvatio s'n't iako nije imao nikakvog razloga do ličnog odnosa sa ekipom

---

za nekoga ko nikada neće biti doživljen značajno koliko i drejmond, stef, klej (ni ne treba) uradio je puno.

 

ne znam, lakše mi je valjda to tebi da napišem nego nekom random kolegi sa foruma

 

ima to veze i sa ovim (iako se i drejmond jasno kurči i promoviše ovde, al' šta fali)

 

 

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nazalost, tesko je posle argumentovano nesto odgovoriti ljudima kad kazu da je NBA cirkus.

 

Jesu najbolji, jeste ozbiljnija kosarka nego sto ljudi misle cak i u regularnom delu, ne, ne bi Zvezda pobedila pola NBA klubova, ali jeste i NBA turbo folk.

Link to comment
Share on other sites

ako je turbo folk to što sada igrači mogu da diktiraju narativ a ne novinari, onda to i nije tako loše.

puno je sadržaja radi prodaje ali i nekog mišljenja koje može da se suprotstavi steven a smithu, perkinsu i ostalima.

 

ne vidim kao neozbiljnost to što svako može da kaže svoje ukoliko je relevantan da ga publika čuje.

bolje nego kao u anti turbo folk srbiji gde ti novinari zvezde i partizana pričaju svoje naručene pričice

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma razumemo se i suštinski nam se ne razlikuju mišljenja. Meni je samo normalno i oočekivano da KD dobije poneku pošalicu na svoje neobične tvitove. Uostalom, pravog KDja je moguće videti upravo u Drejmondovom podkastu.

 

Drejmonde, izvini, mislio sam da nisi dovoljno velika faca da možeš da podkastuješ i igraš kao Allstar!

GSW invitational baby.

Link to comment
Share on other sites

barbosa, livingston i pachulia svi rade u warriorsima.

 

5 hours ago, uini said:

 

na neki način i jeste, tj trebalo bi da bude - u smislu zahvalnosti franšize u odnosu na ono što je durant uradio;

pomenuo je bill simmons ono što sam xy puta rekao svojevremeno: lik je doneo 2x titule kao glavni igrač i onda kada je odlučio da ode, pristao je na sign'n'trade koji je direktno omogućio dubsima da ne ostanu praznih ruku, već da dobiju pacova a kasnije svojom ekspertizom da to pretvore u wigginsa i no.2 pick.

 

nije bas durant pristao na snt nego ga je i sam inicirao...da napravi sto bolju situaciju sebi i brooklynu kao fransizi. i to pre svega da mogu dovesti jordana za 10 miliona godisnje :ajme:...usput i trazio pick od golden statea jer mu nije bilo fer direktan trejd sa russellom.

 

5 hours ago, uini said:

lepo rečeno;

ja bih dodao samo da dubsi i kolektivno i pojedinačno rade savršen check svih neophodnih kolona.

 

-za razliku od mnogih drugih zvezda u ligi, imaju svoje koji su ekstremno coachable. čak i kada nisu (draymond u 100 slučajeva), franšiza ne reaguje plahovito i dokazuje ko je glavni. ti igrači veruju da im treba trener, za razliku od lebrona, duranta, irvinga, embiida i koga već sve od nesumnjivo gigantskih igrača.

 

-imaju front office, koji je, osim što je napravio genijalan durant-> pacov -> wiggins + pick power move, iskopao poolea i paytona, doveo igrače od kojih su svi digli ruke na njihovoj razini (otto porter, bjelica) i učinio ih integralnim i korisnim delovima sastava. kažu i da dejan milojević zna svoj posao sa centrima, što je u srbiji valjda nepopularno istaći.

 

 

ovo boldovano i nije bas bio slucaj kod situacije green-durant posle utakmice sa clippersima. moze se reci da je tu poceo i raspad te ekipe i odluka duranta da ode.

 

fo warriorse je isto pokazatelj kako ne slusas veterane i najbolje igrace oko dovodjenja igraca. da li bi bili sampioni da umesto paytona imaju bradleya koga su curry i green zeleli...nisam siguran.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pa jel drejmond trejdovan? pametnom dosta plus je nastavio da blati taj kejs front officea i niko nije rec rekao. 

 

sta vise da urade a da ne smanje sebi plate? 

6 minutes ago, freethrow said:

Ma razumemo se i suštinski nam se ne razlikuju mišljenja. Meni je samo normalno i oočekivano da KD dobije poneku pošalicu na svoje neobične tvitove. Uostalom, pravog KDja je moguće videti upravo u Drejmondovom podkastu.

 

Drejmonde, izvini, mislio sam da nisi dovoljno velika faca da možeš da podkastuješ i igraš kao Allstar!

GSW invitational baby.

 

samo treba nedvosmisleno baciti proper respect za ucinjeno na terenu a tvitovi bi trebalo da budu sporedna stvar, s'obzirom na ucinjeno. imo. 

Link to comment
Share on other sites

Necu da dam nikakav ritopek zmiji, jednu divnu parity situaciju u ligi je narusio zato sto je cava.

 

A sad malo ozbiljnije, jebga, Durent je fantastican kosarkas ali dozvoljavam sebi da mi se ne dopada kao pojava i da me zabavlja slander koji ga ceka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja nemam apsolutno nikakav problem sa KD

odlazak u dubse, legit, svakako nije prvi koji je tako nesto uradio

i smesno je sto ga najvise pljuckaju verovatno fanovi igraca koji su isto/slicno radili

 

odlazak iz dubsa...jbg, licni izbor

iz ove perspektive rekao bih da se zajebao, pre svega izborom saigraca kolega

ali sam pao sam se ubio...cuj ubio, verujem da se ne potresa oko toga ni pola koliko razni internet fanovi/hejteri

 

za to sto je debil po socijalnim mrezama - treba ga jebati

ali mislim i to je za ljude

 

i dalje je gledati KD lakocu trpanja nesto najlepse u kosarci u poslednjih 25 godina

 

(mada je ovaj mali sto zvace gumu prilicno blizu)

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je bitan i taj character display tako da nisam fan likova tipa KD, Kajri - koliki god da su majstori košarke. S druge strane, da nije bilo negativne energije oko njegovog odlaska iz Dubsa, možda se ne bi toliko potencirala priča "nije on bio njima potreban nego oni njemu za legacy". U svakom slučaju, Stef > KD uvek (naravno uživam i u Durentovoj igri). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Procitao sam da Boston ima dosta prostora da trguje, jer ima nekakav ogroman trade exception koji im istice u julu.

 

(Koje to skole to treba da zavrsi covek da bi mogao da prati ta pravila ovog sadasnjeg ugovora, koji ima milion detalja.)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, KfJ said:

Procitao sam da Boston ima dosta prostora da trguje, jer ima nekakav ogroman trade exception koji im istice u julu.

 

(Koje to skole to treba da zavrsi covek da bi mogao da prati ta pravila ovog sadasnjeg ugovora, koji ima milion detalja.)

 

 

 

koliko me secanje sluzi exception je u iznosu od oko 26 miliona, samo sto nemam blage veze kako to tacno funkcionise :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, gggggggg said:

te trade exceptione ekipe skoro nikad ne iskoriste. 

 

ali to ne znaci da ga boston nece iskoristiti ili uraditi nesto u ovih par nedelja.

 

 

Koliko razumem mogu da koriste taj novac ili deo novca za jedan ili vise ugovora, 

samo ne znam pod kojim uslovima, 

pretpostavljam da ne mogu da dovedu slobodnog igraca

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, uini said:

ako je turbo folk to što sada igrači mogu da diktiraju narativ a ne novinari, onda to i nije tako loše.

puno je sadržaja radi prodaje ali i nekog mišljenja koje može da se suprotstavi steven a smithu, perkinsu i ostalima.

 

ne vidim kao neozbiljnost to što svako može da kaže svoje ukoliko je relevantan da ga publika čuje.

bolje nego kao u anti turbo folk srbiji gde ti novinari zvezde i partizana pričaju svoje naručene pričice

Pa slazem se sa svim sto je Drejmond rekao, da sam procitao negde, ne bih imao zamerki, ali koliko glumata i folira se kad prica, cist rijaliti, cirkus i turbo folk.

Link to comment
Share on other sites

Vidim po nasim novinama da ce Monte Moris biti jako trazen i da ce biti tesko Denveru da ga zadrzi.

Ovo je vec tugica i postaje klasika da im se niko ne uklapa u platni spisak, dugorocne, kratkorocne planove i horoskop.

Uzeli su tridesetog pika od Oklahome, apsolutno je nejasno sta ce to njima sada, 

ali su stegnuti za pare do fanatizma.

Oni su sada kao npr zvezda nekad u fudbalu, odskocna daska za igrace da dobiju negde drugde 

10-15 miliona po sezoni. 

 

Link to comment
Share on other sites

“I call him the short Tim Duncan,” Kerr told me. “He’s very similar to Tim. People wouldn’t realize it because Tim publicly was very quiet. Steph’s more expressive, both as a player and in his life. But they both share this incredible combination of amazing talent and humility. That’s a rare combination.”

 

Duncan won five titles over two decades with the Spurs, including the 2014 championship when he was 38. San Antonio emerged as the NBA’s model franchise during that time, blazing trails in the fields of analytics, international scouting, and player development. But whenever he’s asked about his franchise’s long-running success, Gregg Popovich, the Spurs’ longtime coach and lead executive, will point to Duncan. Last year, ahead of breaking Don Nelson’s record for coaching wins, Pop was asked his key to success. “Draft Tim Duncan,” he said. “After that, stay alive.”

 

A similar scene unfolded following Curry’s Game 4 performance, when Kerr gushed about Steph to NBC Sports Bay Area during an on-court interview. “Whenever I’m done coaching,” he said. “I’m going to go say thank you to Steph night after night because he’s made this situation easy for everybody.”

 

https://www.theringer.com/nba/2022/6/17/23171705/nba-finals-golden-state-warriors-stephen-curry

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KfJ said:

Vidim po nasim novinama da ce Monte Moris biti jako trazen i da ce biti tesko Denveru da ga zadrzi.

Ovo je vec tugica i postaje klasika da im se niko ne uklapa u platni spisak, dugorocne, kratkorocne planove i horoskop.

Uzeli su tridesetog pika od Oklahome, apsolutno je nejasno sta ce to njima sada, 

ali su stegnuti za pare do fanatizma.

Oni su sada kao npr zvezda nekad u fudbalu, odskocna daska za igrace da dobiju negde drugde 

10-15 miliona po sezoni. 

 

Nije to u pitanju. Covek je pod ugovorom jos dve godine, ako zele da ga zadrze zadrzace ga. Denver zeli da ga trade sada kad mu je vrednost najveca posle sezone koje je proveo kao starter i to po meni itekako ima smisla iz vise razloga.

Prvi je njegova vrednost kao sto rekoh koja nikad nece biti veca nego sada. Povoljan ugovor i dokazani playmaker koji moze da bude starter u bar desetak ekipa lige. S povratkom Murraya on se seli na klupu i vrednost ce mu pasti.
Drugi razlog je njegova uloge sa klupe. Ocigledno je da ce on i Hyland biti bekovski par sa klupe ali obojici treba lopta u rukama da bi bili efektivni. Hyland je na rookie ugovoru i pokazao je veliki potencijal. Sigurno racunaju da ce biti samo bolji kao sophomore i zele da on bude backup Murrayu.

Treci razlog je to sto je on undersized playmaker koji jednostavno ne moze da brani perimetar efektivno a to im je najslabija tacka tima. On nije ono sto Denveru treba u ovom trenutku.
Cetvrti razlog je sta zele da dobiju ako ga puste. Imaju 2 pika prve runde njega i Bartona da zapakuju za OG, Dorta ili nekog treceg koji ce da im popuni najvecu rupu u timu. Murray (koji nije ko zna kakav defanzivac ali je bolji od Morrisa i dosta krupniji) + dobar defanzivac na bekovskim pozicijama ce da naprave ogromnu razliku u odnosu na ono sto su imali u poslednja dva playoffa.

 

Jednostavno, Denveru treba defanzivna zver na dvojci a Morris (sa vrednoscu koju sad ima) i pikovi su nacin da se do toga dodje. Pritom racunaju da ce mali Bones da odradi minute sa klupe dovoljno dobro.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, KfJ said:

Procitao sam da Boston ima dosta prostora da trguje, jer ima nekakav ogroman trade exception koji im istice u julu.

 

(Koje to skole to treba da zavrsi covek da bi mogao da prati ta pravila ovog sadasnjeg ugovora, koji ima milion detalja.)

 

 

 

Ae najbolje na primjeru Bostona da ti objasnim. Imali su Hayward-a koji je dogovorio novi ugovor sa Sarlotom jer je bio FA. E sad taj TPE jeste mogucnost tima koji gubi igraca da bar nesto dobije za tog igraca, da ga ne izgubi za DZ. Recimo u toj situaciji, Sarlot je imao prostora u salary capu da potpise Hayward-a kao FA ali izasli su u susret Bostonu i odradili su trejd u kome Celticsi nisu dobili nijednog igraca vec pik a sami C dali Haywarda plus 2 pika 2 runde. Imajuci u vidu to, stvoren je TPE u visini jednogodisnje plate koju ce taj igrac primati u 1 godini ugovora sa novim timom, u ovom slucaju je to bilo 28.5 miliona.

Oni su taj TPE kasnije tokom sezone iskoristili da uklope Fournier-a iako su bili preko salary capa ( znaci to je mogucnost da ipak mozes da dovedes u trejdu nekog igraca i da ga uklopis u salary cap jer imas TPE ). TPE mozes koristiti za jednog ili za vise igraca ali ukupne plate moraju da se uklope u taj iznos.

Boston je dalje opet stvorio TPE proslo ljeto kada je odradi S&T sa Knicksima za Fourniera, u visini oko nekih 17 mil $ gdje su dali neke pikove 2 runde a Knicksi njima novac.

Imaju jos nekoliko TPE koje su tokom sezone stvorili ali sad ne znam tacno kad im koji istice ali za Fourniera znam da je jul.

 

Cesto se ti TPE i ne iskoriste ali u najbolju ruku predstavlja neko spasavanje obraza GM ekipe koja gubi igraca za free, pa ae kao da stvori TPE, da ga ima i da ga moze iskoristiti kasnije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da bacim neki poslednji osvrt na finale i na sezonu za nama, pa da se spremamo polako za Eru Kuminge i Wisemana... 🙂

Šalim se malo, ali zaista mi je ova titula GSW neviđeno draga, ne toliko sa nekog navijačkog gledišta koliko sa te neke eto ti - lična satisfakcija i selfvalidation pozicija. Iskreno sam verovao, a možda i samo želeo da verujem da je moguće i u ovakvoj ligi, drastično drugačijoj od 2015te, osvojiti titulu (ispostaviće se, prilično ubedljivo) igrajući GSW basketball, kretanje, razvučenost po celom terenu, Karijev 1 na 1 na 9 metara od koša kada defanzivci počinju da vrište i zapomažu, pametna preuzimanja, mali trouglići posle uručenja i blokovi na 8 metara i sve ostalo. Dakle u ligi koja ima jednog mladog Terminatora Giannisa u prajmu, koja ima Embiida, koja ima up and coming Zapad i sve ostalo. Naravno da se za svaku ekipu može pobrojati barem nekoliko razloga zbog kojih nisu došli do finala, ali u ovako paklenoj sezoni izdržati sve, tempirati formu i uspeti da se odigra ovo što je GSW odigrao mi je zaista izuzetno dostignuće i dokaz da pametna igra i čvrsta odbrana i jedan malo bolji plejmejker šuter mogu da izguraju ekipu do kraja.

 

Koliko američkih analitičara, ali i forumskih, je smatralo da će ko god da izađe iz IStoka fizičkom igrom, grubostima i jakom odbranom usporiti ako ne i ugušiti GSW? Pominje se Midlton i kako bi sa njim zdravim Milvoki prošao Boston, a onda i bio favorit u finalu. I bio sam sklon da poverujem u to, ali nakon odgledanog finala više ne. SMatram da bi rezultat bio veoma sličan, 4:2 ili 4:1 maksimalno. I to sve pošto sam gledao klinca Poola kako flopuje Smartu dva puta na istoj utakmici, Karija kako kod izvošenja lopte udara presnicom u jaja SMarta koji iskreno pada na zemlju a Stef šutira trojku iz ćoška sam (šut sa oko 87%), Wigginsa kako dobacuje klupi Bostona... Jednostavno najbolja odbrana lige (u plejofu) i najbolji napad lige, iako često doziran.

 

Boston je, po meni, bio najbolji protivnik i prosto je šteta koliko im nedostaje samo jedan igrač (sledeće sezone, zbog godina Horforda, to će možda biti dva) da budu zaista razbijačka ekipa. Udoka je ozbiljan trener i naterao me 100x da zažalim što sam potpuno ignorisao drugi deo sezone Bostona. Prognoza me zato i kaznila - iako sam ove godine ubedljivo najbolje prognozirao za svoje standarde, Bostonu sam predvideo ispadanje od Bruklina, Milvokija, na kraju i Majamija. A Boston jeste bolji od svih tih ekipa. 

 

Tejtum je legit superstar i jedan od top 3 ili top 5 igrača lige, verovatno uskoro i MVP (regularnog dela!). U finalu je ostao bez gasa fizički, a kada je došao umor onda se uvukla i neka psihička nesigurnost, pogurana sigurnom i iznenađujućom odbranom GSW. Iako je izvukao ekipu kroz dve 7me utakmice, finale je drugačije a umor je veći. Strašan igrač, koji treba manje da se loži na Kobija, a više na Birda, ili Redži Luisa (razmišljao sam da bi baš baš ispao faca da je furao neku 35ticu ili nešto tako). Jer Tatum bi mogao da postane ono što je Redži Luis trebalo da bude - Jordan Stopper, defanzivna životinja, pomalo kreator, ali lik sa 26-30 ppg (u high pace ligi).

 

Džejlen Braun je sjajan igrač i jedan od onih koje poželiš u svakoj ekipi. STavi JB-a u Dallas ili Memfis ili Majami  i otprilike si polufavorit za titulu. Mentalno čvrst, nije padao na drkanja Drejmonda i ostalih, pogađa svoje šuteve, pegla odbranu, ne razmišlja puno u pozitivnom, ali i negativnom smislu - teško ga je izbaciti iz ritma, ali još uvek je nenaviknut na neke situacije u kojima bi trebalo brzo ili instinktivno da deluje. Udokina igra u napadu sa skip passovima mu je dosta pomogla i siguran sam da će u 2023u ući još motivisaniji i iskusniji za jedan gruelling plejof.

 

Smart me nije impresionirao u seriji i nije mi delovao kao DPOY, da budem iskren. Flopovanje koje mu se na kraju obilo o glavu, teško snalaženje u GSW napadu... ne znam. U napadu je bio solidan, ali mislim da nije realno očekivati od njega više od ovoga što je pružio. 

 

Prvi put sam zapravo duže gledao Roberta Williamsa i iskreno se nadam da ga igranje kroz povredu nije dodatno sjebalo. Momak je suho zlato, igra i ćuti, lupa banane sa pomoći i idrektno u facu, skače neverovatno i ima ruke duže od Janisa, čini mi se. Strašan igrač i deo Big 3 Bostona. Svakako jedan od dva ili tri najbolja igrača Bostona.

 

Alfred je faca, igrao je sjajno i kapiram da nakon onoliko sedmih utakmica i imajući u vidu njegove godine nije bilo realno očekivati mnogo više od onoga što je uradio. Praktično autor prve pobede Bostona, srčan, čvrst u odbrani, jednostavno nije dovoljno agilan da ne bi bio izložen nekoliko puta u ključnim trenucima poslednjih mečeva. I tu se vidi razlika između Karija i eventualno Poola i ostalih bekovskih linija u ligi - ostale bi Horford uspešnije uspevao da zadrži 1 na 1, kao što je i radio tokom plejofa. Ne i ovako motivisanog i nadrkanog Karija.

 

Ja sam veliki fan Granta WIlliamsa, svideo mi se i protiv Milvokija i protiv Majamija. Pegla to što zna, ima solidnu praćku spolja, zahvalan igrač, možda odličan šesti igrač šampionske ekipe.

 

Derrick White je dobar i pametan igrač, ali se plašim da je tu Bostonu potrebno nešto malo jače u budućnosti.

 

Od Pričarda pa nadalje, ništa nisam posebno video i tu je velika razlika - GSW ima mnogo veću rotaciju, iako se po minutima po utakmici to ne bi reklo.

 

Što se nas tiče, nekom drugom prilikom. Hoću samo da kažem da je po meni Boston bio više nego jak protivnik, da mislim da su apsolutno zasluženo ušli u finale i da im jako malo nedostaje da budu favoriti u budućim serijama sa Milvokijem i Majamijem kada su svi kompletni i zdravi.

 

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...