Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

@Miki28, kakav upis, pa znamo svi sta je pokazao od dolaska u ligu ali i kako je igrao sezonuipo pre ove (a i prvih par meseci ove sezone)

 

standardna recency bias prica, kada neko przi, onda je najbolji na svetu. kada neko ima losu seriju, prso je. 

 

 

 

zato je siakam to sto jeste, mvp subote, zajedno sa tejtumom. 

Link to comment
Share on other sites

@uini ne znam, meni je ove sezone djelovao bas dobro kad god sam ga gledao. Mozda je imao lose meceve ali na nivou sezone odlican. Konacno su Celticsi dobili od njega i Browna ono sto su cekali godinama, kako u odbrani tako i u napadu.

 

KD je prso pa je prso mada se to znalo cim je otisao iz GS da igra u Netsima sa razvnozemljasem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tatum i Brown su sazreli. I mislim da je to jako evidentno gledajuci zadnjih par godina. Ja sam se kod Tatum-a bojao sto je u jednom trenutku krenuo da igra full Kobe style igru, posto mu je Bryant bio mentor i mislim ne cak kratko. Naucio je stvarno puno od njega ali nije bas koristio ulaz i duzinu i visinu da radi ono sto danas radi u meri u kojoj je trebalo. On trenutno moze da postize koseve na 100 nacina i mislim da je najbitnije da je skontao kada treba da povuce, kada da sili, a kada ne (kao g2 na primer). Dodatak na sve to je iskorak u odbrani. Nikad od nije bio los defanzivac, ali je sad ovo nivo za sebe. 

 

Sto se Brown-a tice, manji je talenat od Tatum-a i vidi se da je priucenjak, da mnogi njegovi potezi izgledaju vizuelno mnogo manje lepo na oko. Ali digao je sebe na neki nivo, gde moze biti dobra violina broj 2. Stabilnih 20-25 poena, a zna da unakazi protivnika i plus igra veoma dobru odbranu. 

 

I takva 2 igraca okruzis Smart-om, Horford-om i Williams-om i dobijes prvu petorku gde svaki igrac moze da brani svakog i u nekim momentima ti deluje nerealno kako to sve moze da izgleda. 

 

Sa klupe imas Theis-a od kojeg se uvek znalo sta da se ocekujes, ali nije nikad bio stivo za startnog centra. I tu nas je RWilliams izdigao na nivo vise. Grant Williams je za 2 godine napredovao do veoma ozbiljnog igraca sa klupe. I na sve to imas White-a, koji jos u napadu igra dosta rezervisano, ali je odlican fit na ovaj core. Pritchard ove sezone je postigao 101 trojku za 15-ak minuta prosecno koje je provodio u igri sa 42% iza linije. Drugo poluvreme G2 i prva cetvrtina u G3 su pokazatelji da i on ima cega da pruzi. 

 

I iako sam u pocetku stvarno sumnjao u Udoku, ovo sto zapravo radi sa ekipom je stvarno odlicno. 

Edited by greenenvy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

svako ko je prosle sezone ovo ocekivao od tejtuma, laze k'o pas. 

cak se i bill simmons, najveci tatumov fan ukljucujuci i roditelje, oprastao od teze da ce biti superstar, jer je igrao kao mitchell sada. 

 

+1

 

da ste samo videli sta mi je sofa pisao o tatumu na pocetku sezone, nisam mogao da verujem. a on je od prvog dana tatuma u ligi rekao da je novi kd...

 

bio je tatum uzasan prosle sezone, bas kao mitchell sada, odlicno poredjenje. samo sto je tatum uvek vazio za bar dobrog do odlicnog defanzivca. kako sezone prolaze tako je bolji i u distribuciji lopte, ali samo kada mu se igra...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

@Ne sam Safete Raspao se sinoc ali naravno da ce ga baciti na highlighte zbog ovog poteza ali zato ocajan sut i igra u odbrani ide ispod tepiha.

Samo sam Lukino drugo pol. sinoć ispratio. Nisam čak ni statse pogledao ... tako da vjerujem ti na riječ :classic_smile:

 

Ukaza mi se na twiteru, ostadoh otvorenih usta 

 

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Protiv Jute i Klipersa, ako me sećanje dobro služi. Mislim na Denver i to je bilo u istoj (bubble) sezoni. Ali Marej je bio tu i odigrao PO dosadašnje karijere. 

 

P.S. Bilo je od 3:1. 

 

to zato sto je barton bio povredjen pa nije igrao te serije.

Link to comment
Share on other sites

Ma koliko voleo da optuzim Duranta za ovu seriju protiv Bostona, stvarno ne mogu

Cela sezona Bruklina je puna turbulencija, lose atmosfere u svlacionici, Irving je zavisio od gradskog zakona i tek pri samom kraju sezone se prikljucio ekipi u gostujucim tekmama, pa onda docekao da igra sve... Hardenov trejd --> za ovu sezonu ispade da su ga dali za Dr. Drea i Sethena, sto je bas tanko (kako sad lose izgleda onaj trejd gde su dali Dinvidija, LVerta, Allena momka iz Bruklina) ; Durant je ponovo imao povredu koja ga je na duze staze odvojila od terena, zaboravismo na nesrecnog Joe Harrisa koji je kao i Nunn produzavao "povratak" i na kraju se nije ni obukao u dres ove sezone...  Previse je ovde bilo upitnika i problema da bismo ih proglasavali Contenderima ; uostalom bili su 7. i igrali baraz za plejof, tako da svakako nisu predvidjeni kao ekipa koja ide jako i do samog kraja. Lako se moglo desiti da propuste plejof... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

 

to zato sto je barton bio povredjen pa nije igrao te serije.

 

Ne sećam se tog detalja, iskreno. Mada Barton jeste sve veća štetočina sa progresijom vremena... Najviše mi je ostalo u pamćenju da su peglali dobar basket i da je to možda prvi i poslednji put da mi se svidjala igra Denvera. Imali su i neko zajedništvo koje im je pomoglo da se izvuku sa ruba poraza i to b2b, što je najveća zasluga Melouna. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Protiv Jute i Klipersa, ako me sećanje dobro služi. Mislim na Denver i to je bilo u istoj (bubble) sezoni. Ali Marej je bio tu i odigrao PO dosadašnje karijere. 

 

P.S. Bilo je od 3:1. 

 

Ako se dobro secam, Klipersi su od 3:1 u svakoj sledecoj utakmici imali po 15+ (u sedmoj valjda i 17+) i ispustili sve to. 

Slicna prica kao HOU-LAC iz 2015, LAC je imao 3-1 i 15+ razlike valjda i onda se zapalio J-Smoove i ostalo je istorija.

Ako neko moze da ispusti 3-0 to je Doc Rivers 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Ne sećam se tog detalja, iskreno. Mada Barton jeste sve veća štetočina sa progresijom vremena... Najviše mi je ostalo u pamćenju da su peglali dobar basket i da je to možda prvi i poslednji put da mi se svidjala igra Denvera. Imali su i neko zajedništvo koje im je pomoglo da se izvuku sa ruba poraza i to b2b, što je najveća zasluga Melouna. 

 

nije igrao ni proslogodisnju seriju sa portlandom. dakle poslednje tri serije sto je denver dobio je bilo bez bartona.

 

@delgado

 

corey brewer i josh smith, dok je harden gledao sa klupe.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, delgado said:

 

Ako se dobro secam, Klipersi su od 3:1 u svakoj sledecoj utakmici imali po 15+ (u sedmoj valjda i 17+) i ispustili sve to. 

Slicna prica kao HOU-LAC iz 2015, LAC je imao 3-1 i 15+ razlike valjda i onda se zapalio J-Smoove i ostalo je istorija.

Ako neko moze da ispusti 3-0 to je Doc Rivers 😄 

 

Aha, u G7 se i ja sećam da su prosuli ogromnu prednost. Za ostale se ne sećam. 

 

1 minute ago, gggggggg said:

 

nije igrao ni proslogodisnju seriju sa portlandom. dakle poslednje tri serije sto je denver dobio je bilo bez bartona.

 

@delgado

 

corey brewer i josh smith, dok je harden gledao sa klupe.

 

Tenks, odlična memorija 🤗

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se porede Tatum i Mitchell. Tatum je ogroman, dugačak, širokih ramena, izgleda kao neki lik iz superherojskih filmova. Meni je Mitchell i dalje gotivan al ne deluje kao naročit intelektualac, ide glavom kroz zid. Tip ima svega 185 cm, jes da ima wingspan ogroman al ipak.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne mogu da se porede Tatum i Mitchell. Tatum je ogroman, dugačak, širokih ramena, izgleda kao neki lik iz superherojskih filmova. Meni je Mitchell i dalje gotivan al ne deluje kao naročit intelektualac, ide glavom kroz zid. Tip ima svega 185 cm, jes da ima wingspan ogroman al ipak.

 

nisam poredio njihove fizicke predispozicije niti iq, vec to da su imali (tatum) ili imaju (mitchell) trešijana sezonu nakon projekcija da će biti momci koji voze franšizu.

pre svega sam poredio reakciju publike koja je uvek debelo obojena onim što se u ovom trenutku dešava.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...