Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

4 minutes ago, medobrundo said:

možda i Ajtona da dovedu nekako -- preko leta da nabaci šut za tri, pa da ga premeste na četvorku, kako bi KAT zaigrao na trojci.

 

Što nisu doveli Jokića, Nikola na 4, KAT na 3 a Gober na 5. Vlažni san svakog pravog ljubitelja košarke.

 

No da se na čas vratim na nešto što je Miki rekao, oko Kavajevog odlaska iz Toronta. Da, otišao je nakon što im je doneo titulu. U tom smislu je on svoju ulogu ispunio i nema ljutiš. Da je podvio rep nakon što je Denver izbacio Kliperse u bablu, možda bi se mogao porediti sa KD. Ali to je teško, da vidimo: nakantan u PO od strane šampionskog tima - prelazi u taj šampionski tim (GSW), tamo guzicom zatvara vrata (ok, ima titula), prelazi u Bruklin gde pravi supertim sa Hardenom i Irvingom, sad kad je taj projekat propao traži novu "žrtvu". Ali dobro, kaže uini nije se žalio do sada, sve 5 onda. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

No da se na čas vratim na nešto što je Miki rekao, oko Kavajevog odlaska iz Toronta. Da, otišao je nakon što im je doneo titulu. U tom smislu je on svoju ulogu ispunio i nema ljutiš. Da je podvio rep nakon što je Denver izbacio Kliperse u bablu, možda bi se mogao porediti sa KD. Ali to je teško, da vidimo: nakantan u PO od strane šampionskog tima - prelazi u taj šampionski tim (GSW), tamo guzicom zatvara vrata (ok, ima titula), prelazi u Bruklin gde pravi supertim sa Hardenom i Irvingom, sad kad je taj projekat propao traži novu "žrtvu". Ali dobro, kaže uini nije se žalio do sada, sve 5 onda. 

Onda sacekaj ako dodje do trejda KD u Finiks i njihovih rezultata pa da ocenjujes.

 

Sto se tice Kawhija, da, ispali su u bubble ali sta je bilo sledece sezone? Igrali su WCF i to kada se on u polufinalu Zapada povrijedio u game 4 protiv Jute. Ekipa je prosla, bez njega nije uspjela dobiti Finiks. Prosle sezone povrede. Trazio je PG13 da mu didje u Klipane? Doveli su ga. Trazio je dibre role playere, dobio ih je. Vlasnik im je ispunio sve sto treba, dao je produzenje i njemu i PG13. 

 

KD je 3 sezone u Netsima, nije igrao prve sezone. Igrao je fenomenalno sledece sezone, jedan broj patike manje i mozda bi se titula slavila u Bruklinu. Nisu imali srece sa povredama. Vec sam pisao, nisam siguran da je zelio Hardena u timu a samim tim nisam siguran za Simmonsa. To je u domenu teorije ali ono sto se zna jeste da je htio da Irving ostane tj da mu klub produzi ugovor sto FO Netsa nije uradio. Mozda je nasao izgovor da bi otisao ali i da jeste ili nije, svasta se tu desavalo o cemu cemo mozda saznati a mozda i ne. Trazio je da ga trejduju, dobice Netsi za njega jedan od najjacih paketa ikada. Nece otici za DZ kao ni Kyrie.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Igrao je fenomenalno sledece sezone, jedan broj patike manje i mozda bi se titula slavila u Bruklinu. 

 

Miki, da li se sećaš kad je bilo rasprave oko Janisa i KD-a tj. Milvokija i Bruklina, pa kad su navodili "argument" Durentovih patika, ti si odgovarao - to je šbbkbb priča?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Miki, da li se sećaš kad je bilo rasprave oko Janisa i KD-a tj. Milvokija i Bruklina, pa kad su navodili "argument" Durentovih patika, ti si odgovarao - to je šbbkbb priča?

I dalje to stoji. Nesto se izdesavalo sto mi ne znamo i trazio je trejd. Vidjecemo da li ce i gdje otici pa cemo pricati.

Link to comment
Share on other sites

Onda ne možeš da se držiš toga kad se baviš retrospektivom Durentovog vremena u Bruklinu, ispada da koristiš kad to tebi odgovara. Ta situacija je bila pa prošla, nisu uspeli da osvoje. Ne vredi sada lupati glavu oko toga šta je moglo drugačije i šta je moglo da se desi. Ali baš takve situacije su razlog što mislim da Durent nije "taj" za kog treba ići all in, pogotovo ne sada, a zato sam i spomenula Kavaja kao nekog za koga bi mi imalo smisla. Kad smo već kod Klipersa, zanima me kako će oni izgledati ove sezone. Da je Kandža zdrav i pod uslovom da PG ne uneredi pelene u PO, oni su kontender.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, gggggggg said:

ne znam cemu cudjenje kada su cavsi prosle sezone igrali vrlo dobro sa dva centra celu sezonu. pri tom su imali i markkanena na trojci.

 

cousins i davis su bili isto vrlo dobri zajedno.

Cavsima je to funkcionisalo jer su im oba centra monstrumi u reketu u odbrani, KAT je susta suprotnost. Bilo koja ekipa koja moze funkcionalno da igra 5 out ce im napraviti problem i tad ces morati da posaljes jednog centra na klupu a to ce biti KAT. Sta se desava ako im urade ono isto sto su Clippersi uradili Gobertu? Kako ce to da lici protiv Jokica kad (kao i uvek u tom matchupu) Gobert mora da izadje napolje da ga cuva a MPJ, Gordon, Brown i KCP krenu da cutuju 24/7? Da nece mozda KAT da ih juri?

Cavsi su pokazali da igra sa dva centra moze da funkcionise ako su oba agilni i dobri defanzivci i ako ti je odbrana perimetra dovoljno dobra da moze da usmerava protivnicke bekove unutra gde ce pomenuta dvojica da ih cekaju. Minesota nema takvu odbranu.

Edited by Radalek
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasna Atlanta, deluje mi da planiraju neko pojačanje na krilu. Možda Simons? Mada šta će im onda Marej? Nemam pojma, čudni potezi. 

A za Sotu nemam reči osim da sumnjam da će Gober ostati. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

ne znam cemu cudjenje kada su cavsi prosle sezone igrali vrlo dobro sa dva centra celu sezonu. pri tom su imali i markkanena na trojci.

 

cousins i davis su bili isto vrlo dobri zajedno.

Čuđenje je iz razloga što je se bukvalno pre 15 dana završila PO serija u kojoj ni jedan od finalista nije imao centra koji je najbitniji igrač, a isto to je bilo i u finalu konferencija.

Jedino ako je Gober Sotin/Konelijev odgovor na Kevon Lunija

Link to comment
Share on other sites

Ja tek sad provaljujem da je Kajl Anderson presao u Minesotu i to za bagatelu. Da se ne zajebavamo, imace Gober vrh ekipu za odbranu sto u Juti nikad nije imao. Konli, Micel, Klarkson odbranu ne igraju, Bojan u zavisnosti od protivnika i koliko je nalozen, jedino O Nil pegla odbranu svaku utakmicu.

 

Ne smem ni da zamislim neke defanzivne varijante koje bi Minesota mogla da ponudi dok su Tauns i Rasel na klupi.

 

MekLahlin-Edvards-MekDenijels-Anderson-Gober 

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Što nisu doveli Jokića, Nikola na 4, KAT na 3 a Gober na 5. Vlažni san svakog pravog ljubitelja košarke.

 

No da se na čas vratim na nešto što je Miki rekao, oko Kavajevog odlaska iz Toronta. Da, otišao je nakon što im je doneo titulu. U tom smislu je on svoju ulogu ispunio i nema ljutiš. Da je podvio rep nakon što je Denver izbacio Kliperse u bablu, možda bi se mogao porediti sa KD. Ali to je teško, da vidimo: nakantan u PO od strane šampionskog tima - prelazi u taj šampionski tim (GSW), tamo guzicom zatvara vrata (ok, ima titula), prelazi u Bruklin gde pravi supertim sa Hardenom i Irvingom, sad kad je taj projekat propao traži novu "žrtvu". Ali dobro, kaže uini nije se žalio do sada, sve 5 onda. 

Ja bih Kavajev slučaj posmatrao iz ugla tima , franšize, a ne na osnovu toga ko je bolji on ili Durant.

Brzo se zaboravlja koliko je Kavaj u stvari zajebao SAS, kakve je uslove postavio pred trenera i upravu, da je rekao da neće ostati duže od jedne sezone gde god ga trejduju, koliko je problema imao sa povredama i da je bukvalno presedeo sezonu Simons fazon da isforsira trade.

Situacija maltene kao sa Irvingom trenutno.

I sad zamisli uprava Toronta daje jednog od 2 najbolja igrača koji je uz to i ortak sa drugim iz dua, pristaje na load management i ostala sranja, dakle bukvalno all in.

Situacija sa KD je neuporedivo bolja za ekipu koja ga uzima.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja bih Kavajev slučaj posmatrao iz ugla tima , franšize, a ne na osnovu toga ko je bolji on ili Durant.

Brzo se zaboravlja koliko je Kavaj u stvari zajebao SAS, kakve je uslove postavio pred trenera i upravu, da je rekao da neće ostati duže od jedne sezone gde god ga trejduju, koliko je problema imao sa povredama i da je bukvalno presedeo sezonu Simons fazon da isforsira trade.

Situacija maltene kao sa Irvingom trenutno.

I sad zamisli uprava Toronta daje jednog od 2 najbolja igrača koji je uz to i ortak sa drugim iz dua, pristaje na load management i ostala sranja, dakle bukvalno all in.

Situacija sa KD je neuporedivo bolja za ekipu koja ga uzima.

 

 

 

Ne pričam ja ovde ko je bolji glava-za-glavu, nego za kog igrača smatram da stvarno može da bude ta prevaga za titulu. Da se razumemo, nisam fan ni Kavaja, ni njegovog load management-a, pa da ispadne da njega uzdižem a KD-a pljujem. Imao je on te "svetle momente" koje si spomenuo. Samo sam ga navela kao primer nekog kog bi mi imalo smisla dovoditi za titulu pošto je highly efficient u tom smislu (minus Klipersi). Inače i on i KD su ono što ja zovem "autističnim" igračima.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Ne pričam ja ovde ko je bolji glava-za-glavu, nego za kog igrača smatram da stvarno može da bude ta prevaga za titulu. Da se razumemo, nisam fan ni Kavaja, ni njegovog load management-a, pa da ispadne da njega uzdižem a KD-a pljujem. Imao je on te "svetle momente" koje si spomenuo. Samo sam ga navela kao primer nekog kog bi mi imalo smisla dovoditi za titulu pošto je highly efficient u tom smislu (minus Klipersi). Inače i on i KD su ono što ja zovem "autističnim" igračima.

E to je druga stvar ako misliš da on nije prevaga za titulu. Imaš i drugi primer trejd za AD, šta su sve Lejkersi dali za šalabajzera koji je non stop povređen, ali isplatilo se jer su uzeli titulu.

In my book gomila dobrih šljakera, mladih perspektivnih,pikova itd.< 1 superstar

Ovo je naravno za legit kontendere 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Radalek said:

Cavsima je to funkcionisalo jer su im oba centra monstrumi u reketu u odbrani, KAT je susta suprotnost. Bilo koja ekipa koja moze funkcionalno da igra 5 out ce im napraviti problem i tad ces morati da posaljes jednog centra na klupu a to ce biti KAT. Sta se desava ako im urade ono isto sto su Clippersi uradili Gobertu? Kako ce to da lici protiv Jokica kad (kao i uvek u tom matchupu) Gobert mora da izadje napolje da ga cuva a MPJ, Gordon, Brown i KCP krenu da cutuju 24/7? Da nece mozda KAT da ih juri?

Cavsi su pokazali da igra sa dva centra moze da funkcionise ako su oba agilni i dobri defanzivci i ako ti je odbrana perimetra dovoljno dobra da moze da usmerava protivnicke bekove unutra gde ce pomenuta dvojica da ih cekaju. Minesota nema takvu odbranu.

 

istina. morace nekako naci nacin da se uigraju do playoffa i nadju idealan odgovor na ovo pitanje, ako postoji. na kraju, karl towns kao i jokic ili neki drugi masivni centri bar su visoki i imaju veliko telo da zasmetaju sa strane i slicno. ne ocekujem da to bude bas tako tragicno.

usput, gobert je bio 'los' protiv five out zbog toga sto su conley, mitchell i drugari bili cunjevi u odbrani, nikakvu pomoc nije francuz imao. sada ce tu biti bar malo drugacije sa edwardsom i andersonom. a valjda ce jos biti i nekih pojacanja.

 

meni se uvek vise svidela opcija da trejduju za murraya umesto goberta, posto su oba igraca bili u prici za minnesotu. na kraju kada se pogleda iz svakog ugla, murray bi bio bolji ovde skoro sigurno...

 

 

 

 

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Čuđenje je iz razloga što je se bukvalno pre 15 dana završila PO serija u kojoj ni jedan od finalista nije imao centra koji je najbitniji igrač, a isto to je bilo i u finalu konferencija.

Jedino ako je Gober Sotin/Konelijev odgovor na Kevon Lunija

 

koliko ekipa u ligi moze reci da im je centar najbolji igrac? 2? neki u ligi i dalje tvrde da ni sa njima ekipa ne moze osvojiti titulu jer krilni two-way igraci su previse dobri za danasnju igru...

 

uostalom, cak i roviti williams je doneo nekoliko pobeda celticsia, bez njega mozda ne bi ni stigli do finala. nisam siguran da se tako moze posmatrati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gggggggg said:

 

istina. morace nekako naci nacin da se uigraju do playoffa i nadju idealan odgovor na ovo pitanje, ako postoji. na kraju, karl towns kao i jokic ili neki drugi masivni centri bar su visoki i imaju veliko telo da zasmetaju sa strane i slicno. ne ocekujem da to bude bas tako tragicno.

usput, gobert je bio 'los' protiv five out zbog toga sto su conley, mitchell i drugari bili cunjevi u odbrani, nikakvu pomoc nije francuz imao. sada ce tu biti bar malo drugacije sa edwardsom i andersonom. a valjda ce jos biti i nekih pojacanja.

 

meni se uvek vise svidela opcija da trejduju za murraya umesto goberta, posto su oba igraca bili u prici za minnesotu. na kraju kada se pogleda iz svakog ugla, murray bi bio bolji ovde skoro sigurno...

 

 

 

 

 

koliko ekipa u ligi moze reci da im je centar najbolji igrac? 2? neki u ligi i dalje tvrde da ni sa njima ekipa ne moze osvojiti titulu jer krilni two-way igraci su previse dobri za danasnju igru...

 

uostalom, cak i roviti williams je doneo nekoliko pobeda celticsia, bez njega mozda ne bi ni stigli do finala. nisam siguran da se tako moze posmatrati.

Hteo sam da kažem da ako ekipa juri titulu obično ima 2-3 igrača oko kojih se sve vrti i obično su bar dvojica od te trojice na spoljnim pozicijama. Minesota radi kontra od onoga što je trend, ali ok možda su oni neka avangarda.

Meni lično bi ovo bio top potez kad bi trejdovali KAT-a, mada nisam siguran da je to sad moguće i po pravilima 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dracarys said:

Kako za Ejtona nema nista?

Sunsi su mu dali qualifying offer na 16+ M što znači da mogu mečirati bilo koju ponudu. Spominjali su se kao frontrunneri Pistonsi i Indiana, čak i Toronto. Pistonsi valjda odustali izborom centra na draftu. A očito da su uvelike poodmakli pregovori oko 3 team tradea i da se valjda čeka samo ozvanicenje. Možda je i to razlog 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

E to je druga stvar ako misliš da on nije prevaga za titulu. Imaš i drugi primer trejd za AD, šta su sve Lejkersi dali za šalabajzera koji je non stop povređen, ali isplatilo se jer su uzeli titulu.

In my book gomila dobrih šljakera, mladih perspektivnih,pikova itd.< 1 superstar

Ovo je naravno za legit kontendere 

 

Mislim da je dobar cheat code u sistemu poput GSW, ali ne da se oko njega gradi tim i da bude sve i svja koji će osvojiti titulu. Prosto iz moje vizure on nije takav igrač, što mu ne umanjuje individualni greatness. Also, drugo je trejd za Dejvisa, jedno su Lejkersi a drugo Finiks.

 

In my book gomila dobrih šljakera, mladih perspektivnih,pikova itd.< 1 superstar ovo je možda, nekad, negde tačno.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, gggggggg said:

 

istina. morace nekako naci nacin da se uigraju do playoffa i nadju idealan odgovor na ovo pitanje, ako postoji. na kraju, karl towns kao i jokic ili neki drugi masivni centri bar su visoki i imaju veliko telo da zasmetaju sa strane i slicno. ne ocekujem da to bude bas tako tragicno.

usput, gobert je bio 'los' protiv five out zbog toga sto su conley, mitchell i drugari bili cunjevi u odbrani, nikakvu pomoc nije francuz imao. sada ce tu biti bar malo drugacije sa edwardsom i andersonom. a valjda ce jos biti i nekih pojacanja.

 

meni se uvek vise svidela opcija da trejduju za murraya umesto goberta, posto su oba igraca bili u prici za minnesotu. na kraju kada se pogleda iz svakog ugla, murray bi bio bolji ovde skoro sigurno...

Za takvu odbranu moras da budes spreman za mnogo preuzimanja, ali bas mnogo. KAT mi ne uliva poverenje tu. Cak ni Edwards koji ima fizikalije za solidan man to man ali kad krenu preuzimanja, jos mi je zelen za to. Ko zna, kao sto ti kazes mozda to zalici na nesto do kraja sezone kad se uigraju malo ali opet, koliko god je Gobert dobar, ako KAT ne uspe da se snadje prevelika to pukotina a on u 7 godina nije pokazao da moze da mu se veruje da je sposoban za to.

Edited by Radalek
Link to comment
Share on other sites

Da sam Koneli, ja bih trejdovao Taunsa i kusur za Ejtona i Bridzisa.

 

A Rasela i pikove za D. Mareja.

 

I to bi danas bila puno bolja ekipa. 

 

Marej-Edvards-Bridzis-MekDenijels-Ejton. Sa klupe Beverli i Anderson...

 

Surova odbrana, mozda i najjaca u ligi.

Link to comment
Share on other sites

@Dracarys moratorijum traje od 1-6 Jula, posle 6 jula se potpisuju ugovori i tad Ayton moze da potpise offer sheet i Sunsi imaju 48 sati da matchuju to. Tako da imaju jos koji dan...

 

Sto se tice ove ideje oko trejda KAT-a, ne mozes da trejdujes igraca koji je potpisao produzenje supermax ugovora godinu dana.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

@Dracarys moratorijum traje od 1-6 Jula, posle 6 jula se potpisuju ugovori i tad Ayton moze da potpise offer sheet i Sunsi imaju 48 sati da matchuju to. Tako da imaju jos koji dan...

 

Sto se tice ove ideje oko trejda KAT-a, ne mozes da trejdujes igraca koji je potpisao produzenje supermax ugovora godinu dana.

Naravno, o tome bih razmisljao pre davanja maksimalnog ugovora.

Edited by Dracarys
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...