Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Ne možeš da pustiš tuču, imali smo to i nije fora. Pogotovo što su se tada tukli likovi od 300-400.000 evra a sad se tuku multimilioneri. Ne ide. A i nije košarka. Ima neki sweet spot, a pri tome su i odbrane toliko napredovale, mnogo više nego tehnike igrača (koje su miljama napredovale). Juče je Milvoki demonstrirao opasnu odbranu, nevezano za kriterijum. GSW je igrao čudnu ali zanimljivu zonu u kojoj je skok najveći problem. Ali tuča ne bi trebalo da se pušta po meni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne baš tuču a la Laimbeer ali svakako čvršće odbrane od onog što gledamo tokom većeg dela sezone. Drej je dosta blizu tome, sem kad pokušava da nekom iskopa oko. 

 

U Milvokiju imaš startnu petorku u kojoj svi igraju izuzetnu odbranu 1 na 1, a što se tiče GSW, oni će podjednako i u napadu i u odbrani gledati da podrede svaku ekipu tom svom stilu jer svesno igraju bez klasičnog centra. Sa njima će tek biti interesantno kad naidju na ekipu koja igra mnogo čvršću odbranu.

Edited by DameTime
typo
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, freethrow said:

Ne možeš da pustiš tuču, imali smo to i nije fora. Pogotovo što su se tada tukli likovi od 300-400.000 evra a sad se tuku multimilioneri. Ne ide. A i nije košarka. Ima neki sweet spot, a pri tome su i odbrane toliko napredovale, mnogo više nego tehnike igrača (koje su miljama napredovale). Juče je Milvoki demonstrirao opasnu odbranu, nevezano za kriterijum. GSW je igrao čudnu ali zanimljivu zonu u kojoj je skok najveći problem. Ali tuča ne bi trebalo da se pušta po meni.

Sto se sudjenja tice bilo je nekih 50-50 situacija tokom citave utakmice i sve su uglavnom otisle u korist Memfisa. Mogli su se na 100 drugih situacija zaliti i uloziti challenge dje bi prije mogli dobiti taj overturn nego na ovu situaciju koja obzirom na okolnosti se nikad ne bi obrnula jer bi znacila 6 faul Brooksu. Brooks je dosta gore stvari pravio bez lopte, arm hookovi i slicne gluposti al ne vidim da bi mu posle svega toga odje tako lagano dali 6 i da je morao biti blocking foul. Ne vidim da se pomjerao on, vise je Curry isao u stranu da ga izbjegne. GSW je bas ta super niska petorka dje je GP II glumio neku peticu i pseudo-Draymonda donijela prevagu, na kraju im je bas on donio neke ofanzivne skokove i extra posjede. 

1 hour ago, L0shMi said:

Lakše bih poverovao da je Curry sajentolog nego da je Klejo nekog šamarao...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

Do neki dan nijesam znao sto su sajentolozi 😄 

Link to comment
Share on other sites

Kako je moguce da lik sa genetikom Geri Pejtona II, takvim detinjstvom, uslovima treniranja i mogucnostima koje ima (i koje je oduvek imao), telesnim proporcijama kakve ima, u 30-oj godini zivota baca kamenja sa slobodnjaka (~50% karijerni prosek), a suterski domet mu ne ide dalje od restricted area (ako uopste ima sut)?

Random misao, ne obazirite se...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RatzenStadt said:

Kako je moguce da lik sa genetikom Geri Pejtona II, takvim detinjstvom, uslovima treniranja i mogucnostima koje ima (i koje je oduvek imao), telesnim proporcijama kakve ima, u 30-oj godini zivota baca kamenja sa slobodnjaka (~50% karijerni prosek), a suterski domet mu ne ide dalje od restricted area (ako uopste ima sut)?

Random misao, ne obazirite se...

Ne bih baš rekao da nema šut, sada je Denveru strpao u seriji dva puta po tri trice, ali stoji da nema baš najstabilniji šut.

 

Postoje tako ti igrači, koji su fenomenalni u odbrani, znači izuvaju, a u napadu ne mogu ništa ubosti. Poslednji takav igrač koji mi pada na pamet je bio Andre Roberson u OKC. Nažalost, pri padu je teško povredio leđa i nikada više fizički se nije mogao vratiti na nivo pre povrede.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RatzenStadt said:

Kako je moguce da lik sa genetikom Geri Pejtona II, takvim detinjstvom, uslovima treniranja i mogucnostima koje ima (i koje je oduvek imao), telesnim proporcijama kakve ima, u 30-oj godini zivota baca kamenja sa slobodnjaka (~50% karijerni prosek), a suterski domet mu ne ide dalje od restricted area (ako uopste ima sut)?

Random misao, ne obazirite se...

U seriji s Denverom je dva puta sutirao 3/3 trojke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RatzenStadt said:

Kako je moguce da lik sa genetikom Geri Pejtona II, takvim detinjstvom, uslovima treniranja i mogucnostima koje ima (i koje je oduvek imao), telesnim proporcijama kakve ima, u 30-oj godini zivota baca kamenja sa slobodnjaka (~50% karijerni prosek), a suterski domet mu ne ide dalje od restricted area (ako uopste ima sut)?

Random misao, ne obazirite se...

Obzirom da je svo vrijeme tuda nedje po marginama bio, ovo je super kakav je bio kad je tek sa koledza izasao.

Link to comment
Share on other sites

A grofe, upoznat sam sa postojanjem takvih igraca, i motivom koji stoji iza davanja minuta takvim igracima. Znam da nije jedini i da ih je bilo pre njega.


Vidjali smo slucajeve kada igraci kasno krenu sa treniranjem kosarke, prebace se sa atletike npr, igrace "prevelikih saka", previsoke sa losom koordinacijom pokreta u ekstremitetima, ali ovaj nije nijedan od pobrojanih, nego je u pitanju sin faking jebenog Geri Pejtona, ~190cm visok, odrastao sa loptom i trenirao u najboljim mogucim uslovima citav zivot, da bi slobodnjake sutirao 50% u 30-oj god.

 

Trenirao sam basket od ranog detinjstva , pa skoro do kraja tinejdzerskih godina, dok nisam poceo da treniram dotu cs1.6 i crveni viceroy, i svedocio sam brojnim transformacijama u kojima su deca, cesto bogatih roditelja, kroz privatne treninge, dolazila do nivoa solidnih kosarkasa, iako su ranije izgledali kao totalni antitalenti. Ovaj kao da je citav zivot trenirao eksplozivnost i nista drugo : (
 

Edited by RatzenStadt
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

Kako je moguce da lik sa genetikom Geri Pejtona II, takvim detinjstvom, uslovima treniranja i mogucnostima koje ima (i koje je oduvek imao), telesnim proporcijama kakve ima, u 30-oj godini zivota baca kamenja sa slobodnjaka (~50% karijerni prosek), a suterski domet mu ne ide dalje od restricted area (ako uopste ima sut)?

Random misao, ne obazirite se...

 

Prvo ne znam odakle ti podatak da sutira 50% bacanja?

 

Drugo za ovo vreme u GS sutira trojke jako  pristojno negde oko 36%, znaci nije elita ali sasvim korektno sa obizrom koliko doprinosi u ostalim segmentima segmentima.

 

Meni je veca misterija kako se ovakav igrac negde ranije nije pronasao i pokazivao ovakve partije.

 

Jeziv fizikalac za takvu visinu, usudio bih se da kazem jedan od najboljih skakaca u ligi kada se sve uzme u obzir...

 

Edited by LordOfTerror
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, freethrow said:

Šut je jako komplikovana stvar, ozbiljno.

Evo recimo Ja kad bi šutirao više kao Stef, manje kao Klej bilo bi to bolje.

1 hour ago, RatzenStadt said:

A grofe, upoznat sam sa postojanjem takvih igraca, i motivom koji stoji iza davanja minuta takvim igracima. Znam da nije jedini i da ih je bilo pre njega.


Vidjali smo slucajeve kada igraci kasno krenu sa treniranjem kosarke, prebace se sa atletike npr, igrace "prevelikih saka", previsoke sa losom koordinacijom pokreta u ekstremitetima, ali ovaj nije nijedan od pobrojanih, nego je u pitanju sin faking jebenog Geri Pejtona, ~190cm visok, odrastao sa loptom i trenirao u najboljim mogucim uslovima citav zivot, da bi slobodnjake sutirao 50% u 30-oj god.

 

Trenirao sam basket od ranog detinjstva , pa skoro do kraja tinejdzerskih godina, dok nisam poceo da treniram dotu cs1.6 i crveni viceroy, i svedocio sam brojnim transformacijama u kojima su deca, cesto bogatih roditelja, kroz privatne treninge, dolazila do nivoa solidnih kosarkasa, iako su ranije izgledali kao totalni antitalenti. Ovaj kao da je citav zivot trenirao eksplozivnost i nista drugo : (
 

Kapiram šta pričaš, nije morao da bude Klej/Stef, ali mogao je da bude bar pristojan.

Meni deluje da su ga zbog fizike gurali u američki ragbi, pa da je tek kasnije prešao na basket

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dracarys said:

Kakvu klupu ima Majami da im jedan Dankan ne ulazi u igru. Adebajo ih puni.

 

Lauri može bez problema da odmara i u drugoj rundi, već protiv Bostona/Milvokija će biti zeznuto

I eto, Phila vodi na odmor.

Fali Embid u paintu, vidi se iz aviona, ali PO je drugi nivo košarke 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Dracarys said:

Kakvu klupu ima Majami da im jedan Dankan ne ulazi u igru. Adebajo ih puni.

 

Lauri može bez problema da odmara i u drugoj rundi, već protiv Bostona/Milvokija će biti zeznuto

 

Ko kaže da će doći do druge runde?

 

Biće ovo neizvesna serija i verujem u 7 tekmi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...