Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

1 hour ago, Martin Mystere said:

Jeste je dao, ali ja govorim o generalno užasnom meču naročito za njegove standarde i ta trojka ne može to da umanji. Mnogo isilovanih šuteva preko ruku igrača, loših odluka, jako slab procenat šuta, ni odbrana nije bila na nivou kako on može da je odigra...

Da je Morant pogodio poslednji šut, jel bi ti to promenilo mišljenje o njegovoj igri pošto bi to na kraju bila "samo obična" trojka?

 

Ne znam ni kog ugla posmatras, po meni je ovo mini cudo kako izgleda Klay.

 

Propustio je koliko 2.5 sezone i vratio se u sred ove, ne znam sta ljudi ocekuju da bude najbolji igrac u PO seriji?

 

Izgubio je malo na brzini u odbrani ali to bi bilo ocekivano u 32' godini i da nije imao ovako 2 jezive povrede iz sebe.

 

Brojke ofanzivne su maltene iste kao iz prajma, naravno nesto slabiji procenti ali to bi tacno moglo da se nivelise kad vrati noge sledece sezone...

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mislim na njegove partije vs DEN u PO i poslednjih nekoliko mečeva regularnog dela gde je po svim parametrima znatno, znatno bolje odigrao nego sinoć.

Nema potrebe da ga branite od mene, ja nisam ni pomislio a kamoli napisao da je on loš igrač već samo da je sinoć odigrao loš meč u odnosu na njegove standarde, pa čak i u ovoj sezoni nakon povrede...

Link to comment
Share on other sites

Dobri treba uzeti u obzir da su u Denverovoj bekovskoj liniji Burton, Monte Morris, Austin Powers i slicni.

 

Ovo je skroz druga brzina kosarke, verovatno se sa takvim intenzitetom nije susretao pri tom preuzima i Moranta koji je trenutno najeksplozivniji igrac u ligi. Normalno je i ocekivano da to ostavi posledice na igru u napadu.

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:


pa nije boston sutnuo 50 trojki zato sto im je to bio primarni gameplan
vec zato sto su im baksi to ostavljalu
pokusalo se i sa ulazima, posebno tejtum, pa nista
kriterijum je bio takav da se ti ulazi nisu mogli isplatiti
problem nije 50 uzetih trojki, vec veliki broj promasenih otvorenih sureva

 

Što bi se reklo, igraš koliko (i kako) ti protivnik dozvoli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače, +/- Karija najgori od svih saigrača. Znam da +/- ne mora ništa da znači, ali sam primetio opet da je u klaču imao 2-3 otvorene trojke za redom promašene. Najsigurnije je da šuteve u poslednjih 2 minuta, ako je izjednačeno, uzima Klej ili Pul. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DameTime said:

 

Što bi se reklo, igraš koliko (i kako) ti protivnik dozvoli.

Uvek bilo i bit će. Doduše ponekad se u tu priču umesaju i sudije. Apropos same utakmice, meni je lično bila nezanimljiva za razliku od drugog meča šta je i razumljivo jer se kretala u samo jednom smeru bez imalo neizvesnosti. Ovo definitivno nije  pravo lice Bostona i zaista očekujem puno bolje izdanje u G2 a zatim i u Wisconsinu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

Uvek bilo i bit će. Doduše ponekad se u tu priču umesaju i sudije. Apropos same utakmice, meni je lično bila nezanimljiva za razliku od drugog meča šta je i razumljivo jer se kretala u samo jednom smeru bez imalo neizvesnosti. Ovo definitivno nije  pravo lice Bostona i zaista očekujem puno bolje izdanje u G2 a zatim i u Wisconsinu. 

 

Okršaj "mladih" i "starih" je možda bio interesantniji sa rezultatskog stanovišta, ali meni je bilo zanimljivije da gledam Boston i Milvoki zbog odbrane.

 

Seltiksi sigurno mogu bolje od ovoga ali za Memfis je pitanje; dali su bar 90% sebe i opet izgubili. To baš nije ohrabrujuće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Okršaj "mladih" i "starih" je možda bio interesantniji sa rezultatskog stanovišta, ali meni je bilo zanimljivije da gledam Boston i Milvoki zbog odbrane.

 

Seltiksi sigurno mogu bolje od ovoga ali za Memfis je pitanje; dali su bar 90% sebe i opet izgubili. To baš nije ohrabrujuće.

Memphisu su jako podbacili Desmond Bane i Brooks. Oboje su na proseku od skoro 20 poena a dali su samo 8 ili 9 respektivno. Imaju oni i te kako rezerve još. bilo je na jedan posed. lako je mogla ući ona Morantu na kraju. moja neka predviđanja su bila i još uvek mislim tako da će obje serije u minimum 6 utakmica ići. prekognicija ili intuicija ne znam tačno  ali videt ćemo. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freethrow said:

Smešno.

Očekujem da se i Wiggins izbaci iz petorke i da sa jednom zonom Demion Lee, Steph, Klay, Poole i GP2 pokažemo da je basket igra za male ljude.

Ne brini, ako dodjete do Janisa i druzine, pokazace vam da je igra za velike ljude.

Lebron je resetovao projekat ali Janis ce da ga shutdownuje za sva vremena jer nece biti KD da spasi liliputance😀

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

Memphisu su jako podbacili Desmond Bane i Brooks. Oboje su na proseku od skoro 20 poena a dali su samo 8 ili 9 respektivno. Imaju oni i te kako rezerve još. bilo je na jedan posed. lako je mogla ući ona Morantu na kraju. moja neka predviđanja su bila i još uvek mislim tako da će obje serije u minimum 6 utakmica ići. prekognicija ili intuicija ne znam tačno  ali videt ćemo. 

 

Jesu, ali su zato drugi iskočili umesto njih dvojice i dali doprinos iznad očekivanog pa se iznivelisalo. Što sumnjam da će ponoviti. Plus Morant donosi odluke impulsivno kad se lomi. Utakmica je na kraju bila na jedan posed ali sam ja imala utisak da je Dubsi imaju pod kontrolom čak i dok je Memfis vodio. Mislim da su im pročitali igru i da mogu seriju dobiti lakše nego što se očekivalo. Ključna je kontrola skoka gde su uspeli da neutrališu prednost Memfisa. Na sve to, dobili su ih skoro bez Drejmonda i uz ne toliko impresivne šuterske partije Kleja i Stefa...

 

48 minutes ago, Miki28 said:

Ne brini, ako dodjete do Janisa i druzine, pokazace vam da je igra za velike ljude.

Lebron je resetovao projekat ali Janis ce da ga shutdownuje za sva vremena jer nece biti KD da spasi liliputance😀

 

Bolje ne spominji tog koji bi imao na kontu nula titula da nije preleteo u GSW, i te kako oni mogu bez njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prognozirao sam metlu Fili, jer će Harden biti sam. Opet, mislim, možda sam ih i potcenio. Fila itekako ima igrače koji su spremni za grubu igru, plus skoring neće biti neki mnogo veliki problem, jer uz Hardena imaju Meksija i Tobajasa.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, LordOfTerror said:

Inace posto sto vise gledam kosarku to manje razumem pravila , kako ocenjujete ovu situaciju i nije mi jasno da ovo ostane kao charge i posle challenge-a? 

 

 

 

Samo jedna u nizu suludih odluka na štetu GSW i to kažem realno, zaista ne navijački. Obrazloženje je da nije pomerao levu nogu, ali je zato desnu pomerao kao i celo telo i tako "zatvorio vrata" (mislim da se tako zove i u NBA pravilima). Nema teoretske šanse da je ovo bio faul u napadu. Poolea su dva puta lupili po glavi, jednom kod trojke i jednom na ulazu, ali su gospoda u sivom progutala pištaljke gospodin Pedersen style. Sudili su gomilu gluposti koje su ostale u senci izbacivanja Drejmonda. Bilo je grešaka i na suprotnoj strani, ali neuporedivo manje. Sa druge strane, na BOS-MIL nisam primetio previše grešaka, osim što su puštali stvari koje su po meni faulovi, pa makar bile 90te sa sve Pistonsima u finalu (udaranja po ruci i slično). 

 

Ako ste se nekada kao klinci ekstremno dosađivali, pa ubijali vreme gađanjem bandere udaljene petnaestak metara kamenčićima i pogodili svaki put, onda znate kako se osećao JJJ juče. Tehnika je manje više ta. Ja bih ga puštao, kao i Džaa, da cepaju trice do besvesti do kraja serije.

 

Klej je zajeban lik, imam utisak da ga se pomalo plaše, i Stef i Kerr i Drejmond. Da li je pretio ili još od onda kada je išamarao Igoudalu pred svima, ne znam, ali ni meni nije prijatno ponekad. Sudije ga se isto plaše, očekivao sam da će da mu daju da ponovi ona bacanja dok ne ubaci. 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, freethrow said:

Samo jedna u nizu suludih odluka na štetu GSW i to kažem realno, zaista ne navijački. Obrazloženje je da nije pomerao levu nogu, ali je zato desnu pomerao kao i celo telo i tako "zatvorio vrata" (mislim da se tako zove i u NBA pravilima). Nema teoretske šanse da je ovo bio faul u napadu. Poolea su dva puta lupili po glavi, jednom kod trojke i jednom na ulazu, ali su gospoda u sivom progutala pištaljke gospodin Pedersen style. Sudili su gomilu gluposti koje su ostale u senci izbacivanja Drejmonda. Bilo je grešaka i na suprotnoj strani, ali neuporedivo manje. Sa druge strane, na BOS-MIL nisam primetio previše grešaka, osim što su puštali stvari koje su po meni faulovi, pa makar bile 90te sa sve Pistonsima u finalu (udaranja po ruci i slično). 

 

Ako ste se nekada kao klinci ekstremno dosađivali, pa ubijali vreme gađanjem bandere udaljene petnaestak metara kamenčićima i pogodili svaki put, onda znate kako se osećao JJJ juče. Tehnika je manje više ta. Ja bih ga puštao, kao i Džaa, da cepaju trice do besvesti do kraja serije.

 

Klej je zajeban lik, imam utisak da ga se pomalo plaše, i Stef i Kerr i Drejmond. Da li je pretio ili još od onda kada je išamarao Igoudalu pred svima, ne znam, ali ni meni nije prijatno ponekad. Sudije ga se isto plaše, očekivao sam da će da mu daju da ponovi ona bacanja dok ne ubaci. 

U realnom vremenu ovo deluje kao cist faul u napadu i vrlo lako moze da se pogresi ali onda vidis usporeni snimak gde se Brooks ocigledno krece u levo i noge su upitne ali to nije ni bitno...

 

Prosto mi je neverovatno da je odluka ostala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...