Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

10 minutes ago, greenenvy said:

Dokle god liga budee bila sa 82 tekme, ova sranja ce se desavati.

 

Srubiti na 58, kuci i u gostima i da ljudi mogu normalno da se oporavljaju posle tekmi i da spremni udju u PO. Ovako moraju da se tekaju kroz regularnu, da bi dosta jaci intenzitet prosto ostavljao posledice. Jako sranje.

 

Meni se cini da je veci problem sto vecina njih igra na bazi qrca celu regularnu sezonu i cim se podigne intenzitet padaju ko pokoseni.

 

Jednostavno nema drugog objasnjenja da u prvoj rundi otpadne 10 igraca...

 

Edit: Pri tom ni prva runda nije blizu kraja, odigrane su tek po 2-3 utakmice max...

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LordOfTerror said:

Jednostavno nema drugog objasnjenja da u prvoj rundi otpadne 10 igraca...

 

ja opet imam utisak da savremeni stil igre u kombini sa brojem tekmi jednostavno ne deluje blagorodno na tetive, kolena i zglobove pa otud toliko dramatičnih povreda.

 

pre iihaj godina se igrao puno statičniji basket, nije isto kada trčkaraš na manjem prostoru i čekaš u nekom ćošku pola tekme vs konstantne jurnjave, promene pravca, trčanja kroz blokove.

 

ranije su igrači igrali po 35mins x 82 tekme + plejof ali je tempo i intenzitet bio daleko manji

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da ima i toga ali nekako ne mogu da se otrgnem utisku da su svi u fazonu sutra pocinje PO i odmah ubacuju iz 2 u 5.

 

Kao da je to normalna pojava i da postoji dugme za tako nesto?

 

Ranije je bilo da te dobre ekipe melju zadnjih 15-ak kola regularke na max obrtaja, upravo da bi spremni doceli PO.

 

Iskreno uopste me ne cudi sto je Boston najspremnija ekipa, Ciro Udoka di Marzio je na pola sezone skresao rotacije i maltene od tada igraju sa 8 igraca. Ljudi su odavno spremni za ''rat''...

Edited by LordOfTerror
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na osnovu svega priloženog, KD van parketa (na kome je vanzemaljski dobar) zaista nije neki naročit kapacitet niti autoritet. Nit je nešto spec biznis orijentisan ili nadaren za to, niti je neki porodični tip, niti je neki entertainer, zabavan karakter, niti je neki borac za socijalnu pravdu, niti je makar neki raskalašni playboy ili šta već. Harizma mu je prilično skromna. Meni deluje da van košarke slabo šta njega zanima, a nije čak ni neki analitički um kao Kobe što je bio, ne deluje mi ni kao kapacitet za nekog uspešnog trenera ili lidera. A kao dugogodišnji top 5 igrač, u najgorem slučaju, i arguably top 10 igrač ikada svakako ima pogolem ego. Verovatno ga većina igrača i uopšte ljudi oko lige i percipira samo kao vanzemaljski dobrog košarkaša, za sve ostalo ga malo ko ferma nešto. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

svaki put kada krene naopako durant durantu ili čavi, poteže se ovo;

valjda je moguće razumeti da je durantu bilo dosadno da ređa titule sa onakvom posadom u kojoj je on došao kao gost, hteo je čovek da napravi nešto svoje.

 

čavo je hteo da ode u LA, jebiga, ti ljudi imaju još xy prioriteta pored toga da budu najbolji u ligi

 

verujem ja da njih dvojica i još mnogi i dalje žele da budu najbolji, samo ne pod bilo kakvim uslovima

 

Pa Durent je iz tog "svog" otišao u "tudje", da tamo osvoji titulu. Nemojmo se zezati sad. Sad opet pravi "svoje" pa kad ne uspe otići će verovatno u "tudje". I to je ok, za ljude je, svakako ono što jeste na terenu mu se ne može oduzeti.

 

Kandža je druga priča, on je u LA došao iz privatnih razloga.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Nemojmo se zezati sad.

 

što bih se zezao. želeo je da proba nešto drugačije, osvojio dve titule sa timom koji je ionako bio jako dobar a sa njim jedan od tri najbolja svih vremena, skapirao da ga to ne radi i nastavio dalje. bio je jako dugo veran thundersima koji su napravili odluke kakve su napravili a on im je dao još puno sezona fore nakon toga.

 

nikakva sramota.

 

wilt chamberlain je otišao iz 76ersa u lakerse kao trostruki mvp, jer je smatrao da tamo može da uzme titulu ali i da je to fino mesto za život i zaradu.

jabbar je otišao iz milvokija kao prvak i najbolji igrač lige u ......lakerse opet, jer je kontao ispravno da će tamo uzeti puno titula ali i da će društvo razumeti njegove životne nazore bolje nego u random unutrašnjosti i živeti ugodniji život.

 

pominjem ih kao zvezde iz 60ih i 70ih/80ih, koje i dan danas važe za neke od najvećih svih vremena.

 

danas zamerati xy zvezdi zato što je otišla iz x kluba u y a zatim u z klub je bezveze. uvek je i bilo, pogotovo što se vernost/nevernost franšizi (durant je btw igrao 9 sezona za thunderse!) poklapa i sa nekim opštim pravilima i standardima u ligi a tiču se uglavnom preraspodele novca i uticaja. najbolji igrači samo koriste dati kontekst, bilo tako što su vernije jednoj franšizi ili ih promene više, kao danas.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

što bih se zezao. želeo je da proba nešto drugačije, osvojio dve titule sa timom koji je ionako bio jako dobar a sa njim jedan od tri najbolja svih vremena, skapirao da ga to ne radi i nastavio dalje. bio je jako dugo veran thundersima koji su napravili odluke kakve su napravili a on im je dao još puno sezona fore nakon toga.

 

nikakva sramota.

 

wilt chamberlain je otišao iz 76ersa u lakerse kao trostruki mvp, jer je smatrao da tamo može da uzme titulu ali i da je to fino mesto za život i zaradu.

jabbar je otišao iz milvokija kao prvak i najbolji igrač lige u ......lakerse opet, jer je kontao ispravno da će tamo uzeti puno titula ali i da će društvo razumeti njegove životne nazore bolje nego u random unutrašnjosti i živeti ugodniji život.

 

pominjem ih kao zvezde iz 60ih i 70ih/80ih, koje i dan danas važe za neke od najvećih svih vremena.

 

danas zamerati xy zvezdi zato što je otišla iz x kluba u y a zatim u z klub je bezveze. uvek je i bilo, pogotovo što se vernost/nevernost franšizi (durant je btw igrao 9 sezona za thunderse!) poklapa i sa nekim opštim pravilima i standardima u ligi a tiču se uglavnom preraspodele novca i uticaja. najbolji igrači samo koriste dati kontekst, bilo tako što su vernije jednoj franšizi ili ih promene više, kao danas.

 

 

 

Ma sve kul, ne osuđujem ja Durentulu, nego kažem da je on pre GSW-a već imao nešto svoje - Oklahomu koju si i sam spomenuo, a iz koje je otišao. Zato kažem da taj argument "hteo je nešto svoje" ne pije vodu jer je to već imao i napustio kako bi imao timske rezultate.

 

Apsolutno razumem da igrači imaju svoje razloge da odu ili ostanu, pogotovo što sa godinama (nek se ne uvrede) neki drugi životni ciljevi postaju važniji od pobede-radi-pobede (pr. Kavaj koji je zbog porodice došao u LA, a mogao je da hara u Torontu).

Link to comment
Share on other sites

Meni kod Durenta nikada nije smetala nevernost franšizi, ne bih mu ništa prigovorio da ode u neki novi tim sa nekim TOP igračem. Meni kod Durenta je najviše zasmetalo na koji način je našao sebi novi klub, klub koji je pre njega imao sezonu 73-9, dolazi da igra sa čitavim jezgrom tima koji je napravio taj skor, klub koji je njega direktno izbacio nakon zaostatka od 1-3 seriji, plus što je ta ekipa osvojila jednu titulu sezonu pre, pa je onda u poslednjem finalu imala 3-1 vođstvo nad Klivlendom i koji su već razvili jedno jako rivalstvo, s obzirom da su do tada već vezali dva finala. Dolazak Durenta u GS je bio cheat code koji je razbio to rivalstvo i onemogućio Brona da bude konkurentan za titulu 3 godine. Meni je smešno realno kada neko Brona i Džordana upoređuje sa brojem prstenova, a GS je svemirski tim za sve timove protiv kojih je MJ igrao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Otišao je spejsing Milvokija u krasni. Džru je nekonstantan sa tricama i u narednim mečevima ima da se vidi kakav je kamenjar Janis. 

 

Sve nekako više miriše da će Boston igrati veliko finale, za sada su najviše pokazali od svih ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako bude igrao na 5 Simons, iz short rolla ce biti ubitacan. Mislim, ako ce Netsi da gaze ovaj iso basket, onda nema neke razlike, ali racunam da ce sa Simonsom igrati na pet i da ce koristiti njegov plejmejking iz ovakvih situacija. Iskreno mislim da je ovo jedini sistem u kojem moze da funkcionise a da nije minus na napadackom delu terena. 

 

A i u odbrani ce da znaci dosta, ali taj deo nikad i nije bio sporan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jedino što simmons nije igrao tačno godinu dana

ne očekujem neku naročitu ulogu imajući u vidu da je plejof počeo i da su netsi na 0-2

 

možda 15ak minuta odbrane i eventualno neko iznenađenje u akciji za prvu tekmu

 

dečko ionako ima problem sa mentalnim pristupom tekmi, ne izgleda kao idealna situacija da doprinese, više malo da plaše udoku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Simons da je zdrav, mnogo bi značio Bruklinu u ovom trenutku zbog kreacije i odbrane na Tejtumu i Braunu koji kad uđe u seriju, Ben je najbolji za takve. Kada sam video irvinga da je otrčao u svlačionicu da jede i usput ponese bananu do terena, video sam da od njega nema ništa.

 

Jako je loše po Bruklin što je sinoć podrška veoma dobro odigrala, ali su Durent i Irving bili velika truba.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Loše vesti za Sanse, ali ako se kojim čudom budu dovukli do WCF, valjda bi do tada Buker trebalo da zaigra. Za sada Pelikani i kasnije neko od Juta-Dalas. Sreća za njih pa ti timovi ne predstavljaju neki veliki bauk sem možda Dalasa sa Lukom ako prežive seriju sa Džezerima.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, greenenvy said:

Pa tek onda nece Durant i Irving moci sta da pogode. Ovako skupljamo sa bekova, pa nas Curry i Brown lepo pokaznjavali. 

 

Sa njim na parketu mozemo da skupljamo do prekosutra. 

 

simmonsov ubedljivo najveci problem su slobodna bacanja a ne sut spolja. kao sto rece wesley, on bi najbolje funkcionisao na 5 ili na 4 sa durantom na 5. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...