Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Sreća za Lakerse pa su konkurenti za play in Blazersi, Kingsi i Spursi (računam da su Pelicansi sigurni) koji i sami ne znaju gde su. Istorijska šansa za Kingse da se dokopaju barem play in-a. 

 

Na istoku čini mi se da se 10 ulaznica već znaju, ostaje da se rasporede. Odličan meč sinoć Hawksa i Bullsa koji sam gledao, Trajko izdominirao, delovalo je da može do koša kad god poželi. Međutim, intenzitet odbrane je stvarno smešan, gledam to nakon evroligaških hrkljuša, nije ni čudo da play off otkriva pravo lice svakog igrača, kad se pusti jači kontakt i kad je svaki posed dosta bitan. Jedva čekam da se ovaj regularni deo sezone završi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Sreća za Lakerse pa su konkurenti za play in Blazersi, Kingsi i Spursi (računam da su Pelicansi sigurni) koji i sami ne znaju gde su. Istorijska šansa za Kingse da se dokopaju barem play in-a. 

 

Na istoku čini mi se da se 10 ulaznica već znaju, ostaje da se rasporede. Odličan meč sinoć Hawksa i Bullsa koji sam gledao, Trajko izdominirao, delovalo je da može do koša kad god poželi. Međutim, intenzitet odbrane je stvarno smešan, gledam to nakon evroligaških hrkljuša, nije ni čudo da play off otkriva pravo lice svakog igrača, kad se pusti jači kontakt i kad je svaki posed dosta bitan. Jedva čekam da se ovaj regularni deo sezone završi.

Kosarkasko umece, brzina akcija, atleticizam i intenzitet juce je nesto sto je za el naucna fantastika. Smesan si ti, al hajde, svake moze da tera svoje budalastine.

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zastotako said:

Kosarkasko umece, brzina akcija, atleticizam i intenzitet juce je nesto sto je za el naucna fantastika. Smesan si ti, al hajde, svake moze da tera svoje budalastine.

 

Sve tačno osim intenziteta, nije ni čudo što se mnogi USA igrači pogube na FIBA takmičenjima kad ne mogu bez problema da dođu na mesto na parketu na kojem žele da budu. Juče DeRozan i LaVine npr baš lagano dođu tamo gde žele, praktično ni nema nekog otpora. Hawksi nisu neka defanzivna ekipa pa možda primer nije najbolji ali se ovo jasno otaljava i u odnosu na PO je nebo i zemlja. Videćemo npr Embida i Hardena kad im se prepolovi broj bacanja u PO, a viđali smo i mnogo puta do sada. Opraštam ti ovako bahati odgovor jer nemam ni pojma ko si, ali ako čitaš moje postove moralo bi ti biti jasno da sam ja poslednji koji je neki apologeta evropske u odnosu na NBA košarku. Ovo je tradicionalno deo sezone kad se spušta gas ali mi se takva košarka ne sviđa. Naravno da je NBA košarka svetlosnim godinama udaljena po umeću, brzini akcija i atleticizmu od bilo kakve konkurencije, ali to ne znači da je u svakom momentu sezone sve savršeno.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Pošteno, prvi sam kritikovao taj trejd ali Kidd je uspeo ekspresno da uklopi Dinwiddiea i Bertansovu lešinu, sad se uloge u Mavsima znaju i nema uvređenih diva. Takođe ovo je dobar finansijski potez Mavsa. Međutim, i dalje sam teški skeptik da mogu da prođu drugu rundu PO, a za početak neka prođu prvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pošteno, prvi sam kritikovao taj trejd ali Kidd je uspeo ekspresno da uklopi Dinwiddiea i Bertansovu lešinu, sad se uloge u Mavsima znaju i nema uvređenih diva. Takođe ovo je dobar finansijski potez Mavsa. Međutim, i dalje sam teški skeptik da mogu da prođu drugu rundu PO, a za početak neka prođu prvu.

 

Tu se ne razlikujemo mnogo, možda i prođu drugu rundu, ali ne vidim kako osvajaju zapad. Ne vidim kako sa Powelom mogu protiv ekipa koje imaju ozbiljnije centre, a takođe ne vidim da su spolja odbrambeno jaki pa da mogu da sačuvaju Bukera, Mičela, u teoriji i Mareja ako se vrati onakav kakav je bio pre povrede

Link to comment
Share on other sites

cekam curryja za isplatu, pred poslednju cetvrtinu ima 21 poen, granica bila 25.5 i ladno lik odigra citavu cetvrtinu bez da je sutnuo na kos. a nije da je bila resena utakmica. cak bi i jokic bar jednom sutnuo.

udvajali ga citavu cetvrtinu. na drugoj strani doncic doneo pobedu. od prvog januara ima 30-10-9 u proseku. mvp forma.

 

vratio se durant i heat ih je resio bez lowryja i butlera u gostima. adebayo je lepo izdominirao. struss i caleb martin pogodili svaku sutnutu trojku. spoelstra je najbolji trener u ligi.

ovo vrlo lako moze biti par prve runde playoffa. heat ima 3-0 ove sezone u h2h.

harris je, ocekivano, out za celu sezonu. bice tu zanimljivo videti kako ce igrati odbranu sa tolikim brojem malih bekova. irving, mills, dragic, curry, bar trojica ce imati ozbiljnije minute u playoffu, ako ne i svi. morace brown opet igrati 30-35 minuta svaku utakmicu. on simmons i valjda james jonhson mogu drzati odbranu nekako.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

morace brown opet igrati 30-35 minuta svaku utakmicu. on simmons i valjda james jonhson mogu drzati odbranu nekako.

 

 

 

Njih trojicu na parketu zajedno valjda ni Radonjić ne bi držao, rukomet je tu suviše efikasan sport, možda neki vaterpolo sa njima. Biće stvarno muke da se iskombinuju postave jer su ovim mali bekovi baš bedni defanzivno, ali ima sa čim da se radi. Dosta zavisi tu od Simmonsa, kakav će biti. Bez KD-a u beast modu svakako teško mogu da ostvare zacrtano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

cekam curryja za isplatu, pred poslednju cetvrtinu ima 21 poen, granica bila 25.5 i ladno lik odigra citavu cetvrtinu bez da je sutnuo na kos. a nije da je bila resena utakmica. cak bi i jokic bar jednom sutnuo.

udvajali ga citavu cetvrtinu. na drugoj strani doncic doneo pobedu. od prvog januara ima 30-10-9 u proseku. mvp forma.

 

 

 

Polako se pretvarsas u mene, ne valja ti to:classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Njih trojicu na parketu zajedno valjda ni Radonjić ne bi držao, rukomet je tu suviše efikasan sport, možda neki vaterpolo sa njima. Biće stvarno muke da se iskombinuju postave jer su ovim mali bekovi baš bedni defanzivno, ali ima sa čim da se radi. Dosta zavisi tu od Simmonsa, kakav će biti. Bez KD-a u beast modu svakako teško mogu da ostvare zacrtano.

 

nisam mislio da budu bas sva trojica zajedno na terenu ali valjalo bi da neko brani i obruc a jonhson, posle duranta je valjda tu najbolji od ovih visokih. sada sam se setio i claxtona, valjda on moze isto dobiti neku minutazu, kao neki x-faktor. od aldridgea i drummonda nema puno vajde. ko zna, mozda cemo najvise videti simmonsa i duranta kao pf i c (u obe varijante)....sa irvingom, curryjem i brownom kao najboljom petorkom ekipe u playoffu.

 

durant iz prosloplayoffskog izdanja sa ovom ekipom, moze dobiti bilo koga u playoffu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Дончић полудео у скорије време. Баш убија како игра. Са мало бољим скором био би у ужој трци за МВП. Мада и овако није далеко, немају ни фила ни денвер нешто бољи скор

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...