Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Prečudno kolo u Evroligi
Mi smo uradili šta smo uradili, Uniks ispustio dobijen meč, CSKA nije pobedio omladince Reala, Makabi stigao 15 razlike Zenita pa promašio šut za produžetak, Bajerna otresla Baskonija kući...a nije prvo ovakvo kolo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj mec u Madridu je sramota i simbol ovog sistema Evrolige u kojem bi i Cibona imala sanse protiv bilo kog kluba u EL kad ovi pocnu ovako da igraju.

 

Ljudi bukvalno izadju sa 5 igraca, ostalo juniori od kojih trojica nikada nisu ni krocila na parket u EL i rutinski dobise jer protivnik citav mec samo neobavezno pripaljuje corke van 6,75.

 

Sta je sledece u ovom cirkusu, Alba sa cetvoricom zdravih igraca dolazi do pobede u sred Barcelone?

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Ovaj mec u Madridu je sramota i simbol ovog sistema Evrolige u kojem bi i Cibona imala sanse protiv bilo kog kluba u EL kad ovi pocnu ovako da igraju.

 

Ljudi bukvalno izadju sa 5 igraca, ostalo juniori od kojih trojica nikada nisu ni krocila na parket u EL i rutinski dobise jer protivnik citav mec samo neobavezno pripaljuje corke van 6,75.

 

Sta je sledece u ovom cirkusu, Alba sa cetvoricom zdravih igraca dolazi do pobede u sred Barcelone?

To ti je loš pokušaj amerikanizacije Evrolige. U NBA imaš 82 tekme, a 90% njih je neobavezno, a u tako nešto se pretvara i Evroliga, uskoro će i Evrokup. 


Ali mora im se priznati da su odlično skinuli NBA po pitanju loših sudija, svaka čast za taj aspekt, ne zna se ko je komičniji.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mind. said:

To ti je loš pokušaj amerikanizacije Evrolige. U NBA imaš 82 tekme, a 90% njih je neobavezno, a u tako nešto se pretvara i Evroliga, uskoro će i Evrokup. 


Ali mora im se priznati da su odlično skinuli NBA po pitanju loših sudija, svaka čast za taj aspekt, ne zna se ko je komičniji.

 

Pa da, ali u NBA imas glamur, imas nove mega zvezde u nastajanju svake godine, ogroman aspekt takmicenja je u organizovan kao trgovanje na berzi gde najvise uspevaju oni koji donose najbolje odluke. Nije moja solja caja, ali razumem zasto neko to sve prati.

 

EL je bukvalno preuzela samo revijalnost takmicenja i to je sve. Pa to moze da uradi i Indija ili Moldavija, ne znaci da ce zbog toga postati NBA.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Pa da, ali u NBA imas glamur, imas nove mega zvezde u nastajanju svake godine, ogroman aspekt takmicenja je u organizovan kao trgovanje na berzi gde najvise uspevaju oni koji donose najbolje odluke. Nije moja solja caja, ali razumem zasto neko to sve prati.

 

EL je bukvalno preuzela samo revijalnost takmicenja i to je sve. Pa to moze da uradi i Indija ili Moldavija, ne znaci da ce zbog toga postati NBA.

Apsolutno sam saglasan s tim, svaka na mestu. 

EL je uzela format koji ne odgovara nikome i privatizovala evropsku kosarku, obesmislila domaca takmicenja, drasticno povecala broj utakmica i kao posledica svega toga dolaze ovakve revijalne utakmice.

 

I bice ih sve vise, EL ce zvanicno postati neka ultramegagiga filijala NBA koja ce pokupiti samo lose strane sa druge strane okeana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novo stanje nakon zavrsene prve polovine regularnog dela sezone:

 

1. Barcelona 15 - 2 (trenutno "u plusu" od 7 pobeda)

2. Real Madrid 14 - 2 (+ 5 pobeda)

3. Olympiacos 12 - 5 (+ 3 pobede)

4. Zenit 11 - 6 (+ 2 pobede)

5. Armani 10 - 6 (+ 1 pobeda)

6. Unics 10 - 7 (+ 1 pobeda)

7. CSKA 10 - 7 (+2 pobede)

8. Efes 9 - 8 (trenutno na nuli)

--------------------------------------

9. Asvel 8 - 9 (- 1 pobeda)

10. Fenerbahce 7 - 10 (- 1 pobeda)

11. Maccabi 7 - 10 (imali 7-3, - 1 pobeda)

12. Crvena zvezda 7 - 10 (-1 pobeda)

13. Bayern 7 - 10 (-1 pobeda)

 

Monaco, Alba, Panathinaikos, Baskonia i Zalgiris imaju 2 ili vise pobeda zaostatka. Ovih 5 ekipa ispod crte treba da jure Unics, Zenit ili Armani, Efes i CSKA ce se sigurno ugurati, a ostali su predaleko.

Link to comment
Share on other sites

Asvel je i prošle sezone imao jak start, ne očekujem ih u borbi do kraja jer nemaju dovoljno dubok roster. Tačnije oni su već značajno pali, Fener su dobili zbog povreda Nanda i Veselog.

 

Zenit je isto odigrao iznad očekivanja, kad su ostali bez Napiera mislio sam da će teško biti u zoni 8 ali djeluju sigurno za sad. Loyd junački vuče od početka sezone, vidi se koliko je Zvezda bila tanka prošle sezone kad sa njim nismo bili ni blizu top8 borbe.

 

Inače koliko je Fener slabiji bez Nanda, haos. Gudura nažalost nije ni blizu tog nivoa, iako je Nando prošao svoj zenit.  Mislim da Feneru treba i jedan jak plej. Henry je malo precijenjen, jeste dobar defanzivac, ali u drugom pravcu on se ne ističe previše, ima značajne limite.

Link to comment
Share on other sites

Po nekim informacijama Nando polomio drugu metatarzalnu kost sake, a Veseli ima jako uganuce zgloba, dakle nije tako ozbiljno kao sto je izgledalo...valjda...

U svakom slucaju tesko da cemo ih gledati u Beogradu na Badnje vece.

Nije da zalim za tim previse😀

U svakom slucaju,brz oporavak momcima🙂

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...